Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nietrzymanie moczu

46 odpowiedzi w tym temacie

#21 alaalinka11

alaalinka11

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 16:38

Mogę polecić zabieg u doktora Witolda Smoleńskiego. Został wykonany bezboleśnie, szybko, a co najważniejsze profesjonalnie i z największą starannością :) Efekty są fantastyczne, poczułam ogromną ulgę, a mój problem został wspomnieniem. Jedynie wspomnieniem :) Koszt takiego zabiegu to 4 tysiące zł, ale warto :) Mój zabieg był wykonywany w klinice Bonadea, którą również mogę polecić. Ale jak Bonadea, to tylko doktor Smoleński :)

#22 ~inka~

~inka~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 16:58

Moja mama przez to przechodzi i ciocia więc wiem co to znaczy dla wielu kobiet ale słyszałam że i też faceci mają z tym problem niestety;/. W orthosie we Wrocławiu można wykonać na to zabieg też są na to specjalne ćwiczenia mięśni Kegla itd. więc warto z nich skorzystać.... aby sobie pomóc.

#23 marlen@

marlen@

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 11:57

Nie brzmi zbyt optymistycznie...

#24 ~Aneczka~

~Aneczka~
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 13:04

Jest wiele czynników, mogących mieć wpływ na nietrzymanie moczu, należą do nich m.in. płeć, wiek czy Infekcje układu moczowo-płciowego. Znacznie więcej informacji pozyskasz na świetnie przygotowanej stronie pessar.pl

#25 ~kamila2727~

~kamila2727~
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 09:38

Czy ktoś z was próbował walczyć z nietrzymaniem moczu poprzez trening mięśni dna miednicy? 

#26 ~gustka~

~gustka~
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 15:14

Tak, to pomaga, ale potrzeba czasu i systematyczności. Ja widzę nieznaczną poprawę i chyba jednak zdecyduję sie na zabieg. Widziałam, ze w Orthos cena zabiegu zaczyna się od 4400 zł, jestem w stanie tyle poświęcić za powrót do komfortowego życia.

#27 ~vera88282~

~vera88282~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:30

Czy ktoś z was próbował walczyć z nietrzymaniem moczu poprzez trening mięśni dna miednicy? 

Moja mama też korzysta z takich ćwiczeń. Wożę ją specjalnie pod Warszawę, bo w Constance Care mają urządzenie Pelvictrainer. 10, do 20 serii ćwiczeń powinno znacznie poprawić pracę mięśni, które mama nauczy się kontrolować. 

#28 ~olla~

~olla~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 15:00

gustka, ja miałam u nich taki zabieg i powiem jedno: warto. Po zabiegu szybko doszłam do siebie, nie odczuwam żadnych doleiliwości. Obrót o 180 stopni, nawet na zumbę zaczęłam chodzić bez obaw.

#29 ~Benia~

~Benia~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 21:56

Tak, to pomaga, ale potrzeba czasu i systematyczności. Ja widzę nieznaczną poprawę i chyba jednak zdecyduję sie na zabieg. Widziałam, ze w Orthos cena zabiegu zaczyna się od 4400 zł, jestem w stanie tyle poświęcić za powrót do komfortowego życia.

Mogę śmiało to polecić u nich. Ja również się na to zdecydowałam i nie żałuję. Po powrocie do pełni sprawności mogę powiedzieć jedno - warto.

#30 ~rattka~

~rattka~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 13:58

Ja tez się zdecydowałam na zabieg u nich. Próbowałam cwiczeń, różnych metod z internetu i efekty marne. Jeśli po zabiegu wszystko ma wrócić do normy, to myślę, że warto.

#31 ~Benia~

~Benia~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 19:03

Ja tez się zdecydowałam na zabieg u nich. Próbowałam cwiczeń, różnych metod z internetu i efekty marne. Jeśli po zabiegu wszystko ma wrócić do normy, to myślę, że warto.

Z ćwiczeniami to jest różnie - jednym pomagają, innym nie. Niestety w większości przypadków bez profesjonalnego leczenia efekty są marne. Trzeba raz się zebrać w sobie, zrobić zabieg i gwarantuję, że można zapomnieć o problemie.

#32 ~Midwife~

~Midwife~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 09:35

Na zabieg musi skierować najpierw lekarz. On nie kieruje wszystkich jak leci, tylko najpierw jest diagnostyka. Zabieg z taśmami to ostateczność. Najpierw się sugeruje właśnie rehabilitację i REGULARNE ćwiczenia dna miednicy. Trzeba się tego nauczyć, bo nie wszystkie kobiety maja świadomość i czucie tych mięśni. Jeśli ćwiczenia nie sa wykonywane prawidłowo, to niestety nie przynoszą żadnego efektu. Z mojego doświadczenia wynika, że ok 60-75% kobiet nawet jeśli próbuje wykonywać takie ćwiczenia, to samodzielnie wykonuje je nieprawidłowo. Dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą/fizjoterapeutą uroginekologicznym.

#33 ~voice~

~voice~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:37

@Midwife

Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie polecasz jakieś filmy/materiały w internecie dotyczące prawidłowego wykonywania tych ćwiczeń?

#34 ~moniaw23~

~moniaw23~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 12:12

Moja mama też korzysta z takich ćwiczeń. Wożę ją specjalnie pod Warszawę, bo w Constance Care mają urządzenie Pelvictrainer. 10, do 20 serii ćwiczeń powinno znacznie poprawić pracę mięśni, które mama nauczy się kontrolować. 

Jakie są terminy na te ćwiczenia? Długo się czeka do CC?

#35 ~Benia~

~Benia~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 22:34

No przecież nie twierdzę, że wszystkie mamy iść, położyć się na stół i kazać się kroić ;) Chyba wiadomo, ze najpierw jest konsultacja i to lekarz decyduje czy nie ma przeciwwskazań czy mniej inwazyjnych metod. Ale jeśli nic nie działa, to zabieg to jedyne i najlepsze wyjście.

#36 ~Kalarepka~

~Kalarepka~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2018 - 19:20

Mogę śmiało to polecić u nich. Ja również się na to zdecydowałam i nie żałuję. Po powrocie do pełni sprawności mogę powiedzieć jedno - warto.

A kogo konkretnie w Orthos polecacie bo nie doszukałam się informacji?

#37 ~Midwife~

~Midwife~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2018 - 07:38

@Midwife

Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie polecasz jakieś filmy/materiały w internecie dotyczące prawidłowego wykonywania tych ćwiczeń?

Polecam konsultację ze specjalistą. Filmy nie zweryfikują czy wykonujesz badania prawidłowo, nie zbadają Cię w czasie wykonywania ćwiczeń a to jest podstawą.

#38 ~Midwife~

~Midwife~
  • Goście

Napisano 04 maj 2018 - 19:03

A kogo konkretnie w Orthos polecacie bo nie doszukałam się informacji?

W Szpitalu Orthos przyjmuje świetny ginekolog dr Maciej Zalewski i on wykonuje tam zabiegi związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Do niego polecam się udać na konsultację i omówić ew. plan terapeutyczny.

#39 ~Kanapeczka~

~Kanapeczka~
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 12:08

Midwife a długo czekałaś na konsultację? Różne opinie słyszałam a nie ukrywam, że zależy mi na czasie jak i na wspomnianym Lekarzu..

#40 ~Midwife~

~Midwife~
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 11:00

Midwife a długo czekałaś na konsultację? Różne opinie słyszałam a nie ukrywam, że zależy mi na czasie jak i na wspomnianym Lekarzu..

Nie czekałam na konsultację tam. Z racji wykonywanego zawodu (jestem położną jak sam nick wskazuje) mniej więcej orientuję się kogo warto odsyłać pacjentki z problemami mięśni dna miednicy i nietrzymaniem moczu a uwierz mi, że ten problem jest bardzo powszechny, tylko się o nim nie mówi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych