Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Poszukiwanie pracy.... - brak słów

92 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:27

Zgadzam sie z Tobą. Ale ja sprzątałam tam i tutaj znalazłam to samo. A co do zarobków to tam zarobisz więcej tyle ze oddasz na mieszkanie większość z pensji.

Cieszę się, że w zasadniczych sprawach mamy podobne poglądy.
A teraz szczegóły.
A w Białymstoku jaka jest relacja ceny wynajmu mieszkania do zarobków?

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:28

Kosciołow duzo zawsze można zebrać. I podatku nie trzeba odprowadzać. Jak sami wspomnieliscie żadna praca nie hańbi

O czym ty piszesz?

#23 Kinderka

Kinderka

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 15:01

Cieszę się, że w zasadniczych sprawach mamy podobne poglądy.
A teraz szczegóły.
A w Białymstoku jaka jest relacja ceny wynajmu mieszkania do zarobków?

Rozumiem że wynajem jest drogi ale jak się mieszka na swoim to ja wolę tutaj sprzątać niż tam. I mam ubezpieczenie a tam nie.

#24 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 15:22

witam. ja poszukuje pracy od 1,5 roku. mnie pracodawcy skreślają od razu bo mam męża i 3 letniego syna. mimo faktu że chodzi do przedszkola i w razie choroby ma kyo go pilnować i tak jestem przez to zkreślana. mimo że mam doświadczenie. takie jest życie w tym naszym popieprzonym kraju. niestety :-(

podpowiem ci ,że jeśli zobaczysz ogłoszenie do cukierni na ul.Wasilkowskiej 1(ogłoszenie bywa na stronce PUP)to spróbuj tam .Ja tam byłam to właśnie dlatego "byłam niewygodna"dla właściciela (tak to określił)bo nie mam męża ani dzieci.Fakt, w Białymstoku bardzo ciężko znaleźć pracę(pracodawcy wybierają i przebierają ).Ja również po miesięcznych poszukiwaniach czegokolwiek mam pracę dzięki znajomej

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 15:29

Rozumiem że wynajem jest drogi ale jak się mieszka na swoim to ja wolę tutaj sprzątać niż tam. I mam ubezpieczenie a tam nie.

Widzisz, porównujesz dwa różne obrazy.
Tam porównujesz cenę mieszkania wynajmowanego do zarobków, a tu własnego.
Tu porównujesz pracę na umowę o pracę - tak rozumiem, a tam "na czarno".
A jak będzie wyglądało porównanie pracy "na czarno" w Białymstoku z pracą nie "na czarno" tam? Bo nie wiem, czy wiesz, ale w Białym wiele osób pracuje "na czarno" bez ubezpieczenia, a w USA czy innym państwie wiele osób pracuje legalnie.

#26 Kinderka

Kinderka

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 17:23

Widzisz, porównujesz dwa różne obrazy.
Tam porównujesz cenę mieszkania wynajmowanego do zarobków, a tu własnego.
Tu porównujesz pracę na umowę o pracę - tak rozumiem, a tam "na czarno".
A jak będzie wyglądało porównanie pracy "na czarno" w Białymstoku z pracą nie "na czarno" tam? Bo nie wiem, czy wiesz, ale w Białym wiele osób pracuje "na czarno" bez ubezpieczenia, a w USA czy innym państwie wiele osób pracuje legalnie.

Na pewno nie będziesz pracował USA legalnie z ubezpieczeniem. Zapomnij.

#27 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 21:46

kinderka a jestes normalnie ubezpieczona w UP?
tzn moze inaczej zapytam;w czasie ciazy byłas ubezpieczona? czy jak dowiedza sie o ciazy to paszoł won ? jak to jest z ubezpieczeniem?

#28 ~eliksir~

~eliksir~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:41

O rany poprostu jej zazdrościsz i tyle :) to widać po tym jak wszytko negujesz. A ja tam życzę koleżance z Białego powodzenia w USA bo to dobry pomysł żeby wyjechać z tąd jak najdalej. Na czarno czy nie to i tak zarobi więcej niż tutaj. A czy będzie sprzątać , zmywać czy coś innego robić to co za różnica aby zarobić.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:51

Widzisz, ja akurat będę, ale nie o to tu chodzi.
Osoba tam wyjeżdżająca powinna zacząć uczyć się języka angielskiego - czy to tu, czy już tam na miejscu. To bardzo pomaga.
Osoby zaś pracujące na czarno mogą rozważyć prywatne ubezpieczenie.

#30 Kinderka

Kinderka

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:55

O rany poprostu jej zazdrościsz i tyle :) to widać po tym jak wszytko negujesz. A ja tam życzę koleżance z Białego powodzenia w USA bo to dobry pomysł żeby wyjechać z tąd jak najdalej. Na czarno czy nie to i tak zarobi więcej niż tutaj. A czy będzie sprzątać , zmywać czy coś innego robić to co za różnica aby zarobić.

Ale ja nie zazdroszczę bo mam wizę na 10 lat i mogę se jechać. Ale wole na takich warunkach w Polsce sprzątać z ubezpieczeniem niż tam bez.

#31 Kinderka

Kinderka

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:56

kinderka a jestes normalnie ubezpieczona w UP?
tzn moze inaczej zapytam;w czasie ciazy byłas ubezpieczona? czy jak dowiedza sie o ciazy to paszoł won ? jak to jest z ubezpieczeniem?

Ale nie rozumiem o co pytasz? Ja byłam w UP ale ja zaczęłam prace to nie jestem.

#32 wmaker

wmaker

stażysta

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 08:20

Poszukaj pracy w innym mieście,proste .
Tu nie szukaj bo nie dostaniesz

#33 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 09:14

kinderka - nie o to mi chodziło.
gdy sie zarejestrowałas i zaszłas w ciaze to UP jak zareagował? bo przeciez ciezarne pracy nie szukaja. czy ubezpieczenie wtedy przepada czy nadal jest sie ubezpieczonym?

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 09:18

gdy sie zarejestrowałas i zaszłas w ciaze to UP jak zareagował? bo przeciez ciezarne pracy nie szukaja. czy ubezpieczenie wtedy przepada czy nadal jest sie ubezpieczonym?

Kobieto, a nie prościej pójść do źródła i się dowiedzieć?
Idź do UP i zapytaj o to. Dostaniesz informacje jak wyglada sprawa obecnie i w twojej konkretnie sytuacji.

#35 Kinderka

Kinderka

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:30

Ja zaszłam w ciążę w Stanach i jak urodziłam to się dopiero zarejestrowałam.

Użytkownik Kinderka edytował ten post 22 czerwiec 2011 - 11:30

#36 ~...~

~...~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:30

ok dzieki za info.

Gosciu i tak zrobie.

#37 ~Kacha~

~Kacha~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 23:17

Pracy jest coraz mniej, teraz ludzi się zwalnia, dlatego tak ciężko jest z pracą. Nawet Ci co wyjechali nie zmienili zbytnio sytuacji na rynku pracy. Młodzi ludzie muszą uczyć się języka i wyjeżdżać stąd, bo inaczej czeka ich bieda i ciągłe zamartwianie się.

#38 ~anotka~

~anotka~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 07:58

Poprostu trzeba mieć znajomości to i praca będzie proste.

#39 ~bry~

~bry~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 12:59

a jak sie nie ma to co pozostaje?
usiasc i żebrac?

#40 ~von vafel~

~von vafel~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 16:06

trzeba umiec sie zakrecic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych