Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Prawosławny Dom Opieki w Kożynie

kożyno dom opieki prawosławny

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~onaona~

~onaona~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 08:59

Bardzo proszę o opinię na temat kosztów, standardów i warunków obsługi w Prawosławnym Domu Opieki Arka w Kożynie. 

Protokół kontroli o niczym nie świadczy (podobno wszystko można załatwić), dlatego interesuje mnie rzetelna opinia. W domach opieki różnie bywa, ale w pewnych okolicznościach nie ma możliwości, by samemu zająć się starszym człowiekiem. Opinie o hajnowskim Samarytaninie są odstraszające... jak więc przedstawia się sytuacja w Kożynie???

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 09:48

Bardzo proszę o opinię na temat kosztów, standardów i warunków obsługi w Prawosławnym Domu Opieki Arka w Kożynie. 

Protokół kontroli o niczym nie świadczy (podobno wszystko można załatwić), dlatego interesuje mnie rzetelna opinia. W domach opieki różnie bywa, ale w pewnych okolicznościach nie ma możliwości, by samemu zająć się starszym człowiekiem. Opinie o hajnowskim Samarytaninie są odstraszające... jak więc przedstawia się sytuacja w Kożynie???

w/g mnie dużo lepsze warunki i opieka są w samarytaninie niż w kożynie. mój dziadek był najpierw w kożynie, obecnie jest w samarytaninie.dlatego też mam porównanie. w kożynie jest strasznie brudno, zimno, wilgoć i grzyb na ścianach, jak się wchodzi strasznie śmierdzi szczynami, szafki są rozwalające się.po godzinie przebywania czlowiek dostaje doła a co dopiero po dłuższym pobycie. panie też są niemiłe. w samarytaninie jest przynajmniej czysto, zadbane i dziadek też jest umyty i zadbany. radzę się zastanowić.

#3 ~onaona~

~onaona~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 23:53

Serdecznie dziękuję za odp.

#4 ~tak~

~tak~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2015 - 08:14

Polecam Dom  samarytanin. To co piszą o warunkach w samarytaninie to pisze myslę  ze ta sama osoba która ma problemy zdrowotne z psychika i brak pieniedzy. osoby starsze bardzo trudne  są w pielęgnacji i nie chcą  same się myć.  w samarytaninie jest czysto pokoje sprzątane każdy dzień   jedzena pod dostatkiem i bardzo smacznie gotują . Bardzo ważne ze personel medyczny z Hajmedu w Hajnówce jest każdy dzień z wizytą i bardzo dbają  o zdrowie pacjentów. Do chorego pacjenta  w razie potrzeby wezwane pogotowie ratunkowe przyjeżdża z pomocą natychmiast i wiezie do szpitala. Personel dba o podopiecznych .

#5 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2016 - 11:42

Musiałem niestety umieścić tatę w domu starości w Kożynie. Nie miałem innego wyjścia, a emerytura rolnicza pozwalała tylko na Kożyno. Warunki sanitarne są tam straszne. Meble rzeczywiście się rozpadają. Nie ma nawet gdzie usiąść, wszystko jest takie brudne i śmierdzące.

Jest jedna opiekunka na zmianie i kucharka na około 40 osób. Nie dbają tam w ogóle o staruszków. Zwyczajnie im się nie chce. Przyjechałem w środku tygodnia i okazało się, że tata jest nieumyty, zasikany i nieprzebrany w suchą odzież. Ubrany był w jakieś stare porozciągane szmaty. Na pytanie gdzie jest przywieziona przeze mnie nowa odzież opiekunka wyraziła zdziwienie, że taka w ogóle była. Tacie wdało się zakażenie i nawet nie wezwano lekarza o czasie. Tata już zmarł, ale trauma po tamtym miejscu pozostała. Myślę, że ktoś z władz cerkiewnych powinien zdyscyplinować ks. A.W. do stworzenia godnych warunków.

Ludzie chodzą do cerkwi całe życie, dają datki, a jak się zestarzeją to idą do cerkiewnego domu opieki z nadzieją, że przy cerkwi godnie umrą. A w zamian otrzymują obskurne warunki, smród, brud i żyją półgłodem. Jednym słowem ODRADZAM.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 05:13

Musiałem niestety umieścić tatę w domu starości w Kożynie. Nie miałem innego wyjścia, a emerytura rolnicza pozwalała tylko na Kożyno. Warunki sanitarne są tam straszne. Meble rzeczywiście się rozpadają. Nie ma nawet gdzie usiąść, wszystko jest takie brudne i śmierdzące.

Jest jedna opiekunka na zmianie i kucharka na około 40 osób. Nie dbają tam w ogóle o staruszków. Zwyczajnie im się nie chce. Przyjechałem w środku tygodnia i okazało się, że tata jest nieumyty, zasikany i nieprzebrany w suchą odzież. Ubrany był w jakieś stare porozciągane szmaty. Na pytanie gdzie jest przywieziona przeze mnie nowa odzież opiekunka wyraziła zdziwienie, że taka w ogóle była. Tacie wdało się zakażenie i nawet nie wezwano lekarza o czasie. Tata już zmarł, ale trauma po tamtym miejscu pozostała. Myślę, że ktoś z władz cerkiewnych powinien zdyscyplinować ks. A.W. do stworzenia godnych warunków.

Ludzie chodzą do cerkwi całe życie, dają datki, a jak się zestarzeją to idą do cerkiewnego domu opieki z nadzieją, że przy cerkwi godnie umrą. A w zamian otrzymują obskurne warunki, smród, brud i żyją półgłodem. Jednym słowem ODRADZAM.

no i dobrze, niech cie gryzie to sumienie. rodzicow trzeba dochowac do smierci

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2016 - 09:21

Smutne,że warunki sa złe. Niech nie wypowiadają sie ci,co sami nie przezyli choroby rodzica. serce się kraje jak trzeba oddac do domu opieki. nie chodzi tu o pracę syna lub córki a rodzaj choroby u mamy lub taty.

#8 ~Stanisława~

~Stanisława~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 15:14

Pracowałam w tym domu opieki.uwierzcie , że wszystko co o nim mówią złego to prawda a nawet połowa prawdy.Obskurne pokoje,wszechobecny smród moczu,brud i obojętność na cierpienie starszych ludzi to codzienność.Kazdy kto chce coś zmienić na lepsze (wyższe koszty)długo tam niepopracuje.Lekarz jest raz w tygodniu przez 2-3 godziny, jedzenie słabej jakości i tylko 3 posiłki dziennie.Opieka też fatalna.Niezmieniana pościel,grzyb na ścianach,brudne łazienki.NIEPOLECAM!!!

#9 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 03:04

Za mało środków finansowych przeznacza się  na zakup profesjonalnych środków  czystości  i w tym jest problem. Należy każdy dzień zmywać posadzki w pokojach podopiecznych i nie będzie nieprzyjemnych zapachów a szczególnie ubrania podopiecznych ponieważ  moczą się i zasikują  ubrania , które  po kilku dniach śmierdzą,  że nie można wejść do pokoju.

Brak kontroli pracowników sanepidu z Hajnówki.  Domy Opieki w  Hajnówce  są  pod ich nadzorem , kontrolę przeprowadzają  wielokrotnie pod względem żywienia podopiecznych oraz czystości  pokoi zamieszkałych przez podopiecznych i do  nich jak się wchodzi to słychać domem rodzinnym,  zapachy świec ozdobnych,  roznosi się zapach olejków  zapachowych,  W    łazienkach  różne pochłaniacze zapachów.

Jeżeli brak jest pieniędzy na ten cel zawsze będą problemy z czystością.

#10 ~oj~

~oj~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:42

Na jakim stanowisku Pani pracowała? Pewnie przy pielęgnacji podopiecznych to znaczy że żle Pani wykonywała swoje obowiązki wobec podopiecznych . Należało codziennie zmienić pampersa, umyć, co kilka dni wykąpać mieszkańca, zmienić pościel,  uprać zabrudzone ubranie  i nie byłoby smrodu. Personel pielęgnacyjny przyjęty jest do wykonywania powyższych czynności natomiast kierownik do wskazywania poleceń. Podopieczni nie narzekają tylko osoby zwolnione którym nie chce się pracować,  W obecnym czasie wszyscy narzekają że mają ciężką prace i słabo płacą. Prywaciarz  jak ma swoja firmę to nie narzeka tylko pracuje od nocy do nocy i jest mu dobrze.

#11 ~mal~

~mal~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:36

To prawda, ze najgorzej jest jak pracownicy są leniwi i nie odpowiedzialni przy pielęgnacji podopiecznych i nie chcą się zajmować tak jak sie nalezy. Rownież i dzieci chcą się pozbyć jak najszybciej kalekiego, niedołęznego starca z domu zeby nikomu nie pszeszkadzał. Oddają do taniego osrodka a w trakcie pobytu wymagaja luksusów i luksusowego jedzenia. Przyjedż córko i synu w odwiedziny , pomóż wykapać, nakarmić , upierz bieliznę osobista zmień cuchnacy pampers. Pomóz w ramach wolontariatu dokonać pielegnacji w tym Domie. Nie brzdz się ojca czy matki. To bedzie dobry uczynek. Pisanie bzdur że jest nienakarmiony
zasikany, ubrany w stare ubrania to tylko twój wymysł. Trzeba było niedołężnego ojca czy matke nie oddawać do taniego ośrodka tylko zająć sie opieką w domu lub wynająć opiekunkę do pielęgnacji i byś nie narzekali. Trzeba oddać do ZOLu do pielegnacji lub prosić Opiekę Społeczną aby skierowali do domu państwowego za ponad 3000,00zl.

#12 OBSERWATOR 29

OBSERWATOR 29

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 20:06

ŚWIĘTE SŁOWA ,masz racje w 100 procent ,jaśniepaństwo ze słomą w butach rodzica z domu rodzinnego wypchają bo synowa się brzydzi a potem wielki lament .kto pierwszy kamień rzuci niech na swoje sumienie spojrzy  

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:08

Święta prawda. Rodzice wychowują dzieci , dzieci na starość powinny zaopiekować się rodzicami. Faktycznie szukają  bliskim jak najtańszego ośrodka opieki oczekując w zamian luksusowych warunków bytowych. Są w kraju domy opieki zapewniające podwyższony standard. Luksus kosztuje.

#14 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:28

Nie tak łatwo znaleźć miejsce w Hajnówce na umieszczenie  dziadka. W domu starców kolejka na pół roku. I co zrobić z dziadkiem czy babcią kiedy nie można zostawić samych bez opieki. Opiekunki to tylko przyjdą na 20 minut aby zrobić zakupy i szybko odchodzą  bez pielęgnacji.

Chodzą głosy  że dom  starców ma przygotowane pokoje w drugim budynku  do umieszczenia osób ale to dopiero od  kwietnia czy maja . Pokoje mają łazienki z prysznicami i wszelkie wygody. Na wszystko trzeba cierpliwie czekać i nie narzekać.

#15 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 07:53

Pracowałam w tym domu opieki.uwierzcie , że wszystko co o nim mówią złego to prawda a nawet połowa prawdy.Obskurne pokoje,wszechobecny smród moczu,brud i obojętność na cierpienie starszych ludzi to codzienność.Kazdy kto chce coś zmienić na lepsze (wyższe koszty)długo tam niepopracuje.Lekarz jest raz w tygodniu przez 2-3 godziny, jedzenie słabej jakości i tylko 3 posiłki dziennie.Opieka też fatalna.Niezmieniana pościel,grzyb na ścianach,brudne łazienki.NIEPOLECAM!!!

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 08:07

Pracowas? Ciekawe czy mozna to tak nazwac? Pracujac na zmianie to zajmuje sie podopiecznymi a nie siedzac w kanciapie spozywac alkohol. Dlatego zostalas zwolniona. I masz bezczelnosc oczerniac innych. Faktycznie warunki moze nie sa pierwszej klasy ale prsonel dwoi i troi sie aby bylo wszystko wporzadku. A to ze środki jakie sa takie sa wina kierownictwa.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 21:11

Pracowas? Ciekawe czy mozna to tak nazwac? Pracujac na zmianie to zajmuje sie podopiecznymi a nie siedzac w kanciapie spozywac alkohol. Dlatego zostalas zwolniona. I masz bezczelnosc oczerniac innych. Faktycznie warunki moze nie sa pierwszej klasy ale prsonel dwoi i troi sie aby bylo wszystko wporzadku. A to ze środki jakie sa takie sa wina kierownictwa.

Ale zmiana poscieli, pampersow, pidzam, nakarmienie to jednak obowiazek personelu. Rodzina jak przychodzi w odwiedziny to robi to, ale nie po to oddali starego czlowieka pod wasza opieke, zeby was wyreczac. A poza tym to wam placa nie chorzy ani ich rodziny, jestescie na panstwowych etatach. I to jest wasz zawod i wasze zasrane obowiazki. Jestescie od opieki nad chorym jak . od srania. A placa tyle ile osrodek rzada, gdyby osrodek chcial wiecej to pewnie wielu z nas zrobilaby to. Ale najlepiej to narzekac ze rodziny oddaja starych i wieszac na nich psy. Nie wiesz jedna z druga co ciebie czeka. Moze ciebie tez tu oddadza i bedziesz lezala w sikach i gownie. 

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 18:37

Ale zmiana poscieli, pampersow, pidzam, nakarmienie to jednak obowiazek personelu. Rodzina jak przychodzi w odwiedziny to robi to, ale nie po to oddali starego czlowieka pod wasza opieke, zeby was wyreczac. A poza tym to wam placa nie chorzy ani ich rodziny, jestescie na panstwowych etatach. I to jest wasz zawod i wasze zasrane obowiazki. Jestescie od opieki nad chorym jak . od srania. A placa tyle ile osrodek rzada, gdyby osrodek chcial wiecej to pewnie wielu z nas zrobilaby to. Ale najlepiej to narzekac ze rodziny oddaja starych i wieszac na nich psy. Nie wiesz jedna z druga co ciebie czeka. Moze ciebie tez tu oddadza i bedziesz lezala w sikach i gownie. 

Nie bardzo byś chciał za te pieniądze wykonywać powyższą czynność. Jesteś żle nastawiony i do personelu i do osób przebywajacych.

#19 ~Mirka~

~Mirka~
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 10:11

Hej :) jestem Mirka, pracowałam w kożynie 6 lat,cztery lata na wolontariacie pomagałam,dwa lata pracowałam pobierając wynagrodzenie,zostałam zwolniona bo czasami życie bywa okrutne...kochałam tych ludzi i oni mnie kochają nadal, ponieważ z niektórymi z nich nadal utrzymuję kontakt tel. warunki są jakie są ale i ludzie którzy tam przebywają też nie dopłacają do pobytu więc płacą gołe emerytury i renty a wielokrotnie one nie przekraczają 1000 zł są też osoby z polecenia opieki społecznej które mają emerytury socjalne.Nie mogę za kogoś świadczyć ale mogę za siebie i mogę również śmiało powiedzieć że gdy dziś ktoś o mnie tam zapyta to ludzie mnie wspominają mile ci którzy mnie pamiętają i może nie wszyscy ale przecież nie ma ludzi nie omylnych....a ja jestem tylko człowiekiem.W miejscu gdzie mieszkam też opiekuje sie ludźmi starszymi indywidualnie i prywatnie i moge ręczyć że moje referencje od rodziny będą wzorowe. i mam jeszcze na koniec proźbę,nie ulegajcie nagonkom nie zadowolonych i rozczarowanych bo zawsze ktoś sie taki znajdzie tylko zadajcie sobie pytanie...dlaczego ci niezadowoleni swoich rodziców nie zabrali z takiego ośrodka do lepszego....pozdrawiam M.

#20 ~Mirka~

~Mirka~
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 10:29

Nie wiem kim jesteś ale pewnie albo tam nie pracowałaś albo sama zalazłaś ludziom za skóre bo wstyd ci było sie podpisać o ile pamiętam przez moje lata pracy w kożynie w ostatnim czasie nikt nie został zwolniony oprócz mnie czyli do stycznia 2017 więc albo tam dawno pracowałaś i nie znasz obecnych warunków albo to tylko prowokacja a i jak mnie znasz to prosze o smsa z chęcią z tobą po dyskutuję na ten temat bo przecież musimy sie znać  :) pozdrawiam M.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kożyno, dom, opieki, prawosławny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych