Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

76 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Maniek~

~Maniek~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:33

Co pani tu tak żale wylewa? skoro pani pracowała, to też chyba nie za darmo, co nie?

#22 ~Angelika~

~Angelika~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 08:03

Nie wiem, po co to w ogóle było wprowadzać, przecież było wiadomo, ze tylko skorzystają ci, którzy umieją kombinować, no i patologia, która będzie dzieci klepać, a potem wszystko na utrzymaniu porządnych podatników zostanie.

Czy kiedyś była opieka społeczna itp.? Nie...a ludzie mieli też dużo dzieci i dawali sobie radę, a teraz wszyscy nauczyli się, ze tylko dawać, bo im się należy i po co pracować?? Tylko dureń pracuje uczciwie!

Oczywiście że Tak droga Pani....Ja też zarabiam rocznie prawie 2mln zł i uważam, że plebsu nie powinno się wspierać.

Bo takie wspieranie marginesu to tylko zapewnienie sobie  Wyborców wśród mas biedoty i generowanie niepotrzebnego wzrostu płac. Potem taki nie chce pracować w Mojej Firmie ze stawką 3zł/h. Marysiu racja.

A tu jeszcze Program Mieszkanie Plus wymyślają żeby Developerce zyski milionowe zbić ....to niemoralne i populizm komunistyczny.

#23 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 09:32

Mam 2 dzieci i wychowuję je samotnie, alimenty 300 zł na dziecko. Jedno niepełnoletnie i drugie pełnoletnie - studiujące dziennie. Uczciwie pracuję. Dochód mój nieznacznie przekroczy 800 zł. na osobę. Wychowuję Polaków bez wsparcia Państwa. Nie mam rodzinnego, dodatku mieszkaniowego itp.  Nie należy mi się  wsparcie od państwa w postaci 500 + Czy to jest polityka prorodzinna? Czy to jest sprawiedliwe? Uważam, że bardzo krzywdzące....

Pani Megi, rodzina to małżonkowie i dzieci.

U Pani mężą i ojca dzieci nie ma.

Zatem nie ma rodziny w podstawowym sensie.

Do kogo więc pretensje?

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 09:47

o nie nie, nie byłaby sprawiedliwosć tylko juz jest Prawo i Sprawiedliwość. Poważnie - nie może istnieć nic takiego jak sprawiedliwość, rowność. Gdy są bogaci , muszą być i biedni , tego nie da sie zmienić

#25 ~Miastowa~

~Miastowa~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 10:18

Faktycznie ciężka praca na wsi. Jak obory to 2 x dziennie dojarki podłączyć. Jak plony - to cała zima wolna. A remonty? Sprzęt? Remonty każdy ma bez dotacji a sprzęt do orki wynajmujemy na kilka dni i nawet go nie prowadzisz. Ludzie cywilizacja dotarła też na wieś! Widzę jak rolnicy wyprzedaja skrawki ziemi za 150 zł za metr. widze co mają na podwórku. Sorry ale miastowy nie ma ziemi po rodzicach. Nie płaci KRUS. Państwo miastowego doi bez żadnych dotacji. A wasze argumenty że produkujecie żywność...większość ziemi leży odpowiem lub symbolicznie coś tam rośnie by przez kontrolę przejść i dotacji nie stracić. A miastowy idzie na targ i kupuje młode ziemniaki z Egiptu lub Cypru. Biedna polska wieś.....chyba pół wieku temu. Teraz jesteście Pany a miastowy jak mroweczka zbiera te godziny, pracuje na 2-3 etaty, ma szefa nie zawsze miłego. Biedna wieś

#26 ~ktoś123456~

~ktoś123456~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 11:21

Z pani artykułu sieje nienawiścią ,typową polską zazdrością . Obraża pani rolników a czy zna pani polską wieś nie wszyscy mają wielkie  dochodowe gospodarstwa a i  ci najbogatsi są obciążeni kredytami i ich świat też nie jest różowy.  Może dobrze by było zmienić zawód zamiast wygodnej posadki w budżetówce proszę spróbować swoich sił w biznesie.

Jak zapłaci pani wszystkie zusy i podatki to to zostanie pani mniej niż najniższa krajowa często pracując po 16 godzin dziennie bez urlopu trzynastek nadgodzin itp.

Ja tak pracuję bo nie mam wyjścia pracy nie znajdę bo w wieku 40 lat jestem za stara i nie mam znajomości.

PS a z opieki społecznej nigdy nie korzystałam , ale nie żałuję innym . Wreszcie ktoś pomyślał o normalnych pracujących rodzinach, którym też często brakuje na wakacje dla dzieci mimo ,że pracują.

Pozdrowienia uśmiechu życzę

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 11:25

Faktycznie ciężka praca na wsi. Jak obory to 2 x dziennie dojarki podłączyć. Jak plony - to cała zima wolna. A remonty? Sprzęt? Remonty każdy ma bez dotacji a sprzęt do orki wynajmujemy na kilka dni i nawet go nie prowadzisz. Ludzie cywilizacja dotarła też na wieś! Widzę jak rolnicy wyprzedaja skrawki ziemi za 150 zł za metr. widze co mają na podwórku. Sorry ale miastowy nie ma ziemi po rodzicach. Nie płaci KRUS. Państwo miastowego doi bez żadnych dotacji. A wasze argumenty że produkujecie żywność...większość ziemi leży odpowiem lub symbolicznie coś tam rośnie by przez kontrolę przejść i dotacji nie stracić. A miastowy idzie na targ i kupuje młode ziemniaki z Egiptu lub Cypru. Biedna polska wieś.....chyba pół wieku temu. Teraz jesteście Pany a miastowy jak mroweczka zbiera te godziny, pracuje na 2-3 etaty, ma szefa nie zawsze miłego. Biedna wieś

Pracowałaś kiedyś na wsi? Widać, ze nie! To co opisujesz ma zaledwie 2-3 % rolników, reszta wiąże koniec z końcem. Zazdrościsz ziemi po rodzicach? Oni musieli zapieprzać, zeby tego dorobić się i przekazać dalej, nikt za darmo im nie dał, albo jesteś półgłówkiem, albo masz kupę kasy i nie wiesz nic o życiu. Nie mieszkam na wsi, ale mam rodzinę i widzę, co się dzieje, nie zazdrośćcie im, bo większości nie ma czego!

#28 ~Rolnik Postępowy~

~Rolnik Postępowy~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 12:21

Chłop śpi a mu rośnie....Sonsiad ma 150 ha pod pszenicą. Tylko orka na wiosnę i siew.....Opryski i zbiór zleca...Ma 100 tys Euro dopłat i 200 tys za pszenicę.

Ale jak ktoś prowadzi gospodarkę jak za Króla Ćwieczka to płacze....Sąsiad w zimę leci na Malediwy bo 150ha spod śniegu mu nikt nie zajuma.

#29 ~Ącki~

~Ącki~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 16:58

Uczciwie by było zlikwidować pomoc społeczną i nie dawać nikomu pieniędzy za darmo. Nie ma "samotnych matek", bo kobiety wiatropylne nie są. Ojca odpowiednio obciążyć. Bezrobotny? To niech choćby ulice zamiata w zamian za "pomoc społeczną". Ojciec nieznany? To rodzina "samotnej matki" niech zostanie opodatkowana odpowiednio, aby "pomoc społeczną" wypłacić - zapewniam że szybko by się odnalazł nieznany ojciec. Wszyscy zainteresowani są bezrobotni? To w zamian za "pomoc społeczną" każdego zatrudnić wedle umiejętności - w domach starców do opieki, domach dziecka do gotowania, w zieleni miejskiej do prac porządkowych i tak dalej. Wiele nie trzeba, powiedzmy dwie godziny dziennie.
Nic tak nie psuje ludzi oraz finansów jak rozdawanie nie swoich pieniędzy za darmo.

#30 ~Zosia~

~Zosia~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 17:58

Uczciwie by było zlikwidować pomoc społeczną i nie dawać nikomu pieniędzy za darmo. Nie ma "samotnych matek", bo kobiety wiatropylne nie są. Ojca odpowiednio obciążyć. Bezrobotny? To niech choćby ulice zamiata w zamian za "pomoc społeczną". Ojciec nieznany? To rodzina "samotnej matki" niech zostanie opodatkowana odpowiednio, aby "pomoc społeczną" wypłacić - zapewniam że szybko by się odnalazł nieznany ojciec. Wszyscy zainteresowani są bezrobotni? To w zamian za "pomoc społeczną" każdego zatrudnić wedle umiejętności - w domach starców do opieki, domach dziecka do gotowania, w zieleni miejskiej do prac porządkowych i tak dalej. Wiele nie trzeba, powiedzmy dwie godziny dziennie.
Nic tak nie psuje ludzi oraz finansów jak rozdawanie nie swoich pieniędzy za darmo.

Brawo :) już od dawna tak myślę, byłoby o wiele lepiej w kraju, sprawiedliwiej itd. Tylko że możemy sobie pomarzyć o takim rozwiązaniu, lenie zawsze będą leniami, bo ich tego nauczyło samo państwo nasze kochane!!!

#31 ~Kacper~

~Kacper~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 22:50

Jednym słowem te słowa które udostępniacie - PATOLOGIA. Nie dlatego, że opisane sytuacje są patologiczne, tylko temu, iż ewidentnie widać, że ktoś robi sobie żarty, ewentualnie jest z opozycji! Jak ktoś pracujący przy przyjmowaniu wniosków może wiedzieć, co ktoś mający firmę "wrzuca w koszty" - EWIDENTNA ŚCIEMA !!! Osoba pracująca przy 500+ widzi to co podaje US lub co wskazuje PIT, czyli sam wynik finansowy firmy, czyli zysk lub stratę, a nie poszczególne pozucje z np. książki przychodów i rozchodów. Nawet mało inteligentni ludzie to wiedzą! Dziwię się, iż taka gazeta jak Wasza umieszcza takie bzdury !

#32 ~realia~

~realia~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2016 - 09:25

Jednym słowem te słowa które udostępniacie - PATOLOGIA. Nie dlatego, że opisane sytuacje są patologiczne, tylko temu, iż ewidentnie widać, że ktoś robi sobie żarty, ewentualnie jest z opozycji! Jak ktoś pracujący przy przyjmowaniu wniosków może wiedzieć, co ktoś mający firmę "wrzuca w koszty" - EWIDENTNA ŚCIEMA !!! Osoba pracująca przy 500+ widzi to co podaje US lub co wskazuje PIT, czyli sam wynik finansowy firmy, czyli zysk lub stratę, a nie poszczególne pozucje z np. książki przychodów i rozchodów. Nawet mało inteligentni ludzie to wiedzą! Dziwię się, iż taka gazeta jak Wasza umieszcza takie bzdury !

w przypadku kiedy przyjmujący wnioski zna osoby, je składające to wówczas posiada taką wiedzę. widzi jak te osoby żyją mieszkają itp. 

#33 ~Ninkan26~

~Ninkan26~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2016 - 16:20

Rolnik bogaty? to jakaś kpina? kto to napisał? bezmózg totalny, no chyba że ten rolnik ma 150 ha a nie 10 czy 13...ale i tak dobrze jest wypomnieć, jak komuś szkoda to zawsze może się zamienić... praca na całodobowym etacie za jaką stawkę? 80 gr za litr mleka ( gdzie cena w sklepie ponad 2 zł), przy takiej suszy jaka była w minione lato do tych 80 gr trzeba jeszcze dołożyć zakup paszy dla zwierząt, bo ze zbiorów nie starczy, a jeszcze żniwa też kosztują, może orientuje się ktoś ile? nie mało....każdy widzi że rolnik podatków nie płaci, ale ktoś widzi jakie ceny rolnik dostaje za swoje produkty?  za swoją pracę? dotacje unijne są...fajnie, chociaż na środki ochrony roślin starczy, bo bez tego nic nie urośnie...a jeszcze kwestia KRUSU...faktycznie rarytas. Miszkałam kiedyś na wsi, nigdy moi rodzice nie dostali 1 zł z pomocy społecznej, bo nigdy nam się nic nie należało (jest nas 2 rodzeństwa) a fakt jest taki że dochodu z tej przeklętej roli czesto starczało jedynie na opłaty, albo i nie. do szkoly 12 km w jedną stronę jeżdziłam rowerem bo na bilet nie było....krew mnie zalewa jak ktoś mierzy wszystkich jedną miarą....

#34 ~jolka~

~jolka~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2016 - 17:56

znam takich co pracują na czarno, dzieci na kolonie z Caritasu jeżdżą doją mops jak mogą a są inni co mają razem dochodu ok 5000 zł ojciec mechanik matka sprzątaczka pełen pakiet na państwówce korzystają z karty rodzinka i już kupili nowy samochód z programu 500+ na raty a taki rodzic lub samotnie wychowujący ciężko pracujący potrzebujący naprawdę niema do garnka włożyć ma zaledwie 1680 zł ani rodzinnego ani 500+ ani dodatku czy ulgi na dziecko do kina, basen czy nawet dojazd autobusem do szkoły-

matka prawdę mówiła za komuny było lepiej sama mnie z bratem wychowała i miała lepiej niż teraz może system zawiódł brak inteligentnych,mądrych ludzi....

#35 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2016 - 20:59

A co może nie jest tak z prywatnymi firmami. Np. wydatki na samochód,  jak jeździ PH, a dodatkowo samochód używa prywatnie, firma powinna określić w jakim stopniu może go używać. czy ktoś to sprawdzi, wszystko idzie w koszty. Znam osobiście taki przypadek jak jeździł sobie gdzie chciał i się chwalił że samochód firmowy. A nawet jak nie PH to i tak wszystko idzie w koszty.

#36 ~Dagmara~

~Dagmara~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2016 - 10:54

Jak nie płaci, to do komornika go, a jak i tak się uchyla, to fundusz alimentacyjny.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:23

Niestety artykuł pisany z góry założoną tezą - gdyby autorka tylko zechciała, to znalazłaby równie dużo przykładów na to, że 500+ pomogło niektórym rodzicom np. zorganizować (finansowo) wspólny wyjazd na wakacje, albo skompletować wyprawkę do szkoły itp. My Polacy nie lubimy, jak ktoś nam coś daje, bo albo ten drugi dostał, a nie powinien, a innemu to się nie należy. Patologie zawsze się zdarzały i zdarzać się będą - należy z nimi walczyć, ale na pewno nie takimi artykułami. 

W zupełności się zgadzam. Uważam też, że nie dość, że z założoną tezą, to jeszcze wcale nie mamy pewności, że owa panna Anna istnieje. Równie dobrze może to być artykuł pisany w celu wypromowania z góry wytyczonych założeń.

#38 ~Komornik~

~Komornik~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 14:09

Pani Aneta to zapewne postać wymyślona, podobnie jak i przytoczone przykłady? 

#39 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 17:54

Program jest nie taki zły ale jest bardzo rażąco NIESPRAEIEDLIWY! Powinien być adresowany, np do małżeństwa z 1dzieckiem gdzie oboje pracują za najniższe wynagrodzenie to jest 1450zł na rękę! To jest 2900na 3osoby i podzielić to na nie to głowę 966 zł, i w takiej sytuacji np mieszkanie40 m czynsz i opłaty to gdzieś 800-850 zł, a więc jedna osoba nie je cały miesiąc bo wydała na opłaty swoją część!wtedy zostaje takiej rodzinie do popisu 1932 ÷3to wychodzi im 644 na głowę by przeżyć miesiąc! Czy ZDANIEM PISU takie małżeństwa są mąjętne że się nie łapią?! a taki np bydlaka adwokat, sędzia, czy lekarz, co zarabiają po 10 tyś i więcej na rękę, wystarczy że że ma dwoje dzieci, i se jeszcze 500 weźmie!, a ci z najniższym wynagrodzeniem będą dalej biedę klepać, i co jak tacy mają się decydować na 2dziecko jak z jednym ledwo koniec z końcem wiążą!? No chyba że z wpadki zrobią na co PiS chyba liczy że będą masowo wpadki zaliczać tak ja oni WYPADKI hehe, pis jest sprytny i przebiegły w swoich chytry i cwanych programikach, dzieli Polaków i wprowadził tym programem zazdrość w społeczeństwie i nie nienawiść,głosowałem na dude i pis, ale oszukał i obłudynie kłamie, i jest przezemnie PRZEKLĘTY.

#40 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 17:55

Program jest nie taki zły ale jest bardzo rażąco NIESPRAEIEDLIWY! Powinien być adresowany, np do małżeństwa z 1dzieckiem gdzie oboje pracują za najniższe wynagrodzenie to jest 1450zł na rękę! To jest 2900na 3osoby i podzielić to na nie to głowę 966 zł, i w takiej sytuacji np mieszkanie40 m czynsz i opłaty to gdzieś 800-850 zł, a więc jedna osoba nie je cały miesiąc bo wydała na opłaty swoją część!wtedy zostaje takiej rodzinie do popisu 1932 ÷3to wychodzi im 644 na głowę by przeżyć miesiąc! Czy ZDANIEM PISU takie małżeństwa są mąjętne że się nie łapią?! a taki np bydlaka adwokat, sędzia, czy lekarz, co zarabiają po 10 tyś i więcej na rękę, wystarczy że że ma dwoje dzieci, i se jeszcze 500 weźmie!, a ci z najniższym wynagrodzeniem będą dalej biedę klepać, i co jak tacy mają się decydować na 2dziecko jak z jednym ledwo koniec z końcem wiążą!? No chyba że z wpadki zrobią na co PiS chyba liczy że będą masowo wpadki zaliczać tak ja oni WYPADKI hehe, pis jest sprytny i przebiegły w swoich chytry i cwanych programikach, dzieli Polaków i wprowadził tym programem zazdrość w społeczeństwie i nie nienawiść,głosowałem na dude i pis, ale oszukał i obłudynie kłamie, i jest przezemnie PRZEKLĘTY.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych