Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

PRACA NA POCZCIE POLSKIEJ!Przestroga

542 odpowiedzi w tym temacie

#1 wsp

wsp

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 18:03

Witam.Chciałbym odradzić wszystkim pracę na poczcie polskiej w charakterze listonosza.Podpisuję się umowę zlecenie a nie ma możliwości jej rozwiązania ponieważ jest kara 500zl.Szkolenie bhp jest tylko na papierku.Kierownictwo jest bardzo chamskie wobec pracowników.Przestrzegam wszystkich!!1

#2 ~A.~

~A.~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2010 - 19:52

W głowie się nie mieści! To nasz poczta polska taka jest? Nieźle...

#3 ~koleżka~

~koleżka~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2010 - 21:30

a czy to zgodne z prawem ? chodzi mi o tą umowę.

#4 ~Szeryf~

~Szeryf~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2010 - 14:41

To to, co się ogłaszali, że za 1400 zł/m-c? Mnie ciekawiło, czy interesuje ich podjęcie współpracy z kimś, kto prowadzi działalność...

#5 ~prawnik~

~prawnik~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:19

Naprawa skrzynki biegów w aucie na koszt pracownika ?
Albo kara za rozwiązanie umowy zlecenia ?
W krajach trzeciego świata nie ma takich nadużyć :)
Jak bym był w takiej sytuacji to nic tylko bym pozwał pocztę Polską o łamanie prawa i odszkodowanie, a jest co ugrać, pozdrawiam :)

#6 ~raz23~

~raz23~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 18:09

poczta tak jak PKP przyspawany do stolka beton pamietajacy komune i majacy ludzi gdzies,bo co im kto moze zrobic,nie ma to jak panstwowa posadka zalatwiona w rodzinie

#7 ~ooom~

~ooom~
  • Goście

Napisano 05 luty 2011 - 10:16

Witam
Jest gorzej niż piszą inni dają dla listonosza ok 200 poleconych i uważają że to rozniesie razem z ok 1500 tys listów
płacą ok 800 zł z umowa którą można sobie tyłek podetrzeć odradzam wszystkim jakikolwiek kontakt z tą instytucją
a prócz tego to lepsze stanowiska przyznają dla rodzinki i po znajmości to cała prawda naprawdę szkoda się z nimi zadawać Pracowałem aż 3 miesiące i piznołem to.

#8 Suchy

Suchy

VIP

• Użytkownicy
  • 2108 postów

Napisano 05 luty 2011 - 12:23

poczta tak jak PKP przyspawany do stolka beton pamietajacy komune i majacy ludzi gdzies,bo co im kto moze zrobic,nie ma to jak panstwowa posadka zalatwiona w rodzinie

Te instytucje to relikty obsadą i zarządzaniem pamiętające czasu PRL`u, więc co tu mówić o jakości usług. Zero rozwoju, ogromne koszta,przeżerane przez "wierchuszkę", na tzw. "szkolenia", "bankiety i inne kierownicze balety. Postęp w myśl kierownictwa tych firm, to stopniowa likwidacja majątku(PKP: ograniczanie taboru, likwidacja kolejnych połączeń degradacja infrastruktury i bezmyślna wyprzedaż, Poczta Polska: likwidacja agencji pocztowych i mniejszych poczt, itd.), redukcja pracowników, a jednocześnie niewspółmierny i ciągły wzrost administracji. ;)

#9 ~Sebastian~

~Sebastian~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:53

Mam pytanie, ile warzy wózek listonosza w pełnym załadunku przed wyjsciem w rejon? Oraz ile warzy przecietna zaladowana torba doreczyciela? Czy wózek listonosza wytrzyma ciężar 300kg?:/ prosze o odpowiedz. Odpowiedzi prosze kierowac na emaila smalecki1@wp.pl

#10 ~mos~

~mos~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:38

Gdzie jak gdzie ale na poczcie też źle?
Taka dobra posadka, z tego co widzę po waszych wpisach to nigdzie nie jest dobrze.

#11 ~mpotrs~

~mpotrs~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2012 - 10:39

Dziś był u mnie kurier z poczty i przyniósł przesyłkę pobraniową za 29zł wiec daje mu 100zł, bo drobnych nie miałem a on mi na to że nie ma wydać, i mówi idź zmień do jakiegoś sklepu, do mnie na "ty" a ja mam 25 lat, idę do sklepu, w sklepie nie mają zmienić wracam do niego i mówię że w sklepie nie mieli zmienić proszę awizo, a on na to "ku**a co bieda w sklepach?" ogólnie był nie miły, widać że wsi bo miał gumiaki na nogach.

#12 ~`1234~

~`1234~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2012 - 10:53

Mports patrzę masz kompleksy na punkcie wsi co? A może zauważyłeś naprawdę gumiaki z tym żę był one na twoich nogach.

#13 ~MaG~

~MaG~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 16:45

Pracowałem na poczcie przed prywatyzacją jako obsługa poczty masowej własnym samochodem dostawczym. Dało się nieźle zarobić i roboty nie było dużo. Chciałem tak do emerytury dociągnąć pomimo młodego wieku. Po prywatyzacji zaczęli zwalniać ludzi, a ci co zostali to dziwię się, że chcą pracować w takich warunkach, bo roboty zostało tyle samo no a ludzi mniej. Przyjąłem się w innym mieście jako listonosz na piechotę, oczywiście z outsourcingu, bo już inaczej chyba się nie da i pracowałem 12 godzin za 650 na rękę. Wytrzymałem miesiąc. Umowy jeżeli już przyjmują pracownika to są tylko i wyłącznie na czas określony na rok. Traktują ludzi jak śmieci.

#14 ~Sylwia~

~Sylwia~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 20:19

powiedzcie , proirytet idzie szybko czasem jest nastepnego dnia z woj,świętokrzyskiego do mazowieckiego czy rozwożenie paczek i listów dziala tez noca ?

#15 ~annoa~

~annoa~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 22:49

Tak działa normalnie wszystko nocą ....

#16 ~Karolcia S.~

~Karolcia S.~
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 21:12

Cześć . Ja pracuje wiele lat na poczcie. Jest to praca bardzo wymagająca, pełna odpowiedzialności, skupienia i zaangazowania. Wymaga aby pracować dobrze dla dobra zakładu pracy, współpracowac z kolegami z pracy i być dla klienta po prostu najlepszym. Trzeba lubieć tą pracę, ten zawód, listy, paczki i papierologię. Trzeba to pokochać. Napracować się trzeba wiele, lecz zarobki minimalne. Skończyłam studia, ale dla siebie, bo na moim stanowisku wystarczy średnie. Trzeba to lubieć, bo wszyscy pocztowcy sa naprawde bardzo rzetelnymi i pracującymi ludźmi. W żadnej innej pracy nie znalazłam takiej satysfakcji jak w poczcie polskiej. Dziekuję, że miałam szanse tu pracowac i mam nadziję, że pociagne do emeryturki :)

#17 ~bbs~

~bbs~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 10:17

Na poczcie w Kleosinie chciałem dokonać przelewu do Urzędu Skarbowego. Pani przy okienku powiedzila, że musze wpisać specjalny numer w tytule przelewu. Wg. info z USkarbowego wystarczy wpisać miesiąc za jaki idzie płatność. Pani na poczcie poinformowała mnie, że w takim razie mogę sobie iść opłacić do Urzędu Skarbowego. Skończył się na telefonie do kierowniczki oddziału poczty i publicznej zjebce dla kasjerki. Trzeba uczyć ludzi kultury....

#18 ~bebzol89~

~bebzol89~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 18:01

Cześć . Ja pracuje wiele lat na poczcie. Jest to praca bardzo wymagająca, pełna odpowiedzialności, skupienia i zaangazowania. Wymaga aby pracować dobrze dla dobra zakładu pracy, współpracowac z kolegami z pracy i być dla klienta po prostu najlepszym. Trzeba lubieć tą pracę, ten zawód, listy, paczki i papierologię. Trzeba to pokochać. Napracować się trzeba wiele, lecz zarobki minimalne. Skończyłam studia, ale dla siebie, bo na moim stanowisku wystarczy średnie. Trzeba to lubieć, bo wszyscy pocztowcy sa naprawde bardzo rzetelnymi i pracującymi ludźmi. W żadnej innej pracy nie znalazłam takiej satysfakcji jak w poczcie polskiej. Dziekuję, że miałam szanse tu pracowac i mam nadziję, że pociagne do emeryturki :)

Jednak pisać, to Cię na tych studiach nie nauczyli...

#19 ~Rozczarowana~

~Rozczarowana~
  • Goście

Napisano 07 luty 2013 - 20:04

Moi drodzy to co się dzieje na poczcie to już nie do wytrzymania bynajmniej na poczcie w Lubsku.
Zapłaciłam za dosyłanie listów na podany adres z powodu mojego wyjazdu zapłaciłam 21 zł za pełnomocnictwo oraz 4,50 za polecenie zmiany adresu. Listy i tak są wrzucane do mojej skrzynki mimo opłaty jaką dokonałam.

#20 ~xxxx~

~xxxx~
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 22:27

POWIEM TAK , TO CO SIE WYPRAWIA PRZECHODZI LUDZKIE POJECIE.wyzysk i tania siła robocza. chieliby żeby pracować po 12 h najlepiej za darmo.... z iesiąca na miesiąc coraz wieksze plany do wykonania i niby to jest w zakresie obowiązków,,,ciągłe kontrole i nagabywanie ludzi na konta kredyty itp

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych