Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Podwyżka śmieci?

133 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 17:39

Jeszcze niedawno psy mieszkały w budach,a teraz w mieszkaniach(zamiast dzieci).Jeszcze niedawno przez Wasilków przejeżdżało kilkadziesiąt samochodów dziennie,a teraz kilka tysięcy.Jeszcze niedawno...wymieniać dalej?A z władzą nie mam nic wspólnego-wręcz przeciwnie.A co z tym "dochodem"1000zł na jedno dziecko?To już nie 500?O czymś nie wiem? :blink:

Kolejny żyjący z 500+ jak tylko usłyszał że dają coś więcej to od razu odżył. 

Napisałem 1000 zł ponieważ niektórzy chodzą jeszcze do pracy i dochód na dziecko ( członka rodziny) pochodzi nie tylko z zapomogi ale wlicza się w to wypłatę.  

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 19:27

Kolejny żyjący z 500+ jak tylko usłyszał że dają coś więcej to od razu odżył. 

Napisałem 1000 zł ponieważ niektórzy chodzą jeszcze do pracy i dochód na dziecko ( członka rodziny) pochodzi nie tylko z zapomogi ale wlicza się w to wypłatę.  

Nie bądź taki móndry opiekunie piesków.W d u p ę cię szczypie że nie masz dzieci,a na twoje psy 500+nikt nie da.A odżyłem dlatego,że nie znoszę palantów co takie tezy wygłaszają.I nie żyję z 500+,tylko z emerytury na którą 45 lat pracowałem.Trochę zastanów się zanim coś "chlapniesz",bo wróci to do ciebie podwójnie :o

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 21:12

Nie bądź taki móndry opiekunie piesków.W d u p ę cię szczypie że nie masz dzieci,a na twoje psy 500+nikt nie da.A odżyłem dlatego,że nie znoszę palantów co takie tezy wygłaszają.I nie żyję z 500+,tylko z emerytury na którą 45 lat pracowałem.Trochę zastanów się zanim coś "chlapniesz",bo wróci to do ciebie podwójnie :o

Mam wrażenie że widzisz palanta jak tylko popatrzysz w lustro.

Mam  2 dzieci które teraz wchodzą w dorosłość.

Ale mam wrażenie że w tej chwili wychowujemy pokolenie któremu "wszystko się należy". 

Nie mam nic do 500+ ale zaczynamy popadać w paranoje, i uczymy młodzież że nie trzeba pracować tylko wiedzieć do jakich instytucji złożyć podania.  

#44 ~Bubel~

~Bubel~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 22:31

Zgodnie z rozumowaniem przewodniczącego, jeśli się nie bilansuje to podnieść opłaty (bo on jeśli trzeba to zapłaciłby nawet 19 zł)  Gdyby tak było, to jeśli nie bilansuje się budżet państwa, to też podnieść podatki i załatwione. A gdzie jest analiza kosztów odbioru odpadów. Jak urząd ściąga opłaty od tych którzy nie płacą, a mają złożone deklaracje Teraz jak jest określona stawka opłaty za śmieci to firmy śmieciowe mają gotową informację ile można zgarnąć. Mam też pytanie ile firm składa swoje oferty i dlaczego jest to przeważnie jedna. Obecny "system" podniósł moje opłaty o 150%

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 23:45

Uwierz mi zrobili wszystko! Sprawdzili zameldowanych;)

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 23:45

Uwierz mi zrobili wszystko! Sprawdzili zameldowanych;)

#47 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 06:13

Podniesl a miało być lepiej:(

#48 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 06:15

Pani Balbinko zacznij się normalnie ubierać bo reprezentujesz Wasilków A nie...

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 07:02

Za podniesieniem opłata za śmieci byli:

Augustynowicz Andrzej
Ignatowski Marek
Kozłowski Janusz
Szmurło Adam
Targońska-Dakowicz Monika
Zalejski Jarosław Aleksander

Przeciw:

Krakowiecki Karol
Król Michał
Lewkowicz Robert
Półtorak Piotr Adam
Pszczółka Anna

Wstrzymali się:
Jakuć Magdalena
Kojło Marek
Sawicki Tomasz

Nieobecny:

Bojanowski Łukasz Marcin

Podziękujmy im za "można lepiej" mówiąc dzień dobry.

#50 ~Bubel~

~Bubel~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 09:27

A ci co się wstrzymało to co nie mają zdania?

#51 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 09:48

Czy ktos zna juz stawki? o ile wiecej trzeba bedzie placic?

#52 ~Bubel~

~Bubel~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 12:25

Po 12 zł od osoby za 1 miesiąc

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 13:31

Nierozumiem jak mozna bylo nie podnosić tych opłat tyle lat, to niegospodarność. Przecież wielu ludzi placilo za śmieci z podatków. To chore. Zapamiętać trzeba radnych którzy byli przeciwni. Moim zdaniem chcieli abym płacił i z opłaty i z podatków to jakaś granda.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 16:55

Nie podnoszono opłat bo był sprzeciw ówczesnych radnych w tym Pana Ł. Teraz ci sami podnoszą opłaty i płaczą, że w ubieglej kadencji nie podnieśli opłat buhahaha.rozumie?

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 21:36

Obejrzyjcie sobie sesję, tam wszystko omówiono. A tu piszą Ci co byli na sesji, beznadziejne

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 21:48

Smiecisz to płacisz proste to jest, wszystko drożeje . We wszystkich gminach norma wielkie halo

#57 ~samo sedno~

~samo sedno~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 11:01

Mam wrażenie że widzisz palanta jak tylko popatrzysz w lustro.

Mam  2 dzieci które teraz wchodzą w dorosłość.

Ale mam wrażenie że w tej chwili wychowujemy pokolenie któremu "wszystko się należy". 

Nie mam nic do 500+ ale zaczynamy popadać w paranoje, i uczymy młodzież że nie trzeba pracować tylko wiedzieć do jakich instytucji złożyć podania.  

Gadanie matki, która nie miała 500 +. Kobieto na zachodzie wszędzie wspomaga się rodzinę. Ale jak Polka jedzie rodzić do Anglii i tam nie pracuje tylko korzysta z benefitów to wszystko ok. Popadasz w paranoje i brak konsekwencji w rozumowaniu. To jest tzw. zazdrość, bo za moich czasów nie było, dlaczego inni mogą mieć.

#58 ~Bubel~

~Bubel~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 20:02

W żadnej gminie podwyżka nie była aż tak wielka, A to była propozycja radnych. Urzędnicy prezentowali znacznie niższe stawki a przewodniczący przedstawił wniosek formalny z wyższymi stawkami i to zostało przegłosowane. Proponuję zapoznanie się z obradami rady w internecie i wyciągnięcie wniosków jak reprezentują nas nasi radni.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 20:36

Gadanie matki, która nie miała 500 +. Kobieto na zachodzie wszędzie wspomaga się rodzinę. Ale jak Polka jedzie rodzić do Anglii i tam nie pracuje tylko korzysta z benefitów to wszystko ok. Popadasz w paranoje i brak konsekwencji w rozumowaniu. To jest tzw. zazdrość, bo za moich czasów nie było, dlaczego inni mogą mieć.

Proszę przeczytać ze zrozumieniem, a potem ewentualnie atakować.

Ale mam wrażenie że trafiłem na beneficjenta który utrzymuje się tylko z 500+   - czyli jest w grupie " zaczynamy przesadzać"

#60 ~samo sedno~

~samo sedno~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2019 - 05:42

Proszę przeczytać ze zrozumieniem, a potem ewentualnie atakować.

Ale mam wrażenie że trafiłem na beneficjenta który utrzymuje się tylko z 500+   - czyli jest w grupie " zaczynamy przesadzać"

Jeszcze raz powtarzam. Zachód wspiera rodzinę. Szwecja, Dania Norwegia, Francja, Anglia, Niemcy, Belgia, Holandia i inne. Przesadzaj to se drzewa u sąsiada. Jak zazdrościsz. Bierzesz młodą żonkę i jedziesz. Może kilka tysięcy uda się spłodzić z 500+. I ja ci zazdrościć nie będę. Nawet jak 5000 wpłynie na twe konto.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych