Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Rak jelita grubego!

157 odpowiedzi w tym temacie

#141 ~karamba~

~karamba~
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 11:03

to jest chyba spowodowene tym że mało lekarzy interesuje się chemoprewencją jako taką, ale sama nie wiem

#142 ~Kubas~

~Kubas~
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 11:04

Właśnie zacząłem brać asamax i trafiłem na ten wątek-o co chodzi dokładnie z tą chemoprewencją i asamaxem??

#143 marchianka

marchianka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 13:51

Dieta i chemoprewencja są niewystarczające. Trzeba się badać! Profilaktycznie, a nie w przypadku, gdy coś złego już się mocno zadomowiło w naszym organizmie. W dietę nie wierzę, nigdy się nie ma pewności, co się je, jak teraz z tą solą :/ Polecam jednak kolonoskopię, mimo, że wielu uwarza, że to bolesne badanie. Można ją przecież zrobić w znieczuleniu ogólnym, całkowicie bezboleśnie, w intymnej atmosfere. Czasem warto zapłacić i iść prywatnie na to badanie, żeby mieć ten komfort. Ja byłam w Poznaniu w Certusie, zapłaciłam trochę mniej niż zwykle, bo dają teraz upust 40 proc. ale warunki były nie do porównania z publiczną placówką. I co dla mnie najważniejsze, że nie czułam żadnego bólu w trakcie badania :)

#144 ~aneta~

~aneta~
  • Goście

Napisano 23 luty 2013 - 16:33

Wyniki badania dr See dotyczące stosowania Transfer Factor Plus
u osób z zaawansowaną chorobą nowotworową
Biorąc pod uwagę dyplom dr See ukonczenia Uniwersytetu Kalifornii w Irvin, specjalizacje w dziedzinie chorób wewnętrznych i zakaźnych, badania dra See dodają ogromnej wiarygodności do niespotykanego dzialania tego ekskluzywnego produktu.
Badanie dr See nosi tytuł :
“Podniesienie wartości Czynnika Martwicy Nowotworu i aktywności
komórek Natural Killer Cells przy użyciu podejścia integracyjnego
u pacjentów w zaawansowanym stadium raka.”
Dane demograficzne grupy badanej:
20 pacjentów
średnia wieku : 49,3
wszyscy w 4 stadium rozwoju raka
12 mężczyzn, 8 kobiet
prognoza lekarzy: 3,7 miesięcy życia
Protokół leczenia zawierał:
Transfer Factor Plus 3x3 caps,
Digesive Enzymes,
Beta glukany,
Ekstrakt sojowy,
Dieta uboga w cukier i wegetariańska,
Hypertermia i inne
Rezultaty po okresie 6 miesięcy:
Średni wzrost Tumor Necrosis Factor alfa (TNF)( czynnika martwicy nowotworu) od wartości 12,4 do 1287,5
Średni wzrost aktywności komórek NK( odpowiedzialnych za niszczenie komórek rakowych) : od wartości 6,4 do 27,6
Szesnastu z tych pacjentów wciąż żyło i znajdowało się albo w stanie remisji, albo w stanie znacznej poprawy, albo w stanie zadawalającym.
Użycie Transfer Factor Plus było jednym z najbardziej znaczących w całym
protokole działania. Kiedy go odstawiono chwilowo, poprawa stanu pacjentów zaczęła się spowalniać.
Komentując Transfer Factor Plus, dr See powiedział:
“Żaden środek do tej pory nawet nie zbliżył się w efektywności do Transfer Factor Plus. Myślę, że każdy człowiek powinien go używać”.
close
Zmień adres e-mail
Podaj nowy adres e-mail
ZapiszAnuluj

#145 ~hajkahaj~

~hajkahaj~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:41

A jak ceny mesalazyny? Czy to pójdzie w góre w celu łatania dziur???

#146 konri

konri

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 12:52

Widziałem tutaj jedną opinie na temat diety z którą po części się zgodzę i nie, bo dieta ma dobry wpływ na nie tylko raka jelita grubego ale inne problemy jak i ogólny stan zdrowia, zgodzę się, że teraz trudno jest znaleźć naprawdę zdrowe jedzenie, gdyż wszystko ma zbyt dużo chemii, chociaż wiadomo, ze wszystko wymaga chemii by utrzymać świeżość, ale i tak dobra dieta pomaga, co lepiej jeść fast foody czy chleb razowy z salata i pomidorem? czyli jednak dieta dobra :) sam wiem, bo mój tato siętak odżywia, ma za sobą raka jelita grubego: http://www.biomedica...rubego-275.html i nie było kolorowo, operacja, problemy, leczenie i tak dalej, a tym wszystkim istotna była dieta, która dała dużo :) także, tutaj mogę dyskutować.

#147 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2015 - 09:55

Witam

mam do oddania 2 pudełka Asamaxu, jedno trochę napoczęte. Razem 160 tabletek. Przepisano mi je, a potem jednak stwierdzono, że nie choruję na tą chorobę, badają mnie dalej. Oddam za darmo, zainteresowanych proszę o kontakt na maila basia8719@tlen.pl. Pierwszej osobie wyślę leki. Przesyłkę biorę na siebie, nie chcę tych leków wyrzucać, chcę oddać komuś kto ich potrzebuje. Pozdrawiam wszystkich

#148 ~marika~

~marika~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2015 - 10:43

Niestety ale rak jelita grubego jest podobnie jak rak trzustki bardzo podstępny i przez długi czas potrafi nie dawać żadnych objawów. U mojego ojca zrobił się z polipa o którym nawet wcześniej nie wiedział że istnieje. Dlatego warto robić badania profilaktyczne na kał we krwi czy kolonoskopię. Do kolonoskopi wybrać dobrego specjalistę który naprawdę zna się na rzeczy ja badam się u s kileka . Nie wyobrażam sobie nie robić takich badań w mojej sytuacji.

#149 ~Michelle Brown Kyanne~

~Michelle Brown Kyanne~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 23:28

"Jestem tutaj, aby wyrazić moją głęboką wdzięczność ciepłego oleju konopnego Rick Simpson, który dostałam od Dr, drmehmetoz01@hotmail.com~~HEAD=pobj. Jestem teraz pozostawiając zdrowe życie od minionego 1 rok jestem teraz rak darmo po aplikacji i użytkowania. Możesz skontaktować się za pośrednictwem e-mail z leków: drmehmetoz01@hotmail.com~~HEAD=pobj. Życzymy wszystkiego najlepszego i szczęśliwego uzdrowienia. Dzięki i Bóg zapłać za pomoc, i będzie dalej pomóc w walce z rakiem na świecie.
Z poważaniem
Michelle Brown Kyanne
Chicago

#150 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 09:51

Ma remisje choroby nic mi takiego nie dolega tylko pojawiła się krew ze śluzem w kale, choruje na wzjg od 15 roku życia (w tej chwili 25) , w tym czasie tylko 2 lekkie rzuty choroby. Jestem za granicą będę dopiero za 2 miesiące i nie mam jak skontaktować się z lekarzem mam przy sobie asamax myślicie ze sama mogę zacząć stosować? 

#151 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 09:51

Ma remisje choroby nic mi takiego nie dolega tylko pojawiła się krew ze śluzem w kale, choruje na wzjg od 15 roku życia (w tej chwili 25) , w tym czasie tylko 2 lekkie rzuty choroby. Jestem za granicą będę dopiero za 2 miesiące i nie mam jak skontaktować się z lekarzem mam przy sobie asamax myślicie ze sama mogę zacząć stosować? 

#152 ~Dieta~

~Dieta~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 12:15

Napiszę coś, co zbulwersuje wiele osób.

Żadne leki nie pomogą, jeżeli nie zmieni się jedzenia i sposobu życia.

​Po pierwsze, rozpocząć codzienne marsze, trwające od 30 do 60 minut.

Po drugie, usunąć z diety wszystkie cukry. Wszystkie.

W przypadku osłabienia, które może występować w pierwszej fazie zmiany diety (około 3 tygodni), można zjadać 1 łyżeczkę miodu - szybko podniesie poziom glukozy we krwi.

Żeby uniknąć drastycznego osłabienia można zmniejszać stopniowo liczbę gramów spożywanych cukrów na jeden posiłek i w skali doby.

Po tym jak się ustali sobie jadłospis bez cukrów, po pewnym czasie, przechodzi się do trzeciego etapu - eliminowanie zbóż z jedzenia, czyli pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia.

Na tym etapie zwiększać należy ilość spożywanych tłuszczów i białka zwierzęcego oraz surowych warzyw. Wprowadzić jajka.

Po ustaleniu jadłospisu etapu drugiego, czyli bez cukrów i bez zbóż, po pewnym czasie przechodzi się do etapu czwartego.

W etapie trzecim eliminuje się z jedzenia trawy, czyli grykę, proso, ryż.

Należy pamiętać o zwiększaniu ilości tłuszczu, białka zwierzęcego i warzyw surowych. Pamiętać o jajkach.

Szósty etap to eliminowanie produktów skrobiowych, np. fasola, groch, kukurydza.

Siódmy etap, to eliminowanie produktów mlecznych zawierających laktozę i przejście na produkty bez laktozy, np. firmy Mlekovita: śmietana 18%, jogurt naturalny, ser biały półtłusty, ser żółty, masło.

Ósmy etap, to eliminowanie surowych owoców na rzecz owoców suszonych, np. śliwki, gruszki ulęgałki, morele - ale w małych ilościach - np. 3 śliwki na jeden posiłek namoczone w ciepłej wodzie.

To tak w wielkim skrócie. Jest to dieta nisko węglowodanowa, wysokotłuszczowa z właściwą ilością białka zwierzęcego. Nisko w stosunku do obecnego spożycia węglowodanów i wysoko w porównaniu do obecnego spożycia tłuszczów nasyconych. Można zapoznać się z dietą optymalną doktora Kwaśniewskiego czy innymi dietami nisko węglowodanowymi.

No i cały czas przyjmować zestaw witamin i minerałów.

Według niektórych naukowców rak jelita grubego związany jest z hiperinsulinemią, która jest skutkiem nadmiernego spożywania węglowodanów, w tym cukrów.

#153 weronika 222

weronika 222

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:05

To prawda ze dieta jest bardzo ważna i ruch też robi swoje.Ale czasem człowiek za późno rozumie co dla niego dobre.Więc najważniejsza jest profilaktyka,dobór odpowiednio  specjalisty.Bardzo dobrzy lekarze przyjmują w Warszawskim Ośrodku Proktologii w Szpitalu św.Elżbiety. Moja sąsiadka się tam leczy i jest zadowolona,co najważniejsze poprawia się jej stan zdrowia.

#154 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:08

To prawda ze dieta jest bardzo ważna i ruch też robi swoje.Ale czasem człowiek za późno rozumie co dla niego dobre.Więc najważniejsza jest profilaktyka,dobór odpowiednio  specjalisty.Bardzo dobrzy lekarze przyjmują w Warszawskim Ośrodku Proktologii w Szpitalu św.Elżbiety. Moja sąsiadka się tam leczy i jest zadowolona,co najważniejsze poprawia się jej stan zdrowia.

A reklamowany przez ciebie ośrodek czym się zajmuje?

Jelitem grubym też?

Czy tylko odbytem?

#155 ~Odswiezm~

~Odswiezm~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 13:43

Pytanie. Czy asamax jak już się raz weźmie, to czy po jego odstawieniu coś się dzieje? Chodzi mi o To, czy on coś złego robi w organizmie. Porownalbym to do uzależnienia. Być może nie jest mi potrzebny ale natenczas lekarz przepisał..

#156 ~Ela~

~Ela~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 02:41

Bo zamiast kupować gotowe jedzenie to trzeba sobie samemu ugotować i to w taki sposób aby zatrzymać wszelkie witaminy, mikroelementy zawarte w danej potrawie.W przypadku nowotworów jest najważniejsze odkwasić i odgrzybić organizm. A jak? Sposobów jest masę, rozpoczynając od dobrej diety, w któej nie ma nic słodkiego, nawet grochu. Bo nie wiem czy wiecie, ale to cukier głównie powoduje wzrost komórek rakowych! Z przypraw polecam skupić się przede wszytskim na kurkumie, imbirze (najlepiej nie chińskim) i szpinaku, który zawiera w sobie antyoksydanty, wspierające mechanizmy obronne w organizmie człowieka. Zaś w przypadku, gdy rokowanie nie są najlepsze i doszło już do przerzutów na wątrobę, a postępował rak wpierw z jelita grubego - jest teraz mocno rozpowszechniania od kilku lat jedna z mniej inwazyjnych metod (bodajże radioabolizacja), która może albo wydłużyć życie osoby chorej albo doprowadzić jego stan do możliwości zoperowania guzów. Jeżeli nic sie nie zmieniło to w Pratia - pratia.com/nasze-badania/ 

badania są bezpłatne a można też otrzymać dofinansowanie na leczenie, więc dla chorego warto się zainteresować różnymi sposobami leczenia

#157 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 06:08

Cukier i alkohol to mordercy

#158 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 05:21

Alkohol jest produktem półsyntetycznym i jest be, natomiast mesalazyna to nasz naturalny, stary przyjaciel? Ludzie, nie ma czegoś takiego jak cudowna tabletka. Coś za coś. Skutków ubocznych może nie być widać na pierwszy rzut oka, ale na pewno są, choćby na poziomie behawioralnym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych