Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PSS Społem

173 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 17:58

Chciałam wszystkim powiedziec ze ta firma to jedno wielkie kupa . Zwalniaja pracownikow z niewiadomych przyczyn a przyjmuja nowych po znajomosci za najnizsza krajowa lepiej sie tam nie wybierajcie nie radze jedno wielkie oszustwo.

#42 ~as~

~as~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2014 - 13:19

Dokąd te kierowniczki sklepow bedą brac łapowy i gratisy od przedstawicieli i ladowac z bagaznik i do chalpy czy ktos mi odpowie na to pytanie czy tak moze byc? bo chyba tylko w społem tak sie dzieje a potem dziw ze jest manko i trzeba potracac pracownikom z wypłat jak tak moze byc czy to sprawiedliwe a kierowniczki pasą sie i grubną jak krowy po tych darach co dostaja od przedstawicieli i okradaja pracownikow. a zwlaszcza chodzi o sklep na lotnisku.Systematycznie co tydzien bagaznik jest ladowany.

#43 ~Mariola~

~Mariola~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 15:34

Dokąd te kierowniczki sklepow bedą brac łapowy i gratisy od przedstawicieli i ladowac z bagaznik i do chalpy czy ktos mi odpowie na to pytanie czy tak moze byc? bo chyba tylko w społem tak sie dzieje a potem dziw ze jest manko i trzeba potracac pracownikom z wypłat jak tak moze byc czy to sprawiedliwe a kierowniczki pasą sie i grubną jak krowy po tych darach co dostaja od przedstawicieli i okradaja pracownikow. a zwlaszcza chodzi o sklep na lotnisku.Systematycznie co tydzien bagaznik jest ladowany.

to w kazdym sklepie Społem na przylesiu tez ładuja a pracowników maja za nic zero zroaumienia ,znieczulica ,nawet pani kierownik wyzwie ciebie ,a jak nie pasuje to powie dzrzwi sa otwarte...........

#44 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 15:07

Społem Zawiercie

Kiedyś w Społem pracowało się całkiem dobrze ale to co się dzieje od dłuższego już czasu przechodzi ludzkie pojęcie. Pracownik jest traktowany jak bezmózgie zero, nienadające się absolutnie do niczego. Wszystko jest źle choćby człowiek żyły wypruł. Najlepsze jest to, że to nie kierowniczki tak uprzykszają ludziom życie, ale Pani Prezes. Wymyśla jakie niestworzone bajki, że jeszcze tylko smoka w nich brakuje. Przez tyle lat człowiek pracował i robił to dobrze, a tu nagle teraz jest wszystko źle. Winą pracownika jest spadek liczby klientów czy zbyt niskie obroty. Pracownik jest winny wszystkiemu. Nie jest odpowiedzialny chyba tylko za koklusz, gradobicie i trzęsienie ziemi. Cała reszta to jego wina. A może by tak ktoś wpadł na pomysł, żeby ceny obniżyć. Niestety mamy takie czasy, że zakupy robi się tam gdzie taniej. To się w głowie nie mieści, że można tak upodlić człowieka, żeby przed pójściem do pracy musiał brać leki uspakajające. Praktyki stosowane w Społem Zawiercie to nic innego, jak mobbing. Widocznie nie każdy wie co to takiego i nie zdaje sobie sprawy z tego, że to proceder karalny. Pracownicy boją się odezwać w obawie przed utratą pracy, a władze zdając sobie z tego sprawę, tresują ich jak małpy. Społem Zawiercie to nic innego, jak prywatny folwark Pani Prezes.

#45 ~expedientka~

~expedientka~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 16:51

Powiem krótko: Społem to firmy prywatne i to pracownicy-członkowie spółdzielni wybierają najwyższe władze a te decydują o wyborze prezesów itp. itd. Olewając udział w takich zebraniach pozwalacie na prywatne folwarki i oraz na to jak się Was traktuje.

#46 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 20:04

Zapraszam do Hurtowni Chemicznej PSS Społem Białystok. Tutaj to dopiero prywatny folwark sobie kierownik zrobił. Towar nie mieści się w magazynach . Brak warunków do normalnej pracy!!!

#47 ~Karrlo~

~Karrlo~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 18:49

A jak to wygląda  w Olsztynie?

#48 ~Karolina11~

~Karolina11~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2014 - 22:01

Sklepy Społem w Krakowie to istny obóz pracy! Zarobki są niewiarygodnie niskie. Pracownicy pracuja za minimalną krajową.

Sa wykorzystywani i zmuszani do wykonywania pracy na wielu stanowiskach jednocześnie. Mimo zainstalowanego monitoringu pracwnicy ponoszą pełna odpowiedzialność za kradzieże w sklepie.  Zamiast przyjac osobę do śledzenia monitoringu lepiej obciazyc biednych pracownikow, ktorzy zarabiaja najnizsza krajowa(znakomity sposob na wyplaty niższe niz minimalna krajowa). Ochrony nie łaska zatrudnić, bo po co? i tak manko zostanie podzielone na pracowników. Pracownicy pracuja w soboty i niedziele za ok 40zł /dniowka. A zarząd traktuje to jako nagrodę na kwitach z wypłatami, aby nie płacić należnych wg kodeksu pracy 100% należności za pracę w niedzielę.

Czy to nie jest wyzysk? Kazdy boi się cokolwiek odezwać. Kierowniczki zamawiaja towar tylko dlatego by dostać upominki od przedstawicieli handlowych. Jeżeli nie ulegnie to zmianie następnym krokiem będzie poinformowanie inspekcji pracy i sieć Tanioch zderzy się z bojkotem i czarnym marketingiem!

#49 ~klementynka~

~klementynka~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 09:25

czyli wypłata to 1100 plus premia? ale ciekawe czy nowy pracownik też tak zarabia, w sumie to dobrze jest umowa o pracę i jak się ostro zasówa to niezła wypłata na konto leci

no ja jestem nowym pracownikiem od lipca 2014 i teraz dostałam wypłaty 1200 zl takze zle nie jest praca jak praca trzeba zasuwac! ale sama nie jestem z tym wszystkim a u prywaciarza wcale sie duzo nie zarobi panstwowka to panstwowka :D

#50 ~inna~

~inna~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 22:56

to 1000% prawdy i jeżeli szanowna inspekcja pracy czyta komentarze to radze szybka interwencje

#51 ~nostradamus.pl~

~nostradamus.pl~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 23:15

kierowniczki to złodziejki na maxa i nie ma o czym dyskutować. nie twierdze ze w każdym sklepie w nowej hucie ,ale te z okolic d.h.wanda to prawdziwe mistrzynie w okradaniu sklepu i personelu .dziw bierze ze zarząd pozostaje na to głuchy ,chociaż nikt nie powie tego wprost ze strachu rzecz jasna ale cos trzeba z pewnoscia z tym zrobić. jako zaprzyjaźniony klient slysze  i wyciągam wnioski. a paniom kierowniczkom z okolic dh wanda zalecam dobry fitness i przy okazji diete,,bo strasza klientów swa nadmierna i nieprzyjemna tusza .trzymam za personel!!!

#52 ~mala1~

~mala1~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 11:38

praca ciezka zawsze wszystko zle biuro sie czepia a szefowa zolza jakich malo dzien zalezy od jej humoru potrafi zwyzywac od najgorszych klnac przy tym jak szewc zero poszanowania dla pracownika trzeba miec mocne nerwy bo aprawde za marna kase tyra sie jak wol i caly czas trzeba sie liczyc ze zmiennymi humorami namadrzejszej pani kierownik ktora jest alfa i omega bez odpowiedniego wyksztalcdenia

#53 ~wanda~

~wanda~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 15:04

no własnie gdzie inspekcja pracy,w plockich spolem,tez by sie przydala,usmierzyc te madre panie z markietingu.Potrafia tylko sie czepiac ludzi na sklepach,a nie pomyslaly kilka lat wstecz,aby obnizac ceny ,a teraz wszystkiemu winni sprzedawcy.to sitwa .

#54 ~beti~

~beti~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 12:14

te 1000 zl to bylo pewnie napisane w przenosni. 1237,2 netto robie niewielka roznice. Samemu za to nie wyzyjesz a co mowic o dziecku czy o splacie kredytu...

tam sie nie pracyje na caly etat tyko na 7/8 albo na 3/4 nie zapomnij ze jak jest manko o musisz placic nawet 1000,00 zl

#55 ~Sol Angelika~

~Sol Angelika~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 16:31

Jak to jest z tym socjalem, bo słyszałam że właśnie nie tak fajny. Bony na święta to marne 80 zł, nie ma chyba nic więcej - jakieś wczasy pod gruszą wchodzą w grę? Cokolwiek? Moze ktoś z biur się wypowie? Najlepiej w Katowicach.

#56 ~aleksandra~

~aleksandra~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 19:11

no własnie gdzie inspekcja pracy,w plockich spolem,tez by sie przydala,usmierzyc te madre panie z markietingu.Potrafia tylko sie czepiac ludzi na sklepach,a nie pomyslaly kilka lat wstecz,aby obnizac ceny ,a teraz wszystkiemu winni sprzedawcy.to sitwa .

straszą,tylko pracowników,po takich wielkich uczelniach i nie wiedzą,ze to mobing,doczekają sie kiedyś

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2015 - 19:03

To te niedouczone na Włodkowicu,takie roztropne,wszystkie rozumy pozjadały,tylko nie w kierunku handlu

#58 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:27

Jestem pracownikiem PSS.Powiem Ci tak-właśnie doszłam do wniosku,że trzeba się szanować i zastanawiam się nad wypowiedzeniem.Ogólnie atmosfera w pracy jest bardzo dobra,tylko jest wyższa instancja tzn. biuro,na które trzeba zasuwać.Prawa pracownicze nie są łamane,są dobre świadczenia socjalne (dofinansowania,bony na święta,kasa za urlop),jest kasa zapomogowo-pożyczkowa,ale...wypłata to marne ochłapy (i część wypłacana jest w bonach PSS)-zdarza się 800-900zł po potrąceniach.Co więcej firma jest zarządzana jak za czasów komuny, tzn.klient skarży się na pracownika (to nie tak spojrzał,to nie tak obsłużył itp),zaraz wpada biurowa kontrola i leci po premii za naprawdę drobne przewinienie.Poza tym panuje jedna wielka klika,także jeśli nie ma się nikogo znajomego w biurze to o awansie,o lepszym stanowisku można zapomnieć.Firma słabo inwestuje w pracownika (wyznając zapewne zasadę:"Na Twoje miejsce jest 100 chętnych"),doceniani są nie ci,którzy naprawdę z zaangażowaniem wykonują tę pracę,tylko ci,co potrafią wejść wiadomo gdzie.Biuro ciągle straszy zwolnieniami,zabiera premie za niskie obroty sklepów (choćby nie wiem jak wysokie by były-zawsze jest źle),do pupy jednym słowem.Firma ma naprawdę duży potencjał,ale siedzą tam stare betony,które nie chcą ustąpić miejsca młodszym (choć już emerytura dawno im się należy) i dlatego jest jak jest.Reasumując-firmę polecam ze względu na atmosferę w miejscu pracy(można poznać naprawdę fajnych ludzi),świadczenia,a nie polecam ze względu na zatrważająco niskie zarobki (u prywaciarza zarabia się więcej) i zastraszanie zwolnieniami i cięciami wynagrodzeń przez osoby z biura.

co za bzdury piszesz,kim jesteś ,pewnie babą z biura,moja Żona pracuje w tym p. kołchozie i żadnych pozytywów tam nie widzi( poza atmosferą wsród pracowników)

jednym słowem typowo polska firma:( SYF ,KIŁA I MOGIŁA)

#59 apa.z@wp

apa.z@wp

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 04 luty 2015 - 17:21

Ukończyłam właśnie staż w sklepie PSS i cieszę się że to już koniec męki i udręki.Nie miałam plakietki ,,stażysta,,i od początku byłam traktowana jak pracownik .Zero szacunku żadnej pochwały za wykonaną pracę i wieczne pretensje o wszystko np.towar ułożony nie wg. koncepcji kierownictwa za mało ,, nachalna,, w proponowaniu promocyjnych produktów .Ale najgorsze z tego było sprzedawanie klientom przeterminowanych artykułów i wędlin .Wędliny po terminie wyjmuje się z opakowania ,chowa termin przydatności i reklamuje jako świeże ,a zapleśniałe kiełbasy i parówki myje w wodzie ,wyciera do sucha i sprzedaje .Żeby sklep miał wysoki obrót a kierownictwo  duże premie pracownicy zmuszani są do kupowania przeterminowanych produktów a nawet wędlin aby tylko biuro nie dowiedziało się o stratach w sklepie.Dla kierownictwa nie jest ważny pracownik tylko ranking sklepu, obroty , zdobyte z tego tytułu punkty i wiszący na ścianie nikomu nie potrzebny dyplom.Nic nie można wpisać w straty firmy bo dyrektor nie może nic wiedzieć no i premii nie będzie.Ale po co komu premia skoro reasumuje się ona z płaceniem za przeterminowane produkty popsute i wyrzucone a także te ukradzione przez złodziei.Nigdzie nie widziałam takich nieprawidłowości jakie dzieją się w PSS.Powinna częściej zaglądać do tych sklepów kontrola z NIK i SANEPIDU.Podsumowując mój staż to muszę powiedzieć że można nauczyć się tam krętactwa , kłamstwa,wciskania ludziom  tego czego wcześniej nie planowali kupić .i świństw które sami byśmy nie zjedli. 

#60 ~Tośka~

~Tośka~
  • Goście

Napisano 15 luty 2015 - 12:58

Z tego co było mi wiadomo, etaty w PSS Społem są!! Natomiast, jeśli nie masz znajomości nigdy się tam nie dostaniesz!! Trzeba mieć kogoś w biurze kadr inaczej marne szanse!!

prawda

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych