Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nobel dla Tokarczuk!

81 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 01:14

Ba, mieszkańcy Nowej Rudy już 8 gru 2015r. zwrócili się do Rady Miasta z żądaniem podjęcia uchwały dotyczącej pozbawienia pani Olgi Tokarczuk zaszczytnego tytułu honorowego obywatela miasta Nowa Ruda. W uzasadnieniu podano, cyt: "Wypowiedź pani Olgi Tokarczuk jest niezgodna z prawdą historyczną i szkaluje dobre imię narodu polskiego. To co zostało publicznie powiedziane stoi w absolutnej sprzeczności z założeniami polskiej polityki historycznej i szkodzi dobremu imieniu Polski zarówno w kraju jak i za granicą. Ponadto ten czyn wyczerpuje znamiona art. 133 KK w brzmieniu: Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W zgodnej ocenie wielu historyków wypowiedź Olgi Tokarczuk jest kłamliwa i prowokacyjna. Wpisuje się ona w nurt narracji tzw "polityki wstydu", której ostatnio swoimi publikacjami ton nadaje Jan Tomasz Gross. Według niej to my Polacy a nie Niemcy i Rosjanie mamy przejąć część, a w konsekwencji całą odpowiedzialność za zbrodnie nazistowskich Niemiec i sovieckiej Rosji, za skutki II wojny światowej, za programowe ludobójstwo milionów ludzi, za holokaust i zniszczenia wojenne. Nie zgadzamy się z taką fałszywą narracją bowiem jako naród polski jesteśmy ofiarami a nie sprawcami tych wszyskich nieszczęść, które są skutkami II wojny światowej. W naszych dziejach nie znajdujemy przypadków zbrodni dokonywanych przez Polaków jako większości narodowej, o które posądza nas pani Olga Tokarczuk. Polska nie była również nigdy w posiadaniu kolonii zamorskich w przeciwieństwie do innych krajów europejskich. W naszej historii nie odnajdujemy też potwierdzonego aktami prawnymi i źródłami historycznymi funkcjonowania systemu niewolnictwa czy segregacji rasowej, o które jesteśmy przez panią Olgę Tokarczuk oskarżani. (...)" Warto poznać treść całego, ponad 5-minutowego (5:03) materiału video na youtube: Tokarczuk bez obywatelstwa - akcja mieszkańców Nowej Rudy

#62 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 02:02

Nic tej pani nie czytalam. Bo z zasady nie czytam polskiej wspolczesnej prozy (tak juz mam). Ale ciesze sie z tego ze Polka ma nobla. POLSKA GORA w literaturze.

He, he, w tym miejscu dobrze jest zauważyć, że Olga TokarCZUK w odróżnieniu od pani Wisławy Szymborskiej (100% żydówki, bo po matce z domu Rottermund) żydowskiego pochodzenia się wypiera. Natomiast w ukraińskiej wersji wikipedii jakiś dziennikarz śledczy się domacał, że pani Tokarczuk ma ukraińskie pochodzenie chociaż wikipedia polskojęzyczna o tym nie wspomina a sama Olga Tokarczuk temu nie dość przekonywująco zaprzecza, patrz portal pch24: polacy-to-mordercy-zydow-i-wlasciciele-niewolnikow---uwaza-tegoroczna-laureatka-nagrody-nike.

#63 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 02:33

(...) Bo z zasady nie czytam polskiej wspolczesnej prozy (tak juz mam). Ale ciesze sie z tego ze Polka ma nobla. POLSKA GORA w literaturze.

Wobec powyższego wolę nie zadawać jakichkolwiek pytań tylko dodam, że Benjamin Lewertow znany jako Bronisław Geremek (w swoim czasie minister spraw zagranicznych RP) w ocenzurowanym wywiadzie dla żydówki Hanny Krall w roku 1981 powiedział o Polakach: "Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami. (...) cały ruch społeczny, który tworzymy — ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, — ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski,  — aby  żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom. (...)". Wpisz w przeglądarkę: zyd-bronislaw-geremek-w-wywiadzie-dla-zydowki-hanny-krall-w-roku-1981-o-polakach-ja-ich-po-prostu-nienawidze-rzecz-o-tym-jak-zydzi-zaplanowali-zniszczyc-polske

#64 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 09:48

Ba, poseł Grzegorz Braun będąc gościem Centrum Edukacyjnego Powiśle 23.10.2019r. podobnie jak ja wypowiedział się na temat twórczości Olgi TokarCZUK, cyt: "Noblistka Tokarczuk pośmiertnie dokonała mordu rytualnego na biskupie Kajetanie Sołtyku. Dwieście kilkanaście lat po jego przedwczesnym zgonie opisała go w swojej pseudo-dokumentalnej powieści, czyli w powieści, która udaje opartą na faktach historycznych. Opisała Bp Sołtyka jako zimnego mordercę, bezwzględnego łajdaka, który to rzekomo narobiwszy długów karcianych miał zaaranżować proces o mord rytualny, aby swoich wierzycieli posłać na tamten świat żytomierskich Żydów. Osnuty na wymysłach, które były pożywką dla czarnego pijaru jeszcze za życia bp. Sołtyka. Był realizowany czarny pijar. Przeprowadziwszy własną w tej sprawie kwerendę historyczną stwierdzam, że nie ma żadnych dowodów na realność tych rzeczy, które panu biskupowi przypisała pani Olga Tokarczuk (...) Pani Tokarczuk na tych faktach historycznych osnuła swoją anty-polską, anty-katolicką fantasmagorię. Zatem pani Olga Tokarczuk jest insynuatorką. (...) Z rosnącym zainteresowaniem obserwowałem lansowanie tej pretensjonalnej pisarki na najwybitniejszą personę współczesnej polskiej prozy. Myślę, że to jakieś powtórzenie kazusu Wisławy Szymborskiej, kieszonkowej noblistki Adama Michnika. Olga Tokarczuk jest kolejną taką noblistką." Patrz: video-Dokonala-posmiertnie-mordu-rytualnego-Braun-szokujaco-o-Tokarczuk (na portalu tysol.pl)

#65 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 09:50

A teraz gwóźdź programu, cyt: W uzasadnieniu przyznania Nobla Tokarczuk napisano, że otrzymuje go za "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia". Patrz: grzegorza-brauna-zapytano-o-olge-tokarczuk-nie-przebieral-w-slowach (na portalu dorzeczy.pl).

#66 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 10:29

W tym miejscu warto wspomnieć, że poseł Grzegorz Braun jest niejedynym, który ma podobne zdanie co ja. Np senator Waldemar Bonkowski, który w trakcie dyskusji w senacie nad przyjęciem uchwały z okazji przyznania literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk powiedział, cyt: "– Ja za uchwałą dla pani Olgi Tokarczuk głosować nie będę. Nie będę się wypowiadać na temat literatury, bo się na tym nie znam, ale to ostatnie zdanie, które pan senator Rulewski powiedział, że sławiła imię Polski, to jest bardzo dyskusyjne. (...) – Że rzekomo Polacy byli właścicielami niewolników, że mordowali Żydów i tego typu historie – wymieniał senator, argumentując swój sprzeciw. Bonkowski sceptycznie podchodzi też do samej nagrody Nobla: – Nagroda się zdewaluowała. Dostają ją głównie ludzie z lewackich środowisk. A szczególnie jak ktoś szkaluje Polskę, to jest nagradzany." Patrz: byla-jednym-z-kilku-polakozercow-senat-ostre-slowa-pod-adresem-tokarczuk (na portalu dorzeczy.pl)

#67 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 10:32

A co mimo tak mocnych argumentów zrobił "polski senat"?, cyt: "Za przyjęciem uchwały było 60 senatorów, przeciw 2, a 12 wstrzymało się od głosu. "W dniu 10 października 2019 r. Jury Akademii Szwedzkiej ogłosiło, że literacką Nagrodę Nobla za 2018 r., najważniejszą światową nagrodę w dziedzinie literatury, otrzymała nasza Rodaczka Olga Tokarczuk – piętnasta kobieta wśród ponad setki dotychczasowych laureatów tej nagrody. Jest to piąta nagroda literacka na przestrzeni 118 lat jej przyznawania, dla przedstawicieli Polski, ale po raz pierwszy dotyczy ona osoby, której zasadnicza część twórczości powstała w wolnej Polsce. Decyzja Komitetu Noblowskiego pięknie wpisała się w obchody 100-lecie odzyskania niepodległości" – głosi treść uchwały. Dalej wskazano: "Senat Rzeczypospolitej Polskiej gratuluje Oldze Tokarczuk międzynarodowego sukcesu. Uznajemy jej ogromne zasługi dla światowej literatury, w tym dla budowy dobrego imienia Polski w świecie".

#68 ~Behemoth~

~Behemoth~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 17:39

To kolejny sukces Mojej Ojczyzny, choć w niej samej nie znajdujący w pełni należnego szacunku. To kolejna po 27:1 porażka ignorantów. Vivat Pani Olgo!

#69 ~biały~

~biały~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 20:37

To kolejny sukces Mojej Ojczyzny, choć w niej samej nie znajdujący w pełni należnego szacunku. To kolejna po 27:1 porażka ignorantów. Vivat Pani Olgo!

Wiwat, ale bez politykierstwa !

#70 ~cryo~

~cryo~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:12

możemy się umówić , że Nobel Pani Tokarczuk jest dla cryo i podobnych a dla reszty podwyżki wódy, papierosów i śmieci ..... pasuje?

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2019 - 19:03

He, he, w tym miejscu dobrze jest zauważyć, że Olga TokarCZUK w odróżnieniu od pani Wisławy Szymborskiej (100% żydówki, bo po matce z domu Rottermund) żydowskiego pochodzenia się wypiera. Natomiast w ukraińskiej wersji wikipedii jakiś dziennikarz śledczy się domacał, że pani Tokarczuk ma ukraińskie pochodzenie chociaż wikipedia polskojęzyczna o tym nie wspomina a sama Olga Tokarczuk temu nie dość przekonywująco zaprzecza, patrz portal pch24: polacy-to-mordercy-zydow-i-wlasciciele-niewolnikow---uwaza-tegoroczna-laureatka-nagrody-nike.

Uklrainskie, niewatpliwie. TokarczUK!!!!

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2019 - 19:16

Sobaka proklaty. Faszysta jobanyj w rot. Jibaty tyji bladi Poleszukiw z Hajowky, sobaki proktaty.

Jibaty tyje sobaky sołdaty proklaty. Wiecznaja pamiat pagibszym ludej.

To po japonsku jest? Przetlumacz na polski, gowniarzu, zeby Polacy zrozumieli. Mowimy po polsku, angielsku niemiecku ale to co powyzej to co to jest? Japonski, chinski, koreanski? W Bialymstoku nie jest za duzo ludzi ktorzy znaja jezyki azjatyckie, wiec prosze, przetlumacz na ktorys w cywilizowanych europejskich jezykow a nie jakas azja.

#73 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2019 - 19:25

Proszę się nauczyć czytać po polsku ze zrozumieniem. To prawosławni sami twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak ''prawosławny Polak'' i bardzo dobrze. Gdzie jest napisanie o wsadzaniu do więzienia,swojaku?

Sa prawoslawni Polacy, ja nim jestem i moja dosc liczna rodzina. Jestesmy prawoslawni bo tak wybrali przodkowie ale jestesmy Polakami z krwi i kosci. Rodzina wywodzi sie spod Łodzi. Pradziadowie przybyli tu w polowie XIX w. i spodobalo im sie prawoslawie, nie mowcie wiec ze niema prawoslawnych Polakow.

#74 ~zdrajczyni~

~zdrajczyni~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 10:24

ona promuje żydów a szkaluje nas temu dostała nagrode, żydki tam górą

#75 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 20:28

Pytanie czy ona dostała literacką nagrodę nobla czy za działalność polityczna i uprawianie jej w swojej twórczości , pomijajc fakt że nie jest ona historykiem z wykształcenia tak jak Gross ,ta pani wypowiada się na tematy historyczne bez potrzebnej wiedzy i po prostu opowiada bzdury

Ale jej twórczość  doskonale wpisuje się w antypolska nagonke na swiecie krecona po to by wymusic na Polsce zapłatę roszczeń żydowskich za 2 wojne które sa bezprawna próba wymuszenia ,stąd ta nagroda ,raczej to szkalowanie dobrego imienia Polski na swiecie , a nie jego promowanie, ona dostała ta nagrodę za działalność polityczna nie literacką do tego oderwana od faktów i prawdy historycznej  

Proponuje obejrzeć  dr E Kurek o noblu dla Tokarczuk , Jedwabne anatomia kłamstwa , Powrót do Jedwabnego

#76 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:31

Uklrainskie, niewatpliwie. TokarczUK!!!!

Według mnie , brytyjskie -UK .Ty też Brytyjczyk - "głupi GBur" .

#77 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 13:21

Według mnie , brytyjskie -UK .Ty też Brytyjczyk - "głupi GBur" .

Pośpieszył się, bo pewnie chodziło o -CZUK  :lol:

#78 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 619 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 16:01

dostała za szkalowanie naszego kraju, za to żydki nagradzają ;

#79 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 16:22

dostała za szkalowanie naszego kraju, za to żydki nagradzają ;

święta prawda, a konkretnie syjoniści i emancypantki 

#80 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 17:01

A pierwszą emancypantką była biblijna Ewa, którą SSyn wążsss do złego namówił (chociaż niczego jej nie brakowało) więc zwędziła jabłko akurat z tego drzewa, które powinna szerokim łukiem omijać. Ale emancypantce zamarzyło się królestwo amazonek w nimfolesboraju. Od tamtej pory amazonki znamy tylko z mitów, raj się w piekło zamienił a nie jeden Adam ma dość obłudy i zakłamania, podobnie jak literacki faraon Ramzes XIII Sary  ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych