Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Opłaty za wywóz smieci a przetarg

śmieci wywóz śmieci opłaty za śmieci

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Maniek~

~Maniek~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 00:59

Mam wątpliwości odnośnie prawomocnej uchwały Urzędu Gminy w Choroszczy oraz także innych gmin w Polsce dotyczących opłat za wywóz śmieci.
Czy w tym przypadku nie ma zastosowania ustawa o zamówieniach publicznych zobowiązująca do ogłoszenia przetargu poprzedzającego ustalaniu stawek za wywóz śmieci ?
Jeśli jestem w błędzie , proszę o wyjaśnienie.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:57

to samo pomyślałem, przecież firma ma być wyłoniona w przetargu,

a załóżmy teoretycznie że żadna firma się nie zgłasza bo nie będzie chciała wywozić śmieci za takie stawki jak uchwaliła gmina? taka sytuacja zapewne się nie zdarzy bo stawki są wyższe niż obecnie, ale coś z tą kolejnością to chyba jest nie tak?

chyba najpierw firmy śmieciowe powinny wziąć udział w przetargu a potem do tej wybranej najniższej kwotowo oferty powinno się zrobić cennik wywozu śmieci?

#3 fan

fan

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 1916 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:05

Nie balibyście się zmowy cenowej w takim przypadku? Bo już raz nasze lokalne firemki miały z tym problem. Złotego środka chyba nie ma w tym przypadku.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 01:50

ktoś jednak przetarg musiałby wygrać

#5 fan

fan

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 1916 postów

Napisano 01 luty 2013 - 09:36

W sumie to w warunkach przetargu powinna być zawarta kwota maksymalna, niższa o te 10% od obecnych stawek :). A potem ewentualnie powoli w górę. Pół roku to niemało czasu na wyłonienie usługodawcy.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 14:51

Tak oto wygląda społeczeństwo informacyjne. Będą jałowo dywagować, ale nikt nie zajrzy do ustawy.

#7 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 15:14

Już wiemy wszystko. Wystarczy wejść na stronę zajefajnej gminy, gminy ferpaly czy innej nazywaną gmina choroszcz:: rodzina 3-5 os. 25zł jak będzie segregować, o to moje pytania:
1. CO SIĘ STAŁO, ZE MUSZĘ KUPIĆ TRZY POJEMNIKI ZA SWOJE PIENIĄDZE!!! TO JUŻ SIĘ NIEOPŁACA WYDZIERŻAWIĆ?
2. KTO BĘDZIE DECYDOWAŁ O TYM, ŻE W MOJEJ SEGREGACJI JEST W PAPIERKACH POWYŻEJ 0,1 KG SZKŁA! PAN WYWORZĄCY ŚMIECI? KTÓRY DZIŚ MA DOBRY CHUMOR I MI PODARUJE!? BO STWIERDZI, ŻE ŻECZYWIŚCIE TU JEST 0,05KG
3. EKOLOGIA?!!! ZA 25ZŁ MIESIĘCZNIE PRZY 4 OS. RODZINIE MIAŁEM WYWÓZ X2 W MIESIĄCU W ASTWIE, TERAZ BĘDĘ MIAŁ 50% DROŻEJ - EKOLOGIA?!!!! NEISTAĆ MNIE NA EKOLOGIĘ ZA MOJE CIEŻKO WYPRACOWANE PIENIĄDZE. ŻEBY NIE ZWIĘKSZAĆ OPŁAT JAK MYŚLICIE, GDZIE PÓJDZIE DRUGI KOSZ?
Że co, że ja jestem tylko taki nieekologiczny? sorry ale niektórzy gospodarze z dziada pradziada na ziemi choroszczańskiej, nie wiedzą co to oznacza te słowo... no tak w telewizji mówią. A mówią też w jakim stopniu zaplanował sobie burmistrz załatać dziurę w budżecie gminy - ekologią!
DLACZEGO NAGLE WSZYTSKO PRZESTAŁO SIĘ OPŁACAĆ!!!
CENY USTALONE I USTALONE JEST JUŻ JAKA FIRMA TO BĘDZIE ROBIĆ!
NO CÓŻ POLICJA I INNE SŁUŻBY JUŻ WIDZĘ JAK ICH SZLAK TRAFIA, ZE ROBOTY W DZIEDZINIE KORUPCJI W WOJ. PODLASKIM PRZYBĘDZIE.

- ludzie tną nas w biały dzień - przeczytałem ten artykuł z panem burmistrzem i nasunęło mi się jedno pytanie - a ten dziennikarzyna to na pensji u burmistrza jest jak rozumiem?!

#8 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 15:17

piszę haotycznie, bo jak się dowiedziałem o tych śmieciach to mi oczy krew zalewa!
wszystkich czytających przepraszam.
Pan burmistrz w artykule: "Nie ukrywam, że byłem zdziwiony, kiedy dowiedziałem się, że mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej w Choroszczy płacą tak mało za wywóz odpadów"
- ludzie czy ten człowiek jak nasi posłowie? nie wie ile my zarabiamy i jak kombinujemy, żeby nadążyć za podwyżkami wszystkiego!!!

#9 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 15:28

Opłacało się: niesegregowane x2 w miesiącu za niecałe 25zł

TERAZ SIĘ NIEOPŁACA! - ach ci głupi właściciele firm śmieciowych, dopłacali do naszych śmieci, to są głupki
teraz będzie się opłacać każdemu: niesegregowane x1 w miesiącu za 63zł HURRRA!!!!!
NIE ŻYJE EKOLOGIA, HURRRA!
Niech żyją czyste lasy i pola!!! hurrra!!!!

#10 fan

fan

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 1916 postów

Napisano 05 luty 2013 - 15:49

Nie bronię ich, ale masz prawo do zbierania segregowanych śmieci w workach. Ja już prawie kupiłem pojemnik 120l za 50zł w MPO, ale widzę że taki, jaki był mi potrzebny do plastiku, ma być obowiązkowo w kolorze żółtym. Tak samo w przypadku worków, mają mieć określony kolor. Teraz ceny. Mi to za dużo nic nie zmieni, oprócz tego, że muszę się dostosować w zakresie kolorowych pojemników lub worków. Ciekawostką jest zapis o tym, że szkła nie należy wrzucać potłuczonego. Trzeba też zwracać uwagę na baterie, lekarstwa itp. Nic nie piszą o wielkogabarytowych śmieciach i ich wywozie. Inne w ilościach do 50kg raz na miesiąc można im samodzielnie podrzucić. Zapewne niejednemu łatwiej będzie podrzucić całość do lasu :). Napisz kto wygrał. Na gminnej stronie piszą dopiero o przetargu.

#11 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 17:16

Mam prawo do segregacji????? hahaaha nie mamy żadnego prawa!, wszystko rozbija się o prawo do decydowania! które zostało nam odebrane. Korzystałem z usług astwy, w tym roku dostałem trzecią podwyżkę od 5 lat jak jestem w tej gminie, łącznie opłata przez te lata wzrosła o ok. 15% Mówi pan o jakimś prawie!!!!!!!! gdzie podwyżka na warunkach astwy stosowana przez gminę będzie wynosiła 120%!!!!!!
Przez 5 lat nigdy nawet nie pomyślałem o wyrzuceni śmieci gdzieś po za kosz, bo byłem zadowolony z ceny i usługi! co teraz? jesteście zadowoleni z CENY a jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądała usługa - samochód nie przyjedzie w piatek, to gdzie mam zadzwonić w weekend że śmieciary nie ma do pani Jadzi urzędniczki? która ma wolne w weekend. NA taką sytuację w astwie - na infolinii pani przepraszała za kłopot.

Nie wiem nic o szkle potłuczonym - jestem przekonany że za tę cenę przy każdej śmieciarce będzie doradca - konsultant klienta, któy powie co mam teraz zrobic z potłuczonym - bo to przecież już wg. tego nie szkło.

Dalej tego nie rozumiem, jak można ustanawiać już ceny, kiedy nie ma jeszcze wyłonionej firmy która to będzie robić!
WNIOSEK NASUWA SIĘ PROSTY: każda z tych firm potrafiła zrobić to za połowę ceny, któa będzie teraz, to w takim razie gdzie pójdzie pozostała kwota?!

#12 fan

fan

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 1916 postów

Napisano 05 luty 2013 - 17:33

Jeśli nie podałeś zwycięzcy przetargu to uważam, że dogadali się w takim razie z MPO. Bo takie ceny płaci się dla nich w Złotorii. Jeśli chodzi o uwagi krytyczne to się zgodzę, ale pretensje należy mieć do twórców ustawy. To ona sprawiła, że to prawo staje się krzywdzące. Resztę przyklepał/pie senat w poprawkach i gminni fachowcy, często po omacku próbujący trafić w 10-tkę ze swoimi decyzjami. Dalej nikt nie wyjaśnia jak śmieci będą wywożone z blokowych śmietników. Tam cykl miesięczny szybko zwiększy populację szczurów :).

#13 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 20:26

przepraszam, moze to wygląda na jakiś atak osobisty na kogoś, wiadomo o co mi chodzi, a na pewno nie atakuje nikogo frontalnie, oprócz tego człowieka, który śmie się zwać burmistrzem, za to co wygaduje

MPO górą!!! To by się zgadzało, bo dla tego nie wybraliśmy MPO, bo było za drogie wobec usług Astwy. Ciekawe jak mocno zostały wypchane kieszenie decydentów - na pewno nie naszymi śmieciami, oczywiście.

#14 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 10:51

do "fana" - PAPIER I MAKULATURĘ, TWORZYWA SZTUCZNE I ODPADY WIELOMATERIAŁOWE, SZKŁO, ODPADY ZIELONE (BIODEGRADOWALNE) ORAZ ODPADY WIELKOGABARYTOWE – te grupy odpadów oraz odpady zmieszane będą odbierane z nieruchomości. - cyt. z gazety w Choroszczy.
W kwestii kto wygrał - jeszcze nikt bo przetarg nie został ogłoszony gdyż do 28.02.2013r. masz obowiązek dostarczyć do Gminy DEKLARACJĘ !
Częstotliwość wywozu znajdziesz w uchwałach okołośmieciowych - bip Choroszcz.
Czytać, czytać, czytać !
Ale rzeczywiście muszę przyznac rację, że Ustawodawca - Rząd RP - z pomysłem - najpierw uchwały w Gminach i okreśłenie kosztów a później przetarg - PRZEGIOŁ. Kazda firma świadcząca ww. usługi już wie jak wyglada "tort" do podziału - to dopiero płaszczyzna do zmów cenowych. CBŚ będzie miała co robić ! Chociaż wcale nie jest powiedziane, że ceny będą niższe niż te w podjetych uchwałach.
Należy również podkreślić że cały system finansowy ma być "samowystarczalny". To co wpłacimy jako mieszkańcy gminy Choroszcz ma być wykorzystane jedynie na ww. cel. Jezeli będzie zostawać Gmina bedzie zmuszona do podjęcia uchwał zmieniających ceny. Niestety - w górę również to działa. Nic z tego nie beda mogli wykotrzystać z innym przeznaczeniem.

#15 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 11:19

Dalej pytam:
Firmy które robiły to za połowę ceny (x2 wywózki za 25zł/m - śmieci niesegregowane) dopłacały do tego interesu!!!
Po co podniesiono koszt o ponad 100%, żeby komu dogodzić?
Jeżeli tak będzie jak piszesz, to w polsce urzędnik nigdy nie obniży stawki, bo i po co jak i tak płacą już zawyżoną i jest dobrze.

#16 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 12:35

Rozumiem "janusz" Twoje rozgoryczenie bo mam identyczną sytuację - 2 x na miesiąc za ok. 25 zł, a ma być 25 zł 1 x na miesiąc i to segregowanych + dodatkowy koszt pojemika lub pojemników i worków lub pojemników na papier, szkło i plastik.
Ale będziemy się martwić wówczas jak przetarg z najniższą ofertą wygra firma która i tak z "górką" przekroczy kwoty zawarte w uchwałach rady miejskiej w Choroszczy. Wtedy rada bedzie zmuszona podjąć uchwały podnoszące stawki opłat (Czyli będziemy płacić WIĘCEJ) tak aby system sam się finansował. Mam wielką nadzieję, że w przetargu wygra firma z ofertą niższą niż zakładaną przez Radnych stawką i wówczas nastąpi korekta w DÓŁ ! Tego sobie i Panu życzę !

#17 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 14:07

Jak głupi, też mam taką nadzieje.

Nie mogę nigdzie znaleźć co z maximum pojemników, jest wszędzie napisane minimum na "głowę" - co to oznacza, że mogę mieć jaki chce? a przynajmniej podwójny niż standardowy. W jakimś sensie to przynajmniej było by logiczne jeżeli chodzi o odbiór tylko 1 raz w miesiącu.

A co do przetargu - przecież wiadomo, kto wygra! kto da więcej, ale oczywiście nie swoich usług :)

#18 fan

fan

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 1916 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:12

Kupisz okrągły pojemnik to się dowiesz gdzie jest "haczyk" w kwadratowym :).

#19 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 14:21

Są i kwadratowe większe, ale ogólnie to coś tam słyszałem, że "nowi" właściciele pojemników mogę się jeszcze zdziwić co do parametrów technicznych. Także jak zwykle w polsce - burdel organizacyjny przynajmniej na dwa okresy wywózkowe, do czasu aż nowi usługodawcy i użytkownicy dotrą się.

#20 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 16:04

dowiadywałam się w urzędzie,że pojemnik ma mieć minimum 110 l a max to możesz stawiać jaki chcesz. możesz nawet 10 pojemników postawić i wszystko zabiorą w tej cenie .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śmieci, wywóz śmieci, opłaty za śmieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych