Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

pellet czy gaz?

67 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~libre~

~libre~
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 08:57

Jesteśmy na etapie remontowania domu, jakie ogrzewanie lepiej się sprawdza? ma ktoś z was doświadczenia z pelletem? czy łątwo go przechowywać zeby nie stracił kaloryczności

#2 ~MARCIN~

~MARCIN~
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 11:38

Jesteśmy na etapie remontowania domu, jakie ogrzewanie lepiej się sprawdza? ma ktoś z was doświadczenia z pelletem? czy łątwo go przechowywać zeby nie stracił kaloryczności

Proponuje poszukać pieca na pellet , przewiduję obniżke ceny tego opalu bo jest produkowany z odpadu czyli trocin , a po drugie ilośc producentów rosnie. Przy zakupie pieca tzw kotła proponuję wybrać taki piec w którym można spalać DREWNO I PELLET, mamy zawsze jakąś alternatywę , jak będzie możliwość to będzie można kupic drewno piciąc porąbać i mieć opał, a jak nie to palimy pelletem. Lub gdy palimy ,bo mamy , drewnem to w przypadku np. wyjazdu , wsypujemy pellet do zasobnika i jest spokój. Piece maja także zbiornik akumulacyjny gdzie jest podgrzewana woda " na zapas" nadmiarem energii ze spalania opału i jest ona pobierana po zaprzestaniu palenia np. 

Bo do ogrzewania wystarczy ok 60 stopni temp. na grzejnikach a  dobre piece , o dużej sprawności powinny pracować z temperatura ok 80-85 stopni.

#3 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 10:21

Raczej pellet nigdy nie byłem zwolennikiem gazu, problem ze smogiem w Polsce narasta warto wybrać ekologiczny pellet.

#4 ~erzecznikstelmet~

~erzecznikstelmet~
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 13:07

Witam! Pellet należy przechowywać w miejscu wolnym od wilgoci, w hermetycznych workach i np. na palecie. To pozwoli na uniknięcie jego zawilgocenia i utraty wartości kalorycznej. Po pellet dobrej jakości, potwierdzonej stosownymi certyfikatami zapraszam do sklepu internetowego firmy Stelmet - epellety.pl Można w nim nabyć dwa jego rodzaje - Olimp oraz Lava. Zapraszam!

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

#5 ~lusiek22~

~lusiek22~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 18:33

dobrze a jak pellet ulegnie zawilgoceniu to jakie są tego konsekwencje ?

#6 borysiewski

borysiewski

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 luty 2017 - 21:38

"To pozwoli na uniknięcie jego zawilgocenia i utraty wartości kalorycznej" - jasno jest napisane, że wiąże się to z utratą wartości kalorycznej, do tego zwiększą się straty w popiele, a co więcej, duże zawilgocenie może uniemożliwić osiągnięcie odpowiedniej temperatury.

#7 Tuco

Tuco

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 24 luty 2017 - 15:30

Z dwojga złego niech będzie pellet.

#8 ~Zbyszek~

~Zbyszek~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 14:35

Ja mma od niedawna kocioł na pellet od 499.pl, specjalnie jakoś się nie moge wypowiedzieć, ale to co widzę na pierwszy rzut oka to: wytrzymałośc produktu - jest jakby mocniejszy od tych na ekogroszek itp., jest oszczedniej - widze ze mniej place za pellet, a starcza na dluzej, jest mniej brudu, bo popiol ktory zotsaje to jakas mysia garstka. Tyle na poczatek uzytkowania kotla ale polecam takie rozwiazanie. 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 19:16

Nie pellet i nie gaz. Tylko węgiel.

#10 Wolfan

Wolfan

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 maj 2017 - 11:07

Dokładnie tak, węgiel to najwydajniejsze źródło ciepła. Warunkiem tylko będzie zakup dobrego materiału. Taki można zamówić w firmie SmartTrans. Regularnie zamawiam u nich węgiel orzech i nigdy nie zawiodłem się na dostarczonym materiale. Węgiel zawsze jest suchy i wyjątkowo wydajny, przez co w moim domu zawsze jest ciepło.

#11 ~Fakir~

~Fakir~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:29

Ja mam kocioł na pellet kupiony w polskiej firmie Sas Busko, pellet kupuję też od polskich producentów i dzięki temu mam ogrzewanie, które jest ekonomiczne, ekologiczne i które wspiera polską gospodarkę.

#12 mariuszg

mariuszg

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:55

Ani to, ani to.

#13 ~Oktawian~

~Oktawian~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 16:24

Czy w przypadku pelletu firmy Stelmet wszystkie jego rodzaje posiadają takie same certyfikaty?

#14 ~erzecznikstelmet~

~erzecznikstelmet~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 12:08

Czy w przypadku pelletu firmy Stelmet wszystkie jego rodzaje posiadają takie same certyfikaty?

Certyfikat FSC mają oba nasze pellety - Lava oraz Olimp, z kolei certyfikaty ENPlus A1 i DINPlus tylko pellet Olimp.

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

#15 ~aaa~

~aaa~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:36

a najlepiej płyta  meblowa

#16 ~basska~

~basska~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 17:09

Gaz, zdecydowanie. Praktycznie ogrzewanie bezobsługowe, raz ustawiony piec grzeje całą zimę. My niestety nie ammy dostępu do gazu ziemnego, ale gaz płynny ze zbiornika też się bardzo dobrze sprawdza.

#17 ~himer~

~himer~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:26

Gaz, zdecydowanie. Praktycznie ogrzewanie bezobsługowe, raz ustawiony piec grzeje całą zimę. My niestety nie ammy dostępu do gazu ziemnego, ale gaz płynny ze zbiornika też się bardzo dobrze sprawdza.

To montuj sobie bombe w ogrodzie

#18 ~Kasiaa~

~Kasiaa~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:30

A od kogo dzierżawicie? Sama myślę nad dzierżawą, ale boję się, że mi zmienią cenę z dnia na dzień, szukam jakiegoś zaufanego dostawcy.

#19 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2017 - 18:14

Gaz jest praktycznie bezobsługowy ale jednak poszedł bym w ekologie i wybrał pellet.

#20 ~Mati~

~Mati~
  • Goście

Napisano 02 październik 2017 - 04:35

To jak już się zdecydujesz na pellet to pomyśl o wygodzie ale i o jednej z niższych cen na rynku poprzez jego zakup na stronie: epellety.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych