Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

76 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 18:00

Program jest nie taki zły ale jest bardzo rażąco NIESPRAEIEDLIWY! Powinien być adresowany, np do małżeństwa z 1dzieckiem gdzie oboje pracują za najniższe wynagrodzenie to jest 1450zł na rękę! To jest 2900na 3osoby i podzielić to na nie to głowę 966 zł, i w takiej sytuacji np mieszkanie40 m czynsz i opłaty to gdzieś 800-850 zł, a więc jedna osoba nie je cały miesiąc bo wydała na opłaty swoją część!wtedy zostaje takiej rodzinie do popisu 1932 ÷3to wychodzi im 644 na głowę by przeżyć miesiąc! Czy ZDANIEM PISU takie małżeństwa są mąjętne że się nie łapią?! a taki np bydlaka adwokat, sędzia, czy lekarz, co zarabiają po 10 tyś i więcej na rękę, wystarczy że że ma dwoje dzieci, i se jeszcze 500 weźmie!, a ci z najniższym wynagrodzeniem będą dalej biedę klepać, i co jak tacy mają się decydować na 2dziecko jak z jednym ledwo koniec z końcem wiążą!? No chyba że z wpadki zrobią na co PiS chyba liczy że będą masowo wpadki zaliczać tak ja oni WYPADKI hehe, pis jest sprytny i przebiegły w swoich chytry i cwanych programikach, dzieli Polaków i wprowadził tym programem zazdrość w społeczeństwie i nie nienawiść,głosowałam na dude i pis, ale oszukał i obłudynie kłamie, i jest przezemnie PRZEKLĘTY.

#42 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 18:01

Program jest nie taki zły ale jest bardzo rażąco NIESPRAEIEDLIWY! Powinien być adresowany, np do małżeństwa z 1dzieckiem gdzie oboje pracują za najniższe wynagrodzenie to jest 1450zł na rękę! To jest 2900na 3osoby i podzielić to na nie to głowę 966 zł, i w takiej sytuacji np mieszkanie40 m czynsz i opłaty to gdzieś 800-850 zł, a więc jedna osoba nie je cały miesiąc bo wydała na opłaty swoją część!wtedy zostaje takiej rodzinie do popisu 1932 ÷3to wychodzi im 644 na głowę by przeżyć miesiąc! Czy ZDANIEM PISU takie małżeństwa są mąjętne że się nie łapią?! a taki np bydlaka adwokat, sędzia, czy lekarz, co zarabiają po 10 tyś i więcej na rękę, wystarczy że że ma dwoje dzieci, i se jeszcze 500 weźmie!, a ci z najniższym wynagrodzeniem będą dalej biedę klepać, i co jak tacy mają się decydować na 2dziecko jak z jednym ledwo koniec z końcem wiążą!? No chyba że z wpadki zrobią na co PiS chyba liczy że będą masowo wpadki zaliczać tak ja oni WYPADKI hehe, pis jest sprytny i przebiegły w swoich chytry i cwanych programikach, dzieli Polaków i wprowadził tym programem zazdrość w społeczeństwie i nie nienawiść,głosowałam na dude i pis, ale oszukał i obłudynie kłamie, i jest przezemnie PRZEKLĘTY.

#43 ~Marianek~

~Marianek~
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 18:11

Łchudry z PiSu głosowałem na was, by was szlak trafił za te 500 zł

#44 ~wioleta~

~wioleta~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:10

Mam 2 dzieci. Dostałam decyzję odmowna na program 500+ na pierwsze dziecko bo przekroczyłam je o 10 zł. Jestem osobą bezrobotną od 19 września 2016 r. I pobrałam pół roczny zasiłek. Skończył się w marcu. Czy mogę pisać odwołanie od decyzji negatywnej

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 06:50

Łchudry z PiSu głosowałem na was, by was szlak trafił za te 500 zł

Jednego zdania nie POtrafisz sklecić bez błędu gimbo .Nie bierz honorowo niczego co PIS uchwalił ,bierz to co daje  twoja opcja.

#46 ~rob~

~rob~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 08:25

Moi drodzy. Program 500+ jest po to by małżeństwa miały więcej niż jedno dziecko. Kto ma jedno dziecko to by dostać pieniądze na nie musi być w ciężkiej sytuacji (mało zarabiać lub nie pracować).

Nie ma szans by rodzina pracujący mąż + pracująca żona + dziecko otrzymała 500+

Artykuł jest trochę nie na temat bo dotyczy kombinowania jak wyskubać z MOPRu i MOPSu pieniądze ogólnie na różne świadczenia i zasiłki.

Osobiście znam ludzi majętnych mają dochodowy interes nowy dom nowe samochody 2 szt.skutecznie ukrywając dochody dostali 500+ na jedno dziecko 

#47 ~margo~

~margo~
  • Goście

Napisano 20 październik 2017 - 12:18

W 2015 roku 1h przeliczeniowy był "wyceniony" na ok.1977zł. Do 500 plus w 2017 roku, 1h przeliczeniowy za 2016 rok to ponad 2577zł. Szkoda że przeciętny rolnik tego na oczy nie widział. A tak jak dali na pierwsze dziecko w tamtym roku to w tym sobie odbiorą. Było bum? Było. A teraz niech pokażą statystyki ilu rodzinom przez to zostanie odebrane 500 plus na pierwsze dziecko. I to tym rodzinom w których nie ma luksusu.

#48 ~krys~

~krys~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 15:44

Programem 500+ politycy ukarali uczciwie pracujących , bo znam mało osób którym naprawdę należy się na pierwsze dziecko . Najczęściej jest tak że kombinują - bo niby - nie pracują , albo na najniższą krajową , albo mają swoje działalności .Tak naprawdę bujają się z kaso i tylko przykro patrzeć na to jak rośnie przepaść między dziećmi tych których rodzice liczą każdy grosz , bo nie dość że żadnych zasiłków bo ''za bogaci'' na pomoc , podwyżki ciągle są czegoś, a rodzicami którzy majo gdzieś moralność . A naprawdę mnie wkurza jak słyszę , że ciężko rodzinom wielodzietnym , a co majo powiedzieć rodziny gdzie są chore dzieci , I mam dylemat czy uczyć dzieci dalej uczciwości czy że się pomyliłam .

#49 ~BAA~

~BAA~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 12:00

Każde państwo UE posiada i będzie lobbować i pomagać socjalem rodziny wielodzietne. Tak było jest i będzie i nie słuchajcie lewych z porannego. To są podatki, a nie dodruk PLN. 

Kto będzie pracować na wasze emeryturki?

#50 ~chamstwo pospolite ?~

~chamstwo pospolite ?~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 13:18

PRAWDA JEST TAKA, ŻE ZYSKOBIORCY CHCIELIBY WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZABRAĆ SOBIE, najchętniej nie płaciliby żadnych podatków, a pracowników traktowaliby jak niewolników za 5 zł. na godzinę , od świtu do nocy , we wszystkie soboty i wszystkie niedziele.

#51 ~Krystyna~

~Krystyna~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:48

Dziś trzeba oszukiwać państwo żeby dostać pieniądze.Osoby które uczciwie pracują  z tego programu nie skorzystają. Lepiej być bezrobotnym korzystać z dotacji ,ulg  różnego rodzaju zapomóg i wtedy jest ok-należy sie tego do dochodu się nie dolicza. Dlaczego więc tym, którzy sami opłacają mieszkania(bez dopłat),których dzieci nie korzystają z darmowych obiadów nie mają tego odliczonego? Dają radę . Lepiej być na utrzymaniu państwa jak widać, bo Ci którzy pracują ,odprowadzają podatki nie korzystają tylko utrzymują jeszcze resztę

#52 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:11

Dziś trzeba oszukiwać państwo żeby dostać pieniądze.Osoby które uczciwie pracują  z tego programu nie skorzystają. Lepiej być bezrobotnym korzystać z dotacji ,ulg  różnego rodzaju zapomóg i wtedy jest ok-należy sie tego do dochodu się nie dolicza. Dlaczego więc tym, którzy sami opłacają mieszkania(bez dopłat),których dzieci nie korzystają z darmowych obiadów nie mają tego odliczonego? Dają radę . Lepiej być na utrzymaniu państwa jak widać, bo Ci którzy pracują ,odprowadzają podatki nie korzystają tylko utrzymują jeszcze resztę

O czym ty piszesz?

Jakie oszukiwanie?

Przecież według projektu, na każde drugie i następne dziecko otrzymuje się 500 bez względu na wysokość dochodu.

#53 ~Oskar~

~Oskar~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 01:49

moim zdaniem bogaci niepowinni dostawac 500+ ani rodziny kturzy dobrze zarabiaja ze spokojnie znac ich na utrzymanie siebie i godnie dziecka tylko samotne matki i biedne rodziny wiadomo niedoreki bo sam przezylem biede rodzice niepracowali dostawali rodzinnego z 60 zł i tak przepijali ale to niewazne takie biedne rodziny powinny miec jakich opiekunow co by dbali o 500+ i pomagali dziecia rodzicom co niemoga znalesc albo niechca pracaoaw bo tak nieraz bywa a wiadomo ze powiedzmy samotny rodzic bez pomocy nic niezrobi I DLAMNIE BOGACI NIEMOSZA BRAC PIENIEDZY BO KIEDYS ZABRAKNIE DLA BIEDNYCH! PRZEPRASZAM ze sie rozpisalem ale mnie to boli bo wychowalem sie w biednej i alkocholickiej rodziny i nikt nam niepomugl i niezycze nikomu SORRY!! I PROSZE BEZ GLUPICH KOMENTARZY :wub: :mellow:

#54 ~Oskar~

~Oskar~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 01:55

O czym ty piszesz?

Jakie oszukiwanie?

Przecież według projektu, na każde drugie i następne dziecko otrzymuje się 500 bez względu na wysokość dochodu.

500+ jak 1 dzieci czy nawet 2 czy wiecej  to z tego bez pracy nieutrzymasz rodziny a nawet jak wezmiesz z opieki z tez 500 czy wiecej to i tak zamalo dzieci rosna i wydatki tez

sorry to nieobraza tylko prawda

#55 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 14:17

Mam jedno dziecko, więc program mnie nie obejmuje. Jedno, ale, przypuszczam, że w przyszłości to jedno będzie robić na to, żeby inni mieli to 500 plus. Ilość jedno, ale jakość, wykształcenie, zdolność i chęć do pracy i przysparzanie budżetowi dochodów to drugie. I będzie tak jak teraz, ja robię na innych, a mój syn będzie robić na dzieci innych. Niestety. Chyba,że będzie płacił podatki za granicą i innemu budżetowi robił dobrze. Nie zazdroszczę innym, ale uważam, że jest niesprawiedliwe, żeby nie płacić na każde dziecko - moje to "dziecko gorszego Boga ?"

#56 ~Ankadajepsioche~

~Ankadajepsioche~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 20:42

Mam jedno dziecko, więc program mnie nie obejmuje. Jedno, ale, przypuszczam, że w przyszłości to jedno będzie robić na to, żeby inni mieli to 500 plus. Ilość jedno, ale jakość, wykształcenie, zdolność i chęć do pracy i przysparzanie budżetowi dochodów to drugie. I będzie tak jak teraz, ja robię na innych, a mój syn będzie robić na dzieci innych. Niestety. Chyba,że będzie płacił podatki za granicą i innemu budżetowi robił dobrze. Nie zazdroszczę innym, ale uważam, że jest niesprawiedliwe, żeby nie płacić na każde dziecko - moje to "dziecko gorszego Boga ?"

Boga w to nie mieszaj wytworze natury. Za robotę się weź a nie kasy wypatrujesz

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 18:06

500+ tylko i wyłącznie dla rodzin, w których oboje rodzice wykazują dochód. Koniec z rozdawaniem pieniędzy dla leni.

Popieram! Stop leniom! 500 tylko dla rodziców pracujących

#58 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 05:59

Nie wiem czy dobrze liczę ale za 500+ można by wybudować corocznie ponad 90 tysięcy 50-ciometrowych mieszkań za 5000 zł/m2 i dać w nich mieszkać ubogim ludziom za niski czynsz. Myślę, że byłoby więcej korzyści dla Państwa i ludzi z tego.

Ja nigdy nie dostałem wsparcia na dzieci mam dwójkę studentów dziennych i jestem ze wszystkich stron nękany różnymi podatkami. Czy to sprawiedliwe? Czuję się grabiony, na rzecz często gęsto ludzi, którym się nie chce pracować.

#59 ~Kazik~

~Kazik~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 18:46

Pisowskie ...............!

[/quote]

#60 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 10:53

Witam przez 10 lat wychowywałam trójkę dzieci całkiem sama .Mój mąż odebrał sobie życie składałam dokumenty o renta po ojcu dla dzieci ale niestety przy trzech podejściach miałam odmowę .niedostatek sam żadnej pomocy z opieki bpi się nienalezalo ,ani rodzinnego,ani alimentów,ani też tej renty.byl mi naprawdę ciężko pracowałam na 3 etaty w domu byłam gościem wpadałam zaglądałam do zeszytów szybkie zakupy i obiad i znowu do pracy.Dwoch moich starszych synów nieskończoność szkoły wyjechali zagranice za chlebem ,żeby było nam lżej przy mnie pozostaloj najmłodszy syn.W tej chwili pracuje dziennie po naście godzin ale i tak nie dostaje od państwa nic a mało tego nawet nie wiem kiedy moje dzieci dorosły.Sprawiedliwosco w Polsce niema kobiety ,które nigdy nie pracowały a mają więcej dzieci żyją jak księżniczki i śmieją się z tych ,które niestety pracują żeby przynajmniej starczyło od wypłaty do wyplaty.,w czym dzieci zawiniły ???? Przecież kazdę dziecko potrzebuje ubrań ,jedzenia ,godnego życia nie tylko te z wieloma dziennych rodzin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych