Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Opinie o agencjach pracy (Ukraina)

praca

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~PrzemekT~

~PrzemekT~
  • Goście

Napisano 30 maj 2020 - 12:12

Witam!

Chciałam zapytać o opinię na temat agencji pracy, np. Person Global . Potrzebuje 5 osób do pracy w gospodartwie. Jak szybko załatwiają ludzi? I czy chce im się wgl pracować po przyjeździe do PL, bo różnie z tym bywa... 

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 maj 2020 - 14:14

rodzinę swoją zatrudnij biznesmenie w brudnych kaloszach

a banderowców nawet mi tu nie sprowadzaj, nikt ich nie chce.

#3 ~AdamG~

~AdamG~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2020 - 14:50

Teraz każdy bierze pracowników z agencji, bo agencja za nich odpowiada, więc ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się z tą agencją.

#4 ~Fron~

~Fron~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 11:10

Nie ma reguły, "rodak" bez kwalifikacji niejednokrotnie wymagania ma na prezesa a 2 lewe ręce. Warto dać każdemu szansę. Z innych krajów wiedzą, że nie zostaną przyjęci w kolejnych firmach jak zawalą.

#5 ~Fron~

~Fron~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 11:13

Firmy teraz zwalniają pracowników a oni zamiast iść szukać pracy żeby mieć za co żyć to wymyślają co by nie chcieli. Wiem z pierwszej ręki. Agencja pracy, to też sposób na zarobek więc ok.

#6 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 13:47

Mało znasz życia i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Moja koleżanka pracowała w jednej z takich agencji pracy. Niezły miała ubaw z klientów i ich CV...'' Agencja pracy, to też sposób na zarobek więc ok.'' Prawda. Zwłaszcza dla samych agencji pracy.

Z sieci:

Witryna internetowa jednego z polskich dzienników zamieściła list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego napisany przez obywatela Ukrainy mieszkającego i pracującego w Polsce. Autor w desperackim tonie stara się zwrócić uwagę na patologie tworzone na polskim rynku pracy przez agencje pracy tymczasowej, które działając poza wszelką kontrolą, pozbawiają faktycznie ludzi wszelkich praw w miejscu ich zatrudnienia.

“I ludzie będą pokornie pracować na podstawie takiej „umowy-zlecenia” po 300 i więcej godzin miesięcznie, bez wynagrodzenia za nadgodziny. Będą pracować w nocy, w soboty i niedziele, bez urlopów i wszelkich praw pracowniczych. Stąd bierze się zysk, którego starcza na opłacenie kilku pośredników.”

Nie od dziś wiadomo, że te wszystkie agencje pracy żerują na niewolnikach ze Wschodu, bo nasi niewolnicy wyjechali na Zachód. Ale przecież o to walczyli nasi dzielni robotnicy w 80-tym roku...

#7 ~AdamG~

~AdamG~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2020 - 14:01

Nie ma reguły, "rodak" bez kwalifikacji niejednokrotnie wymagania ma na prezesa a 2 lewe ręce. Warto dać każdemu szansę. Z innych krajów wiedzą, że nie zostaną przyjęci w kolejnych firmach jak zawalą.

Dlatego najlepiej brać ludzi z takich agencji jak właśnie PersonGlobal, bo przynajmniej za tych ludzi ktoś odpowiada i są rozliczani za swoją pracę. Teraz to już chyba większosć ludzi tak robi jak szuka pracowników do prac na polu, fizycznych itp.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2020 - 16:27

''Teraz to już chyba większosć ludzi tak robi jak szuka pracowników do prac na polu, fizycznych itp.'', chyba parobków, niewolników.

Lepiej pracować u obcego niż Polaczka i polskiego wieśniaka.

....Gospodarze chodzili z założonymi z tyłu rękami [po dworcu w Warce] i patrzyli, kto jak wygląda, czy ma silne ręce. Jednemu kazali nawet zębami świecić. W pierwszej kolejności wybierają takich, którzy są pod ścianą. – Najbardziej zrozpaczonych. Głodnych i bez grosza. Dlatego najpierw stają na parkingu i przez szybę samochodu obserwują, kto jak się zachowuje. Pali papierosy? To źle, bo to znaczy, że jeszcze ma pieniądze. Oni wolą przegrańców, bo zrobią wszystko, co im się każe. Chcą niewolników, a nie pracowników. [...]
Dzień roboczy w sadzie zaczyna się zwykle o siódmej rano i kończy o siódmej wieczorem. W południe godzinna przerwa na obiad. Roman wyjaśnia, że jeśli o zarobkach rozmawia z nim gospodarz, to stawka godzinowa jest zwykle o dwa złote niższa, czyli zamiast ośmiu wynosi sześć złotych na rękę. – To złodziejstwo, bo zwykle to tylko zupa z wkładką. Drugie danie jest może dwa razy w tygodniu. Najczęściej to ziemniaki, surówka i kotlecik, czyli ten hamburger z Biedronki. W paczce jest ich kilkanaście za pięć złotych. Podobnie ze śniadaniem i kolacją: dwie kromki chleba i czarny salceson albo pasztetowa, bo najtańsze.
Każdy pracownik w ciągu dnia musi zebrać określoną normę. Zwykle to cztery, pięć skrzyń po trzysta kilogramów każda, czyli łącznie nawet półtorej tony. Część pensji można stracić, nawet gdy się wyrabia z normami. Wystarczy, że gospodarz widzi, że przysiądziesz i zapalisz papierosa, to obcina stawkę o złotówkę. Tam się liczy tylko jabłko. Pośpiech jest niesamowity. Gospodarze cały czas poganiają. Drą się. Krzyczą: szybciej i szybciej. Nieważne, że deszcz czy burza. Rwiesz, bo trzeba zerwać. A potem stoisz zmoknięty na drabinie. Jak ubranie nie wyschnie przez noc, to wkładasz mokre...

I te "biedne rolniki" (choć może "biedni rolnicy"), tak płaczą, że tak im źle i nie dobrze. Dopłaty z Unii, dopłaty ze Skarbu Państwa i z "zielonej koniczynki". A pasożytują na innych. Tylko pogratulować.

A później płaczą biedni sadownicy i rolnicy, że ludzi do zbiorów nie ma!

#9 ~JacekB~

~JacekB~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2020 - 13:51

Witam!

Chciałam zapytać o opinię na temat agencji pracy, np. Person Global . Potrzebuje 5 osób do pracy w gospodartwie. Jak szybko załatwiają ludzi? I czy chce im się wgl pracować po przyjeździe do PL, bo różnie z tym bywa... 

PG moge polecic z czystym sumieniem szybko i naprawde dobrze dobierają pracowników co do branży. A jeśli chodzi o prace to naprawde potrafia się przyłożyć. Wiec jeśli zalezy na czasie to polecam :)

#10 ~Adrianna~

~Adrianna~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2020 - 15:32

Chciałabym dołączyć się do pytania wyżej, poszukuje 3 osób na już, ale nie chce brak pierwszego lepszego z tego względu że zależy mi na dobrych pracownikach, rzetelnych.

#11 ~Asia~

~Asia~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2020 - 16:58

cholera jasna! Polacy na bezrobociu, albo tyrają na 3 zmiany za miskę ryżu, a oni wciąz o banderowcach!!! 

#12 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2020 - 23:53

PG po współpracy z nimi moge polecić jeśli zależy Ci na czasie 

#13 ~Bez hamulców~

~Bez hamulców~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2020 - 07:44

Karma wraca,biznesmeny z samochodami w leasingu, śmiech na sali, wy chyba nie widzieliście jak wygląda prawdziwy bizmesmen, ja będąc na zachodzie jadałem ze swoim szefem w restauracji mimo że dostawałem marne 8 euro na godzinę, bo liczy się szacunek do człowieka, jak mawiał Piłsudski :raz się skur. Wisz ku.. ą pozostaniesz

#14 ~WYKLUCZONY 50+~

~WYKLUCZONY 50+~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2020 - 10:53

cholera jasna! Polacy na bezrobociu, albo tyrają na 3 zmiany za miskę ryżu, a oni wciąz o banderowcach!!! 

Zatrudnianie polskich pracowników polskim pracodawcom i ich powrót z zagranicy polskiemu rządowi po prostu się nie opłaca.

Za ifirma.pl:

Według raportu Barometr imigracji zarobkowej niemal co druga duża polska firma zatrudnia Ukraińców, wśród średnich przedsiębiorstw co piąta, a wśród małych dziesiąta. Mówienie o tym, że pracownicy ze Wschodu są tanią siłą roboczą, staje się pomału mitem. Obecne zarobki 6 na 10 zatrudnionych w Polsce pracowników z Ukrainy wahają się od 2 500 do 3 000 złotych netto. Jednak wielu z nich może też liczyć na dodatkowe benefity w postaci dofinansowania zakwaterowania, wyżywienia czy transportu do miejsca pracy.
Dzięki dodatkom do pensji 20% pracujących w Polsce Ukraińców wydaje na utrzymanie mniej niż 200 zł, a prawie 40% z nich od 200 do 500 złotych. W sumie co drugi zatrudniony w Polsce pracownik z Ukrainy ma zapewnione zakwaterowanie, a co trzeci wyżywienie.
Pracodawcy, którzy zdecydują się ponosić koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem czy dowozem pracowników do pracy, mogą te wydatki uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu.

Za salon24.pl:

Program pomocowy zakłada dotację w wysokości 800 złotych do jego miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma co ukrywać, że dla polskiego przedsiębiorcy to ogromne wsparcie i zachęta do zatrudniania właśnie Ukraińców” pisze portal „Na Wschód”. (2018)

Tym, którzy mają zalegalizowany pobyt, będzie przysługiwać dotacja na dziecko w wysokości 500+, emerytury i zasiłki.  
Już kilkumiesięczny okres ubezpieczenia w Polsce uprawnia Ukraińców do pobierania w przyszłości emerytury z ZUS w wysokości 1000 zł. Gwarantuje to umowa o zabezpieczeniu społecznym między Warszawą a Kijowem.

Jaki polski pracownik otrzymuje taką pomoc? Może jakieś marginalne przypadki. Polski pracownik we własnym kraju to śmieć, nie mówiąc już o bezrobotnych i bezdomnych. Komuniści mawiali o walce klas, jednak to jest prawda. Śmieszą mnie te frazesy o patriotyzmie, solidarności, chrześcijaństwie.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2020 - 13:07

Chciałabym dołączyć się do pytania wyżej, poszukuje 3 osób na już, ale nie chce brak pierwszego lepszego z tego względu że zależy mi na dobrych pracownikach, rzetelnych.

Nie lepiej byłoby od razu napisać: Poszukuję 3 niewolników, parobków za miskę ryżu.

#16 Arkadiusz-420

Arkadiusz-420

absolutnie początkujący

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • 1 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 14:42

tutaj tez widzę opinie o Person Global są mam ich strone może ktoś bedzie chciał sie zpoznać https://personglobal.de/pl/home_pl/

ja sie mocno zastanawiam nad tym moze ktoś coś wiecej powie ? 

#17 Oskar Flis

Oskar Flis

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 17:36

Ja jako były  pracownik moge sie wypowiedzieć na temat pracy w PG. Jesli chodzi o samą firme podchodzą profesjonalnie i dość rygorystycznie co wpływa na realizacje zamówień. Wiadomo jesli chcesz pracować prace masz. Zasady panujące tam wpływają dobrzena zamówienia bo nasz czas realizacji jest nie do przebicia z tego względu ze jestesmy na miejscu co daje duzy plus

#18 ~Miłosz~

~Miłosz~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2020 - 17:45

Na poczatku miesiaca mi załatwili 8 pracowników w szybkim czasie to jest dla nich plus 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych