Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ochrona układu wydechowego

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~elenemator~

~elenemator~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2018 - 23:47

mam takie pytanie do bardziej doświadczonych kierowców, czy można mieć wpływ na mniejsze powstawanie popiołów w układzie samochodów? Jak z tym jest?

#2 ~kakuszok~

~kakuszok~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 18:24

Można, da się coś takie osiągnąć. Są dostępne oleje silnikowe, które zmniejszają właśnie ryzyko powstawania tych popiołów.

#3 ~elenemator~

~elenemator~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:55

A skad takie oleje brać? Jakie to konkretnie są, bo na rynku jest dostęp do wielu rodzajów, i nie wiem, który jest do czego.

#4 ~ociepa~

~ociepa~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 11:08

Do tego typu problemu dobry jest olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30, on oprócz usuwania popiołów w układzie wydechowym dba również o filtr cząsteczkowy w samochodzie. Stosuję go od jakiegoś czasu i z zapychajacym się filtrem nie mam już problemów. 

#5 ~pasikonik~

~pasikonik~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:26

Te oleje Shell mają niskopopiołową formulację, dzięki czemu chroni przed powstawaniem popiołów. Swoją droga jest to niezłe rozwiązanie. Shell przez to, że ma kontolę nad produkcją swoich olejów może prowadzać takie innowacyjne rozwiązania. 

#6 ~wojciech~

~wojciech~
  • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 05:10

no i darmowa reklama Ja kupuje oleje nisko popiolowe roznych marek stosuje tez dodatek do paliwa do aut z dpf np z tesco

#7 ~Sapost~

~Sapost~
  • Goście

Napisano 13 maj 2018 - 18:19

no i darmowa reklama Ja kupuje oleje nisko popiolowe roznych marek stosuje tez dodatek do paliwa do aut z dpf np z tesco

Przecież powyżej nikt nie pisał że to tylko Shell ma takie, tylko była rozmowa o ich syntetyku HX8 ECT. 

Co do dodatków do paliwa to nie wiem co ma to do rzeczy, ale jesli chodzi o dodatki do olejów to osobiście jestem przeciwny. 

#8 ~Berek~

~Berek~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 16:18

Też sam bym nic nie dodawał, bo nie wiem czy wiecie ale dolewanie może sprawić, że stracimy gwarancję. Oleje z tych najlepszych maja już wszystkie konieczne dodatki. Oleje bazowe to okolo 70% oleju. Reszta to właśnie dodatki tak aby dostosować oleje do poszczególnych aut. Na stronie tego shell który polecaliście nawet chyba mają to wyjaśnione. 

#9 ~sabaka~

~sabaka~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 17:30

70% to bardzo  dużo. Fajnie, ze te Shell Helix mają te oleje bazowe na bazie gazu ziemnego. To się chyba nazywa technologia pure plus. 

#10 ~mornika~

~mornika~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 08:54

Niektóre syntetyki mają w oleju nawet 90% oleju bazowego. O samej technologi możesz przeczytać na stronie shell.pl

#11 ~bulinka~

~bulinka~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 17:36

Właśnie czytam o ochronie ukladu wydechowego i o olejach. Jak to jest, sa oleje które faktycznie to wspieraja? Z polecanych nadal Shell?

#12 ~nadmirz~

~nadmirz~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:16

Oleje shella chronią silnik i układ wydechowy jednoczesnie, sam używam oleju Shell Helix Ultra ECT C2 0W-30, z którym nie mam problemów.

#13 ~Heros~

~Heros~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2019 - 20:33

Oleje shella chronią silnik i układ wydechowy jednoczesnie, sam używam oleju Shell Helix Ultra ECT C2 0W-30, z którym nie mam problemów.

spoko ten olej czytałem i serio bobrze wpływa na układ wydechowy ale czy ja po kupnie widze roznice to nie wiem :) nie jestem specem 

#14 ~bobaska~

~bobaska~
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 05:57

spoko ten olej czytałem i serio bobrze wpływa na układ wydechowy ale czy ja po kupnie widze roznice to nie wiem :) nie jestem specem 

To nie tylko kwestia Shell, ale też każdej zmiany oleju, że tak na prawdę widać różnicę dopiero 2 czy 3 wymianie. Odczujesz jak oczyści silnik z zacznie pracować pełna mozliwoscia. 

#15 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 26 październik 2019 - 04:02

Najtańsze oleje low saps produkuje total pod marka elf lub total.
Nie ma tańszych olejów z najlepszych niz te.
Kupujesz je w galonie na hetmanskiej lub zamawiasz internetem przez Allegro.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych