Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nietrzymanie moczu

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ela4

ela4

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 19 październik 2015 - 14:03

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u osób starszych ?  Skąd to sie wogóle bierze czy ktoś może coś wiecej powiedziec na ten temat ? Jak z tym sobie poradzic?

#2 ~Babiczka~

~Babiczka~
  • Goście

Napisano 19 październik 2015 - 16:40

Najlepiej zapytać się lekarza.Przyczyn może być wiele ,przebyte operacje,przyjmowane lekarstwa i wiele wiele innych.Wpisz w wyszukiwarce zagadnienie"nietrzymanie moczu u osób starszych " i ukaże Ci się sporo odpowiedzi.Trzeba jednak wiedzieć, że w każdym przypadku to indywidualna przyczyna i niezwłocznie przekazać ten problem dla lekarza.

#3 ela4

ela4

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 19 październik 2015 - 22:00

Wiem że bez lekarza i tak się nie obejdzie. Ale za nim sie do niego wybiore z mamą to wolę się coś o tym dowiedziec. A uwierz, mamę ciężko jest wyciągnąc do lekarza:( Więc sama chciałam sie co nieco dowiedziec, aby ją jakoś wesprzec i pomóc. Bo strasznie to przeżywa.. Czy ktoś u was w rodzinie też ma podobny problem?

#4 ~Babiczka~

~Babiczka~
  • Goście

Napisano 19 październik 2015 - 22:28

Wiem że bez lekarza i tak się nie obejdzie. Ale za nim sie do niego wybiore z mamą to wolę się coś o tym dowiedziec. A uwierz, mamę ciężko jest wyciągnąc do lekarza:( Więc sama chciałam sie co nieco dowiedziec, aby ją jakoś wesprzec i pomóc. Bo strasznie to przeżywa.. Czy ktoś u was w rodzinie też ma podobny problem?

Ogromny szacunek dla pani za taką troskę i wsparcie mamy.Moja prababcia miała ten problem i z moją rodziną zadziałaliśmy tuż po nadejściu pierwszych objawów,zgłaszając problem dla lekarza.Tam w gabinecie był przeprowadzony wywiad i badania.Lekarz stwierdził jaki to rodzaj nietrzymania moczu(jest kilka rodzai)i podjął leczenie.Po niedługim czasie problem się zmniejszał i o wiele łatwiej było utrzymać higienę.Prababcia też się lepiej czuła i była już o wiele bardziej spokojniejsza.Sama po sobie wiem jaki to dyskomfort bo dosyć niedawno też miałam problem nietrzymania moczu w czasie ciąży.Tu zdecydowanie odradzono mi leczenie farmakologiczne i musiałam zapisać się na specjalną gimnastykę,po kilku seansach problem znikł i mam soków do dziś.Moja teściowa męczyła się z problemem nietrzymania moczu przez ponad 36 lat dopóki nie poznała mnie.Pokazałam dla niej jak ma ćwiczyć i wzmacniać mięśnie Kegla.Robiła to codziennie przez pół roku.Chodzi też z sąsiadkami na nordic walking i problem popuszczania moczu ustąpił.Obyło się bez lekarstw.Jednak ona przez tak wiele lat wstydziła się powiedzieć o tym dla lekarza i męczyła się zamiast samej sobie pomóc.Cieszę się,że mnie posłuchała,ale gdyby gimnastyka dla niej by nie pomagała to zdecydowanie wybrałabym się z nią do lekarza.

#5 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 październik 2015 - 03:36

Ja przechodziłam, a właściwie to nadal to przechodzę ze swoją babcią. Znam problem i wiem, jak się czujecie.

#6 ~Patrycka~

~Patrycka~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2015 - 11:07

Nie znam się na samym mechanizmie pojawiania się tego problemu ale wiem jak sobie z tym poradzić. Zwłaszcza dla kobiet które są po porodzie zalecany jest zabieg laserowy. Po przeanalizowaniu gdzie mogę go wykonać zdecydowałam się na Esteticenter w Lublinie ponieważ to jest gabinet zaoptarzony w najnowsze sprzęty których jest tylko kilka w całej Polsce! Rekomendacje mojej przyajciółki tez zaważyły , że właśnie tam zrobiłam ten zabieg i czuję sie bardzo dobrze zarówno jeśli chodzi o to jak przebiegał zabieg i to co przyniósł :)

#7 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 18:10

Nie każdego stać na taki zabieg, a starsi ludzie nie zawsze mają zdrowie pozwalające na przeprowadzenie znieczulenia niestety. Na dobry początek zamiast zabiegu polecałabym po prostu dobre wkładki urologiczne. Rozwiążą problem z codziennym funkcjonowaniem i zaoszczędzą poczuciu upokorzenia i lęku, że ktoś zauważy, zorientuje się, że taka dolegliwość jest.

#8 Babara Joanna

Babara Joanna

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 17:16

A jak wkładki przemokną, co wtedy? Czy są w ogóle jakieś bezpieczne żeby można było kichnąć czy śmiać się bez obaw że się pomoczy bieliznę?

#9 ~Babiczka~

~Babiczka~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 20:25

A jak wkładki przemokną, co wtedy? Czy są w ogóle jakieś bezpieczne żeby można było kichnąć czy śmiać się bez obaw że się pomoczy bieliznę?

Używałam wszystkich rodzai wkładek dostępnych na rynku,ale to i tak nic przyjemnego to noszenie ich.Zawsze jest dyskomfort ponieważ gdy są mokre to często dochodzi do odpażeń.Ciągła wilgoć w okolicach intymnych powoduje też drożdżycę i nawet infekcje w tychże okolicach.Skorzystałam z kinezyterapii.To lecznicza gimnastyka, która sprawiła,że mój problem z nietrzymaniem moczu całkowicie zniknął z życia.Seanse zaczęłam 11 dni po porodzie.Uczęszczały na nie również panie,które były też i ponad 20 lat po porodach i również nie mają już problemu z posikiwaniem.

#10 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 08:20

@Barbara, zwykłe przemokną na pewno, ale specjalistyczne są kilkakrotnie bardziej chłonne, a do tego wciągają do środka brzydki zapach. Takie są znacznie lepsze i komfortowe.

@Babiczka, Tena próbowałaś? Przy nich odparzeń nie dostaniesz, bo na powierzchni sa suche.

#11 ~Babiczka~

~Babiczka~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 14:28

@Barbara, zwykłe przemokną na pewno, ale specjalistyczne są kilkakrotnie bardziej chłonne, a do tego wciągają do środka brzydki zapach. Takie są znacznie lepsze i komfortowe.

@Babiczka, Tena próbowałaś? Przy nich odparzeń nie dostaniesz, bo na powierzchni sa suche.

Tena nie stosowałam ponieważ wykorzystałam zapasy zwykłych wkładek,których niepotrzebnie zakupiono mi aż kilkanaście opakowań na raz, zamiast jednego opakowania na wcześniejsze wypróbowanie.Po kinezyterapii u mnie problem z posikiwaniem już przeminął.Opiekuję się czasami starszą sąsiadką.Ta pani ma również problem z nietrzymaniem moczu.Kupiłam dla niej na próbę opakowanie wkładek Tena i z całą pewnością mogę je polecić innym paniom mającymi tą dolegliwość.Są droższe,ale naprawdę warto.Po raz pierwszy firmę Tena i ich produkty poznałam kilkanaście lat temu za granicą,podczas opieki nad osobami starszymi.Tam również były w bardzo częstym użyciu i doskonale się sprawdzały.Wcześniej nie wiedziałam,że w Polsce też są dostępne.

#12 ~bea~

~bea~
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 17:50

Wiem jaka to bardzo nieprzyjemna dolegliwość :( Tylko, że ja po namowie poszłam do kliniki i po zabiegu laserem nie mam z tym problemów. Na prawdę nie ma co  sie męczyć a samo na pewno nie przejdzie. Zabieg jest bezbolesny, ja robiłam w Elite na Złotej.

#13 Elżunia

Elżunia

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 11:16

moja mama zaczyna mieć właśnie problemy z nietrzymanie moczu. Jakiś czas temu przeszła infekcję pęcherza i od tego się zaczęło. Chyba powoli przymierzam się do zakupu jej jakichś peiluchomajtek ale kiedyś jak widziałam takie produkty to wydawały mi się strasznie wielkie a moja mama mimo wieku jest w miarę aktywa koleżeńsko. Wiecie coś może na temat sprawdzonych produktów w tej dziedzinie

#14 ~Barbara~

~Barbara~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:12

A może lepsze będą od wkładek pieluchomajtki np. tena pants są bardzo dobre sama stosuje od kilku miesięcy są wygodne i bezpieczne i zakłada się je jak zwykłą bieliznę nawet pod ubraniem niema nic widać.polecam

#15 ~marysia~

~marysia~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2016 - 14:13

To krępująca choroba, ale da się z tym funkcjonować. U mojego dziadka sprawa się Uropen. To cewnik zewnętrzny z silikonu plus bawełniane majtki mocujące. Nie zsuwa się to, nie uwiera, jest dobrze pomyślane.

#16 ~klaudiaopr~

~klaudiaopr~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:36

Mój dziadek jest osoba leżącą od roku cięzko choruje i przy nietrzymaniu moczu zakładamy mu tena slip jak zalecił lekarz, są mocne, chłonne. Widać że są bardzo potrzebne bo bez nich to nie wiem jak byśmy sobie poradzili.

#17 Elżunia

Elżunia

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 01 październik 2016 - 06:26

Barbara - niestety wkładki się nie sprawdziły - problem jest zbyt duży ale poszłam za sugestią i z tej serii tena kupiłam te pieluchomajtki dla osób chodzących - miałyśmy z mama małą przeprawę przez ten produkt ale teraz jest zdecydowanie mniej nerwowa

#18 Gaba

Gaba

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 01 październik 2016 - 11:51

Kupujecie w aptece czy w marketach? Na dziale z podpaskami widziałam takie rzeczy.

#19 Elżunia

Elżunia

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 28 październik 2016 - 10:01

Gaba my kupujemy w aptece bo mamy zdecydowanie bliżej - choć szczerze nigdy nie patrzałam w marketach czy mają ten produkt. Choc nie wiem jak to jest z marketami bo w aptekach refundują te pieluchomajtki

#20 ~inka~

~inka~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 16:58

Moja mama przez to przechodzi i ciocia więc wiem co to znaczy dla wielu kobiet ale słyszałam że i też faceci mają z tym problem niestety;/. W orthosie we Wrocławiu można wykonać na to zabieg też są na to specjalne ćwiczenia mięśni Kegla itd. więc warto z nich skorzystać.... aby sobie pomóc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych