Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

76 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Dan~

~Dan~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 18:16

Witam 500+ jest tylko dla żulikòw i nie robòw bo ludzie pracujący nie dostaną bo przekroczą dochòd i o to chodzi pracujący pracują na nierobòw

#62 ~Mika~

~Mika~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 19:54

Jestem samotną matką. Alimentów nie mam, bo nie chcę widzieć ani jego ani jego pieniędzy. Pracuję za najniższą krajową. Przekroczyłam dochód na zasiłek rodzinny z dodatkiem na samotne wychowywanie dziecka. A do dochodu przy 500+ wliczyli mi zwrot podatku z 2017 i przekroczyłam o 13zł. Gdzie jest sprawiedliwość? Zarabiam 1535zł przez co nie mam 817zł. A ktoś kto zarabia 10000 dostaje na drugie dziecko. Przecież to jest chore.

#63 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 19:56

500+

#64 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 19:59

Witam 500+ zostało zrobione na żulikòw i osób niepracujących ja pracuję i nie należy mi się 500+tylko dlatego że pracuję dobra zmiana dla obiboków pozdrawiam

#65 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 08:43

Witam czy ktoś mi odpowie na takie jedno pytanie . Mam 3 dzieci w październiku tego roku urodziłam 3.zlozylam papiery na 500+ i przyznali mi na 3 dzieci ,lecz gdy poszłam do gminy podpisać ten papierek pani z mopsu powiedziała mi że w grudniu będzie wliczane jeszcze do dochodu to moje macierzyńskie które jeszcze nie zaczęłam pobierać i będzie mi zabrane jedno 500 zł czy jest to możliwe że chcą mi doliczyć macierzyńskie za rok 2018 skoro wszystkie dochody miały być za 2017 . Czyli w przyszłym roku jak będę składać na 500+ to co drugi raz będą mi wliczać to macierzyńskie za 3 dziecko 2018.prosze o odpowiedź

#66 ~Anty500plus~

~Anty500plus~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 12:10

Witam,jeśli chodzi o te 500+to po części ok,ale samotne,i nie tylko matki na tym korzystają,ciągnąć do tego alimenty i inne świt,a co ma powiedzieć bezradny ojciec?za co ma żyć? zlikwidować 500+,i alimenty,niech każda ze stron się weźmie do pracy,a jak już ma 500+ i pracę,ta stać taka osobe na zapisanie dzieci do przedszkoli,czy żłobków,czyste zlodziejstwo

#67 ~Kasia wawa~

~Kasia wawa~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 02:28

Pracuje odprowadzam podatki zarabiam 7 tys netto mam jedno dziecko jestem samotna matka do tego jeszcze Man alimenty nie zdecyduje się nigdy na drugie dziecko dla tego programu 500 chociaż mam stałego partnera bo nie chce wspomagać chorej władzy polszy i jestem szczęśliwa pracując i mając jedno dziecko które wie że jest kochane mimo że nie biorę na nie 500 plus

#68 ~Kasia wawa~

~Kasia wawa~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 02:28

Pracuje odprowadzam podatki zarabiam 7 tys netto mam jedno dziecko jestem samotna matka do tego jeszcze Man alimenty nie zdecyduje się nigdy na drugie dziecko dla tego programu 500 chociaż mam stałego partnera bo nie chce wspomagać chorej władzy polszy i jestem szczęśliwa pracując i mając jedno dziecko które wie że jest kochane mimo że nie biorę na nie 500 plus

#69 ~Daria~

~Daria~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2018 - 13:58

Witam, znam pewną  rodzinę  która  jest wielodzietna 5 dzieci ,matka pali  i paliła w każdej  ciąży !!!!!!! ojciec pali ,oboje palą przy  dzieciach  w domu ,rano i  w dzień, na stole  widać   popielniczkę  ,która się  już  wysypuje .Dostali 500 zł   na papierosy ,a potem  kupują  inhalatory w aptekach  kosz pewnie 200 ,300 zł  bo  dzieci mają  ,astmę ,dusznośći ....Odebrała bym   za krzywdę  wyżądzoną  tym dzieciaczkom .Czy  biedny  czy  bogaty  każdy  powinien  dbać  o  dziecko  nawet bez 500 plus  czy  z nim.

#70 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 08:38

Ja uważam że to 500 plus jest oddawane z powrotem i to z nawiązką.w przedszkolach w opłatach miesięcznych mediów +śmieci które zasypują nas z każdej strony i układają na sklepowych półkach. Które człowiek kupuje i jeszcze płaci za opakowania tych śmieci w smieciach. Do gminy. Podatkach i innych. Które mógłbym wymieniać, lecz po co jak myślący człowiek wie o co chodzi. Moim zdaniem to jest utrzymywanie sklepów i instytucji m.in.jakie 500plus. Ściema jak.... Wystarczy usiąść wygodnie i policzyć ile kosztuje rodzica dwójka dzieci chodzących do przedszkola czy szkoły. Sam ubiór np? A buty? Dziecią nogi szybko rosną a w sklepach coraz to liche buty sprzedają.zeby zaraz lecieć po następne. Jak że wszystkim czy to sprzęt domowy czy inne. I pieniądze cały czas krążą. Świat się kreci. Za lekarzy trzeba płacić. Bo czy dziecko zachoruje czy dorosły to trzeba mieć farta żeby w tym samym dniu zarejestrować się. A o terminach na leczenie nie wspomnę 14 lat pracy płacenia podatków i termin na usg za 2 mce. Do ginekologa kobieta za 6 tyg. A o dentystach czy innych specjalistach nie ma co się rozpisywać 2 mce. Albo prywatnie. To po . my te podatki płacimy na NFZ. Jak trzeba biegać prywatnie! Żywność 3 krotnie zdrozala nie wszystkie produkty ale te ważniejsze które każdy kupuje. I znów następny przemiał pieniądza. Bilety w autobusach jadąc z dziećmi do przedszkola bo czasami się zdarzy zimno leje deszcz 2 przystanki dorosły 2. 70, dziecko 1.70 *2. Chyba że samochód ale to na baterie też nie jeździ. Wiadomo kiedy podnieść ceny paliw, normalne. Jeszcze jak dwójka rodziców pracuje to niestety do 500 plus trzeba dołożyć by dzieci były w przedszkolu. Ktoś dobrze myślał aby przedszkola były darmowe dawniej nawet obiady w szkołach były darmowe gdy była większa rodzina. Z tych pieniędzy nic nie ma niech lepiej bloki postawią i pomogą takim rodzinom którzy dopłacają odstepne za wynajem mieszkań i ludziom w naprawdę trudnych sytuacjach.bo my Polacy nie jesteśmy w stanie przy 2 dzieci i dwóch rodziców pracujących kupić na własność a co dopiero uzbierać na mieszkanie. Nie da się budować to niech rozbudują stare albo połączą które się da. Ale parking jest w sumie ważniejszy i Tesco z biedronkom. No tak. I droga taka droga... Jak woda.. Masz 500 plus oddaj drugie 500. Taka prawda.

#71 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:19

Witam
Naleze do tej grupy osob ktore 500 +nie otrzymuja. Samotnie wychowuje 10 letnie niepelnosprawne dziecko. Tatus sie przestraszyl i wolał uciec za granice. Po 8 latach ciaglej opieki i rehabilitacji wrocilam do pracy gdy syn uzyskal na tyle sprawnosc ze moze uczuc sie w szkole masowej. Pracowalam za najnizsza krajowa, otrzymywalam alimenty z FA i 500 + oraz zasilek rodzinny i pielegnacyjny. Dziecko nadal wymaga nakladow finansowych, wynajmuje mieszkanie i bardzo ciezko jest sie nam utrzymac.Harowalam jak wol w pracy i czesto po pracy(praca chalupnicza po nocach)przynajmniej szef mnie docenil i otrzymalam podwyzke i zmiane stanowiska pracy. Zarabiam 2600 zl netto w naszym kraju ktos powie ze super tak i owszem, ale po podjeciu pracy najpierw stracilam alimenty z FA (bo przeciez pracuje - ale podobno obiwiazek utrzymania dziecka spoczywa na obojgu rodzicach),nastepnie po podwyzce stracilam 500 + i zasilek rodzinny. Zostal mi pielegnacyjny 184 zl bylo 153 zl. Jak latwo zauwazyc laczny moj dochod 2704 zl wynajmuje mieszkanie, dojezdzam do pracy, woze dziecko na zajecia rewalidacyjne. Po odliczeniu rachunkow i kosztow zostaje mi na zycie 500 zl (jedzenie,chemia,ubrania) ledwo wiaze koniec z koncem ;( zostaje mi 1,5 tyg do wyplaty a mam 50 zl w portfelu a tu jeszcze wyjazd dzieci do kina... praktycznie nie jem bo wole dziecku zostawic. Jeszcze mam guza w piersi i nie mam pieniedzy aby jezdzic do lekarza..mam ambicje wiec pracuje. Zero pomocy od panstwa. Moj szef zarabia okolo 10 000 tys zl muesiecznie jego zona jak sam mowi jeszcze wiecej maja 3 dzieci wiec 1000 w ramach programu. Nie dam rady tak dluzej latwiej bedzie pojsc na swiadczenie pielegnacyjne 1500 zl wroca mi alimenty, rodzinne i 500 + i na czarno moge dorabiac. Tak wyglada szara rzeczywistosc takich matek jak ja. Jak wspomnialam mam ambicje wiec pracuje. Kiedys skonczylam studia wiec wyksztalcenie posiadam ale nie mam juz sil :( zwyczajnie nie mam sil zyc tak dalej. Trudno tatus uciekl a ja Kocham swoje dziecko mimo niepelnospeawnosci najbardziej na swiecie. Mam tylko mame 68 lat wiele mi nie pomoze. Ciagle nie mozna prosic znajomych o pomoc, ciagle mowic w pracy ze kanapek sie zapomnialo. Nie dam rady ... pozniej na takich jak ja mowi sie pasozyt na zasilku... Dlaczego 500 +nie obejmuje samotnych rodzicow? Nie zaleznie od dochodu Przeciez ja haruje na ta wyplate i nie znaczy to ze nie potrzebuje wsparcia. Przepraszam chyba musialam wyrzucic troche z siebie ...czasem sie boje ze umre z glodu ...tak nam ciezko tak strasznie ciezko :(:(:(

#72 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 12:27

Witam ja osobiście jestem przeciwna programowi 500 plus , wychowuje dwoje dzieci w wieku szkolnym jestem po rozwodzie , ojciec dzieci płaci alimenty po 500 zł na dziecko i na tym kończy się jego pomoc ,ja pracuję zarabiam 1800 zł , nie stać mnie na zakup domu czy mieszkania dlatego wynajmuje lokum mieszkalne jest to koszt 1000 zł miesięcznie z chęcią wzieła bym kredyt i kupiła na własność mieszkanie , niestety żaden bank nie da mi kredytu . 500 plus należy mi się na drugie dziecko bo dochód przekraczają 800 zł na osobę. Ledwo łączymy koniec z początkiem miesiąca finansowo trzeba kompinować by dzieci w miarę dobrze ubrać i nakarmić . Inne matki się śmieją siedzą w domach mężowie przedstawiają najczęściej najniższy dochód ,resztę szef da do koperty , takim rodzinom należy się wszystko , 500 + , rodzinne , stypendium socjalne , nawet za opał i energie elektryczne poństwo im wróci tylko nikt się nie zapyta za co wybudowali nowy dom , kupili wypasiony samochód, dzieci noszą markowe ubrania i najnowsze telefony , moim zdaniem coś jest nie tak w tej naszej Polskiej pomocy społecznej

#73 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 07:03

Kiedy moje dzieci były małe,to nie było 500+,a i był okres, że alimenty , które się należały z funduszu dzięki państwu na 2 lata się rozpłynęły i dostawałam,jak większość matek po 125zlx3 na troje dzieci.Pracowalam,ale musiałam zapewnić byt swoim dzieciom,żyliśmy.A teraz 500+,dodatki z opieki,matka nie pracuje,bo samotna.A kto jej robi kolejne dzieci?.Ojciec tych dzieci też nie pracuje,bo szlachta nie musi.A teraz ja ciężko pracuję odprowadzam do US podatki,na kogo?.Na te kocace się nieroby.Czy to jest sprawiedliwość,wcale się nie dziwię,że ludzie uciekają do innych państw.W naszym rządzie jest tak, że chcąc utrzymać się na stołku,to obiecują złote góry kosztem tych ciężko pracujących.Wiec koccie się kobiety,a woły będą za...c

#74 ~Elżbieta~

~Elżbieta~
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 07:05

Kiedy moje dzieci były małe,to nie było 500+,a i był okres, że alimenty , które się należały z funduszu dzięki państwu na 2 lata się rozpłynęły i dostawałam,jak większość matek po 125zlx3 na troje dzieci.Pracowalam,ale musiałam zapewnić byt swoim dzieciom,żyliśmy.A teraz 500+,dodatki z opieki,matka nie pracuje,bo samotna.A kto jej robi kolejne dzieci?.Ojciec tych dzieci też nie pracuje,bo szlachta nie musi.A teraz ja ciężko pracuję odprowadzam do US podatki,na kogo?.Na te kocace się nieroby.Czy to jest sprawiedliwość,wcale się nie dziwię,że ludzie uciekają do innych państw.W naszym rządzie jest tak, że chcąc utrzymać się na stołku,to obiecują złote góry kosztem tych ciężko pracujących.Wiec koccie się kobiety,a woły będą za...c

#75 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2019 - 16:14

PRAWDA JEST TAKA, ŻE ZYSKOBIORCY CHCIELIBY WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZABRAĆ SOBIE, najchętniej nie płaciliby żadnych podatków, a pracowników traktowaliby jak niewolników za 5 zł. na godzinę , od świtu do nocy , we wszystkie soboty i wszystkie niedziele.

Załóż sobie firmę i pracuj na siebie zamiast oskarżać innych nierobie

#76 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2019 - 16:19

Powinni zabrać wszystkie dodatki jak 500+ , nie dawać strajkującym podwyżek niech założą własne działalności zobaczą jak to jest , pomoc tylko dla tych najbardziej potrzebujących których zweryfikują . Wszystkie podwyżki idą z uczciwie pracujących ludzi którzy płacą podatki , a w tym kraju tylko strajkuje budżetówka bo ciągle im mało a my za to płacimy . Pozdrawiam z własnej działalności

#77 ~Komentarz~

~Komentarz~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 09:50

Żeby dać 500+ trzeba najpierw zabrać 600+ opłacając urzędników. Lepsze byłoby jako ulga podatkowa dla pracujących, ale ludzi to nie kupi... Jak już wydawać te pieniądze, to mądrze: niepoddawajsie.pl/na-co-przeznaczyc-500/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych