Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PSS Społem

173 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2013 - 15:46

i uważasz,że 1600 to dużo?Wcale się nie dziwię,że ludzie biorą pożyczki,bo jak się obecnie utrzymać z takiej pensji?

Jeśli jesteś wolnym ptakiem,to być może 1600 jest ok,ale jeśli ma się rodzinę to cała pensja idzie na podstawowe potrzeby.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 09:35

czy ich biuro glowne jest na Kosciuszki?

#23 ~remi~

~remi~
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 22:10

To,że Twoja ciocia tam pracuje,nie znaczy,że wiesz co się dzieje wewnątrz firmy.Masz może najświeższe informacje o redukcji etatów czy ciocia jeszcze Cię nie poinformowała?Nie napisałam,że biuro zwalnia tylko,że wprowadza atmosferę zastraszenia.Po każdym ogólnym zebraniu w biurze kierownik informuje,że mogą być zwolnienia,bo obroty spadają (niby kto mu podaje te informacje-oczywiście,że biuro!).Nigdy nie byłam zastraszana przez własnego kierownika zwolnieniem-o takich rzeczach dowiaduję się zawsze od osób z biura.W jednym masz rację za byle co nie zwalniają-trzeba dobrze podpaść.

#24 ~remi~

~remi~
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 22:15

To,że Twoja ciocia tam pracuje,nie znaczy,że wiesz co się dzieje wewnątrz firmy.Masz może najświeższe informacje o redukcji etatów czy ciocia jeszcze Cię nie poinformowała?Nie napisałam,że biuro zwalnia tylko,że wprowadza atmosferę zastraszenia.Po każdym ogólnym zebraniu w biurze kierownik informuje,że mogą być zwolnienia,bo obroty spadają (niby kto mu podaje te informacje-oczywiście,że biuro!).Nigdy nie byłam zastraszana przez własnego kierownika zwolnieniem-o takich rzeczach dowiaduję się zawsze od osób z biura.W jednym masz rację za byle co nie zwalniają-trzeba dobrze podpaść.

#25 ~Marika~

~Marika~
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 13:47

Jestem pracownikiem PSS.Powiem Ci tak-właśnie doszłam do wniosku,że trzeba się szanować i zastanawiam się nad wypowiedzeniem.Ogólnie atmosfera w pracy jest bardzo dobra,tylko jest wyższa instancja tzn. biuro,na które trzeba zasuwać.Prawa pracownicze nie są łamane,są dobre świadczenia socjalne (dofinansowania,bony na święta,kasa za urlop),jest kasa zapomogowo-pożyczkowa,ale...wypłata to marne ochłapy (i część wypłacana jest w bonach PSS)-zdarza się 800-900zł po potrąceniach.Co więcej firma jest zarządzana jak za czasów komuny, tzn.klient skarży się na pracownika (to nie tak spojrzał,to nie tak obsłużył itp),zaraz wpada biurowa kontrola i leci po premii za naprawdę drobne przewinienie.Poza tym panuje jedna wielka klika,także jeśli nie ma się nikogo znajomego w biurze to o awansie,o lepszym stanowisku można zapomnieć.Firma słabo inwestuje w pracownika (wyznając zapewne zasadę:"Na Twoje miejsce jest 100 chętnych"),doceniani są nie ci,którzy naprawdę z zaangażowaniem wykonują tę pracę,tylko ci,co potrafią wejść wiadomo gdzie.Biuro ciągle straszy zwolnieniami,zabiera premie za niskie obroty sklepów (choćby nie wiem jak wysokie by były-zawsze jest źle),do pupy jednym słowem.Firma ma naprawdę duży potencjał,ale siedzą tam stare betony,które nie chcą ustąpić miejsca młodszym (choć już emerytura dawno im się należy) i dlatego jest jak jest.Reasumując-firmę polecam ze względu na atmosferę w miejscu pracy(można poznać naprawdę fajnych ludzi),świadczenia,a nie polecam ze względu na zatrważająco niskie zarobki (u prywaciarza zarabia się więcej) i zastraszanie zwolnieniami i cięciami wynagrodzeń przez osoby z biura.

Tak robi się niestety we wszystkich hipermarketach. Ja mam niestety bardzo złe doświadczenia z Tesco gdzie człowieka się nie szanuje niestety i pracujesz jak wół a i tak jest źle, po czym kierownicy gratulują sobie dobrych wyników. Koleżanka pracuje w carrefurze i ma tak samo:(

#26 ~Aaa~

~Aaa~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 18:03

Pracuję w Pss Społem i to co piszecie to nie prawda. W sklepach dalej panuje przekonanie że "klient nasz Pan", może cie obrażać, zwyzywać, napluć w twarz, Ty nie możesz mu zwrócić uwagi. Zarobki są ledwo ponad 1000 a czasem i mniejsze jak spłacasz manko z inwentaryzacji. Panuje wyzysk, zupełny brak szacunku dla pracownika, wieczne kontrole z biura i ucinanie premii. O każdy dzień wolny musisz się prosić. Narobisz się a i tak powiedzą, że źle i za mało.

#27 ~Wika~

~Wika~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 17:17

Pracuję w Pss Społem i to co piszecie to nie prawda. W sklepach dalej panuje przekonanie że "klient nasz Pan", może cie obrażać, zwyzywać, napluć w twarz, Ty nie możesz mu zwrócić uwagi. Zarobki są ledwo ponad 1000 a czasem i mniejsze jak spłacasz manko z inwentaryzacji. Panuje wyzysk, zupełny brak szacunku dla pracownika, wieczne kontrole z biura i ucinanie premii. O każdy dzień wolny musisz się prosić. Narobisz się a i tak powiedzą, że źle i za mało.

Swieta prawda brak szacunku dla pracownika

#28 ~szukam pracy~

~szukam pracy~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 07:44

A jak jest teraz w Olsztynie?

przecież każdy sklep jest inny.

Nie wyobrażam sobie pracować za 1000 zł mając kredyt i dziecko na utrzymaniu i nie chce mi się w tą sume wierzyć.

A jaka jest prawda na temat "40 godz tygodniowo"?

jak wygląda wolne, urlop, praca w weekendy?

Mam CV już u nich

#29 ~An@lizator~

~An@lizator~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 09:26

A jak jest teraz w Olsztynie?

przecież każdy sklep jest inny.

Nie wyobrażam sobie pracować za 1000 zł mając kredyt i dziecko na utrzymaniu i nie chce mi się w tą sume wierzyć.

A jaka jest prawda na temat "40 godz tygodniowo"?

jak wygląda wolne, urlop, praca w weekendy?

Mam CV już u nich

za 1000zl nie ma tu zycia tym bardziej z dzieckiem/dziecmi. Uciekac stad jesli ma sie gdzie i kiedy jeszcze sie da...

#30 ~ZkA~

~ZkA~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 12:54

za 1000zl nie ma tu zycia tym bardziej z dzieckiem/dziecmi. Uciekac stad jesli ma sie gdzie i kiedy jeszcze sie da...

A czy te wynagrodzenie w wysokości 1000zł to w ogóle prawda??? skoro najniższa krajowa to ponad1250zł

Piszecie tak jakby to był obóz pracy, a przecież mamy XXI wiek

#31 ~An@lizator~

~An@lizator~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 18:52

A czy te wynagrodzenie w wysokości 1000zł to w ogóle prawda??? skoro najniższa krajowa to ponad1250zł

Piszecie tak jakby to był obóz pracy, a przecież mamy XXI wiek

te 1000 zl to bylo pewnie napisane w przenosni. 1237,2 netto robie niewielka roznice. Samemu za to nie wyzyjesz a co mowic o dziecku czy o splacie kredytu...

#32 ~ina~

~ina~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 22:46

Nie więrzę w gołe pensje w tych czasach, a jak komuś się nie podoba to wcale nie musi pracować. A do tego to są sądy pracy itp.itd

#33 ~stasia~

~stasia~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 16:57

a czy jest ktoś kto w sopocie w społem pracował, jak tam jest?

#34 ~józek~

~józek~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:30

Cała prawda o zarobkach:

- uczeń, sprzedawca zaraz po szkole 1600zł na rękę

- pracownik z 10-cio letnim stażem 2000zł netto

- kierownik sklepu 2600zł netto

- pracownik biurowy 3000 zł netto

- prezes  30000zł  netto

Takie są prawdziwe zarobki pss

A klientów nie ma tyle co w marketach więc  się nie przepracuje człowiek

#35 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 18:54

Cała prawda o zarobkach:

- uczeń, sprzedawca zaraz po szkole 1600zł na rękę

- pracownik z 10-cio letnim stażem 2000zł netto

- kierownik sklepu 2600zł netto

- pracownik biurowy 3000 zł netto

- prezes  30000zł  netto

Takie są prawdziwe zarobki pss

A klientów nie ma tyle co w marketach więc  się nie przepracuje człowiek

jako pracownik biurowy chciałabym zarabiać 3tys. netto,ale mogę tylko o tym pomarzyć

#36 ~Społem~

~Społem~
  • Goście

Napisano 08 luty 2014 - 16:12

A ja chciałam zapytać jak wygląda produkcja, w Kielcach? Zatrudniają ludzi czy już wiekszość zautomatyzowana? Może jest ktoś kto coś wie na ten temat? 

#37 ~edyta~

~edyta~
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 11:31

te 1000 zl to bylo pewnie napisane w przenosni. 1237,2 netto robie niewielka roznice. Samemu za to nie wyzyjesz a co mowic o dziecku czy o splacie kredytu...

Prawda,ze zarabia sie najnizsza krajowa.,roznica na placy zasadniczej miedzy sprzedawca,a z-ca wynosi 1000 zl.,a sprzedawca a glownym kier,sklepu2500.U mnie w sklepie jest taka z-ca co nie chce robic nic i juz tyle lat jej sie udaje,wszyscy pracownicy juz na glos sie wypowiadaja,ze takiego lenia to jeszcze nie bylo,a ona i tak ma gdzies,bierze kase i wszystko.

#38 ~Gościu~

~Gościu~
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 14:07

Witaj. Powiem tak. Zależy na jakiego kierownika placówki trafisz. Kasa jak kasa, zawsze za mało i mogło by być więcej. Bezpieczeństwo pracy to jedna z zalet, bo o takie warunki zatrudnienia z socjalem i kasą zapomogową to teraz trudno. Atmosfera w pracy, no cóż zależy z kim pracujesz. Jak masz własne zdanie ale inne od przełożonego to różnie może być. Mnie narazie pasuje.

#39 ~olsztynianka~

~olsztynianka~
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 16:38

Witaj. Powiem tak. Zależy na jakiego kierownika placówki trafisz. Kasa jak kasa, zawsze za mało i mogło by być więcej. Bezpieczeństwo pracy to jedna z zalet, bo o takie warunki zatrudnienia z socjalem i kasą zapomogową to teraz trudno. Atmosfera w pracy, no cóż zależy z kim pracujesz. Jak masz własne zdanie ale inne od przełożonego to różnie może być. Mnie narazie pasuje.

To prawda każdy społem ma inną atmosferę

#40 ~helga~

~helga~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:29

A biuro w jakich godzinach otwarte?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych