Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Prawosławny Dom Opieki w Kożynie

kożyno dom opieki prawosławny

39 odpowiedzi w tym temacie

#21 zontag

zontag

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 14:17

My przenosiliśmy babcię z tego ośrodka do http://www.kasmin.pl/ Ośrodek i obsługa nie były złe ale babcia potrzebowała specjalistycznej rehabilitacji a tego tam brakowało.

#22 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 13:02

Te domy opieki nie są złe, i opieka  jest w nich odpowiednia i pielęgnacja i jedzenie  jest dobre  tylko są niedobrzy ludzie którzy tam pracowali i z różnych powodów nie pracują i muszą się na kierownictwo, duchownych  zemsić  i oszkalowąć wpisując fałszywe na forum wpisy. Oni też będą potrzebować w przyszłości  pomocy i nikt im nie poda  dłoni pomocy. Wtedy wspomną  jaką nieśli pomoc dla niedołężnych i schorowanych ludzi. Czas bardzo szybko biegnie i szybko się starzejemy i nikomu nie potrzebni nawet dla najbliższych.

#23 ~Halina~

~Halina~
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 18:23

Dom opieki w Kożynie ma fatalne warunki sanitarne. Przebywa tam ponad 40 pensjonariuszy, a w niedzielę była ponoć gdzieś w kuchni jedna pielęgniarka i jedna salowa do opieki nad schorowanymi niedołężnymi ludźmi. Fakt, że renty tych podopiecznych są niskie, ale w tak złych warunkach nie powinni przebywać starzy schorowani ludzie i są to najczęściej parafianie batiuszki, do którego należy ten dom opieki. Myślę, że osoba duchowna powinna bardziej dbać o pensjonariuszy, bo to wstyd, by ci, którzy łożyli na jego cerkiew kończyli swoje życie w tak nędzny sposób: zaniedbani, brudni, często głodni.

#24 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 02 maj 2017 - 13:19

Co jest powodem że  dzieci , rodziny nie zabiorą  z tego domu swoich najbliższych  i nie umieszczą w innym z lepszą pielegnacją.

Gdzie tu jest prawda a gdzie fałsz ?

#25 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 02 maj 2017 - 13:22

Co jest powodem że  dzieci , rodziny nie zabiorą  z tego domu swoich najbliższych  i nie umieszczą w innym z lepszą pielegnacją.

Gdzie tu jest prawda a gdzie fałsz ?

#26 ~Stanisława~

~Stanisława~
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 08:26

W Arce pracowalam przed kilkoma laty ale z tego co widzę(bywam tam czasami)i czuję nic się nie zmienia.Brud,smród i ubóstwo.Nad takimi domami opieki nikt niema kontroli,bo to parafialne.,Wszystkim broniacym A.W i jego,, folwarku,,życzę aby na starość trafili do Arki.Udawanie ze niema problemu nic nie da.Tam trzeba zmienić kierownictwo i pensjonariuszy traktować jak ludzi.Trudno utrzymać czystość bez odpowiednich środków czystości.Woda z płynem do mycia nie wystarczy.Jedna osoba sprzątająca to za mało.A jesli ktoś mówi że był tam jako wolontariusz(za darmo pracował)to niech mnie nie rozsmiesza.Na czarno zrobił,tak jak i teraz tam pracują.

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 13:02

Słuszna prawda p. Stanisławo od podopiecznych są pobierane emerytury i powinno wystarczyć na profesjonalne środki czystości, na odpowiednia higienę, na remonty i odpowiednie jedzenie.  Przy 40 podopiecznych wpłacających każdy miesiąc za pobyt  nawet po 1000,00zł  , powinno wystarczyć na wszystko. To jest wina Sanepidu w Bielsku Podlaskim ,że tak się dzieje w tym ośrodku. 

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 13:03

Słuszna prawda p. Stanisławo od podopiecznych są pobierane emerytury i powinno wystarczyć na profesjonalne środki czystości, na odpowiednia higienę, na remonty i odpowiednie jedzenie.  Przy 40 podopiecznych wpłacających każdy miesiąc za pobyt  nawet po 1000,00zł  , powinno wystarczyć na wszystko. To jest wina Sanepidu w Bielsku Podlaskim ,że tak się dzieje w tym ośrodku. 

#29 aiter

aiter

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 maj 2017 - 07:51

hej

#30 ~Nick~

~Nick~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:53

Warunki są jakie są, ale przy takich pensjach nie ma co się dziwić, bo to nie jest hotel 5 gwiazdkowy.

Ostatnio był tam sanepid, byłem obecny przy kontroli i żadnych uchybień nie było. Kobieta która przeprowadzała kontrolę powiedziała, że to jest tak jak z hotelami, jedne są z wysokim standardem, a inne z niższym.

Jeżeli ktoś uważa, że za 40 tys. miesięcznie można to ogarnąć, to się grubo myli.

Ktoś wyżej napisał, że pobiera się 1000 zł miesięcznie, ale nikt nie widzi tego, że 20% z tej kwoty należy oddać rezydentom. Policzcie ile to wyszło, już przy 40 pensjonariuszach nie mamy 40 tys. tylko 32 tys. a teraz policzcie opłaty: za prąd, za wodę, za telefon, za węgiel, za gaz, za leki (za same leki trzeba zapłacić kilka tysięcy miesięcznie), za jedzenie, a należy opłacić też pracowników i wiele innych. To nie są opłaty mieszczące się w kwocie dwustu złotych, a rzędu kilku tys każda.

Piszecie że ludzie tam głodują, że jest brudno. Zajedź i zapytaj się ludzi, czy chodzą głodni? Czy opiekunki o nich nie dbają? Każdy Ci powie, że kucharki się starają i gotują smacznie, a opiekunki starają się jak mogą, aby wszystko było tak jak powinno. Nic wielkiego tam nie zrobisz, to jest stary budynek. Na remont są potrzebne ogromne pieniądze, których nie ma. Za 1000 zł nie spodziewaj się luksusów.

Jeżeli chcesz oddać swoich rodziców do domu opieki i wymagać, to dopłać do kwoty 800 zł którą pokrywa rezydent, jeszcze 700 zł z własnej kieszeni, tak żeby wyszło 1500 i dopiero wtedy możesz zacząć wymagać od kierownictwa i personelu lepszych warunków i lepszej opieki.

Jeżeli nie odpowiadają Państwu warunki w Kożynie, to poszukajcie innego domu opieki, który przyjmie waszych rodziców za takie pieniądze.

Zaraz zapewne posypie się fala krytyki na moją osobę i na Dom Opieki, ale nie obchodzi mnie to. Staram się pomagać w Kożynie jak mogę i wiem, że personel też robi to samo.

Czytelniku/czytelniczko przemyśl dokładnie, to co napisałem wyżej i odpowiedz sobie na pytanie, czy nie jest prawdą, to co napisałem?

Chcesz porozmawiać na ten temat, to zadzwoń: 517214447

#31 ~pielegniarka~

~pielegniarka~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 16:24

Warunki są jakie są, ale przy takich pensjach nie ma co się dziwić, bo to nie jest hotel 5 gwiazdkowy.

Ostatnio był tam sanepid, byłem obecny przy kontroli i żadnych uchybień nie było. Kobieta która przeprowadzała kontrolę powiedziała, że to jest tak jak z hotelami, jedne są z wysokim standardem, a inne z niższym.

Jeżeli ktoś uważa, że za 40 tys. miesięcznie można to ogarnąć, to się grubo myli.

Ktoś wyżej napisał, że pobiera się 1000 zł miesięcznie, ale nikt nie widzi tego, że 20% z tej kwoty należy oddać rezydentom. Policzcie ile to wyszło, już przy 40 pensjonariuszach nie mamy 40 tys. tylko 32 tys. a teraz policzcie opłaty: za prąd, za wodę, za telefon, za węgiel, za gaz, za leki (za same leki trzeba zapłacić kilka tysięcy miesięcznie), za jedzenie, a należy opłacić też pracowników i wiele innych. To nie są opłaty mieszczące się w kwocie dwustu złotych, a rzędu kilku tys każda.

Piszecie że ludzie tam głodują, że jest brudno. Zajedź i zapytaj się ludzi, czy chodzą głodni? Czy opiekunki o nich nie dbają? Każdy Ci powie, że kucharki się starają i gotują smacznie, a opiekunki starają się jak mogą, aby wszystko było tak jak powinno. Nic wielkiego tam nie zrobisz, to jest stary budynek. Na remont są potrzebne ogromne pieniądze, których nie ma. Za 1000 zł nie spodziewaj się luksusów.

Jeżeli chcesz oddać swoich rodziców do domu opieki i wymagać, to dopłać do kwoty 800 zł którą pokrywa rezydent, jeszcze 700 zł z własnej kieszeni, tak żeby wyszło 1500 i dopiero wtedy możesz zacząć wymagać od kierownictwa i personelu lepszych warunków i lepszej opieki.

Jeżeli nie odpowiadają Państwu warunki w Kożynie, to poszukajcie innego domu opieki, który przyjmie waszych rodziców za takie pieniądze.

Zaraz zapewne posypie się fala krytyki na moją osobę i na Dom Opieki, ale nie obchodzi mnie to. Staram się pomagać w Kożynie jak mogę i wiem, że personel też robi to samo.

Czytelniku/czytelniczko przemyśl dokładnie, to co napisałem wyżej i odpowiedz sobie na pytanie, czy nie jest prawdą, to co napisałem?

Chcesz porozmawiać na ten temat, to zadzwoń: 517214447

#32 ~pielegniarka~

~pielegniarka~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 16:52

Bardzo sluszna wypowiedz, to ze ktos oddal bliska osobe do DPS to nie znaczy, ze nie musi pomagac jej czy odwiedzac, mysle ze tez nie byloby wielkim ciezarem kupic srodki czystosci,zabrac czasami na obiad czy posprzatac lub pomalowac pokoj,przeciez ci ludzie zostawili komus swoj dorobek zycia i chyba zasluzyli na odrobine zainteresowania od najblizszych. 

#33 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 11:39

a ile złotuwek za to płacicie google

#34 ~skrobak~

~skrobak~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 11:43

13000-1500

#35 ~skrobak~

~skrobak~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 11:51

jest problem czy go nie ma

1300-1500

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 04:59

Bardzo sluszna wypowiedz, to ze ktos oddal bliska osobe do DPS to nie znaczy, ze nie musi pomagac jej czy odwiedzac, mysle ze tez nie byloby wielkim ciezarem kupic srodki czystosci,zabrac czasami na obiad czy posprzatac lub pomalowac pokoj,przeciez ci ludzie zostawili komus swoj dorobek zycia i chyba zasluzyli na odrobine zainteresowania od najblizszych.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 05:00

Oddanie osoby do DPS nie zwalnia z pomocy. Karma wraca

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 22:55

Oddanie osoby do DPS nie zwalnia z pomocy. Karma wraca

Oddaje się...brzydko się kojarzy

#39 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2019 - 13:12

popieram was i Mirkę

#40 ~Regina~

~Regina~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 17:13

CO TO ZA BZDURY!!!!!! Ludzie, zastanówcie się nad sobą! PRAWDZIWY PRAWOSŁAWNY nie oddaje członka rodziny do domu opieki! Prawdziwy i rzetelny chrześcijanin samodzielnie sprawuje opiekę nad starszą osobą - przykładem świeci mój własny wnuczek. Co wieczór odwiedza mnie upewniając się, że zażyłam odpowiednią dawkę biovitalu czy eutanazolu. Nie traktuje mnie, pomimo wielu ciężkich chwil, jako ciężar dla rodziny. Tak samo i Wy powinniścię postępować, ponieważ Pan Jezus ma w opiece tych, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki w tym życiu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kożyno, dom, opieki, prawosławny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych