Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

76 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Urszula~

~Urszula~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:38

Bardzo mądrze napisany artykuł. Jeśli dać 500 plus to wszystkim, a właściwie nie 500 plus tylko właśnie 300 plus. Wszystkie dzieci są równe! Opisany przypadek samotnie wychowującej matki dziecko, sumiennie pracującej, otrzymującej alimenty, gdzie wymagane dochody 800 zł na osobę - jest przykładem wykluczenia z powyższego programu wspierania.  Sama musi zająć się dzieckiem oraz gospodarstwem domowym, a nie ma znikąd pomocy. 300 plus - to wspaniałe rozwiązanie, 500 plus - dla niepełnosprawnych dzieci . Takie rozwiązanie ma sens.

#2 ~megi~

~megi~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:56

Mam 2 dzieci i wychowuję je samotnie, alimenty 300 zł na dziecko. Jedno niepełnoletnie i drugie pełnoletnie - studiujące dziennie. Uczciwie pracuję. Dochód mój nieznacznie przekroczy 800 zł. na osobę. Wychowuję Polaków bez wsparcia Państwa. Nie mam rodzinnego, dodatku mieszkaniowego itp.  Nie należy mi się  wsparcie od państwa w postaci 500 + Czy to jest polityka prorodzinna? Czy to jest sprawiedliwe? Uważam, że bardzo krzywdzące....

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:18

Mam 2 dzieci i wychowuję je samotnie, alimenty 300 zł na dziecko. Jedno niepełnoletnie i drugie pełnoletnie - studiujące dziennie. Uczciwie pracuję. Dochód mój nieznacznie przekroczy 800 zł. na osobę. Wychowuję Polaków bez wsparcia Państwa. Nie mam rodzinnego, dodatku mieszkaniowego itp.  Nie należy mi się  wsparcie od państwa w postaci 500 + Czy to jest polityka prorodzinna? Czy to jest sprawiedliwe? Uważam, że bardzo krzywdzące....

A gdzie podział się tatuś jeśli można wiedzieć ?

#4 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:24

Moi drodzy. Program 500+ jest po to by małżeństwa miały więcej niż jedno dziecko. Kto ma jedno dziecko to by dostać pieniądze na nie musi być w ciężkiej sytuacji (mało zarabiać lub nie pracować).

Nie ma szans by rodzina pracujący mąż + pracująca żona + dziecko otrzymała 500+

Artykuł jest trochę nie na temat bo dotyczy kombinowania jak wyskubać z MOPRu i MOPSu pieniądze ogólnie na różne świadczenia i zasiłki.

#5 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:54

Moi drodzy. Program 500+ jest po to by małżeństwa miały więcej niż jedno dziecko. Kto ma jedno dziecko to by dostać pieniądze na nie musi być w ciężkiej sytuacji (mało zarabiać lub nie pracować).

Nie ma szans by rodzina pracujący mąż + pracująca żona + dziecko otrzymała 500+

Artykuł jest trochę nie na temat bo dotyczy kombinowania jak wyskubać z MOPRu i MOPSu pieniądze ogólnie na różne świadczenia i zasiłki.

Zgadza się, Panie Adamie.

Wygląda, że niektórzy nie rozumieją celu tego programu.

Ale, że urzędniczka też nie rozumie, to jest to dyskwalifikujące ją z zajmowania się tym programem.

#6 ~235524~

~235524~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:57

Ja odrazu mówiłem że to powinny byc bony żywnościowe imienne oczywiście aby ludzie nie mogli ich odsprzedawać  tak jak jest w stanach a nie kasa do reki .

Nie ma opcji aby 100% rodzin te pieniądze przeznaczyła na dzieci.

Opcja numer dwa to opłacić obiady dziecio w szkołach 

#7 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 21:00

Bardzo mądrze napisany artykuł. Jeśli dać 500 plus to wszystkim, a właściwie nie 500 plus tylko właśnie 300 plus. Wszystkie dzieci są równe! Opisany przypadek samotnie wychowującej matki dziecko, sumiennie pracującej, otrzymującej alimenty, gdzie wymagane dochody 800 zł na osobę - jest przykładem wykluczenia z powyższego programu wspierania.  Sama musi zająć się dzieckiem oraz gospodarstwem domowym, a nie ma znikąd pomocy. 300 plus - to wspaniałe rozwiązanie, 500 plus - dla niepełnosprawnych dzieci . Takie rozwiązanie ma sens.

Zgadza się, Pani Urszulo.

Kobieta jest wykluczona, ponieważ ma jedno dziecko.

Jeżeli urodzi drugie dziecko, to program 500+ ją obejmie, ponieważ takie jest założenie.

#8 ~~

~~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 22:14

Zgadza się, Pani Urszulo.

Kobieta jest wykluczona, ponieważ ma jedno dziecko.

Jeżeli urodzi drugie dziecko, to program 500+ ją obejmie, ponieważ takie jest założenie.

A póki nie ma drugiego dziecka ,to może sobie z tym swoim jedynakiem nawet zdechnąć z głodu, rządu to nie obchodzi, rząd się sam wyżywi.

#9 ~morwa~

~morwa~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 22:14

Niestety artykuł pisany z góry założoną tezą - gdyby autorka tylko zechciała, to znalazłaby równie dużo przykładów na to, że 500+ pomogło niektórym rodzicom np. zorganizować (finansowo) wspólny wyjazd na wakacje, albo skompletować wyprawkę do szkoły itp. My Polacy nie lubimy, jak ktoś nam coś daje, bo albo ten drugi dostał, a nie powinien, a innemu to się nie należy. Patologie zawsze się zdarzały i zdarzać się będą - należy z nimi walczyć, ale na pewno nie takimi artykułami. 

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 23:01

Niestety artykuł pisany z góry założoną tezą - gdyby autorka tylko zechciała, to znalazłaby równie dużo przykładów na to, że 500+ pomogło niektórym rodzicom np. zorganizować (finansowo) wspólny wyjazd na wakacje, albo skompletować wyprawkę do szkoły itp. My Polacy nie lubimy, jak ktoś nam coś daje, bo albo ten drugi dostał, a nie powinien, a innemu to się nie należy. Patologie zawsze się zdarzały i zdarzać się będą - należy z nimi walczyć, ale na pewno nie takimi artykułami. 

Problem to jest w tym, że my Polacy potrafimy zakombinować, zwłaszcza jak można wyrwać trochę kasy za darmo. Ale są też ludzie uczciwi, którzy nie potrafią kombinować, tacy frajerzy.

#11 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 00:21

A póki nie ma drugiego dziecka ,to może sobie z tym swoim jedynakiem nawet zdechnąć z głodu, rządu to nie obchodzi, rząd się sam wyżywi.

Z artykułu wynika, że matka zarabia 1630 zł netto.

Zatem nie grozi jej i jej jedynakowi "zdechnięcie z głodu".

Poza tym, jest jeszcze ojciec dziecka, który powinien płacić 300 zł alimentów.

Dlaczego więc nie atakuje Pan/Pani wymigującego się od płacenia na własne dziecko ojca?

#12 ~TESLA~

~TESLA~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 02:24

Ludzie zrozumcie, że rząd nie ma wlasnych pieniedzy. Moze tylko zabrać obywatelom i wspaniałomyslnie częsć z nich oddać komu chce. Decydują urzędnicy.Lepiej niech przestaną zabierac forse uczciwie pracującym ludziom. Dopóki lewaki ( socjaliści ) z PO czy PIS beda rzadzić w Polsce to bedzie bieda i bedziecie musieli wyjeżdzac za granicę sprzątać czy pracować na budowach. 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 05:15

Pani która opisuje o gospodarstwie na wsi , sama niech się przyniesie założy gospodarkę .Jak zazdrości rolnikowi ,( bo on ma) ,to niech sama spróbuje czym pachnie chleb powszedni czy ludziom na gospodarstwie się przelewa?.

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 05:40

Dlaczego wszyscy tak atakują rolników. Ja się wychowała na wsi i wiem jak wygląda takie życie. Od dziecka trzeba ciężko pracować i pomagać rodzicom. Gdy przychodziło lato trzeba pracować kilka razy ciężej. Za moich czasów było jeszcze gorzej. Tony przerzuconch ciuków. Ból pleców rąk i straszne zmęczenie i praca w najgorszych upałach po 30 stopni w cieniu a rolnik musi pracować całymi dniami na pełnym słońcu. Kurz pot i straszny wysiłek. Dodatkowo codzienne obowiązki z utrzymaniem zwierząt. Ja nigdy jako dziecko i nastolatka nie byłam na wakacjach bo najzwyczajniej nie było jak- trzeba było pamagać w gospodarstwie. Mając gospodarstwo nie ma się świat wolnej soboty czy niedzieli. Więc proszę nie pisać że rolnicy mają tak dobrze. Średniej wielkości rolnicy którzy nie prowadzą działalności nie dostają dofinansowania z UE na maszyny czy ciągniki tylko muszą sami na nie zarobić lub brać kredyty bo na środki z UE nie spełniają kryteriów. Dlatego że praca w rolnictwie jest tak ciężka ja wybrałam inna drogę - wykształciła się pracuje zawodowo. Pracuje 8 godzin dziennie a nie kilkanaście mam wolne weekendy urlopy płatne itd.

#15 ~KINGA~

~KINGA~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 06:34

Nikt na wsi nikogo nie trzyma!!!!!!!!!! Chcecie popracować w mieście to zapraszamy!!!!! Zgarbicie się.

#16 ~Rolnik Z~

~Rolnik Z~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 06:54

Odczepcie się od rolników....Co z tego że mam 90ha jak trzeba ciągle inwestować, a to w Oborę 400 tys, a to w ciągniki każdy po 700 tys, a to w kombajn 1,5 mln zł......Reszta inwestycji to dodatkowe około 3 mln...Wy Miastowe macie jakieś problemy z 500zł ????   Z takimi problemami jak mają Rolnicy żaden Miastowy nie przeżyłby kilku dni.

#17 ~Rolnik~

~Rolnik~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 06:57

Nikt na wsi nikogo nie trzyma!!!!!!!!!! Chcecie popracować w mieście to zapraszamy!!!!! Zgarbicie się.

W Mieście roboty nie ma....A co będziesz jeść ? Trawę. Bez rolnika i Polskiej Wsi po tobie.

Poza tym ludzie z miasta to nieroby trzeba stać nad każdym i kierować jak Kapo w Obozie. Nad każdym trzeba Kierownika. A Rolnik sam musi.

#18 ~Witia~

~Witia~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:01

Z artykułu wynika, że matka zarabia 1630 zł netto.

Zatem nie grozi jej i jej jedynakowi "zdechnięcie z głodu".

Poza tym, jest jeszcze ojciec dziecka, który powinien płacić 300 zł alimentów.

Dlaczego więc nie atakuje Pan/Pani wymigującego się od płacenia na własne dziecko ojca?

Trzeba zamknąć Program 500+ bo jakieś 3% Społeczeństwa sobie nie radzi z dodatkowym 500zł.

Lepiej niech Politycy przytulą zaoszczędzone kilka mld zł....... Oni zawsze wiedzą jak wydać na ośmiorniczki i wystawne życie.

Masz rację Pracownico 500+.     Stanowisko w Partii Opozycyjnej masz jak w Banku.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:25

A chcesz mądralo zamienić się??????? uprzedzam, ze będziesz ciągle w smrodzie, żadnej niedzieli, święta, urlopu... niczego. może wtedy docenisz rolnika, bo bez niego byś zdechła z głodu, albo sam ryż wpieprzała!!!!!!!!

#20 ~Maryśka~

~Maryśka~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:31

Nie wiem, po co to w ogóle było wprowadzać, przecież było wiadomo, ze tylko skorzystają ci, którzy umieją kombinować, no i patologia, która będzie dzieci klepać, a potem wszystko na utrzymaniu porządnych podatników zostanie.

Czy kiedyś była opieka społeczna itp.? Nie...a ludzie mieli też dużo dzieci i dawali sobie radę, a teraz wszyscy nauczyli się, ze tylko dawać, bo im się należy i po co pracować?? Tylko dureń pracuje uczciwie!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych