Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Palenie śmieciami

palenie śmieci śmierdzący dym spalanie mebli

44 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 11:45

Ty myślisz, że ci ludzie palą te śmieci żeby im było cieplej w sierpniu?
Nie oni je palą aby się ich pozbyć i to czy będą mieli kolektory albo inne nowoczesne techniki nie zmieni faktu, że będą je dalej palić.
Wobec łamania przepisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska możemy zwrócić się do starosty,wójta lub burmistrza powiadamiając te organy o podejrzenie popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów. Muszą oni wtedy podjąć czynności wyjaśniające. 
Anonimowe pisanie na śmieciowym forum nic nie da. Gdyby zależało komuś z was na walce z tym problemem to dokonalibyście takiego zgłoszenia. 
Ale wam nie zależy na rozwiązaniu problemu tylko zaczynacie kampanię - prawda?

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 15:31

Ty myślisz, że ci ludzie palą te śmieci żeby im było cieplej w sierpniu?
Nie oni je palą aby się ich pozbyć i to czy będą mieli kolektory albo inne nowoczesne techniki nie zmieni faktu, że będą je dalej palić.
Wobec łamania przepisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska możemy zwrócić się do starosty,wójta lub burmistrza powiadamiając te organy o podejrzenie popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów. Muszą oni wtedy podjąć czynności wyjaśniające. 
Anonimowe pisanie na śmieciowym forum nic nie da. Gdyby zależało komuś z was na walce z tym problemem to dokonalibyście takiego zgłoszenia. 
Ale wam nie zależy na rozwiązaniu problemu tylko zaczynacie kampanię - prawda?

Teraz masz okazję, możesz się wykazać i:,, Wobec łamania przepisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska możesz zwrócić się do starosty,wójta lub burmistrza powiadamiając te organy o podejrzenie popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów. Muszą oni wtedy podjąć czynności wyjaśniające." Zasłużysz się wielce dla środowiska i spełnisz swój obywatelski obowiązek. Ciekawi mnie jednak fakt dlaczego pan Chrulski wiedząc od dłuższego czasu o tym łamaniu prawa, jako najważniejszy gospodarz gminy, nie podejmuje żadnej czynności?  Czeka na  pismo od mieszkańców Czarnej? 

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:25

Wie? A kto dokonał zgłoszenia i kiedy?
Według mnie nikt, nigdy. Więc skończ pierd.....piiiiiiii

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:09

Więc co on robi w Czarnej, gdzie mieszka i po jaką cholerę ma tylu donosicieli i urzędasów? A ty, co tu kuźwa jeszcze robisz i mu nie doniosłeś ? 

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:11

Więc co on robi w Czarnej, gdzie mieszka i po jaką cholerę ma tylu donosicieli i urzędasów? A ty, co tu kuźwa jeszcze robisz, i mu do tej pory nie doniosłeś ? 

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 03:52

Kto dokonał zgłoszenia dość głośno na forum się zrobiło nie wystarczy? Składać pismo podaj dane i już wszyscy wiedzą, kto doniósł nie wiadomo, jakie układy ma ten, co spala odpady z władzami urzędu spotkałem się z taką sytuacją do dziś jestem spostrzegany, jako kapuś. Współczuje ludziom, którzy mieszkają w pobliżu takiego truciciela a gardzę ludźmi, którzy mają władzę i z pewnością wiedzą i nic nie reagują widocznie ma jakieś przywileje ten, co zatruwa powietrze i ludzi

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 05:33

Tak prawdę mowiąc to brak reakcji burmistrza oraz jego słóżb na  ztruwanie środowiska ( powietrza) przez niektórych właścicieli domków jest całkowicie niezrozumiałe i wysoce naganne. Nic, ale to nic, nie tłumaczy tych wlaścicieli domków. Zaś  brak wywiązania się z dostarczenia i zamontowania obiecanych pieców ekologicznych pewnie jest tylko przykładem i sarkazmem na ciagłe niewywiązywanie się burmistrza z obiecanek. Mam nadzieje , że ktoś z was poda propozycję rozwiązania wyżej poruszanych problemów.

A co w/g ciebie powinien zrobić burmistrz? co może zrobić aby ludzie nie spalali śmieci? Kiedyś to SM interweniowała - a teraz kto? może jakiś urzędnik poprosi, może poproszą o interwencję Policję (która u nas wszystko ma w .), a może wreszcie sam włodarz będzie chodził od domu do domu i uświadamiał. Możliwości jest wiele. Która najlepsza?

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 07:23

A co w/g ciebie powinien zrobić burmistrz? co może zrobić aby ludzie nie spalali śmieci? Kiedyś to SM interweniowała - a teraz kto? może jakiś urzędnik poprosi, może poproszą o interwencję Policję (która u nas wszystko ma w .), a może wreszcie sam włodarz będzie chodził od domu do domu i uświadamiał. Możliwości jest wiele. Która najlepsza?

Z tego co piszesz to ten Chrulski nie nadaje się na burmistrza, skoro nie wie jak taką prostą sprawę definitywnie załatwić. A tak się odgrażał , że będzie wchodził do wysokich urzędów drzwiami i oknami byle sprawę załatwić. Cudzymi rękoma chce gruszki z ogniska wybierać ?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 08:10

Są odpowiednie służby, które posiadają przyrządy do sprawdzania, kto czym pali i zlecenie przez Burmistrza będzie akceptowane zgłoszenia od obywateli są przez organy Państwowe kompletnie olewane obywatel pisze swoje organ państwowy odpiszuje, ale nie na temat i nic w sprawie nie zrobi. Tu chodzi o ludzie zdrowie a nawet życie spalanie śmieci to trucizna ludzie zamieszkali w obrębie truciciela są narażeni i to należy do organów państwowych zapewniam, że wiedzą, co pisze się na forum. Brak rekcji to tak jakby akceptował trucie społeczeństwa 

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 09:14

Są odpowiednie służby, które posiadają przyrządy do sprawdzania, kto czym pali i zlecenie przez Burmistrza będzie akceptowane. Zgłoszenia od obywateli są przez te organy Państwowe kompletnie olewane. Obywatel pisze swoje a organ państwowy odpisuje, ale nie na temat i nic w sprawie nie robi. Tu chodzi o ludzkie zdrowie a nawet życie spalanie śmieci to trucizna. Ludzie zamieszkali w obrębie truciciela są narażeni a walka z nimi  należy przede wszystkim do organów państwowych. Zapewniam, że wiem i wiedzą ci wszyscy co piszą  na forum. Brak rekcji władz to tak jakby akceptował trucie społeczeństwa. *

( Przepraszam, ze wprowadziłem drobne poprawki w Twój tekst. Nie zmieniły one jednak sensu Twojej wypowiedzi)*

Masz rację. Tylko trzeba chcieć i wiedzieć od czego są odpowiednie służby i instytucje w kraju a pan  burmistrz zdaje sie tego nie wie i dlatego milczy i nic nie robi. Zwala winę na radnych którzy uważaja, jak większość społeczeństw, że SM w gminie jest niepotrzebne. I mają rację radni.. Niech sie pan Chrulski zastanowi też w jakim celu wprowadził Policję do budynku należącego do gminy ?  A jak nie wie, to niech przeczyta obowiązującą ,,Ustawę o Policji". Poza tym są w Białymstoku jeszcze wyspecjalizowane  służby ochrony środowiska które taki jak w Czarnej problem  migiem załatwią.

#31 ~Skromny~

~Skromny~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 21:32

( Przepraszam, ze wprowadziłem drobne poprawki w Twój tekst. Nie zmieniły one jednak sensu Twojej wypowiedzi)*

Masz rację. Tylko trzeba chcieć i wiedzieć od czego są odpowiednie służby i instytucje w kraju a pan  burmistrz zdaje sie tego nie wie i dlatego milczy i nic nie robi. Zwala winę na radnych którzy uważaja, jak większość społeczeństw, że SM w gminie jest niepotrzebne. I mają rację radni.. Niech sie pan Chrulski zastanowi też w jakim celu wprowadził Policję do budynku należącego do gminy ?  A jak nie wie, to niech przeczyta obowiązującą ,,Ustawę o Policji". Poza tym są w Białymstoku jeszcze wyspecjalizowane  służby ochrony środowiska które taki jak w Czarnej problem  migiem załatwią.

Mam na myśli szczególnie zdrowie i życie ludzie, dlaczego dzieci wdychają śmierdzący dym z odpadów teraz jest Lato truciciele palą bardzo niewiele tylko dla podgrzania wody a co będzie w porze ogrzewania i było poprzednie zimy, dlaczego mam chodzić z bolącą głową tylko, dlatego że truciciel śmieje się w twarz i nic z tego nie robi nie obawia się tylko zatruwa powietrze i ludzi. Ma jakieś układy lub znajomości dlatego truje .

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 06:35

Dziś od 6 rano na Czajkowskiego śmierdzi pali śmieciami truciciel truje ludzi i zanieczyszcza środowisko

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:54

Policja czyta i już jedzie.... Już dojeżdża... Po sprawie...

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 11:45

Kto dokonał zgłoszenia dość głośno na forum się zrobiło nie wystarczy? Składać pismo podaj dane i już wszyscy wiedzą, kto doniósł nie wiadomo, jakie układy ma ten, co spala odpady z władzami urzędu spotkałem się z taką sytuacją do dziś jestem spostrzegany, jako kapuś. Współczuje ludziom, którzy mieszkają w pobliżu takiego truciciela a gardzę ludźmi, którzy mają władzę i z pewnością wiedzą i nic nie reagują widocznie ma jakieś przywileje ten, co zatruwa powietrze i ludzi

Ty jesteś aby normalny? "Głośno się zrobiło na forum" i to ma wystarczyć?
Zwróć uwagę, że to jest strasznie parszywe forum na którym nie ma ani jednego zarejestrowanego użytkownika. Piszą tu jacyś frustraci, wyzywają się, oczerniają i gadają totalne głupoty. To by uwłaczało jakiemukolwiek urzędowi. 

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 14:16

Ty jesteś aby normalny? "Głośno się zrobiło na forum" i to ma wystarczyć?
Zwróć uwagę, że to jest strasznie parszywe forum na którym nie ma ani jednego zarejestrowanego użytkownika. Piszą tu jacyś frustraci, wyzywają się, oczerniają i gadają totalne głupoty. To by uwłaczało jakiemukolwiek urzędowi. 

Czy jestem normalny myślę, że jak wszyscy na tym forum wraz z Tobą zwracasz uwagę, że te fortun jest strasznie parszywe a jednak odwiedziłeś i zabrałeś głos tak samo jak ja, czyli jesteśmy podobni, aby normalni. Piszą tu jacyś frustraci to, dlaczego piszesz tak brzydko o sobie. To by uwłaczało jakiemukolwiek urzędowi. Znam urzędy i zapewniam, że nie uwłacza żadnemu urzędowi raczej urzędy zapracowują na takie traktowanie tak myślę ja, aby normalny 

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 15:18

Co waść pieprzysz. Tu nie Białystok a zwykłe "zadupie", a ustawa o policji. Fakt jest taki dokument ale w połowie "martwy" bo policjanci mają wszystko (oprócz kasy) w .. Widać to na każdym kroku. Przestań wciskać kit (chyba że sam jesteś albo byłeś) panie ustawa o policji.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:25

Co waść pieprzysz. Tu nie Białystok a zwykłe "zadupie", a ustawa o policji. Fakt jest taki dokument ale w połowie "martwy" bo policjanci mają wszystko (oprócz kasy) w .. Widać to na każdym kroku. Przestań wciskać kit (chyba że sam jesteś albo byłeś) panie ustawa o policji.

To powiedz to burmistrzowi na najbliższej sesji. Zapytaj się go też  w jakim celu sprowadził do budynku Urzędu Miasta na ul. Piłsudskiego (policjantów) funkcjonariuszy posterunku  Policji??!!! Zapytaj się go też w jakiej wysokości Policja płaci nam czynsz za pomieszczenia w tym budynku??!!! Przypominam ci, że budynek  byłego posterunku Policji na ul. Sienkiewicza, Policja sprzedała osobie prywatnej na mieszkania, ale nie dla policjantów w służbie czynnej ( dla kamienicznika ). Ps. W sprawie wynagrodzenia to niech się policjanci zwrócą do ministra Zielińskiego oraz ministra Błaszczaka a nie do naszej gminy. W naszej gminie, mają wykonywać swoją pracę - zgodnie z ustawą.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 05:14

To powiedz to burmistrzowi na najbliższej sesji. Zapytaj się go też  w jakim celu sprowadził do budynku Urzędu Miasta na ul. Piłsudskiego (policjantów) funkcjonariuszy posterunku  Policji??!!! Zapytaj się go też w jakiej wysokości Policja płaci nam czynsz za pomieszczenia w tym budynku??!!! Przypominam ci, że budynek  byłego posterunku Policji na ul. Sienkiewicza, Policja sprzedała osobie prywatnej na mieszkania, ale nie dla policjantów w służbie czynnej ( dla kamienicznika ). Ps. W sprawie wynagrodzenia to niech się policjanci zwrócą do ministra Zielińskiego oraz ministra Błaszczaka a nie do naszej gminy. W naszej gminie, mają wykonywać swoją pracę - zgodnie z ustawą.

Popieram ale prawda jest inna. Radni za sprawą mętnych wywodów radnego KJ "lobbują" na rzecz policjantów poprzez wciskanie pieniędzy na sprzęty, tzw. dodatkowe służby (w niedzielą o godz. 10 rano) -sam widziałem. Paranoja!

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 07:16

Popieram ale prawda jest inna. Radni za sprawą mętnych wywodów radnego KJ "lobbują" na rzecz policjantów poprzez wciskanie pieniędzy na sprzęty, tzw. dodatkowe służby (w niedzielą o godz. 10 rano) -sam widziałem. Paranoja!

Nie ma takiego radnego KJ w Czarnej Białostockiej. Jest radny Jarończyk Krzysztof ( osoba publiczna) były policjant. Pytania moje do burmistrza z wpisu # 37 nadal są aktualne.  Ps. Jaka jest więc prawda, napisz skoro ,, jest inna". Czyżbym kłamał lub się mylił?! To Policji w budynku na ul. Piłsudskiego nie ma??!! Czyżby za wynajecie pomieszczeń w tym budynku nie było żadnego czynszu ??? Czyżby funkcjonariuszy Policji  przebywąjcych na służbie patrolowej w Gminie Czarna Białostocka  nie obowiązywała żadna ustawa o Policji bo wszyscy należą już do PiS???! Darowizny na rzecz Policji muszą być zatwierdzone wcześniej uchwałą Rady Miasta. Napisz nam coś o tym ,,wciskaniu pieniędzy". Dobrze jest wiedzieć o tym przed wyborami.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 09:02

Nie ma takiego radnego KJ w Czarnej Białostockiej. Jest radny Jarończyk Krzysztof ( osoba publiczna) były policjant. Pytania moje do burmistrza z wpisu # 37 nadal są aktualne.  Ps. Jaka jest więc prawda, napisz skoro ,, jest inna". Czyżbym kłamał lub się mylił?! To Policji w budynku na ul. Piłsudskiego nie ma??!! Czyżby za wynajecie pomieszczeń w tym budynku nie było żadnego czynszu ??? Czyżby funkcjonariuszy Policji  przebywąjcych na służbie patrolowej w Gminie Czarna Białostocka  nie obowiązywała żadna ustawa o Policji bo wszyscy należą już do PiS???! Darowizny na rzecz Policji muszą być zatwierdzone wcześniej uchwałą Rady Miasta. Napisz nam coś o tym ,,wciskaniu pieniędzy". Dobrze jest wiedzieć o tym przed wyborami.

Posterunek w Czarnej Białostockiej jest czyny tylko w Piątek od 10.00 – do 14.00 Pełni dyżur jeden Policjant nic nie załatwisz a utrzymanie pomieszczenia kosztuje mieszkańców Czarnej Białostockiej bardzo wiele za uroczyste otwarcie również Czarna Białostocka zapłaciła. Coś załatwić trzeba pędzić do Wasilkowa tak na ułatwili Dobra Zmiana 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych