Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

286 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~działkowicz~

~działkowicz~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2012 - 15:44

Czas do zarządów ROD wprowadzić ludzi młodszych niż 70 letni emeryci. Zarządy są od lat w tych samych składach fakt że coś tam kiedyś robili ale dziś trzeba świeżego patrzenia i nieco wigoru.
jestem działkowcem w ROD w B-stoku i mówię to na podstawie naszego ogrodu. Tylko problem w tym że na Walne przychodzą "sami swoi" młodsi maja to "gdzieś"

#2 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2012 - 16:01

Stara SBecja nie da się tak łatwo odsunąć od koryta!!!

#3 ~mechanik~

~mechanik~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2012 - 17:06

Panie Mirku G. jest pan starym komunistą i wystarczająco narobił pan bydła w szkolnictwie że Burmistrz był w szoku jaki jest jego stan , to dzięki panu i pana kolegom post-komunistom . Daj pan spokuj Bielszczanom i władzom bielskim panie Gołębiowski jesteś pan do niczego i z tym trzeba się oswoić - BIELSZCZANIN

#4 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2012 - 17:10

pan jest zerem panie Gołębiowski Mirosławie idż spać w buraki cukrowe.

#5 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2012 - 19:42

podobny syf jest w hajnówce :) w zarządzie ogródków działkowych :)

#6 ~Jerry~

~Jerry~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2012 - 03:59

pan jest zerem panie Gołębiowski Mirosławie idż spać w buraki cukrowe.

Ciebie "Mirek" i "mechanika" nie wpuściłbym nawet w buraki pastewne bo byście je zeżarli. A "mechanik" to pewnie BIELSZCZANIN przywieziony przez rodziców przed rokiem z wioski, w której nie ma brukowanej ulicy, bo mu rozum odjęło na wybojach. A może po wyboistych drogach dojeżdżał rowerem do szkoły i do M. Gołębiowskiego ma pretensję, że nie nauczył go w zawodówce ortografii?

#7 ~czeresniak~

~czeresniak~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2012 - 14:10

Gołębiowski był 8 lat burmistrzem od gospodarki przestrzennej. Przez tyle lat nie przyswoił co to jest użytkowanie wieczyste. Jak stary belfer (sorki - on nazywa siebie pedagogiem) straszy działkowców, że ktoś im wygasi wieczyste. Pewnie się wszyscy się ze... ze strachu. Otóz warto zajrzec do ustawy, że wygaszenie wieczystego może następi w wyjątkowych sytuacjach i to za słusznym odszkodowaniem.
Panie Gołębiowski - jak masz honor - kończ waśc.

#8 ~hania~

~hania~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2012 - 17:25

a jaką stawkę za m2 ustalili?

#9 ~Frak na rumaku~

~Frak na rumaku~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2012 - 13:53

a jaką stawkę za m2 ustalili?

22 gr za użytkowanie plus 19 gr składki PZD. W sumie 41 gr za m2.
Wieczyste można rozwiązać, gdy użytkownik korzysta z gruntu w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem określonym w umowie. A za 30 lat i tak tam będzie obwodnica ;)

#10 ~Rzecznik działkowców~

~Rzecznik działkowców~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 21:26

Panie "mechaniku",jakie ma Pan moralne prawo wypowiadać się w sprawie szkolnictwa, jeśli nie nauczył się Pan dotąd poprawnie pod względem ortograficznym pisać wyrazu "spokój". Prawdopodobnie należy Pan do tej grupy osób,którzy w roku 2005 stali pod szkołą Nr5 i nie pozwalali Burmistrzowi i M. Gołębiowskiemu wykonać uchwały Rady Miasta w sprawie przeniesienia SP nr5 do gimnazjum.Byli tam właśnie ludzie tacy, jak Pan, "dobrze wyedukowani" i "bardzo dobrze znający się na edukacji" (napisano w przenośni). A, propos, wypowiedzi przez M. Gołębiowskiego odnośnie wygaszenia prawa użytkowania wieczystego na ogrodach działkowych,to ma on rację z dwóch powodów. Po pierwsze-jest tzw.cel publiczny, na który prawo to może być wygaszone /stało się tak z ogrodem działkowym w B-stoku, gdzie grunt ogrodu został przeznaczony na kampus uniwersytecki/. Po drugie, Gołębiowski ma rację, twierdząc, że waśnie do niczego nie doprowadzą. Argument na wygaszenie może zawsze się znależć.On już jest. Ile jest na ogrodzie działkowym gruntu, który leży odłogiem, a część jest wydzierżawiana? Czy to jest wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem? Gołębiowski wie, co mówi, tylko nie mógł tego wprost wyartykułować w miejscu publicznym.Należy zgodzić się z wypowiedzią,że do zarządu powinni wejść ludzie młodzi.Tylko niewielu z nich garnie się do posiadania działek, które leżą odłogiem i są do zagospodarowania.Natomiast ci co posiadają działki, to z różnych powodów na zebrania nie uczęszczają.I jeszcze jedno,bardzo jest nieładnie obzywać ludzi "komunistami", czy innymi epitetami. To jest przyziemne i świadczy o niskiej kulturze.Chyba, że się nie ma innych argumentów. Recznik działkowców. Z poważaniem wszystkim Piszącym.

#11 ~znajoma~

~znajoma~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2012 - 18:40

Panie "mechaniku",jakie ma Pan moralne prawo wypowiadać się w sprawie szkolnictwa, jeśli nie nauczył się Pan dotąd poprawnie pod względem ortograficznym pisać wyrazu "spokój". Prawdopodobnie należy Pan do tej grupy osób,którzy w roku 2005 stali pod szkołą Nr5 i nie pozwalali Burmistrzowi i M. Gołębiowskiemu wykonać uchwały Rady Miasta w sprawie przeniesienia SP nr5 do gimnazjum.Byli tam właśnie ludzie tacy, jak Pan, "dobrze wyedukowani" i "bardzo dobrze znający się na edukacji" (napisano w przenośni). A, propos, wypowiedzi przez M. Gołębiowskiego odnośnie wygaszenia prawa użytkowania wieczystego na ogrodach działkowych,to ma on rację z dwóch powodów. Po pierwsze-jest tzw.cel publiczny, na który prawo to może być wygaszone /stało się tak z ogrodem działkowym w B-stoku, gdzie grunt ogrodu został przeznaczony na kampus uniwersytecki/. Po drugie, Gołębiowski ma rację, twierdząc, że waśnie do niczego nie doprowadzą. Argument na wygaszenie może zawsze się znależć.On już jest. Ile jest na ogrodzie działkowym gruntu, który leży odłogiem, a część jest wydzierżawiana? Czy to jest wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem? Gołębiowski wie, co mówi, tylko nie mógł tego wprost wyartykułować w miejscu publicznym.Należy zgodzić się z wypowiedzią,że do zarządu powinni wejść ludzie młodzi.Tylko niewielu z nich garnie się do posiadania działek, które leżą odłogiem i są do zagospodarowania.Natomiast ci co posiadają działki, to z różnych powodów na zebrania nie uczęszczają.I jeszcze jedno,bardzo jest nieładnie obzywać ludzi "komunistami", czy innymi epitetami. To jest przyziemne i świadczy o niskiej kulturze.Chyba, że się nie ma innych argumentów. Recznik działkowców. Z poważaniem wszystkim Piszącym.

Panie rzecznik niech mi Pan wyjaśni,dlaczego zarząd brał sobie pobory a nie opłacili rachunku za wodę?

#12 ~Rzecznik działkowców~

~Rzecznik działkowców~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2012 - 21:06

Szanowna "znajoma".Jestem rzecznikiem działkowców i ich interesów, a nie zarządu.Pytanie, które Pani zadała jest słuszne, ale odpowiedż na nie jest już retoryczna.Na to pytanie powinna odpowiedzieć komisja rewizyjna ROD.Powinno ono paść na zebraniu.Ale tam nie było "atmosfery" do zadawania takich pytań.Zresztą dyskusja była nie na temat i poszła w innym kierunku, a zgodnie z wolą zarządu i prezesa najlepiej by było, gdyby w ogóle jej nie było.

#13 ~znajoma~

~znajoma~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2012 - 18:32

Szanowna "znajoma".Jestem rzecznikiem działkowców i ich interesów, a nie zarządu.Pytanie, które Pani zadała jest słuszne, ale odpowiedż na nie jest już retoryczna.Na to pytanie powinna odpowiedzieć komisja rewizyjna ROD.Powinno ono paść na zebraniu.Ale tam nie było "atmosfery" do zadawania takich pytań.Zresztą dyskusja była nie na temat i poszła w innym kierunku, a zgodnie z wolą zarządu i prezesa najlepiej by było, gdyby w ogóle jej nie było.

A czy Pan uważa,że to nie jest nasz interes i sprawa działkowiczów,którą trzeba się zająć natychmiast, czy to nie jest jawne okradanie nas działkowiczów,czy nie powinien zająć się tą sprawą prokurator?Komisja rewizyjna ROD to ta sama ,,mafia'',a my nie mamy zamiaru płacić złodziejom poborów,którzy nic nie zrobili,żadnej inwestycji,pobory brali a opłat nie dokonali za wodę.Jak wiem to liczniki na wodę mają niektórzy urzytkownicy działek,a korzystają z kranów alejek,podłaczają się nielegalnie a za wodę otrzymują zwroty.W takim wypadku albo każdy jest zobowiązany założyć licznik na wodę,a takiej uchwały nie ma,ze sa zwroty tym co liczniki pomontowali sobie.A Pan Panie rzecznik podaj się Pan do dymisji bo i Pan z tą mafią trzyma,wogóle nie zna Pan ustaw.

#14 ~Rzecznik działkowców~

~Rzecznik działkowców~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2012 - 21:18

Pani znajoma. Jestem takim samym działkowcem jak Pani. Żle mnie Pani odczytała. Nie pełnię żadnej funkcji w ROD Ziemia Bielska i nie muszę poddawać się do dymisji.Jestem tylko "rzecznikiem" spraw działkowców i pragnę tak jak Pani ich unormowania.Ciekaw jestem czy była Pani na zebbraniu i czy zabrała głos w sprawach, które podnosi.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:38

A gdzie jest to światło w domkach,które obieca się 30 lat.Na działkach na wschodniej zrobili sobie ludzie,a u nas miały być podliczniki.Czy tak trudno to zrobić,poprowadzić WLZ do bramy,ustawić skrzynkę rozdzielczą,każdy chętny działkowiec mógł by doprowadzić do swego domku zasilanie i na zewnątrz budynku zamontować licznik poboru energi,by można by było odczytać ile energi zużył.Mozna by było postawić przy bramie słup z latarnią by oświecić plac,polikwidować śmietniki bo zwożą śmieci z prywatnych posesji.Niech każdy działkowiec swoje śmieci wywozi a nie na koszt nasz,wszelkie pozostałości po remontach.Kazdy niech zaloży kompostownik a na gałęzie zrobic miejsce do spalania.Na tych śmietnikach można zaoszczędzić duże pieniądze.Ciekaw jestem czy Komunalka pobiera opłaty za ścieki jak w blokach,jezeli tak to pobierają oplaty za ścieki nielegalnie.

#16 ~znajoma~

~znajoma~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:25

Pani znajoma. Jestem takim samym działkowcem jak Pani. Żle mnie Pani odczytała. Nie pełnię żadnej funkcji w ROD Ziemia Bielska i nie muszę poddawać się do dymisji.Jestem tylko "rzecznikiem" spraw działkowców i pragnę tak jak Pani ich unormowania.Ciekaw jestem czy była Pani na zebbraniu i czy zabrała głos w sprawach, które podnosi.

Przepraszam może Pana uraziłam,na zebraniu był chaos,kłótnie,właściwie same oskarżenia.Ale tak prawdę mówiąc ktoś musi się zająć tymi krętaczami,sam fakt to nie zapłacony rachunek za wodę,zarząd jednak pobory pobierał,na pobory mieli pieniądze na opłaty nie.Myślę,że tzeba znieść ten zarząd bo jest wielu chętnych prowadzić sprawy te społecznie,jedynie będzie opłacany gospodarz działek.

#17 ~działkowiec~

~działkowiec~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 06:17

proszę podać nr rachunku i wysokość opłaty za użtkowanie działki w 2012roku na stronie Ogrodki Działkowe Ziemia Bielska uważam że można opłacić elktronicznie

#18 ~Nowa~

~Nowa~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 10:25

Witam Wszystkich.Mam pytanie odnośnie zakupu działkeczki takiej do zagospodarowania. Ile kosztuje i na jakich ogródkach jej szukać?

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2012 - 13:09

Ja też jestem zainteresowany. Ktoś odpowie?

#20 ~sąsiadka~

~sąsiadka~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 21:26

Mamy nowy zarząd nowego prezesa od kilku lat,tylko mi niech odpowie pan prezes,dlaczego jest brak kontroli policji,na działkach?Młodzi ludzie balują i potem demolują i to co roku z alejiki nr.26 drugi domek z lewej strony,częste libacje alkocholowe-ostatnio balowali od 1-3lipca a potem w nocy3 lipca grupa młodych chłopców z tej działki wyrywali słupki z numeracją alejek ,tymi słupkami metalowymi rozbijali płoty,szyby w domkach i szklarniach.Myślę,że zarząd zajmie się sprawą tą i zaczną ligitymować osobników nieproszonych,a winnych za demolki pociągną do odpowiedzialności i szkody,które wyrządzili działkowiczom naprawią.Są chyba zasady i przepisy,że działkowicz,który urządza libacje alkocholowe i sprowadza swoich gości odpowiada za szkody,które wyrządził innym działkowiczom.4 lipca rano gospodarz oglądał szkody szkody wyrządzone działkowiczom przez tych chuliganów.W domku nr 226 wybili szyby,w drugiej alejce pobili szklarnię,wyrywali sztachety z płotów.Mam dzialkę w pobliżu tych Korowajów i obserwujemy ich,tego Lukasza to żle wychowali, i tej jej siostry wnuki to łobuzy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych