Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

praca,zarobki Białystok

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2019 - 10:27

Witam.Interesuję mnie,ile można zarobićw Białymstoku,jaką pensję oferują Białostoccy pracodawcy? Interesuję mnie handel(sklepy lewiatan,typu Biedronka,Lidl), magazyny? Zupelnie nie wiem jaką kwotę podać na rozmowię kwalifikacyjnej?o ile o to pytają? Czy ktoś wie coś na ten temat? tak orientacyjnie?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2019 - 14:25

Witam.Interesuję mnie,ile można zarobićw Białymstoku,jaką pensję oferują Białostoccy pracodawcy? Interesuję mnie handel(sklepy lewiatan,typu Biedronka,Lidl), magazyny? Zupelnie nie wiem jaką kwotę podać na rozmowię kwalifikacyjnej?o ile o to pytają? Czy ktoś wie coś na ten temat? tak orientacyjnie?

na forum tego pełno co ty czytac nie umiesz

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2019 - 17:38

Lewiatany, stokrotki i spółka to przede wszytskim miejsca zainteresowane studentami. 

Lidle i biedronki raczej nie dają pełnego etatu (osobom innym niż studenci)

w sklepach prywatnych na start jest zazwyczaj najniższa krajowa, jak pracujesz w nocy dostaniesz z 200 zł więcej.

Ogólnie, jeśli nawet w ogłoszeniu widzisz kwotę, to nie zdziw się jesli to co CI zaoferują będzie mniej płatne jesli jestes studentem lub kiedy po przleiczeniu ilości godzin na oferowana płace, okaże sie, że masz mniej niż 10 zł na godzinę.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 14:23

Ogólnie to LIPA w Białymstoku na tym białostockim rynku pracy.Tak się zastanawiam czy by stąd nie sp. bo rynek pracownika w Białymstoku to to nie jest i prędko nie będzie (zatrudnianie studentów, umowy o g., zatrudnianie ukraińców, śmieszne kwoty wynagrodzeń....) Człowiek szuka stabilnej pracy za uczciwą kasę a to co widać po ogłoszeniach to wkvrw łapie. Większość to te same firemki z góównianą ofertą. Nawet nie potrafią zamieścić porządnego ogłoszenia. Szukają frajerów a nie dobrych pracowników. Podostawali równe zniżki na działalność, ale to nie poniosło za sobą wzrostu płac w ofertach. W Białymstoku jest wciąż za mało nowych firm a mentalnie NIC się nie zmienia jeśli chodzi o firemki działające tu od lat i ich właścicieli, współwlaścicieli i innych. Bo przecież pracownik nie musi godnie żyć i zarobić. Ma wyrabiać za pół darmo. Bo to oni muszą dobrze żyć. Taka prawda.......

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 19:20

Ogólnie to LIPA w Białymstoku na tym białostockim rynku pracy.Tak się zastanawiam czy by stąd nie sp. bo rynek pracownika w Białymstoku to to nie jest i prędko nie będzie (zatrudnianie studentów, umowy o g., zatrudnianie ukraińców, śmieszne kwoty wynagrodzeń....) Człowiek szuka stabilnej pracy za uczciwą kasę a to co widać po ogłoszeniach to wkvrw łapie. Większość to te same firemki z góównianą ofertą. Nawet nie potrafią zamieścić porządnego ogłoszenia. Szukają frajerów a nie dobrych pracowników. Podostawali równe zniżki na działalność, ale to nie poniosło za sobą wzrostu płac w ofertach. W Białymstoku jest wciąż za mało nowych firm a mentalnie NIC się nie zmienia jeśli chodzi o firemki działające tu od lat i ich właścicieli, współwlaścicieli i innych. Bo przecież pracownik nie musi godnie żyć i zarobić. Ma wyrabiać za pół darmo. Bo to oni muszą dobrze żyć. Taka prawda.......

Generalnie lipa to jest w całym kraju oprócz posadek dla lokalnego betonu

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 16:15

Patrząc po tych ogłoszeniach to białostoccy i okoliczni "pracodawcy" nie mają nic do zaoferowania od siebie jeśli chodzi o warunki pracy i płacy...

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 16:56

Lepiej zostań na wsi, spokojniejsze życie, tutaj co zarobisz to wydasz na opłaty.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 00:36

Czy białostoccy i podbiałostoccy pracodawcy zdają sobie sprawę jaki jest koszt samodzielnego utrzymania w 2019 r? Bo jak widzę oferty typu najniższa albo trochę powyżej to mnie po prostu coś trafia. I jeszcze takie sk chvj co wie wymagają...Człowiek chce pracować i coś zarobić a nie robić na Zus z ich wielkiej laski jak dadzą umowę o pracę, jeść odpady i mieszkać z rodziną. Już nie wspominam o ubraniu się, lekarstwach+lekarzach, komunikacji i rozrywce i o odłożeniu czegokolwiek. Czaicie to czy nie??

#9 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 11:35

Czy białostoccy i podbiałostoccy pracodawcy zdają sobie sprawę jaki jest koszt samodzielnego utrzymania w 2019 r? Bo jak widzę oferty typu najniższa albo trochę powyżej to mnie po prostu coś trafia. I jeszcze takie sk chvj co wie wymagają...Człowiek chce pracować i coś zarobić a nie robić na Zus z ich wielkiej laski jak dadzą umowę o pracę, jeść odpady i mieszkać z rodziną. Już nie wspominam o ubraniu się, lekarstwach+lekarzach, komunikacji i rozrywce i o odłożeniu czegokolwiek. Czaicie to czy nie??

Obrażać to sobie możecie roboli i urzędasów, a przedsiębiorcom-jak sama nazwa wskazuje ludziom zaradnym i działającym na rzecz dobra ogółu, należy się szacunek!
Załóż firmę, zarób na ZUS, wtedy zobaczysz jak jest lekko. Potraficie tylko narzekać, załóżcie własne firmy.

#10 ~robol w starej UE~

~robol w starej UE~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 15:15

Obrażać to sobie możecie roboli i urzędasów, a przedsiębiorcom-jak sama nazwa wskazuje ludziom zaradnym i działającym na rzecz dobra ogółu, należy się szacunek!
Załóż firmę, zarób na ZUS, wtedy zobaczysz jak jest lekko. Potraficie tylko narzekać, załóżcie własne firmy.

Dla  dobra ogółu? No popatrz - a cała ekonomia już od ponad 200 lat wyraźnie mówi że tylko dla nabicia własnej kabzy. Piszesz że sama pracujesz z mężem na siebie. To oznacza, że musicie mieć klientów. Przynajmniej jednego. Nie znam ich, ale mam przeczucie, że żadnego nie dotknąłbym dwumetrowym kijem. Podobnie jak ciebie. Po takich "pszedsiembiorcach" to mój dziadek na konia wsiadał

#11 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 16:13

Dla  dobra ogółu? No popatrz - a cała ekonomia już od ponad 200 lat wyraźnie mówi że tylko dla nabicia własnej kabzy. Piszesz że sama pracujesz z mężem na siebie. To oznacza, że musicie mieć klientów. Przynajmniej jednego. Nie znam ich, ale mam przeczucie, że żadnego nie dotknąłbym dwumetrowym kijem. Podobnie jak ciebie. Po takich "pszedsiembiorcach" to mój dziadek na konia wsiadał

Wzajemnie ''polski szlachcicu'' z gminu.''Komuną'' zajechało i tyle w temacie. Z plebsem się nie dyskutuje. Śmierdzi na odległość.

#12 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 16:32

Na koniec. Zgadzam się, dziadek twój wsiadał na świnię przebraną za konia.

#13 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 18:00

Wzajemnie ''polski szlachcicu'' z gminu.''Komuną'' zajechało i tyle w temacie. Z plebsem się nie dyskutuje. Śmierdzi na odległość.

To twoja siostra pustaku: ''...W internecie nic nie ginie, a każdy zamieszczony komentarz może mieć swoje konsekwencje. Przekonała się o tym studentka medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która umieściła w sieci nagranie, w którym obraża kobietę pochodzącą z Ukrainy. Za jej słowa władze UWM zawiesiły studentkę w jej prawach i sprawę skierowały do prokuratury.
Sytuacja miała miejsce w pociągu. Studentka zdenerwowała się, że Ukrainka zajęła jej miejsce w pociągu. Swoją frustrację postanowiła sfilmować i umieścić na prywatnym profilu mediów społecznościowych, mówiąc: "Wczoraj ukraińska k**wa, tak zwana je**ana sprzątaczka, zajęła mi miejsce w pociągu” . Dalej autorka filmiku informuje, że kupiła sobie dwa miejsca, by mieć gdzie położyć nogi, podkreślając, że ją stać, a „jak nie stać tych ukraińskich k**w na takie rzeczy, to niech nie jeżdżą” - skomentowała i dodała jeszcze: "Powinnam iść do konduktora, ale jestem dobra dla zwierząt”. Dziewczyna podkreśliła, że jest na "lekarskim" i według niej "jakaś hierarchia powinna zostać zachowana”...''

#14 dango123

dango123

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 19:55

No ciekawe podejście do życia.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 00:31

Jak jest tak ciężko to po co zakładasz działalność nie stać cie na pracownika nie niewolnika to sama pracuj na swój zysk

#16 ~wykszłacony i wykluczony~

~wykszłacony i wykluczony~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 00:52

W Polsce generalnie a na scianie wschodniej w szczególności nie ma pracy i nie będzie

Przemysł po 89 został zrujnowany , polskie firmy wyprzedane, banki,przecierz te miliony emigrantów nie uciekałyby na zachód gdyby tu dało się życ i pracować

Polska to kolonia gospodarcza dla zachodu , po co przenosić produkcje do Chin jak to daleko i transport kosztuje , tu otwierają swoje file maja mase desperatów gotowych pracować za miske ryzu , nie płaca podatków dochodowych a zysk stąd wyprowadzają i nic się tu nie zmieni

Ile to już wpisów ludzi po studiach czytałem że tu nie ma dla nich pracy, żeby ona była potrzebny jest znaczny wzrost gospodarczy pytanie z czego

Białystok jak pisza miejscowi to brak pracy i perspektyw zakłady które były i dawały pracę już znikły ,zostałą propaganda sukcesu i karmienia ludzi frazesami o państiwe dobrobytu i szybującym PKB

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 02:00

Proszę nie obrzucać się błotem a przytaczać fakty i wnioski jakie można wysnuć szukając lub/i przeglądając oferty pracy na portalach w mieście Białystok (bo, olx, PUP i inne) pod koniec roku 2019. Mówi się o rekordowo niskim bezrobociu, o ułatwieniach i ulgach dla biznesu a co w związku z tym zmienia się na lepsze w Białymstoku? NIC! Dalej to samo od lat, jakaś stagnacja, kombinowanie na umowach i nazywanie zleceń pracą, szukanie niepełnosprawnych, studentów, ukraińców, kasa pod stołem, premie na papierze, szereg przesadzonych wymagań za śmieszne pieniądze. Nagrodą dla pracownika ma być chyba tylko umowa o pracę czyli,że pracuje na ZUS a nie to co uczciwie zarobi na czysto umysłem lub i pracą fizyczną. W przeciwieństwie do innych krajów UE tu najniższa krajowa nie pozwala na godne przeżycie tak samo jak kwoty trochę powyżej. Nie wiem czy ludzie, którzy tyle oferują  takie śmieszne kwoty są tego świadomi czy wprost szukają niewolników-wyrobników i idiotów. Ludzie chcą realnie czuć, że pracują i mają z tego coś więcej niż 100% płatny ZUS i by byle coś do gara mieć wrzucić i kupić jakiś łach, by nie oszczędzać na wszystkim i by nie móc pozwolić sobie na kupienie czegoś czy odłożenie pieniędzy. Bo z czego?

W latach 2016-2018 szczytem przeciętnych zarobków w Białymstoku było magiczne 2000 netto!  Teraz jest chyba 2300, ale to raczej na tzw. zlecenie :) (obiecują pracę po 3 m-cach, ale to ściema!). Przy dzisiejszych kosztach utrzymania i by coś jeszcze z tego zostało przy racjonalnych wydatkach to minimalna kwota jaka przeciętnie osoba powinna zarabiać w Białymstoku i okolicach jest wyższa niż 2300 zł! Wyzyskiwacze umieją liczyć swoje zyski a pracownicy też potrafią przeliczyć koszty utrzymania na to co im się oferuje w ofertach pracy (o tych drugich nie wspominam).

#18 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 10:36

Jak jest tak ciężko to po co zakładasz działalność nie stać cie na pracownika nie niewolnika to sama pracuj na swój zysk

Jak wam tak ciężko to dlaczego pracujecie u tych ''złych prywaciarzy'', którzy was wyzyskują, gnębią, mało płacą. Przecież nikt nie zmusza was do pracy u nas. Sami pracujcie na własny rachunek i pokarzecie co potraficie, a nie obrażajcie ludzi zaradnych, kreatywnych. Tylko potraficie narzekać.

#19 ~Wykluczony 50+~

~Wykluczony 50+~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 15:34

Proszę nie obrzucać się błotem a przytaczać fakty i wnioski jakie można wysnuć szukając lub/i przeglądając oferty pracy na portalach w mieście Białystok (bo, olx, PUP i inne) pod koniec roku 2019. Mówi się o rekordowo niskim bezrobociu, o ułatwieniach i ulgach dla biznesu a co w związku z tym zmienia się na lepsze w Białymstoku? NIC! Dalej to samo od lat, jakaś stagnacja, kombinowanie na umowach i nazywanie zleceń pracą, szukanie niepełnosprawnych, studentów, ukraińców, kasa pod stołem, premie na papierze, szereg przesadzonych wymagań za śmieszne pieniądze. Nagrodą dla pracownika ma być chyba tylko umowa o pracę czyli,że pracuje na ZUS a nie to co uczciwie zarobi na czysto umysłem lub i pracą fizyczną. W przeciwieństwie do innych krajów UE tu najniższa krajowa nie pozwala na godne przeżycie tak samo jak kwoty trochę powyżej. Nie wiem czy ludzie, którzy tyle oferują  takie śmieszne kwoty są tego świadomi czy wprost szukają niewolników-wyrobników i idiotów. Ludzie chcą realnie czuć, że pracują i mają z tego coś więcej niż 100% płatny ZUS i by byle coś do gara mieć wrzucić i kupić jakiś łach, by nie oszczędzać na wszystkim ....

Kolega napisał m.in.: ''.. Nie wiem, czy ludzie, którzy tyle oferują  takie śmieszne kwoty są tego świadomi czy wprost szukają niewolników-wyrobników i idiotów.'' Są tego świadomi i szukają pracowników-niewolników, którzy będą pracować za miskę ryżu z pocałowaniem ręki. Mój były pracodawca (pusty podobnie jak tu niejaka Ania) powiedział pracownikom na zebraniu, że mamy teraz kapitalizm i wolny rynek oraz że mu wszystko wolno, nawet nie płacić wypłat. Prawo silniejszego. Ludzie i tak będą pracować za najniższą krajową, ponieważ muszą z czegoś żyć i pracują u Niego. Jest stać Go dać ludziom podwyżki, ale powiedział, że nie da, bo ma taki kaprys. Paranoją jest, że niektórzy pracownicy pisali podania o wyrównanie płacy do najniższej krajowej. Kilka razy była w zakładzie PIP-cy, sprawy w sądzie pracy i nic z tego. Jak się ma znajomości i kasę na dobrych prawników. Państwo na to pozwala i sami pracownicy się godzą na to.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 16:13

Kolega napisał m.in.: ''.. Nie wiem, czy ludzie, którzy tyle oferują  takie śmieszne kwoty są tego świadomi czy wprost szukają niewolników-wyrobników i idiotów.'' Są tego świadomi i szukają pracowników-niewolników, którzy będą pracować za miskę ryżu z pocałowaniem ręki. Mój były pracodawca (pusty podobnie jak tu niejaka Ania) powiedział pracownikom na zebraniu, że mamy teraz kapitalizm i wolny rynek oraz że mu wszystko wolno, nawet nie płacić wypłat. Prawo silniejszego. Ludzie i tak będą pracować za najniższą krajową, ponieważ muszą z czegoś żyć i pracują u Niego. Jest stać Go dać ludziom podwyżki, ale powiedział, że nie da, bo ma taki kaprys. Paranoją jest, że niektórzy pracownicy pisali podania o wyrównanie płacy do najniższej krajowej. Kilka razy była w zakładzie PIP-cy, sprawy w sądzie pracy i nic z tego. Jak się ma znajomości i kasę na dobrych prawników. Państwo na to pozwala i sami pracownicy się godzą na to.

rynek pracy w Polsce to patologia dlatego tak jest i ludzie się na to godzą nie rozumiejąc że to oni decydują kto rzadzi i jakie to potem przynosi skutki , rzuca im marne ochłapy i całuja władze po tylku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych