Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowa Droga Krzyżowa - Św. Krzyża

471 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Paulina~

~Paulina~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 14:03

Nie że się czepiam, ale czy naprawdę stara droga krzyżowa była zła, że trzeba wydawać pieniądze na nową? Chodzi oczywiście o figurki przedstawiające drogę krzyżową na ścianach w św. Kryża.

Z "neogotyku" robi się nam pstrokaty barok w kosciele.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 18:24

Kościół był piękny.

Jego wystrój był spójny.

Wkurza mnie co mały napoleonek w nim porobił. Czy on pytał w ogóle projektanta i architekta, czy można coś zmienić?

Pewnie nie.

Najbardziej wkurzają mnie te świetlne miecze na ołtarzu. Co to ma wyrażać.

Najpierw podświetlił krzyż na niebiesko- jakby nie było innych kolorów pasujących doi wnętrza

Potem obniżył tabernakulum.

To, że on jest kurduplem i nie sięgał nie jest wytłumaczeniem (miał przecież schodki)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 18:34

Ciąg dalszy, bo mnie nerw nosi.

Aż mi się serce ścisnęło na widok usuwanych krat metalowych przy wejściu głównym.

Przecież to wszystko do siebie pasowało, a teraz rdzewieje na końcu parkingu.

Bezpowrotnie zniszczył kaplicę Matki Bożej.

A teraz słyszę jeszcze o drodze krzyżowej.

Po jakiego groma były nowe ławki, pewnie po to, żeby obłaskawić ludzi, jak sobie nowe trony sprawił.

Ciemne drewno nie pasuje do tej świątyni - czynią ją mroczną.

Jasne ławki były lepsze.

Ludzie przestańcie dawać mu na to kasę. Dajecie, a no nawet Wam nie nie mówi co z nią zrobi.

Ja z rodziną od 2 miesięcy jeździmy do Piotra i Pawła. Oswoiliśmy tam już ulubione miejsce. Tam po remoncie zrezygnowano z części ozdób i zdobień. To była zmiana na lepsze.

Ten mały napoleonek (czarny rycerz od świetlnych meczy) robi kiczowatą kapliczkę z pięknej świątyni.

stanowcze NIE jego pomysłom!

Amen

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 18:50

Jesteście chorzy.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 18:51

Było jasno, surowo i godnie, jak nie było tych pstrych fresków. Oprócz tego kompletnie nie rozumiem, po co naturalnej wielkości figura Chrystusa i wielkie postacie w stajence, a właściwie w stajni. Jakaś gigantomania czy co...

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 18:55

Mnie też to się nie podoba. Nie rozumiem po co zmieniać na gorsze?Ks.  Wyzner miał lepszy gust, wysublimowana prostota, a teraz króluje kicz nowobogacki. Nie rozglądam się, żeby nie denerwować się podczas mszy świ. Przejawy złego gustu, który robi sie nachalny.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 18:58

Szkoda naszego kościoła, jego dawnego wystroju. Po co to? Dla kogo? Nie rozumiem. Faktycznie obecny proboszcz na zły gust i nie rozumie , co to jest prostota .Czerwone chodniki mnie zadziwiły, a teraz te nowe tandetne stacje, zgroza.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 19:04

Szkoda naszego kościoła, jego dawnego wystroju. Po co to? Dla kogo? Nie rozumiem. Faktycznie obecny proboszcz na zły gust i nie rozumie , co to jest prostota .Czerwone chodniki mnie zadziwiły, a teraz te nowe tandetne stacje, zgroza.

Po co to wszystko zmieniać, skoro nie jest zniszczone? Po co wydawać kasę gdy nie ma potrzeby? Dla własnego kaprysu? Przecież ludzie w Łapach są biedni i jak daja na tacę to kosztem jakiś wyrzeczeń. I ten fatalny gust

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 19:57

Ludzie przestańcie dawać mu na to kasę. Dajecie, a no nawet Wam nie nie mówi co z nią zrobi.

A ja sobie poprzypuszczam: układ jest prosty: kasę dają lokalni przedsiębiorcy, którzy dziwnym trafem zyskują później więcej kasy, gdyż kolejnym dziwnym trafem urząd miasta jest dla nich bardzo przychylny i np przy budowie planowanej obwodnicy dziwnym trafem ich działki znajdą się na jej trasie .... gdybu gdybu, układ zamknięty. I wszystko dziwnym trafem w białych rękawiczkach...

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 20:28

A ja sobie poprzypuszczam: układ jest prosty: kasę dają lokalni przedsiębiorcy, którzy dziwnym trafem zyskują później więcej kasy, gdyż kolejnym dziwnym trafem urząd miasta jest dla nich bardzo przychylny i np przy budowie planowanej obwodnicy dziwnym trafem ich działki znajdą się na jej trasie .... gdybu gdybu, układ zamknięty. I wszystko dziwnym trafem w białych rękawiczkach...

Dzisiaj mnie nie zdziwi jesli to jest prawda.

Też nie rozumiem tych przeróbek, na gorsze?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 20:39

A czy ktoś wogóle poinformował Proboszcza, że to wszystko nie jest robione z gustem? Może On najzwyczajniej w świecie nie wie, bo wszyscy mu w oczy tylko komplementy mówią. Wyśle ktoś może maila do ks. Proboszcza z linkiem do dyskusji na proboszcz@parafialapy.pl . Wiem, że się zrobi się Mu przykro, ale może w końcu zrozumie, że Parafia to nie jest koroporacja, a Proboszcz to nie jest Manager, że po objeciu stanowiska musi zaistnieć reformami. Należy Mu się jednak uznanie, że w ciągu kilku lat osiągną taką pozycję w mieście, obsadził najważniejsze stanowisko w samorządzie lokalnym swoim człowiekiem i pociąga za wszystkie sznurki. Naprawdę wyrazy szacunku, mistrzowsko zostało to rozegrane. Szkoda tylko, że to wszystko nie dla dobra wspólnego.

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 20:49

skromności i pokory księdzu życzę

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 20:51

Estetyka jak u nowobogackich. Typowe.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 21:08

Nasz papież w niebie płacze i bije się w dzwona widząc, co ksiądz zrobił z tym kościołem.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 21:54

Te ledowe witrynki to jakiś koszmarek.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 21:58

Radzę życzliwie te nowe pomysły plastyczne umieścić w piwnicy, a obecne zostawić na miejscu. Niech ksiądz się liczy z opinią ludzi, którzy ten kościół budowali i odejmowali od ust sobie i rodzinie, żeby łożyć na nasz kościół.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2015 - 06:27

skromności i pokory księdzu życzę

A ja rozumu i empatii, warto słuchać innych nie tylko siebie.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2015 - 09:12

A ja rozumu i empatii, warto słuchać innych nie tylko siebie.

Podobnie było za ks. Bancha, który tez remont rozumiał jako rozwalenie zabytkowego wystroju kościoła i w części mu się udało, ale wskutek interwencji parafian udało się ocalic niektóre faragmenty starego wystroju (np. fragment ołtarza), bo by wszystko zniszczyl...co mu przeszkadzaly figury swAntoniego i sw Franciszka, ze je wyrzucil do kruchty, albo zabytkowa zaslona obrazu Matki Boskiej, a no nic, ale wladza robi co chce , nawet ta koscielna, choć powinna tylko sluzyc Bogu i ludziom...ale jak mowia "pycha idzie przed upadkiem" wiec nie traccie nadziei parafianie od Sw .Krzyza....

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:06

Podobnie było za ks. Bancha, który tez remont rozumiał jako rozwalenie zabytkowego wystroju kościoła i w części mu się udało, ale wskutek interwencji parafian udało się ocalic niektóre faragmenty starego wystroju (np. fragment ołtarza), bo by wszystko zniszczyl...co mu przeszkadzaly figury swAntoniego i sw Franciszka, ze je wyrzucil do kruchty, albo zabytkowa zaslona obrazu Matki Boskiej, a no nic, ale wladza robi co chce , nawet ta koscielna, choć powinna tylko sluzyc Bogu i ludziom...ale jak mowia "pycha idzie przed upadkiem" wiec nie traccie nadziei parafianie od Sw .Krzyza....

Ile jeszcze dajecie Krzysiowi w Łapach, dopóki wszystkiego nie zniszczy - łącznie z chęcia ludzi chodzenia do koscioła? 

Boże Ciało po wszystkich pipidówach to szczyt.... W przyszłym roku -oczywiści jesli Krzyś jeszcze będzie - proponuję :Tesco , Arhelan , Biedronka i na koniec SAM na Westerplatte.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:55

Radzę życzliwie te nowe pomysły plastyczne umieścić w piwnicy, a obecne zostawić na miejscu. Niech ksiądz się liczy z opinią ludzi, którzy ten kościół budowali i odejmowali od ust sobie i rodzinie, żeby łożyć na nasz kościół.

Vox populi, vox Dei...???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych