Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Progres-tylko umowy śmieciowe?!

80 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Wyzyskiwany~

~Wyzyskiwany~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 10:52

agencja umów śmieciowych. Ostatnio szukają śmieciobiorców do drukarni. Na rękę za godzinę ..6.80!!! Praca na 3 zmiany, co ciekawe nawet za harówkę w nocy płacą tyle samo!!! Oczywiście biorą tylko ludzi ze statusem ucznia bądź studenta, bo są gorącymi przeciwnikami uiszczania za pracujących na ich rzecz  składek. Za siebie płacą.... 

Trzeba napisać jasno- w takim przypadku należy potępić nie tylko Progres, ale też firmę korzystają z ich usług, której zależy tylko na dostarczeniu jak najtańszej siły roboczej.

#22 ~Wyzyskiwany~

~Wyzyskiwany~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 11:18

napisałem  pierwszy raz. Kwestionujesz prawdziwość zamieszczanych opinii? KWESTIONUJESZ CZY NIE?! Popracuj na  śmieciówce bez ZUSu, płatnych urlopów, okresów wypowiedzenia,  za grosze to wtedy będziesz się wypowiadać.  Bo zachowujesz się jak typowy . cieszący się jedynie z powodu ścieżek rowerowych, świetnych dróg, stadionu itp, który dał sobie wmówić, że warunki pracy, wynagrodzenie i forma umowy nie ma znaczenia! A ja uważam, że ma gigantyczne! Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że takich .ów jest coraz mniej! To młodzi ludzie na śmieciówkach uniemożliwili utrzymanie się na kolejne 5 lat na szczytach władzy Komorowskiemu z PO. 

#23 ~Wyzyskiwany~

~Wyzyskiwany~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 11:20

po słowie TYPOWY miało być .. Zachowujesz się jak .. 

#24 ~Wyzyskiwany~

~Wyzyskiwany~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 13:34

mylisz się. Pracuję teraz  na umowie o pracę.Nie dostałem żadnego zasiłku, itp.  Poprzez Progres zasuwałem na śmieciówkach co do dziś wspominam fatalnie.  Stwierdzam jedynie, że umowy śmieciowe, bez ZUSu, urlopów, na dodatek z żałośnie niskimi stawkami itp nie mogą być akceptowalne. Też wiem, że popyt w poszczególnych firmach się zmienia, czasami potrzeba więcej pracowników, ale od tego są umowy na czas określony, albo też umowy o pracę tymczasową! A nie śmieciówki!!!

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2015 - 11:31

ja zaczynałam swoją pracę 10lat temu  właśnie w progresie i bardzo dobrze wspominam Marka, Adasia Kasie i Jacka(nie wiem czy oni jeszcze tam pracują). Super z nimi się pracowało a szczególnie na Agd w makro z chlopakami. Jeśli ktoś chce coś zarobić to nie marudzi tylko zasuwa.Uczyłam się dziennie a w nocy zasuwałam i zawszemiałam telefony do pracy i pod koniec miesiąca adawało się godziny. a wyjazdy na inwentaryzacje do stolicy też były superaśne.Więc jeśli ktoś czyta to z pracowników jeszcze pracujących tam pozdrawiam serdecznie- papużka tak mnie kiedyś nazwaliście :)

#26 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2015 - 22:20

ja zaczynałam swoją pracę 10lat temu  właśnie w progresie i bardzo dobrze wspominam Marka, Adasia Kasie i Jacka(nie wiem czy oni jeszcze tam pracują). Super z nimi się pracowało a szczególnie na Agd w makro z chlopakami. Jeśli ktoś chce coś zarobić to nie marudzi tylko zasuwa.Uczyłam się dziennie a w nocy zasuwałam i zawszemiałam telefony do pracy i pod koniec miesiąca adawało się godziny. a wyjazdy na inwentaryzacje do stolicy też były superaśne.Więc jeśli ktoś czyta to z pracowników jeszcze pracujących tam pozdrawiam serdecznie- papużka tak mnie kiedyś nazwaliście :)

jak można być ,,pracownikiem" na umowie śmieciowej? 

#27 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 10:05

Pracując przez progres na hurtowni spożywczej w Porosłach codziennie chodzilem na 14 i konczylem praceo 1 w nocy . i do domu spacerek z buta bo oczywiscie innej opcji nie mialem. umowa o dzielo i marnepieniadze. do tej pory jeszcze mi sa winni 280zł

#28 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 16:28

Moi drodzy. Winnymi takiej sytuacji nie są agencje pracy ani pracodawcy lecz nasz rząd, który jest na usługach innych państw. 

#29 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 18:36

Moi drodzy. Winnymi takiej sytuacji nie są agencje pracy ani pracodawcy lecz nasz rząd, który jest na usługach innych państw. 

jak można być ,,pracodawcą" mając z kimś  podpisaną nie umowę o pracę, lecz śmieciową??? Poza tym Progres to ZYSKobiorca. Im liczy się tylko ZYSK, nie człowiek który go wypracowuje. To samo należy powiedzieć o większości firemek korzystających z usług takich agencji. ZYSKOBIORCY!

#30 ~Grupa Progres~

~Grupa Progres~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 21:36

Pracując przez progres na hurtowni spożywczej w Porosłach codziennie chodzilem na 14 i konczylem praceo 1 w nocy . i do domu spacerek z buta bo oczywiscie innej opcji nie mialem. umowa o dzielo i marnepieniadze. do tej pory jeszcze mi sa winni 280zł

Dzień dobry,

reprezentuję firmę Grupa Progres. Bardzo proszę o kontakt pod nr: 85 652 40 73 bądź o przyjście do nas do biura- nie zgłaszał nam Pan sytuacji, chętnie wyjaśnimy.

Pozdrawiam,

zespół Grupa Progres

#31 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:32

Dzień dobry,

reprezentuję firmę Grupa Progres. Bardzo proszę o kontakt pod nr: 85 652 40 73 bądź o przyjście do nas do biura- nie zgłaszał nam Pan sytuacji, chętnie wyjaśnimy.

Pozdrawiam,

zespół Grupa Progres

mam do was pytanie. Co by było gdybym zachorował zasuwając na waszą agencyjkę na UMOWIE O DZIEŁO? Czy mógłbym skorzystać z publicznej pomocy medycznej? Tak czy nie? Czy zasuwając całe życie na UMOWIE O DZIEŁO w wieku 67 mógłbym przejść na emeryturę? Tak czy nie? Pracowałem na różnych umowach, ale  tylko na  was na umowach o dzieło. Kojarzycie mi się ze straszliwym cierpieniem!!! Okres gdy miałem z wami do czynienia był najgorszym w moim życiu,a zapewniam was, że nie było ono różowe! 

#32 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2015 - 14:47

PONAWIAM PYTANIE:

mam do was pytanie. Co by było gdybym zachorował zasuwając na waszą agencyjkę na UMOWIE O DZIEŁO? Czy mógłbym skorzystać z publicznej pomocy medycznej? Tak czy nie? Czy zasuwając całe życie na UMOWIE O DZIEŁO w wieku 67 mógłbym przejść na emeryturę? Tak czy nie? Pracowałem na różnych umowach, ale  tylko na  was na umowach o dzieło. Kojarzycie mi się ze straszliwym cierpieniem!!! Okres gdy miałem z wami do czynienia był najgorszym w moim życiu,a zapewniam was, że nie było ono różowe! 

#33 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 08:33

PROGRES DZIAŁA.... KOSZMAR:

Umowy śmieciowe zaczynają demolować nasz rynek pracy – alarmuje "Gazeta Wyborcza". Według danych GUS, pięć lat temu na umowach o dzieło i umowach-zleceniach było nieco ponad pół miliona osób. Obecnie już 1,4 mln.Inspektorzy w ubiegłym roku sprawdzili ponad 52 tys. umów cywilnoprawnych w ponad 10 tys. firm. Co piąty kontrolowany szef podpisywał umowy cywilnoprawne z osobami, które według prawa powinny mieć etat.

#34 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 19:12

mam do was pytanie. Co by było gdybym zachorował zasuwając na waszą agencyjkę na UMOWIE O DZIEŁO? Czy mógłbym skorzystać z publicznej pomocy medycznej? Tak czy nie? Czy zasuwając całe życie na UMOWIE O DZIEŁO w wieku 67 mógłbym przejść na emeryturę? Tak czy nie? Pracowałem na różnych umowach, ale  tylko na  was na umowach o dzieło. Kojarzycie mi się ze straszliwym cierpieniem!!! Okres gdy miałem z wami do czynienia był najgorszym w moim życiu,a zapewniam was, że nie było ono różowe! 

ale jak była trwoga to do progresu pewnie leciałeś i błagałeś o robotę.Jak było tak strasznie i  umowa o dzieło jest tak bardzo be nie trzeba było się godzić na robotę!

co tylko w progresie była robota w całym Białymstoku?

I bardzo zręcznie manipulujesz określeniem umowa śmieciowa- jak piszesz o umowie o dzieło, to pytasz o ubezpieczenie. Jak piszesz o umowie zlecenie to pytasz o ubezpieczenie i urlop. Czekam tylko aż zaczniesz opisywać umowę o pracę na czas określony również śmieciówką, bo przecież nie daje ci stabilizacji.

Jak dostajesz zlecenie na dwa miesiące i chcesz jeszcze iść w tym czasie na urlop, to nic dziwnego że cie i z marketów w progresie wywalili.

#35 ~Mmmm~

~Mmmm~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 16:40

Progres..
Michał..ludzie którzy naprawdę mają kiepską sytuację finansową podejmą każdą pracę .również poprzez Progres...rownuez na umowy śmieciowe ...agencja zdaje sobie z tego sprawę i perfidnie wykorzystuje ten fakt.sama podjelabym się takich zajęć byle tylko miec pieniadze avy np.dziecku kupic jedzenie czy ubranka...pewnie ...łatwo powiedzieć praca jest wszędzie..nie tylko w progresie..tylko dlaczego tylu jest bezrobotnych...to co oferują agencję pracy..typu Progres to żenada ..brak szacunku do łudzi...

#36 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2015 - 14:11

ŚWIETNY ARTYKUŁ W WYBORCZEJ NA TEMAT TAKICH PRAKTYK . Wpiszcie w google:

Jakieś 3 lata temu byłem w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej na międzynarodowej konferencji poświęconej problemom takich umów. Padały bardzo krytyczne uwagi na ich temat. Przedstawiciele związków zawodowych wyliczyli, że co najmniej 9 mld zł rocznie nie wpływa z takich umów do ZUS. To na oko 1/4 rocznych dopłat państwa do tej instytucji. ponad 13 mld zł rocznie - straty w podatkach. Ta kasa została na kontach biznesu lub wypłynęła za granicę. Wszystkie społeczne skutki śmieciówek nie są znane. Pojawią się po dekadach, gdy zabraknie ludziom na nich pracującym lat do emerytury i odpowiedniego poziomu składek. Już spotykałem potencjalnych emerytów, którym brakuje 5-7 lat do ustawowej wysługi, bo pracowali na czarno lub na śmieciówkach.

#37 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 10:19

znów artykuł z Wyborczej:

Zaledwie pięć lat pracy na umowie o dzieło może zmniejszyć emeryturę o kilkaset złotych. Jeśli ktoś pracował na takiej umowie całe życie, to emerytury w ogóle nie dostanie.

#38 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2015 - 08:50

krew mnie zalewa gdy widzę ogłoszenia umów śmieciowych tej agencyjki.

#39 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 19:10

Ziniewicz. Napisz kto ludziom którzy pracowali bądź pracują na waszą rzecz na umowach o dzieło wypłaci emerytury! 

#40 ~Wolny~

~Wolny~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:20

Panie Beata, pewnie rząd nie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych