Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PSS Społem

173 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kaśka~

~Kaśka~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 10:50

Hej jak się tam pracuje? I jakie jest faktyczne wynagrodzenie?

#2 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:39

Hej jak się tam pracuje? I jakie jest faktyczne wynagrodzenie?

Szczerze, to każdy ma inne. Zalezy to między inymi od premii przyznawanej przez kierownika, utargów itp. Jedna ma premii 100 zł, a są takie, że mają po 800zł. Zależy od widzi mi się kierownika.
I moja ciocia ma w umowie, że nie może dostać na rękę mniej niż 1100zł.

#3 ~jeszcze pracownik~

~jeszcze pracownik~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:42

Jestem pracownikiem PSS.Powiem Ci tak-właśnie doszłam do wniosku,że trzeba się szanować i zastanawiam się nad wypowiedzeniem.Ogólnie atmosfera w pracy jest bardzo dobra,tylko jest wyższa instancja tzn. biuro,na które trzeba zasuwać.Prawa pracownicze nie są łamane,są dobre świadczenia socjalne (dofinansowania,bony na święta,kasa za urlop),jest kasa zapomogowo-pożyczkowa,ale...wypłata to marne ochłapy (i część wypłacana jest w bonach PSS)-zdarza się 800-900zł po potrąceniach.Co więcej firma jest zarządzana jak za czasów komuny, tzn.klient skarży się na pracownika (to nie tak spojrzał,to nie tak obsłużył itp),zaraz wpada biurowa kontrola i leci po premii za naprawdę drobne przewinienie.Poza tym panuje jedna wielka klika,także jeśli nie ma się nikogo znajomego w biurze to o awansie,o lepszym stanowisku można zapomnieć.Firma słabo inwestuje w pracownika (wyznając zapewne zasadę:"Na Twoje miejsce jest 100 chętnych"),doceniani są nie ci,którzy naprawdę z zaangażowaniem wykonują tę pracę,tylko ci,co potrafią wejść wiadomo gdzie.Biuro ciągle straszy zwolnieniami,zabiera premie za niskie obroty sklepów (choćby nie wiem jak wysokie by były-zawsze jest źle),do pupy jednym słowem.Firma ma naprawdę duży potencjał,ale siedzą tam stare betony,które nie chcą ustąpić miejsca młodszym (choć już emerytura dawno im się należy) i dlatego jest jak jest.Reasumując-firmę polecam ze względu na atmosferę w miejscu pracy(można poznać naprawdę fajnych ludzi),świadczenia,a nie polecam ze względu na zatrważająco niskie zarobki (u prywaciarza zarabia się więcej) i zastraszanie zwolnieniami i cięciami wynagrodzeń przez osoby z biura.

#4 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:41

Jestem pracownikiem PSS.Powiem Ci tak-właśnie doszłam do wniosku,że trzeba się szanować i zastanawiam się nad wypowiedzeniem.Ogólnie atmosfera w pracy jest bardzo dobra,tylko jest wyższa instancja tzn. biuro,na które trzeba zasuwać.Prawa pracownicze nie są łamane,są dobre świadczenia socjalne (dofinansowania,bony na święta,kasa za urlop),jest kasa zapomogowo-pożyczkowa,ale...wypłata to marne ochłapy (i część wypłacana jest w bonach PSS)-zdarza się 800-900zł po potrąceniach.Co więcej firma jest zarządzana jak za czasów komuny, tzn.klient skarży się na pracownika (to nie tak spojrzał,to nie tak obsłużył itp),zaraz wpada biurowa kontrola i leci po premii za naprawdę drobne przewinienie.Poza tym panuje jedna wielka klika,także jeśli nie ma się nikogo znajomego w biurze to o awansie,o lepszym stanowisku można zapomnieć.Firma słabo inwestuje w pracownika (wyznając zapewne zasadę:"Na Twoje miejsce jest 100 chętnych"),doceniani są nie ci,którzy naprawdę z zaangażowaniem wykonują tę pracę,tylko ci,co potrafią wejść wiadomo gdzie.Biuro ciągle straszy zwolnieniami,zabiera premie za niskie obroty sklepów (choćby nie wiem jak wysokie by były-zawsze jest źle),do pupy jednym słowem.Firma ma naprawdę duży potencjał,ale siedzą tam stare betony,które nie chcą ustąpić miejsca młodszym (choć już emerytura dawno im się należy) i dlatego jest jak jest.Reasumując-firmę polecam ze względu na atmosferę w miejscu pracy(można poznać naprawdę fajnych ludzi),świadczenia,a nie polecam ze względu na zatrważająco niskie zarobki (u prywaciarza zarabia się więcej) i zastraszanie zwolnieniami i cięciami wynagrodzeń przez osoby z biura.

Biuro straszy zwolnieniem?
Moja ciocia pracuje 25 lat w PSS i nigdy nie było straszenia zwolnieniem przez biuro, to kierownik zawsze straszy.
Kierownik zwalnia - wtedy odsyła do biura pracownika i tam się tłumaczy dlaczego.
Co do zwolnień za byle co nie zwolnią, ew. jak nie podpasujesz kierowniczce to przeniosą Cię na inny sklep, zwolnienia są za dużo gorsze przewinienia - kradzież, alkohol.

#5 ~Kombo~

~Kombo~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 16:53

oni wogóle przyjmują kogoś do pracy i oddzwaniają, że jest oferta?

zanosiłem cv do nich osobiście ale narazie zero reakcji z ich strony.

#6 ~Anonimowa~

~Anonimowa~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 18:00

oni wogóle przyjmują kogoś do pracy i oddzwaniają, że jest oferta?zanosiłem cv do nich osobiście ale narazie zero reakcji z ich strony.

Tam jest się trudno dostać, bo zazwyczaj każdy sklep na full personelu,ale też wiekszość sami wiecie jak jest zatrudnionych :)

#7 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2011 - 05:44

Z tego co było mi wiadomo, etaty w PSS Społem są!! Natomiast, jeśli nie masz znajomości nigdy się tam nie dostaniesz!! Trzeba mieć kogoś w biurze kadr inaczej marne szanse!!

#8 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:34

oni wogóle przyjmują kogoś do pracy i oddzwaniają, że jest oferta?

zanosiłem cv do nich osobiście ale narazie zero reakcji z ich strony.

ja zaniosłam i na drugi dzień już Pani z kadr zadzwoniła

#9 ~kaska~

~kaska~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:46

Szczerze, to każdy ma inne. Zalezy to między inymi od premii przyznawanej przez kierownika, utargów itp. Jedna ma premii 100 zł, a są takie, że mają po 800zł. Zależy od widzi mi się kierownika.
I moja ciocia ma w umowie, że nie może dostać na rękę mniej niż 1100zł.

czyli wypłata to 1100 plus premia? ale ciekawe czy nowy pracownik też tak zarabia, w sumie to dobrze jest umowa o pracę i jak się ostro zasówa to niezła wypłata na konto leci

#10 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 12:00

Biuro straszy zwolnieniem?
Moja ciocia pracuje 25 lat w PSS i nigdy nie było straszenia zwolnieniem przez biuro, to kierownik zawsze straszy.
Kierownik zwalnia - wtedy odsyła do biura pracownika i tam się tłumaczy dlaczego.
Co do zwolnień za byle co nie zwolnią, ew. jak nie podpasujesz kierowniczce to przeniosą Cię na inny sklep, zwolnienia są za dużo gorsze przewinienia - kradzież, alkohol.

To,że Twoja ciocia tam pracuje,nie znaczy,że wiesz co się dzieje wewnątrz firmy.Masz może najświeższe informacje o redukcji etatów czy ciocia jeszcze Cię nie poinformowała?Nie napisałam,że biuro zwalnia tylko,że wprowadza atmosferę zastraszenia.Po każdym ogólnym zebraniu w biurze kierownik informuje,że mogą być zwolnienia,bo obroty spadają (niby kto mu podaje te informacje-oczywiście,że biuro!).Nigdy nie byłam zastraszana przez własnego kierownika zwolnieniem-o takich rzeczach dowiaduję się zawsze od osób z biura.W jednym masz rację za byle co nie zwalniają-trzeba dobrze podpaść.

#11 ~filona~

~filona~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 12:04

czyli wypłata to 1100 plus premia? ale ciekawe czy nowy pracownik też tak zarabia, w sumie to dobrze jest umowa o pracę i jak się ostro zasówa to niezła wypłata na konto leci

idź do pierwszego lepszego PSS i zapytaj czy dziewczyny zarabiają 1100 plus premia (pamiętaj,że czasem premia to jest 20zł).uśmiejesz się jak Ci powiedzą jak jest faktycznie.wiesz,ile zarabia zastępca kierownika po kilkunastu latach pracy w PSS?-1700zł na rękę-niezła wypłata za taką odpowiedzialność nie?

#12 ~Luka~

~Luka~
  • Goście

Napisano 12 luty 2013 - 09:51

idź do pierwszego lepszego PSS i zapytaj czy dziewczyny zarabiają 1100 plus premia (pamiętaj,że czasem premia to jest 20zł).uśmiejesz się jak Ci powiedzą jak jest faktycznie.wiesz,ile zarabia zastępca kierownika po kilkunastu latach pracy w PSS?-1700zł na rękę-niezła wypłata za taką odpowiedzialność nie?

plus funkcyjny i wynoszenie za plecami w dodatku prezenty od przedstwicieli.. to mało :) jak w ciągu 2 lat pracy na stanowisku buduje sie już drugi dom, nie bądz śmieszna!!!

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 08:43

no ciekawe jak Pss Spolem moze funkcjonowac i zarabiac przy takich cenach jakie maja. Zdieraja na kazdym produkcie! Jedynie co tam sie oplaca kupowac to czasami cos z promocji i to czasami promocja jest tylko w napisie

#14 ~klient~

~klient~
  • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 09:55

plus funkcyjny i wynoszenie za plecami w dodatku prezenty od przedstwicieli.. to mało :) jak w ciągu 2 lat pracy na stanowisku buduje sie już drugi dom, nie bądz śmieszna!!!

jasne,dwa domy w dwa lata tylko z pensji zastępcy w PSS.ludzie drzwiami i oknami pchaliby się tam do pracy...

#15 ~heh~

~heh~
  • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 10:23

no ciekawe jak Pss Spolem moze funkcjonowac i zarabiac przy takich cenach jakie maja. Zdieraja na kazdym produkcie! Jedynie co tam sie oplaca kupowac to czasami cos z promocji i to czasami promocja jest tylko w napisie

Wiesz panuje takie stare zakorzenione przekonanie,że PSS jest drogą siecią.Jak w każdej sieci, tak i tu są produkty tańsze i droższe.Proponuję dokładniej przyjrzeć się cenom w biedronce,auchan i tym podobnych.Wiadomo to są giganty.Ze względu na liczbę sklepów mogą wynegocjować lepsze warunki,mają od miasta większe ulgi w podatkach lub wcale ich nie płacą,ale często na niektórych produktach mają większę przebitkę cenową niż PSS.Nie piszę tego jako obrońca PSS,bo nie mam w tym żadnego interesu,ale takie są moje spostrzeżenia jako klienta zarówno PSS,jak i innych sieci.Np. mięsa nigdy nie kupię w hipermarkecie-wolę zapłacić więcej,ale mam pewność co do jego jakości i pochodzenia.

#16 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:06

I CO TEMAT UMARŁ ? WIDOCZNIE DYREKCJIA NIEWIELE MA DO POWIEDZENIA NA SWOJĄ OBRONĘ . SPOŁEM ROZWIJA SIE WSZĘDZIE TYLKO NIE W TYCHACH  PROWADZI TU CELOWĄ GOSPODARKĘ  RABUNKOWĄ,POZBYWAJĄC SIĘ TAKICH JEDNOSTEK JAK; NASZ DOM , DH. AZ. DLLLAAACCZZEGGOO ? ? ? ? ?

#17 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 18:36

Moja szwagierka obecnie tam pracuje ale atmosfea jest tragiczna spolem  to wyzysk ludzi na potege... niszcza psychicznie!!!!  na pewno znajda się ludzie którzy zostali skrzywdzeni pracując w tym spolem we wroclawiu i może by tak zrobić żeby zebralo się kilkanaście ludzi którzy czuja się pokrzywdzeie i wytoczyć im proces o mobing!!!!!

#18 ~Aldonka~

~Aldonka~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2013 - 17:36

Z tego co było mi wiadomo, etaty w PSS Społem są!! Natomiast, jeśli nie masz znajomości nigdy się tam nie dostaniesz!! Trzeba mieć kogoś w biurze kadr inaczej marne szanse!!

tak tak trzeba mić taaakieee znajomości żeby na sklepie spożywczym zapier.. naprawdę żenada, jak coś to najwyzej w centralu bo tam może być trudniej. Jak jest zapotrzebowanie to od ręki, tylko trzeba do biura zaniesc cw.

#19 ~Ferry~

~Ferry~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 15:36

Ludzie, nie wiem co to za płacz? prawda jest taka że zarabiam więcej niż tu jest pisane średnia to około 1600-1700 i nie jestem żadnym zastępcą. Ktoś kto pisze że zastępca zarabia 1700 jest w wielkim błędzie. 1700 może i zarabia ale zapewne po potrąceniu raty z KZP. wiem o tym bardzo dobrze że zastępca ma na 100% 2000 netto ponieważ dostają po 200 bonów. Prawda jest taka że ludzie płaczą jak mało, ale już nie liczą dobrowolnych składek itp. a o ratach z pożyczki lub mieszkanówki już nie wspominając.

#20 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2013 - 15:35

zauważ,że wątek jest z 2011 roku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych