Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Okna drewniane czy plastikowe?

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 GrazynaBurakowska

GrazynaBurakowska

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 19 maj 2015 - 08:04

Tylko i wyłącznie drewiane. Mają niską przepuszczalnosc cieplną, dużą wytrzymałość i trwałość, można też zmienić ich kolor przez malowanie.

#22 Arkadia

Arkadia

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 11:32

Witam,

to zależy od rodzaju budownictwa. Osobiście jestem za drewnianymi oknami, są tradycyjne, dodają uroku rozmaitym aranżacją. Wiadomo, plastikowe są podobno szczelniejsze. Jednak jak mam wybierać, wybieram drewniane.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 19:30

Z tego co ja słyszałam to drewniane też są bardzo szczelne.

#24 ~wiktor~

~wiktor~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 14:07

Ja jestem za drewnem - dłużej posłuży, lepiej wygląda i ma dużą stabilność wymiarową... U nas wszystkie okna są z drewna, zamawiane z mm timber windows - nie bylo z nimi jeszcze zadnych problemow.

#25 ~Sandra B~

~Sandra B~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 11:08

No ja się na plastikach przejechałam i więcej ich nie kupię. po 8 latach się odkształciły...nie ma opcji, żebym kolejny raz ryzykowała. Zrewnianych jestem póki co zadowolona - kosztują więcej, ale z tego co się orientowałam są trwalsze no i bardziej eleganckie. Trafiłam na dobrych fachowców z MM Timber Windows. Mogę ich z czystym sumieniem polecić

#26 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 12:47

Najlepsze okna to hybrydowe z pcv obłożonego od zewnątrz aluminium

#27 MejeK

MejeK

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 20:22

w domu, który kupiliśmy sa plastiki, ale mam nadzieję, że będziemy zadowoleni, mimo, że osobiście lubię drewno

#28 NorbertPiesciuk

NorbertPiesciuk

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 09:16

No ja się na plastikach przejechałam i więcej ich nie kupię. po 8 latach się odkształciły...nie ma opcji, żebym kolejny raz ryzykowała. Zrewnianych jestem póki co zadowolona - kosztują więcej, ale z tego co się orientowałam są trwalsze no i bardziej eleganckie. Trafiłam na dobrych fachowców z MM Timber Windows. Mogę ich z czystym sumieniem polecić

Witam,

na plastikach jak i na drewnianych można się niestety przejechać. Ja zajmuje się sprzedażą i montażem okien plastikowych, pcv czy prawidłowo pvc jak zwał tak zwał. Dlaczego akurat wybrałem pcv? Pracowałem wiele lat jako kierownik produkcji właśnie przy nich, a z wykształcenia jestem technologiem drewna i wiem co to znaczy wykonać dobre okno drewniane, dobre musi kosztować co najmniej drugie tyle co plastikowe. Wyspecjalizowałem się w pcv i wiem jakie normy muszą być zachowane żeby służyło nam wiele lat. Kiedy mamy problemy z oknami pcv? Szukamy najniższej ceny = słaba jakość okien, nie fachowy montaż , nie wspomnę o doradztwie gdzie przy balkonach nie stosują firmy statyków żeby obniżyć cenę, a klienta zostawiają z problemem. Świadczymy też usługi serwisu i widziałem mnóstwo takich kwiatków na budowach "Dlaczego wcześniej nie trafiłem na Pana?" jeden z małych developerów wybrał firmę o 1000 zł tańszą przy kosztach okien 30 tys. zł za jeden domek i gdzie zgłosił się później na regulację? Do nas. Więc mówię dlaczego nie zrobi tego firma która montowała? Jest już z nimi w sądzie, a okien się nie wyreguluje bo jak ma się w oknach w kolorze antracytowym wzmocnienia zamiast 2mm, 1 mm to już nic nie pomoże... 

Więc moją radą dla wszystkich Państwa jest poszukać firmy która już gdzieś montowała, podjechać na budowę zapytać znajomych sąsiadów jak okna się sprawują, bo dzwoniąc od firmy do firmy "ile kosztuje okno?" czego się dowiemy? Co nam ktoś sprzedaje? 

700 zł

800 zł

900 zł

którą ofertę wybierzemy? Nikt nie da gwarancji, że to za 900 zł będzie najlepsze, być może właśnie to za 800 zł będzie optymalnym wyborem. 

W branży siedzę od lat, rozwiązań technicznych uczę się do dziś i wiem ile jeszcze nie wiem, ludzie szukając okien czytają fora budowlane, poradniki i chcą zgłębić wiedzę w kilka dni?

Nie da się... niestety

Mam nadzieję, że trochę pomogłem, pozdrawiam wszystkich!

Norbert Pieściuk

#29 ela4

ela4

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 październik 2015 - 21:09

Zdecydowanie plastikowe :)

#30 zosiaa89

zosiaa89

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 25 luty 2016 - 15:44

Okna plastikowe są tańsze oraz bardzo szczelne, jeśli jednak nie ma w pomieszczeniu odpowiedniej wentylacji, to w przypadku za szczelnych okien będzie skraplała się para wodna. Okna drewniane wyglądają bardzo stylowo i na pewno lepiej się prezentują. Podczas wyboru okna, to bardziej sugerowała bym się ilością szyb, okna energooszczędne mają ich trzy, a tradycyjne dwie. 

#31 ~iron~

~iron~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 10:07

ja mam w domu drewniane i powiem, że sa bardzo dobre, jest ciepło są szczelne, energooszczędne z firmy Vidok, Głębokość zabudowy - 90 trzyszybowe

#32 ~Anette~

~Anette~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 14:49

Drewniane, ze względu na trwałość i piękny wygląd :) Takie okna nadają domowi niepowtarzalny klimat według mnie. My zamawialiśmy u MM Timber Winows, mają bardzo ładne modele i ogółem można wiele opcji sobie dopasować. A jak szprosy w takich oknach pięknie wyglądają :)

#33 ~kamila~

~kamila~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 23:31

Jak mamy nieco większy budżet to faktycznie warto zainwestować w drewniane. Raz się wyda więcej, ale chociaż o wymianę nie trzeba się martwić na co najmniej jeszcze jedno pokolenie :) Więc przy budowie domu jak najbardziej wskazane. MM Timber faktycznie ma ciekawe modele, my u nich zamawialiśmy okna w stylu angielskim.

#34 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:37

Okna drewniane  to były dobre ,ale 10 lat temu, wtedy miały jeszcze jakość, teraz to badziew jakich mało, jeśli w pomieszczeniu jest dużo wilgoci to spruchnieją  przez 5 lat i do wymiany.

#35 Nastka866

Nastka866

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:44

Nie wiem jaka była jakość parę lat temu, ale myślę, że okna to na tyle poważna inwestycja na długie lata, że warto stawiać na sprawdzonych dostawców. Ja też mam drewniane bo pięknie się prezentują, ale przy kupnie patrzyłam tez na izolacyjność termiczną i akustyczną. 

#36 ~HannaJakuw~

~HannaJakuw~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 10:55

okna drewniane też są piękne i funkcjonalne, szczególnie, że ich jakość jest nieporównywalna z oknami pcv. jak dla mnie drewno wygrywa i takie też mamy okna w naszym mieszkaniu. Swoje zamawialiśmy internationalwindows.pl i mogę polecić z czystym sumieniem jeżeli szuka ktoś drewnianych okien

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych