Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

92 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kola~

~kola~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2014 - 22:04

Sirak powinien odejśc. Nic wielkiego nie pokazał. Układ hajnowski czas wyrzucić na śmietnik historii_

#2 ~qwerty~

~qwerty~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2014 - 22:07

ja mam pomysł może getto jeszcze stworzyć w Hajnówce????

i wszyscy innowiercy niech chodzą rynsztokiem chodniki dla prawosławnych

#3 stasss

stasss

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 23:53

czy jest szansa by miasto wsparło też przedszkole pastafariańskie?

#4 NIEpoPRAWNY

NIEpoPRAWNY

starszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 00:02

A tobie co żal tyłek ściska?

Inicjatywa jest słuszna. W poprzednim ustroju były przedszkola, a obecny zlikwidował znaczną część i rodzice nie mają gdzie posyłać dzieci. A, że prawosławne to powinniśmy się cieszyć, bo tam "gender " nie przejdzie. Nie mam nic przeciwko, gdyby powstało katolickie przedszkole, jest jakiś zakon przy szpitalu, to mógłby utworzyć. Ważne aby w duchu chrześcijańskim wychowywać dzieci, tylko czy w Hajnołcy da się tak aby nie było nienawiści?

W Bielsku funkcjonują z powodzeniem przedszkola  prawosławne i katolickie i jest dobrze.

#5 ~PL~

~PL~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 08:31

A co przy cerkiewnych plebaniach nie ma pomieszczeń na ten cel ? Czy to kłopotliwe jest ?

Z drugiej strony dla mnie to durnota, przychodnie jeszcze prawosławna zróbcie :D

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 08:47

Wyznaniowy żlobek jest tez koniecznie potrzebny!!!! niemowleta sie dopominają!

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 10:11

Urzędników, lekarzy, policjantów - także trzeba podzielić na obsługujących: prawosławnych, katolików, protestantów, ateistów, muzułmanów itd. I tak np.: dzwonisz na policję i najpierw prosisz o funkcjonariusza właściwego wyznania, a dopiero potem wyłuszczasz problem.

Nawet sklepy należy podzielić wg różnych religii - prawosławni niech obsługują prawosławnych, katolicy katolików, ateiści ateistów itd.

Podoba Wam się taka wizja? Chyba lepsza niż u Orwella...

#8 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 10:15

ilu jest debili którzy dzielą mieszkańców naszego miasta według wiary , wszyscy jesteśmy hajnowianie

#9 ~Tubylec~

~Tubylec~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 12:53

Urzędników, lekarzy, policjantów - także trzeba podzielić na obsługujących: prawosławnych, katolików, protestantów, ateistów, muzułmanów itd. I tak np.: dzwonisz na policję i najpierw prosisz o funkcjonariusza właściwego wyznania, a dopiero potem wyłuszczasz problem.

Nawet sklepy należy podzielić wg różnych religii - prawosławni niech obsługują prawosławnych, katolicy katolików, ateiści ateistów itd.

Podoba Wam się taka wizja? Chyba lepsza niż u Orwella...

Święta prawda, amen

#10 ~kazik~

~kazik~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 12:54

ile osób jest faktycznie zainteresowanych tym problemem (dzieci w wieku przedszkolnym)  czy nie lepszym pomysłem byłoby spożytkowanie tych pieniędzy również na dzieci ale np. zapewniając im naukę angielskiego w każdym przedszkolu dopłacanie najbiedniejszym rodzinom do takich zajęć  to są sensowne pomysły a nie dzielenie społeczeństwa (szkoda że dzieci głosu nie mają na pewno byłyby zachwycone tym że są dzielone)  takie pomysły tylko na "zapleczu" plebani i środkami własnymi, wyłącznie dla zainteresowanych. 

#11 stasss

stasss

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 13:10

A tobie co żal tyłek ściska?

Inicjatywa jest słuszna. W poprzednim ustroju były przedszkola, a obecny zlikwidował znaczną część i rodzice nie mają gdzie posyłać dzieci. A, że prawosławne to powinniśmy się cieszyć, bo tam "gender " nie przejdzie. Nie mam nic przeciwko, gdyby powstało katolickie przedszkole, jest jakiś zakon przy szpitalu, to mógłby utworzyć. Ważne aby w duchu chrześcijańskim wychowywać dzieci, tylko czy w Hajnołcy da się tak aby nie było nienawiści?

W Bielsku funkcjonują z powodzeniem przedszkola  prawosławne i katolickie i jest dobrze.

Niech sobie będą przedszkola każdego wyznania, ale niech zajmie się tym kościół takiego wyznania, a nie miasto.

#12 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 14:15

Niech sobie będą przedszkola każdego wyznania, ale niech zajmie się tym kościół takiego wyznania, a nie miasto.

a chętni rodzice będą partycypować w kosztach istnienia przedszkola na tym koniec tematu

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 15:06

(...) 

Użytkownik Moderator edytował ten post 06 marzec 2014 - 16:10
Caps Lock

#14 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 19:19

Zgadam się z opinią Kazika. Nie mam nic do prawosławnych, bo sama pochodzę z rodziny mieszanej-matka - katolczka, ojciec-prawosławny, ale tworzenie prawosławnego przedszkola na terenie gdzie prawosławni i tak są większością to wg mnie nietrafiony pomysł. Mam dzieci w wieku przedszkolnym i z tego co wiem to w związku z tym, iż 6-latki idą do szkoły to istniejące placówki przedszkolne mogą mieć problem z uzbieraniem odpowiedniej ilości dzieci by się utrzymać.

#15 ~święty Anatolij~

~święty Anatolij~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 19:22

czy jest szansa by miasto wsparło też przedszkole pastafariańskie?

Przedszkola powinny być bardzo dobre a nie religijne.Przechowalnie  są na dworcach.

#16 ~racjonalista~

~racjonalista~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 22:13

bardzo nie dobry pomysł , spowoduje podziały i dyskryminacje już od małego oby nie doszedł do skutku

#17 ~Kazik~

~Kazik~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 23:22

po dłuższym zastanawianiu się po co taki pomysł i co on może mieć na celu ,przyszło mi tylko jedno do głowy i wydaje mi się dość sensowne , lobbowac za takim pomysłem muszą jedynie duchowni bo przecież nie jest tajemnica że pieniążków coraz mniej bo i wiernych mniej a koszty wzrastają takie przedszkole może byc dobrą forma dorobienia paru zł a i miejsce pracy dla małżonek się znajdzie i to sie wydaje jedynym celem bo niech mi nawet nikt słowem nie wspomina że to dla "dobra" maluchów . Jak wczesniej mówiłem pomysł porostu z kosmosu jak nie wiedza co z pieniędzmi robić w powiecie to służe pomocą :)

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 09:27

Zgadam się z opinią Kazika. Nie mam nic do prawosławnych, bo sama pochodzę z rodziny mieszanej-matka - katolczka, ojciec-prawosławny, ale tworzenie prawosławnego przedszkola na terenie gdzie prawosławni i tak są większością to wg mnie nietrafiony pomysł. Mam dzieci w wieku przedszkolnym i z tego co wiem to w związku z tym, iż 6-latki idą do szkoły to istniejące placówki przedszkolne mogą mieć problem z uzbieraniem odpowiedniej ilości dzieci by się utrzymać.

Zgadam się z opinią Kazika. Nie mam nic do prawosławnych, bo sama pochodzę z rodziny mieszanej-matka - katolczka, ojciec-prawosławny, ale tworzenie prawosławnego przedszkola na terenie gdzie prawosławni i tak są większością to wg mnie nietrafiony pomysł.

W takim razie po cholerę dziesiątki szkół katolickich (na różnym etapie kształcenia) w miastach gdzie katolicy są większością? "Nietrafiony pomysł"!

#19 ~Igor~

~Igor~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 09:56

najbardziej chory pomysł, kościół zrzesza sprzymierzeńców od najmłodszych lat, nie pchajmy dzieci w to o czym sami nie mamy pojęcia - dajmy im dorosnąć i niech same wybiorą gdzie chcą pieniążki na tacę wykładać

#20 ~Sakaszwili~

~Sakaszwili~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 10:45

W takim razie po cholerę dziesiątki szkół katolickich (na różnym etapie kształcenia) w miastach gdzie katolicy są większością? "Nietrafiony pomysł"!

oczywiście że chory ale o przedszkolach "katolickich" nie słyszałem  z prostej przyczyny większością w Polsce są katolicy więc bezsensu jest tworzenie takich placówek są tylko NORMALNE przedszkola -dla wszystkich!!!!  Biegnąc z duchem czasu powinno powstać Żydowskie przedszkole

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych