Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~miśkolabor~

~miśkolabor~
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 06:30

bardzo smutna wiadomość, współczuję szczerze :(((

#2 ~jolsky~

~jolsky~
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 15:27

A nie wiadomo co było przyczyną pożaru !? Moze celowe podpalenie przez osoby trzecie !?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 16:40

Podpalenie? "Mufti wystawia ubojniom płatny certyfikat czystości halal. Te przelewają pieniądze, ale na konto firmy żony Miśkiewicza za obsługę systemu Halal Poland. Ta zatrzymuje 50 proc., 25 proc. przelewa muftiemu i tylko 25 proc. dla MZR. Zarabiają na tym wielkie pieniądze" - opowiada. I dodaje, że w październiku 2013 r. Mufti Miśkiewicz, walcząc o przywrócenie w Polsce legalnego uboju rytualnego, ogłosił że w Bohonikach w czasie święta Kurban Bajram (Ofiarowania) dokonano uboju rytualnego baranka, l ktoś podpalił meczet w Gdańsku, "-l po co ta prowokacja?" Dziwi się Hraish. - "Jesteśmy tu mniejszością, po co więc utrudniać sobie życie? W Koranie jest napisane- pokarm ludzi księgi jest wam dozwolony. Ja w swoim barze nie mam mięsa halal".

„(…) głosowali przeciw Miśkiewiczowi, bo nie rozliczał się z pieniędzy za ubój rytualny. Miśkiewicza odwołaliśmy ze stanowiska przewodniczącego MZR (Muzułmańskiego Związku Religijnego) na kongresie w 2012 r. Przegrał wybory." A Dżemil Gębicki dodaje, że Kruszyniany nie uznają Miśkiewicza. Bohoniki tak. Ale to same mohery. Tomasz Miśkiewcz nie uznał wyniku wyborów z 2012 r. Powołał się na prawo z 1936 r. mówiące, że muftim jest się dożywotnio, a funkcja ta jest związana ze stanowiskiem przewodniczącego MZR (Muzułmańskiego Związku Religijnego). - Tylko czemu traktuje to prawo wybiórczo? - pyta Dżeneta Bogdanowicz. - Zgodnie z nim byt za miody, żeby zostać muftim, miał 25 lat, a nie wymagane 40, i nie było wymaganego kontrkandydata!  Hraish też chętnie opowie.. "Jest o jednego człowieka w MZR (Muzułmański Związek Religijny) za dużo. Żeby zapanował miedzy nami pokój.”

#4 ~Greg~

~Greg~
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 20:08

Ogromna strata ale najważniejsze że ludziom nic się nie stało. Pani Bogdanowicz to silna kobieta ale wiem co czuje po takiej starcie. Będzie dobrze :-) wierzę że ludzie wesprą odbudowę tego miejsca i za jakiś czas znowu zaświeci słońce. Ja też taką pomoc deklaruję.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 21:10

W 2010 roku też na majówkę spłonął Hotel Spolicowo w Białowieży czy to zbieg okoliczności ...

#6 ~JaC~

~JaC~
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 08:44

Pomóżmy im - zasłużyli swoją gościnnością.

Urocze miejsce i cudowni ludzie, byłem tam w zeszłym roku  i bardzo chcę jeszcze raz tam pojechać.

Jacek z Trójmiasta

#7 ~Rich~

~Rich~
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 10:31

Na ile karczma była ubezpieczona ?

#8 ~Małgorzata~

~Małgorzata~
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 16:58

Pożar w Kruszynianach to tragedia. Jestem z Wielkopolski,byłam kilka razy w tej jurcie u tej Pani. Niesamowity klimat,wspaniałe potrawy i cudowne historie z rejonu wschodniej Polski. Trzymam kciuki ,oby udało się to miejsce odrestaurować,bo to nie tylko miejsce to przede wszystkim ludzie!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych