Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Cloud~

~Cloud~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 11:57

To jest właśnie upadek instytucji rodziny i brak odpowiedzialności dzisiejszych ludzi. Przyjemność bez konsekwencji, a cierpią na tym niczemu nie winne dzieci.

#2 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 12:24

to niech panstwo pomaga rodzinom a nie jeszcze dokładaja do pieca

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 12:27

Pytanie - dlaczego te dzieci znalazły się w domach dziecka?

#4 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 12:29

tak akurat Ci państwo pomoże heheh śmieszne! dają zasiłek na dziecko 60 zł i na tym ich pomoc sie kończy! paranoja! czemu w innych krajach jest inaczej?! np w londynie dla samotnych matek daja mieszkanie,ciucy dla dziecka czy kasę tygodnowo że z palcem w du... wystarczy na przeżycie. wiem to bo siostra tam jest i tak ma. a Polska to zadupie i tu nikt nie pomyśli o biednych rodzinach i o dzieciach! taka jest rzeczywistość!

#5 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 12:30

Pytanie - dlaczego te dzieci znalazły się w domach dziecka?

dlaczego? dlatego że rodzice nie dają sobie rady z wychowaniem! dlatego ze nie mają wystarczająco kasy!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 12:41

dlaczego? dlatego że rodzice nie dają sobie rady z wychowaniem! dlatego ze nie mają wystarczająco kasy!

Właśnie dlatego zadałam to pytanie.
Jeżeli powodem są złe warunki materialne, to należy tym rodzicom dać pomoc finansową.
Dlaczego rodzina zastępcza może otrzymać pieniądze na to dziecko, a rodzina biologiczna nie może?

#7 ~SmartOne~

~SmartOne~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 13:04

Jeżeli powodem są złe warunki materialne, to należy tym rodzicom dać pomoc finansową.
Dlaczego rodzina zastępcza może otrzymać pieniądze na to dziecko, a rodzina biologiczna nie może?

A dlatego, że taka postawa nie nauczy ludzi odpowiedzialności. Pytam sie, dlaczego rodzice decydują się na dziecko skoro nie stać ich na wychowanie? Liczenie na to, że najważniejsza jest miłość i jakoś to będzie, albo że państwo ich utrzyma to krok w tył.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 13:35

Państwo Polskie sięgnęło dna, a jak mówią ponoć ci co ukradli księżyc również zdążyli ukraść i dno.

#9 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 15:05

na to pytanie niech odpowiedzą tam wyżej. ci ci takie durne prawo ustanowili. bo moim zdaniem lepiej by dziecko zostało z rodzicami biologicznymi (chyba że piją) i państwo powinno pomagać takim rodzinom a nie zabierać dziecko do rodzin zastępczych i tam walić kasy ile się da. co innego jak jest patologia-pijaństwo itd. to wtedy mają rację że zabierają.

#10 ~Podlasie21wieku~

~Podlasie21wieku~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 15:27

A ja mam inne rozwiązanie. Jeżeli rodzice piją tzn narażają dzieci na niebezpieczeństwo i powinno się ich wsadzać do wiezienia a nie odbierać dzieci. Demoralizacja postępuje. Pod Warsem gdzie był 1 lump, teraz już 2, a w porywach nawet 5. Społem jest winne demoralizacji bo sprzedaje im denaturat. Zysk niewielki ze sprzedaży błękitka więc dlaczego to robią?

#11 ~qsantypek~

~qsantypek~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 15:37

:unsure: Kilka tysięcy ludzi ubogich w Białymstoku nie otrzymuje i otrzymywać nie będzie do listopada pomocy żywnościowej z UE, ponieważ "droga" zrezygnowała z pośrednictwa. :P
Notoryczną zasadą jest przeciąganie o kilka miesięcy lub niedofinansowywanie rodzin zastępczych przez płatnika. :P
KTO WIĘC JEST TAK NAPRAWDĘ ZDEPRAWOWANY? B)
ZASTĘPCZA RODZINA CZY POLITYCY? :angry:
ŻYJĄCY W UBÓSTWIE CZY KLER? :(
JAKĄ MORALNOŚĆ MA DZIENNIKARZ PROSZĄCY O WSPARCIE DLA FUNDACJI OD RENCISTY? :blink:

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 17:47

ale baba ,tjamwajajka ,ksiwonos ,kumpela bolka walizy /razem motorówką zatrzymali tjamwaj i razem przeskoczyli 4 metry płot w stoczni/ no i kupela gajoweogo-marii-karola "chiabiego" i dała radę i dalej daje.zna tesz kumpla kaczora donajda.zna też pujpujowych katabasów w czejwonych kieckach.

#13 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 18:46

Moim zdaniem nasz kraj jest "chory". W rodzinach zastępczych lub domach dziecka na utrzymanie dostaje się kupę kasy, a wiadomo jak to jest. Pieniądze nie dadzą dziecku poczucia bezpieczeństwa i szczęścia. Dlaczego wiec rodziny potrzebujące, które bardzo kochają swoje dzieci a nie maja pieniędzy nie dostają ich od państwa. Tylko dlatego, ze to ich dzieci? Bardzo łatwo jest odebrać rodzicom dzieci, tylko dlaczego nikt nie pomyśli co one czuja. Żaden Dom Dziecka czy Rodzina Zastępcza nie zastąpi dzieciom rodziców i nie da tyle miłości co oni, chyba, że to naprawdę patologiczna rodzina, w której dzieci się tylko wykańczają. Bardzo ciekawy temat. Szkoda tylko, że nie mamy wpływy na los tych biednych dzieci.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 19:11

KRAJ "uczyniono" chorym ,a to pewna różnica ... kwękanie tu nie pomoże ,nie stój nie czekaj jak za udecji wolności robili "za darmo aktorzy" .

#15 ~cc~

~cc~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 20:50

Bo niektórzy biorą dzieci dla kasy, nie zajmują się nimi, wyróżniają ten mój ten cudzy, albo spłacają kredyty zamiast w nie inwestować dostane od państwa pieniądze.I nikt tego nie kontroluje ani nie sprawdza. Jak już dziecko dorośnie dostają mniej kasy i oddają i biorą małe znów. Powinni smażyć się w piekle za to

#16 ~arek~

~arek~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 20:58

To oczywiste było, że rodziny zastępcze to porażka będzie. Za dzieciaka dostają 3000 zł. I tu jest problem. Ludzie lecą na kasę. Dzieciak mówi - dostajesz za mnie kasę, więc nie jesteś moim rodzicem - podziel się ze mną kasą. Rodzic biologiczny mówi - ja urodziłem tego dzieciaka i ja powinienem te 3000 dostać - ile za to wódki można kupić... I na tym podłoży powstają konflikty. Nikt nikomu nie ufa, nie ma nawet namiastki miłości. Jest zazdrość o kasę.

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2011 - 22:13

Wcale biedul nie dostaje duzo kasy czasem nawet nie maja za co wyslac dzieci na wspolne kolonie wiem bo przez 12 lat bylam w biedulu i znam te zycie a co do rodzin zastepczych to macie racje malo jest osob ktore biora dzieci bo naprawde chc im pokazac i nauczyc normalnego zycia i ze sa cos warci wiekszosc bierze bo dobrze placa i nie trzeba sie takim dzieckiem duzo zaimowac wiec najpierw niech robia jakies kompleksowe kontrole takich rodzin a potem im dawac dzieciaki bo latwo jest je skrzywdzic a trudniej potem jest im wytlumaczyc ze sa wiele warte pomimo tego jaka mieli przeszlosc

#18 ~MARIOLA~

~MARIOLA~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 00:09

Kochane dzieci i mlodziezy z domow dziecka,rodzin zastepczych,adopcyjnych itp.Chce Wam powiedziec,ze wszyscy jestescie cudowni,wartosciowi,bardzo wazni i bardzo potrzebni swiatu. :) :) :) Bo bedziecie bardziej od innych doswiadczeni,bardziej wrazliwi,uduchowieni.Trudno,ze tak sie ulozylo w Waszym zyciu,ale pamietajcie,ze niejedno dziecko ma przechlapane u swoich wlasnych rodzicow,niewiele sie nimi interesuja,lub wcale.Ja tak mialam u swoich rodzicow.Czasem juz sie zalamywalam,myslalam,ze nie jestem im potrzebna,ale zaczelam nad soba pracowac w ten sposob,ze sama sobie powiedzialam:Jestem wazna,wartosciowa,pewna siebie i zrobie ze swoim zyciem tak,zeby inni zauwazyli mnie.Wzielam sie za nauke,zaczelam dostawac super oceny,bronilam swojego zdania,rozwijalam swoja osobowosc.Skonczylam szkole,zaczelam prace,nadal utrzymywalam wlasne zdanie i robie to do dzisiaj.Dzis mam wlasne dzieci,ktorym poswiecam duzo czasu,kocham je calym sercem,a moi rodzice gdy sie zestarzeli,zachorowali i wymagali pomocy -chetnie im ja dalam.Nioslam im pomoc i opiekowalam sie w ich chorobie az do ich smierci. Pokazalam swoim dzieciom,ze tak nalezy zyc.Bardzo cieplutko Was pozdrawiam i zycze duzo odwagi!-Mariola.

#19 ~N~

~N~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 03:21

coś okropnego ! jak można tak postępować.. dawać złudną miłość, a potem wyrzucać jak się znudzi? czy tak robią normalni ludzie? Jeśli nie byli na to gotowi psychicznie, to dlaczego podejmowali się tak ważnego zadania?! spodziewamy się właśnie dziecka i za parę lat, kiedy dzidzia będzie już dużą dziewczynką (bądź chłopczykiem:P) i będziemy mieć już wybudowany i wykończony dom, planujemy zaadoptować i pokochać jakieś potrzebujące tego dziecko. Powolutku wszystko sobie w głowie układam i mam nadzieję, że wszystko będzie po naszej myśli - nie będzie problemów i dzieciaki się szybko polubią, a po pewnym czasie mam nadzieję, że pokochają jak rodzeństwo :) Niestety wśród moich znajomych nie znam nikogo innego kto był by gotów zdecydować się na tak poważny krok, a szkoda.

#20 ~Margola~

~Margola~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 14:32

To oczywiste było, że rodziny zastępcze to porażka będzie. Za dzieciaka dostają 3000 zł. I tu jest problem. Ludzie lecą na kasę. Dzieciak mówi - dostajesz za mnie kasę, więc nie jesteś moim rodzicem - podziel się ze mną kasą. Rodzic biologiczny mówi - ja urodziłem tego dzieciaka i ja powinienem te 3000 dostać - ile za to wódki można kupić... I na tym podłoży powstają konflikty. Nikt nikomu nie ufa, nie ma nawet namiastki miłości. Jest zazdrość o kasę.

PORAŻKA TO JEST Z TOBĄ DROGI ARKU !!!
W Polsce niema takiej kasy jak twierdzisz na dziecko 630zł dostaje się na dziecko szkolne, twoje niedoinformowanie jest PORAŻAJĄC i nijak tu się dorobić ...!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych