Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowe zwyczaje weselne

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 08:25

Nurtuje mnie temat ślubów i wesel Nie pamietam odkąd wesele stało się biznesem ‚ bo mam takie przeświadczenie Najpierw młodzi już w zaproszeniu zastrzegają z czym mamy stawić się - maskotki wyszły z mody ‚ kupony totka mniej ? Nie wiem na bieżąco ‚ ale flachę wina nieść do kościoła - to dla mnie tragedia ‚ a o to proszą już w zaproszeniu Gdzie sens ‚ gdzie logika ? Kwiatów już nikt nie życzy ‚ bo zwiędną ‚ ale winska 100 flaszek to się przyda Bardzo „praktyczna „” zamiana W zależności od lokalu ‚ w którym jest wesele trzeba włożyć do koperty odpowiednia ilość setek - powinno się zwrócić ! Gości powinno być oczywiście duuuuzo - większy zysk / proporcjonalnie do wydatków/ Może znów wrócą dawne zwyczaje ‚ gdy nikt nie oczekiwał zwrotu poniesionych kosztów ? Było mniej wystawnie ‚ skromniej ‚ ale rodzina mogła się spotkać ‚ porozmawiać spokojnie / teraz zapomnij o tym - decybele nie pozwolą / Bez tych dziwnych „ zwyczajów „” może być bardzo miło i podniosłe - nie trzeba naśladować innych co to „ zastaw się a postaw „ i wszystko jakoś tak się „porobiło „”

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 09:22

To czego oczekujesz? Idziesz na wesele: pijesz, jesz, bawisz się do białego rana. Spotykasz się też z dawno niewidzianą rodziną . Przyzwoitość nakazuje zrewanżować się państwu młodym. Czy pamiętasz  ile kosztuje jedna noc zabawy na Sylwestra?  Za wszystko grubo płacisz +kreacja, kosmetyczka,fryzjer,często transport do i z lokalu.Na wesele chciałbyś iść jak najtańszym kosztem? Nigdy nie zwróci się młodym koszt wesela,zdają wszyscy pewnie z tego sprawę, ale....  Pomyśl , to nie boli.

#3 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 09:53

To czego oczekujesz? Idziesz na wesele: pijesz, jesz, bawisz się do białego rana. Spotykasz się też z dawno niewidzianą rodziną . Przyzwoitość nakazuje zrewanżować się państwu młodym. Czy pamiętasz ile kosztuje jedna noc zabawy na Sylwestra? Za wszystko grubo płacisz +kreacja, kosmetyczka,fryzjer,często transport do i z lokalu.Na wesele chciałbyś iść jak najtańszym kosztem? Nigdy nie zwróci się młodym koszt wesela,zdają wszyscy pewnie z tego sprawę, ale.... Pomyśl , to nie boli.

Jesli gości zapraszam ‚ to nie oczekuje zwrotu kosztów - Ot co Na Sylwestra sam decyduje ‚ gdzie i za ile - nikt mnie do niczego nie zmusza ‚ a jak nie pójdę na wesele to się poobrazaja I nie mylmy tych dwóch spraw - to zupełnie co innego Przestańcie z tym sloganem „ myślenie nie boli „” ‚ a może właśnie POMYŚLAŁEM - i tak mi wyszło Jak nie stać na to ‚ żebym pił i jadł na koszt państwa młodych - to niech nie robią „” spędów „” ‚ bo potem rodzice spłacają długo pożyczki Dziękuje za takie „ przyjemności „” bo i z dawno niewidziana rodzina nie można porozmawiać - gdy człowiek w tym huku nie słyszy własnych myśli Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Jadam niewiele a z napoi pije tylko wodę Fakt ‚ ze stoły są zastawione różnymi potrawami nie oznacza ‚ ze się połowa tego nie zmarnuje I tak się generują koszty I tu należałoby właśnie pomyśleć

#4 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 09:58

To czego oczekujesz? Idziesz na wesele: pijesz, jesz, bawisz się do białego rana. Spotykasz się też z dawno niewidzianą rodziną . Przyzwoitość nakazuje zrewanżować się państwu młodym. Czy pamiętasz ile kosztuje jedna noc zabawy na Sylwestra? Za wszystko grubo płacisz +kreacja, kosmetyczka,fryzjer,często transport do i z lokalu.Na wesele chciałbyś iść jak najtańszym kosztem? Nigdy nie zwróci się młodym koszt wesela,zdają wszyscy pewnie z tego sprawę, ale.... Pomyśl , to nie boli.

Jesli gości zapraszam ‚ to nie oczekuje zwrotu kosztów - Ot co Na Sylwestra sam decyduje ‚ gdzie i za ile - nikt mnie do niczego nie zmusza ‚ a jak nie pójdę na wesele to się poobrazaja I nie mylmy tych dwóch spraw - to zupełnie co innego Przestańcie z tym sloganem „ myślenie nie boli „” ‚ a może właśnie POMYŚLAŁEM - i tak mi wyszło Jak nie stać na to ‚ żebym pił i jadł na koszt państwa młodych - to niech nie robią „” spędów „” ‚ bo potem rodzice spłacają długo pożyczki Dziękuje za takie „ przyjemności „” bo i z dawno niewidziana rodzina nie można porozmawiać - gdy człowiek w tym huku nie słyszy własnych myśli Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Jadam niewiele a z napoi pije tylko wodę Fakt ‚ ze stoły są zastawione różnymi potrawami nie oznacza ‚ ze się połowa tego nie zmarnuje I tak się generują koszty I tu należałoby właśnie pomyśleć

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 11:56

cha cha co za cymbalskie zwyczaje-rewanż-dno i wodorosty

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 12:17

Dobrze że własne mysli słyszysz na sylwestra.! I też iść nie musisz ,zostań w domu - kasa w kieszeni.  Proste, jak nie chcesz ,to  na wesele nie idziesz i odmawiasz ,,przyjemności". . Nikt na siłę nikogo nie ciągnie,a iść tylko dlatego że się obrażą- bez przesady. Odmawiasz grzecznie i na twoje miejsce zaproszą inną osobę. Ważyć też na wyjściu nikogo nie będą, twój wybór co jesz i pijesz.I to co pisałem wcześniej ,koszty nigdy się nie zwrócą, ale nie o to tu biega.Nie wyobrażam sobie : iść na wesele jeść i pić na koszt państwa młodych bez jakiegokolwiek,, wkładu własnego" .Zwłaszcza że nikt od ciebie samochodu ani mieszkania nie oczekuje.

#7 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 14:57

Mam wrażenie ‚ ze ktoś tu jest jeszcze przed weselem ‚ albo tuż „po”” i koszty się nie zwróciły - jaka szkoda ‚ a miało być fajnie Szkoda ‚ ze jeszcze nikt nie urządza przyjęć rozwodowych - tez wypadałoby zaprosić gości z winem i kopertami - a co ?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 15:55

składamy zyczenia naszym bliskim z okazji urodzin , imienin, chrzcin, slubow i obdarowujemy ich prezentami...taki jest zwyczaj...natomiast prezenty wcale nie musza być rownowartoscia tzw. talerzyka, to dar serca na jaki nas stać i jaki chcemy ofiarować...a wesele tez powinno się urzadzac na miare naszych kieszeni, a nie liczyc , ze goście będą partycypować w kosztach...moja corka zrobila wesele na 40 osob (najblzszi) i było kameralnie i b. przyjemnie ,a te 300-osobowe spedy sa po prostu bez sensu...to zwykla potańcowo- popijawa...ale jak ktoś chce to proszę bardzo, tylko niech nie czeka na wplaty od  gości...

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 16:56

W małym miasteczku ( nazwę miejscowości pominę milczeniem) sala weselna była obok bloków mieszkalnych.. Otóż pewne bardzo sprytne małżeństwo z owych bloków w każdą sobotę wskakiwało w odświętne stroje i wmieszani w tłum weselników zasiadali przy stole. Pili, jedli,bawili się do białego rana.Młoda myślała że to rodzina p.młodego, a ten że odwrotnie .Wesela na ,,krzywy ryj" trwały dość długo. W końcu zostali ,,rozpracowani" przez obsługujących wesele.

#10 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 maj 2020 - 17:59

Dobrze że własne mysli słyszysz na sylwestra.! I też iść nie musisz ,zostań w domu - kasa w kieszeni. Proste, jak nie chcesz ,to na wesele nie idziesz i odmawiasz ,,przyjemności". . Nikt na siłę nikogo nie ciągnie,a iść tylko dlatego że się obrażą- bez przesady. Odmawiasz grzecznie i na twoje miejsce zaproszą inną osobę. Ważyć też na wyjściu nikogo nie będą, twój wybór co jesz i pijesz.I to co pisałem wcześniej ,koszty nigdy się nie zwrócą, ale nie o to tu biega.Nie wyobrażam sobie : iść na wesele jeść i pić na koszt państwa młodych bez jakiegokolwiek,, wkładu własnego" .Zwłaszcza że nikt od ciebie samochodu ani mieszkania nie oczekuje.

Hola ‚ hola - jeszcze tego by brakowało ‚ żeby goscie fundowali takie prezenty Państwo zapraszają - niech państwem będą na samochody i mieszkania długie lata się pracuje - bo jak dostaną w prezencie to i tak nie docenia - jeszcze wybrzydzać mogą - tak to już jest ‚ ze bardziej się ceni to ‚ na co się samemu zapracuje

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2020 - 00:24

Mam dziwne wrażenie, że z braku lepszego zajęcia ktoś sam ze sobą dyskutuje! 

:ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych