Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowa świniarnia w Bielsku Podlaskim

Bielsk Podlaski Świniarnia Smród Czyste powietrze

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mieszkaniec Bielska~

~Mieszkaniec Bielska~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 17:33

Kolejny Inwestor chce zainwestować swoje oszczędności budując "Świniarnię dla 5 tys. szt. trzody chlewnej" przy ul. Gajowej w Bielsku Podlaskim. Zostały już złożone wstępne dokumenty do Urzędu Miasta. Jedyna szansa w Burmistrzu by nie dopuścił do realizacji "ŚMIERDZĄCEJ INWESTYCJI". Zachęcam czytających do wyrażania swoich opinii - może Włodarze wezmą pod uwagę opinie swoich WYBORCÓW. By Bielsk Podlaski nie kojarzył się z śmierdzącymi osiedlami.

#2 ~wolny rynek~

~wolny rynek~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:30

spójrz na to z innej strony, dla burmistrza to bedzie zastrzyk gotowki w postaci podatku od nieruchomosci, podatku od srodkow transportu, iles osob znajdzie zatrudnienei, teraz ta ziemia lezy odlogiem, a że bedzie śmierdziało... cóż normy sanepidu pozwalają na smród, przecież smierdzi mleczarnia, smierdzi netter, smierdzi swiniarnia kolo kaczogrodu, smierdzi z oczyszzalni, smierdzi z komnow domwo jednorodzinnych... mieszkancy Bielska przywykli do smrodu

jesli inwestor jest z kregow SLD to nie licz, ze burmistrz nie pozwoli, swoim trzeba pomagac, mowia, ze nastepnym burmistrzem bedzie Korycki (ma startowac z SLD) wiec dla niego swiniarnia jest "chlebem powszednim"

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:09

jakie podatki :) rolnicze :) :)

#4 ~olsen~

~olsen~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 22:04

To wytłumacz ludziom co kupili działku budowlane od U.miasta, zaciągneli kredyty na budowe domu, postawili dom często z myślą o dzieciach a teraz będą wąchać świński odór i cena ich nieruchomości spadnie 0 80%. Podatki ILE?? Ludzie -miejsca pracy- max2-3. a dokuczać będą kilu tysiącom od studziwód po cmentarz, ogródki działkowe, brańską itd...............

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 05:40

Jakie miasto takie inwestycje.Wszystkim "pociotkom" nie wystarczy miejsca w bielskich budżetówkach.

#6 ~wawrek~

~wawrek~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:02

Nie tak łatwo, spokojnie. Inwestor pewnie będzie musiał opracować raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, a tutaj głos ludu jest naprawdę istotny.
Osobiście nie wierzę, że tak uroczy zakątek, gdzie coraz więcej ludzi wypoczywa, gdzie wybudowano obleganą wręcz ostatniego lata ścieżkę rowerową, i gdzie w końcu powstaje osiedle - powstanie tego typu obiekt. Od tego typu inwestycji są obszary wiejskie, a nie miasto.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:13

5 tys. zwierzątek?? Słabiutko.

#8 ~wawrek~

~wawrek~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:22

Zwierzątka zwierzątkami. Pytanie w jaki sposób będzie to wszystko pomieszczone na tej stosunkowo małej jak pod taką inwestycję działce. Jeśli się nie mylę chodzi o działkę nr 168
http://maps.geoporta...ariant=KATASTER

#9 ~wawrek~

~wawrek~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:31

Na działce nr 167 pewien rolnik prowadzi ekologiczną /certyfikowaną!/ uprawę sadowniczą. Wszystkie grunty rolne wokół użytkowane są EKSTENSYWNIE!Do najbliższych zabudowań będzie jakieś 200m. Jak widać na mapie sporo działek jest już podzielonych pod zabudowę.

Jednym słowem poroniony pomysł.

#10 ~moherowy beret~

~moherowy beret~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:55

jesli inwestor jest z kregow SLD to nie licz, ze burmistrz nie pozwoli, swoim trzeba pomagac, mowia, ze nastepnym burmistrzem bedzie Korycki (ma startowac z SLD) wiec dla niego swiniarnia jest "chlebem powszednim"

a co z Jasiem R będzie? to on już nie bedzie burmistrzem oj oj ojej giwałt

#11 ~mieszkaniec Bielska~

~mieszkaniec Bielska~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 07:59

W niedzielę 7.04.2013r. o godz. 17.00 w siedzibie "KREATYWNY BIELSK " przy ul.Studziwodzkiej odbedzie sie spotkanie z Burmistrzem miasta Bielsk Podlaski na ten temat wszystkich zainteresowanych zapraszam. Nie pozwólmy na takie inwestycje na terenach miejskich. W Ilości siła ...

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:05

https://www.facebook.com/AntySwinia
zapraszam informacje na bieżąco wzory druków do składania w UM
informacje o inwestorach

#13 ~~~jestem przeciw~~~

~~~jestem przeciw~~~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:42

Już mamy jedną "świniarnię" w Parcewie, która jest uciążliwa z powodu dolatującego odoru dla wielu mieszkańców ul. Kleszczelowskiej i okolicznych, a nawet smród dochodzi do ul. Szkolnej ( tak mi oświadczyła jedna z mieszkanek tej ulicy). Z lektury strony "AntyŚwinia" wynika jednoznacznie, że w okolicach Szczecina nie zezwolono na budowę chlewni na 800 stanowisk dla macior, a co dopiero na 10 000 sztuk tuczników. Uważam, że jest to jakiś żart, bo nikt o zdrowych zmysłach, na taką inwestycję nie pozwoli.

#14 ~Dyfer~

~Dyfer~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:36

Należy też polikwidować ustawowo na terenie miejskim małe przydomowe świniarnie, królikarnie, kurniki. Wytwarzają bowiem bardzo dużo smrodu, i są bardzo uciązliwe dla sąsiadów. Że też o higienie nie wspomnę.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 12:51

Ktoś tu wspomniał u budowie nowego osiedla? A niby po co? Żeby znów zjechała sie tutaj cała wioska i szwargotała " po swojoho"? Póki nieucywilizują się, nie mają prawa wstepu do miasta , niech siedzą w swoich Rybołach, Orlach i Parzęczewie dolnym. Kury szczać prowadzać a nie między ludzi.

#16 ~Jerry~

~Jerry~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 13:15

Należy też polikwidować ustawowo na terenie miejskim małe przydomowe świniarnie, królikarnie, kurniki. Wytwarzają bowiem bardzo dużo smrodu, i są bardzo uciązliwe dla sąsiadów. Że też o higienie nie wspomnę.

Wróć na wioskę. Tam nie będzie śmierdzieć, bo wsie się wyludniły i nie ma komu hodować trzody chlewnej. Współczuję tylko Bielszczanom w pierwszym pokoleniu. Skąd będą przywozili wałówki? A teraz na poważnie.
Uważam, że Burmistrz nie pozwoli na budowę nowych tuczarni w sąsiedztwie terenów mieszkalnych, a także spowoduje (razem z Panią Wójt Gminy), że hodowca posiadający fermę w sąsiedztwie osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej i osiedla Hołowiesk (w tym również szpitala) opracuje i wykona zabezpieczenia, które wyeliminują odór z tuczarni. Bowiem słaba to przyjemność mieszkać w sąsiedztwie śmierdzącego zakładu i nie móc w lecie otworzyć okna w mieszkaniu. Nie wiem na czym te zabezpieczenia miałyby polegać. Może to powinna być zmiana sposobu żywienia trzody, może zainstalowanie pochłaniaczy zapachów, może stworzenie kurtyny zatrzymującej zapachy? Nie wiem. Ale tak dalej być nie może żeby kilka tysięcy osób mieszkało "w chlewie". Skoro w naszym kraju dba się o dobrostan zwierząt, to dlaczego nie dba się o dobrostan ludzi?

#17 pracoholik

pracoholik

VIP

• Użytkownicy
  • 1001 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 14:51

a ja myślałem, że już mamy świniarnie w Urzędzie Miasta :lol: :lol: :lol: :lol:

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 15:08

hahah otworzyć świniarnię jestem jak najbardziej za a na lokalizację nadaje się piwnica urzędu miasta. Odczują na własnej skórze konsekwencje swoich decyzji.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:33

a ja myślałem, że już mamy świniarnie w Urzędzie Miasta :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobrze myślisz, byłem tam dzisiaj w tej chlewni i sam sie o tym przekonałem.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 19:24

Uważam, że Burmistrz nie pozwoli na budowę nowych tuczarni

wielcem ciekaw na jakiej podstawie tak uważasz?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Bielsk Podlaski, Świniarnia, Smród, Czyste powietrze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych