Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pracownik stracił przytomność, a szefowa wywiozła go do lasu.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~WŚCIEKŁY~

~WŚCIEKŁY~
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 19:38

Kobieta usłyszała zarzuty
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. śmierci ukraińskiego pracownika firmy spod Nowego Tomyśla. Zwłoki mężczyzny znaleziono w czerwcu w lesie niedaleko miejscowości Skoki (woj. wielkopolskie), oddalonej o ok. 120 km od jego zakładu pracy. Wywiozła go tam jego szefowa, gdy pracownik stracił przytomność.

Akt oskarżenia skierowano przeciwko właścicielce firmy Grażynie F. oraz Serhiejowi H. - pracownikowi, który pomógł kobiecie przewieźć nieprzytomnego kolegę do lasu.

Śledczy ustalili, że Wasyl C. 12 czerwca zasłabł w swoim miejscu pracy, w firmie stolarskiej nieopodal Nowego Tomyśla. - W momencie, gdy Wasyl C. dostał ataku Grażyna F. kazała wszystkim opuścić zakład i pozostał tylko oskarżony Serhij H. Grażyna F. zabroniła swojemu pracownikowi wezwać pogotowie ratunkowe. Oskarżony Ukrainiec próbował reanimować Wasyla C. - tłumaczy rzecznik prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski.

TO STANDARD PROWADZENIA W POLSCE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ!? 

#2 ~Gość X~

~Gość X~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 08:07

Nie, to nie jest standard, ale należy pamiętać, że tacy pracodawcy też są.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 08:27

Nie? Straciłam pracę, ponieważ zatrudniona byłam na 1/2 etatu jako pomoc biurowa, a pierwszzego dnia kazano mi wziąć firmowe auto i jechać do Poznania po odbiór zamówienia.

Kto jest wariat? ja która odmówiła czy moja nastepczyni, która nie ma z tym problemu?

#4 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 08:56

„polscy janusze i dżastiny biznesu”, nie lubią płacić dużo lub lubią w ogóle nie zapłacić pracownikowi, a przy okazji trzeba pomiatać, pohańbić godność tych, których mają okazję poniżać "dając im pracę". Tacy są polacy, którzy widzą tylko innych, ale siebie już nie.polski pracodawca potrafi oszukać, wykorzystać i jeszcze zostawić bez grosza. Najgorsze co może być, to praca u polskiego "byznesmena" - złodzieja, cwaniaka i oszusta.

polacy itp.piszę małą literą, ponieważ nie mam szacunku do tego narodu.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 12:08

To jak polaacy traktują się zagranica to dopiero , co się dziwiwc że w kraju jeden drugiego dyma bez mydła jak się da

#6 ~Gość X~

~Gość X~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 09:44

Nie? Straciłam pracę, ponieważ zatrudniona byłam na 1/2 etatu jako pomoc biurowa, a pierwszzego dnia kazano mi wziąć firmowe auto i jechać do Poznania po odbiór zamówienia.

Kto jest wariat? ja która odmówiła czy moja nastepczyni, która nie ma z tym problemu?

Poruszasz zupełnie inną sprawę.

Wątek dotyczy zasłabnięcia pracownika w pracy, nieudzielenia mu pomocy, następnie wywiezienie go nieprzytomnego do lasu i pozostawienie, żeby umarł.

Nadal uważam, że to nie standard, chociażby z tego powodu, że są firmy, które w ogóle nie zatrudniają "na czarno", a tak było podobnież w przypadku tego mężczyzny.

Ty natomiast poruszasz sprawę odmówienia wykonania jakiejś pracy i zwolnienia za to.

Trzymajmy się więc tematu wątku.

#7 ~PRACOWNIK TO CZŁOWIEK~

~PRACOWNIK TO CZŁOWIEK~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 10:42

Wątek dotyczy zasłabnięcia pracownika w pracy, nieudzielenia mu pomocy, następnie wywiezienie go nieprzytomnego do lasu i pozostawienie, żeby umarł.

Nadal uważam, że to nie standard, chociażby z tego powodu, że są firmy, które w ogóle nie zatrudniają "na czarno", a tak było podobnież w przypadku tego mężczyzny.

Ty natomiast poruszasz sprawę odmówienia wykonania jakiejś pracy i zwolnienia za to.

CHODZI raczej o generalny sposób traktowania podwładnych przez przełożonych, czy też pracowników przez kapitalistów w  wielu polaczkowatych  firemkach. 

Krótko mówiąc- w wielu firemkach pracownicy są traktowaniu jak g..., którym można pomiatać! Jak jedynie fatalnie wynagradzana rzecz do przynoszenia kapitalistom ogromnych zysków! 

Praca na pół etatu za grosze, jako pomoc biurowa, i trzeba drałować do Poznania! 

KOSZMAR! 

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 15:48

CHODZI raczej o generalny sposób traktowania podwładnych przez przełożonych, czy też pracowników przez kapitalistów w  wielu polaczkowatych  firemkach. 

Krótko mówiąc- w wielu firemkach pracownicy są traktowaniu jak g..., którym można pomiatać! Jak jedynie fatalnie wynagradzana rzecz do przynoszenia kapitalistom ogromnych zysków! 

Praca na pół etatu za grosze, jako pomoc biurowa, i trzeba drałować do Poznania! 

KOSZMAR! 

Jak jest z praca każdy widzi dlatego Janusze biznesu traktują pracownika jak chłopa pańszczyźnianego bez żadnych praw i raczej nie ma co marzyć ,że to się zmieni , w moim miescie bezrobotnych nie brakuje , ofert co kot napłakał ,

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 20:03

Zupełmnie inna sprawę? Tak?

A co się dzieje z pracownikiem kiedy podczas wykonywania obowiązków służbowych niewpisanych do umowy coś mu sie stanie? Uważasz, że można liczyć na litość kiedy spadniesz z dachu i nastepnego dnia nie jesteś w stanie wrócić do roboty? Lub na zrozumienie kiedy od targania skrzynek w sklepie z powodu przepukliny tarfisz do lekarza i dowiesz się, ze składki na NFZ sa od pół roku nieopłacone?

Miło, że nie wywożą do lasu, a jedynie zamykają drzwi przed nosem i nieodbierają telefonów. Łaskawa Pan, dobra Pan ..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych