Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ogrzewanie podłogowe a dywan?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 08:11

Witajcie,
w domu mam zamontowane ogrzewanie podłogowe. Chcemy trochę z żoną zmienić wystrój wnętrza i zastanawiamy się nad dywanem. Pytanie jednak czy przy ogrzewaniu podłogowym można mieć dywan?

#2 ~Mistrz~

~Mistrz~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 08:21

A czemu by nie można było posiadać dywanu? Oczywiście, że można tylko trzeba wiedzieć jaki dywan kupić.

#3 ~Celka~

~Celka~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 09:23

Ja mam dywan i sprawdza się bardzo dobrze przy ogrzewaniu podłogowym.

#4 ~Dannki~

~Dannki~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 11:29

Dziwię się, że dopiero teraz zastanawiacie się nad dywanem. To uczucie kiedy chodzi się po takim dywaniku – bezcenne. Miło i przyjemnie.

#5 ~Bela~

~Bela~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 13:32

Dywan oczywiście można stosować przy ogrzewaniu podłogowym jednak musisz sprawdzić czy dywan dopuszcza takie rozwiązanie. To tyle :)

#6 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 13:44

A gdzie tego szukać? Gdzie na jakieś etykiecie?

#7 ~Bela~

~Bela~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 16:39

Wszystko zależy od oporu ciepła (z tego co pamiętam chyba ie powinien przekraczać 0,17 m2.K/W). W każdym razie polecam udać się do sklepu z dywanami a na pewno sprzedawca pomoże coś wybrać.

#8 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 08:42

A napisz jeszcze czy musi to być dywan sztuczny czy może być też naturalny?

#9 ~Bela~

~Bela~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 09:07

Nie wiem – musisz o to dopytać.

#10 ~Michal~

~Michal~
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 09:16

Witajcie,
w domu mam zamontowane ogrzewanie podłogowe. Chcemy trochę z żoną zmienić wystrój wnętrza i zastanawiamy się nad dywanem. Pytanie jednak czy przy ogrzewaniu podłogowym można mieć dywan?

Witaj Krzysztofie jeśli jesteś jeszcze na etapie wyboru systemu grzewczego proponuję ci ciekawe rozwiązanie w postaci ogrzewania podłogowego na podczerwień. JEst bardzo cienkie bo już od 8mm już licząc z materiałem i nawierzchnią np panel winylowy. więcej na stronie cheapheat.pl 

#11 ~michał~

~michał~
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 09:20

Wszystko zależy od oporu ciepła (z tego co pamiętam chyba ie powinien przekraczać 0,17 m2.K/W). W każdym razie polecam udać się do sklepu z dywanami a na pewno sprzedawca pomoże coś wybrać.

Tak, zgodzę się około 140w to optymalnie pod nawierzchnię dywanową. Mało tego folia grzewcza cheapheat.pl wraz z wszystkimi wartwami plus panel plus dywan to około 10 mm grubości. Idealne rozwiązanie jeśli remontujemy mieszkanie bądź projektant nie przewidział nam w projekcie ogrzewania podłogowego. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych