Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PKS Białystok leci z nami w kulki


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Turysta~

~Turysta~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 18:18

Szanowni Mieszkańcy Czarnej Białostockiej w związku z olewaniem nas przez FIRMĘ PKS. BIAŁYSTOK S.A. przez brak kursów autobusów wymienionych w rozkładzie jazdy na przystankach i na ich stronie internetowej informuje że najlepszym sposobem reklamacji jest wysyłanie do nich e-mail, dworzec@pks.bialystok.pl i info@pks.bialystok.pl należy też wysłać e-mail do wiadomości marszałka województwa kancelaria@umwp-podlasie.pl niech wie co się dzieje na jego włościach skoro stał się właścicielem PKS Białystok S.A. oraz do naszego burmistrza um@czarnabialostocka.pl może weźmie się do roboty. Nie ma sensu do nich dzwonić a na papier muszą odpowiedzieć !!!

Mój e-mail
Do Prezesa PKS Białystok S.A.
Pana Rafała Rutkowskiego

Szanowny Panie Prezesie kierowana przez Pana firma PKS Białystok S.A. chwaląca się swoimi certyfikatami: " Firma Odpowiedzialna Społecznie" oraz "CEEP-CSR Labe Certificate nierzetelnie wywiązuje się z swoich obowiązków mając klientów korzystających z Państwa usług w "głębokim poważaniu" . Od trzech dni naiwnie osoby czekają na przystanku w Czarnej Białostockiej przy ul. Piłsudskiego i na osiedlu ZOR oraz przy Dworcu PKP na przyjazd "niewidzialnego autobusu" odjeżdżającego o godzinie 7 00 z przystanku Czarna Białostocka D.K do Białegostoku zgodnie z zamieszczonym rozkładem na Państwa stronie internetowej ( załącznik do e-mail) oraz na przystankach autobusowych na trasie przejazdu autobusu, nadmienić należy, że są to przeważnie osoby które wykupiły u Państwa bilety miesięczne za 180 zł i dojeżdżają do pracy na wyznaczoną godzinę, w związku z Państwa nierzetelnym podejściem do klientów zmuszone są do ponoszenia kosztów dodatkowych takich jak dojazd własnym samochodem lub skorzystania z usług konkurencji ( 5,50 zł.). Nadmienić należy, iż tego typu sytuację zdarzają się nagminnie i wiele razy do Państwa były zgłaszane telefonicznie podobne problemy z dojazdem jednakże zawsze bez większych rezultatów. Proszę mi wyjaśnić, kto w takim przypadku jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację w Państwa firmę, w jaki sposób można zwrócić bilet miesięczny, aby odzyskać poniesione koszty (180 zł) za niemożliwość skorzystania z Państwa usług oraz w jaki sposób zostaną usprawiedliwione nasze spóźnienia do pracy?

Z poważaniem

#2 ~Kuźniar~

~Kuźniar~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 10:51

To jest problem. Autobusów brak, ścisk okropny, wiele osób spóźnia się do szkoły, pracy. Jak już autobus przyjedzie to można w nim zamarznąć(zimą), lub ugotować się(latem). Nigdy jeszcze, a dojeżdżam trochę czasu nie było normalnej temperatury w PKS - ie. W środku często śmierdzi(tutaj duży plus dla paru kierowców, którzy zamontowali odświeżacze powietrza - od razu przyjemniej się jedzie). Autobusy przyjeżdżają punktualnie - tutaj też duży plus, zwłaszcza zimą, ale rozkłady są układane naprawdę w bardzo dziwny sposób. W odstępie 10 - 15 minut przyjeżdżają dwa autobusy i voyager, potem nie ma nic przez 1,5 - 2h, następnie sytuacja powtarza się znowu dwa lub trzy autobusy. Tak jest zwłaszcza w weekendy. I proszę też podróżnych o trochę zrozumienia dla innych. Czasami widzę jak niektórzy wpychają się do autobusu do Janowa lub Jezierzyska, nie pozostawiając miejsca ludziom z tych miejscowości, a potem wysiadają na ZOR-ach. Następny autobus do tych miejsc jest (jeżeli w ogóle jeszcze jest) za 2-3h, gdy następny jadący przez Czarną przyjedzie za 10 minut. Proszę o trochę zrozumienia. A zachowanie niektórych (podkreślam niektórych, bo większość jest naprawdę w porządku) kierowców pozostawiam bez komentarza...

#3 ~turlik~

~turlik~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2011 - 10:29

Panie Turysta - poprze Pan swoje wywody dowodami, czy zakończy na pieprzeniu bez konkretnych argumentów? Z moich informacji wynika, ze tym kursem kierowca zaczyna dzien pracy...więc mieszka i nocuje w Czarnej Białostockiej najcześciej...kiedy wiec niby nie było tego autobusu?
A jaka ma być podstawa zwrotu biletu miesięcznego? Czy PKS zawiesił wszystkie kursy przez Czarną Białostocką? bo rozumiem, ze miesięczny ma Pan na relacje a nie na konkretny kurs. Co jest równoznaczne, ze za te 180zł może Pan skorzystać z przejazdu na tej trasie bez żadnych ograniczeń. policzmy zatem...jeżdżac tylko 2 razy dziennie i płacąc za jeden przejazd po 5,50...wychodzi 330zł/mies. No to rzeczywiście Pan przepłaca...proponuje zatem wg. pana rozwiązanie tańsze i rezygnacje z tak niekorzystnego biletu miesięcznego.
Kuźniar...anomalie rozkładowe wynikają głownie z tego, że cokolwiek zrobi PKS z godziną kursu, Voyager zaraz podjeżdża taki kurs, dodatkowo nie trzymając się swojego rozkładu, bo przecież nie moze sobie pozwolić na to, zeby jechać 10-15 minut po PKS...najlepiej jak jedzie przed. Czesto sami kierowcy robią tak specjalnie, bo kolega przed nim zabiera wszystko a on sobie z tyłu jedzie spokojnie na pusto...przepału nie bedzie i marudzących pasazerów.
Co do temperatur w autobusach...rozumiem, ze u Voyagera jest chłodno i przyjemnie w upały i gorąco zimą...choć nikt tego nie potwierdza :) Zapachy wewnątrz to kwestie bardzo delikatne i nie zawsze przewoźnik odpowiada za ten stan rzeczy....a w duuuużej mierze to pasażerowie sami sobie fundują takie "atrakcje" wymyslając czesto niewiarygodne sposoby na wytworzenie takiej "aury"...i nie mówie tu tylko o braku kapieli przez miesiąc czy dwa...Skąd to wiem...bo mam srednią przyjemność czasem się miedzy wszystkimi ludxmi w autobusie przeciskać.
Teraz podsuowanie.
W błędzie jest ktoś, kto myśli że zawalenie skrzynki UM skargami wyssanymi z palca przyniesie właściwy skutek. Ponieważ czesto skargi sa mocno wydumane a Marszałek ma zdecydowanie większe problemy na głowie niż fakt, ze Pan Turysta w dniu x nie mógł dojechać autobusem do miejscowości y....bo być może po prostu przylazł na przystanek zbyt późno.

#4 ~kazik~

~kazik~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 16:30

Jak lecieli to i lecą dalej.Cierpia na tym nie tylko uczniowie ale i ludzie starsi.Czas ich pogonić w końcu do roboty.

#5 ~madej~

~madej~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 18:45

Przestancie wypisywać bzdury od 06 września br., wszyscy kierowcy PKS Białystok strajkują, chcą by zarząd Przedsiebiorstwa w całości został usunięty czyli ustąpił. Szczegóły w prasie lokalnej.

#6 ~niktoś~

~niktoś~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 09:38

Przestancie wypisywać bzdury od 06 września br., wszyscy kierowcy PKS Białystok strajkują, chcą by zarząd Przedsiebiorstwa w całości został usunięty czyli ustąpił. Szczegóły w prasie lokalnej.

Kierowcy strajkują bo dobrali się do ich pup. Ci, którzy kradli paliwo ( i zostało to nagrane) zostali zwolnieni i udali się z tym do sądu. W sądzie okazało się,że takie nagranie nie jest wystarczającym dowodem. Jeden z kierowców, który został złapany na kradzieży powiedział, że to ukradzione paliwo mu się należy i już. No cóż niech teraz każdy pracownik okrada swego pracodawcę a jak zostanie przyłapany to niech zacznie strajkować. Oczywiście kij ma dwa końce- Prezes szukając oszczędności wydał ogromne pieniądze na to żeby "wyłapać kierowców- złodziei paliwa" narobił zadymy i pewnie go wywalą na zbity pysk. Kto na tym skorzysta? VOYAGER! Jaki jest morał tej bajki każdy wie.

#7 ~jola~

~jola~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 10:07

Czy może ktoś z was wie kiedy zakończy się strajk w PKS Białystok ????Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych