Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nieroby W Bielsku - Podlaski Poszukuje

273 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 18:53

Nie ma komuny,zasowalbys za 5zl/h.MOps by do pracy skierował, z głodu byś się za robotę wziol, a nie narzekał na, pracodawcę.

Pisać się naucz bo cię "wezmo" do zakładu.. Zamkniętego..

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 19:15

Nie ma komuny,zasowalbys za 5zl/h.MOps by do pracy skierował, z głodu byś się za robotę wziol, a nie narzekał na, pracodawcę.

moralizator,zapewne jeszcze niedawno pasał i kopulował z kozami na Wzgórzach Golan.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 19:51

Akurat za komuny zasuwali wyłdzone renty za bolący paluszek dzisiaj z zusu  gdybys zaszedł tam na komisję z głowa pod pachą to bys nic nie dostał a za komuny za bzdury , ludziom lepiej się zyło i jeśli chodzi o zarobki ludzie byli w stanie bez problemu wychować 2 czy więcej dzieci .

To teraz ludzie zapieprzaja za bezcen nie stać ich na nic nawet na 1 dziecko

#44 ~Były pracownik firmy pryw~

~Były pracownik firmy pryw~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 20:47

ja jako pracodawca chce tez cos powiedziec, rozumiem ze kazdy chce zarabiac wiecej, wiecej wydawac w biedronkach i lidlach ale.... aby placic wiecej fire musi na to byc stac. Jak taki pronar zaplaci wiecej po okolo 2tys zł, dla np 30 pracowników, znika z firmy 60tys zł, z ZUS'ami 80tyz zł, i co? juz firma staje sie nie rentowna, nie opłaca sie trzymac zakładu, trzeba zamukac. I wszyscy panowie na bruk. Czy to jest  tak łatwo zrozumieć? Z podwyzką płac muszą tez wzrosnać ceny usług, towarów itp a na to juz nikt nie chce sie zgodzić. Jak ja w swoje firmie zrobiłem podwyzke pewnej usugi o 20zł. to nagle wszyscy obrazają sie , jaki to ze mnie wyzyskiwacz itp. ale kazdy chce zarabac wiecej.  AHA i jeszcze jedna najwazniejsza zasada, jaka praca taka płaca. wiekszosc z piszących tu tak nie potrafi wkreta wkrecic albo maila napisać a chce zarabiac nie wiadomo ile.  Człowieku puknij sie w łab i pomysl, jak chcesz miec opłacony ZUS i zarabiac 5 tys to twoja robota dla firmy ma sie oplacac, tz masz więcej zarobić na firmy niż oni ci płacą. Mały przykład, chcesz 5tys z zusem, to jest około 7ys zł, pracujesz w pizzerii i wozisz pizze. 20 dni w miesiącu 7000 x 20 dni =350zł dziennie. po 8 godzin dziennie czyli 43zł na godzine. jak na pizzy zarabia się przykładowo 50% (naprawdę strzelam bo się nie zmam) tj pizza za 20zł zarabiamy 10zł. czyli aby firma na ciebie zarobila po w godzine musisz rozwieść 4,3 pizzy czyli 1 pizza co 13min. Tak przez 8 godzin, wykonalne? ale teraz koszt utrzymania lokalu przynajmniej 3-4 tys, kucharz który te pizze robi, tez chce zarabiać 5tys, to już spinaj pośladki bo 1 pizza co 6min, aha i pracodawca, wlasciciel tez chce mieć te 5tys z ciebie, wiec jeszcze bardziej się spinasz i rozwozisz pizze 1 szt co 4min. ogolnie aby firma przetrwala musisz rozwiesz około 140 pizzy dziennie. 

Dziwne ale na zachodzie to działa. Np  USA w Macu hamburger tyle co w Polsce kosztuje a zarobki około 8-10 dolców na rękę dla młodego pracownika, który to traktuje jako pierwszą pracę. To najprostszy przykład.

Polski pracodawca na początek kupi furę, potem furę wypasioną dla syna, potem zrobi wypasiony remont, potem wakacje. A pracownik? przecież na jego miejsce jest kilku innych, ani to nie te czasy.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 20:55

Akurat za komuny zasuwali wyłdzone renty za bolący paluszek dzisiaj z zusu gdybys zaszedł tam na komisję z głowa pod pachą to bys nic nie dostał a za komuny za bzdury , ludziom lepiej się zyło i jeśli chodzi o zarobki ludzie byli w stanie bez problemu wychować 2 czy więcej dzieci .
To teraz ludzie zapieprzaja za bezcen nie stać ich na nic nawet na 1 dziecko

Dokładnie...

#46 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 22:00

no widzisz, mam swóją działalność od 10 lat, wynajmuje tez kilka lokali to raczej cos wiem.

a po co wynajmuje lokal? była wcześniej rozmowa ze dużo stoi pustych. A po co mi lokal? jak no mam otworzyć sklep z butami to gdzie mam go otworzyć? w domu? bloku? piwnicy czy garażu? bo nie rozumiem. 

Mowa była o pustych lokalach wiec wytłumaczyłem dlaczego tyle jest pustych, proste. 

Nie kwestionuję cen wynajmu lokali (nie bez powodu w centrach miast są głownie apteki i placówki banków)  

Powtarzam pytanie: po co idziesz w biznes generujący koszty, które przewyższają Twoje mozliwości? 

To, że mimo świadomości kosztów chcesz otwierać sklep z butami - brawo za fantazję. Idźmy dalej, czemu nie kupić ziemi i otworzyć stadniny czy coś w tym stylu? Co za róznica czy wynajmiesz lokal na który Cię nie stac czy weźmiesz kredyt na który równiez Cię nie stać?

Nie obraź się, ale to myślenie z gatunku; mam dyplom, nie pójdę dopracy przy łopacie.

Zatoczylismy więc kółko: umiesz rozkręcić firme? Działaj! Nie umiesz? Pogódź się z tym i znajdź alternatywę.

#47 ~wyzyskiwacz~

~wyzyskiwacz~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 08:32

za komuny to 2 dzieci wychowywało sie w bloku mieszkając z rodzicami, na samochód trzeba było zbierac 10 lat, a pozniej czekac rok na odbiór. W blokach parkingi swieciły pustkami bo co 10ty miał auto albo i nie. Wszyscy tez pracowali , WSZYSCY bez wyjątku a nie beczeli na forach. Przeprowadz się do rodziców, zrezygnuj z auta, pizzy, telefonu, internetu, coca coli, kebabów i innych uciech a zobaczysz ile kasy ci zostanie, a na wakacje namiot, ponton i nad jezioro pociagniem, aha i wędlinka 2 razy w tygodniu, a do pracy kanapeczki z serem i pomidorek. Uwierz ze portfel będzie pełny

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 09:32

Ile oddajecie bandytom w podatkach? Płacac za jedzenie,benzynę,vat,akcyza.Jeszcze mordę drą w  telewizorach ,że mało,małoooo,jeszcze więcej,więcej daj.

W tzw. średniowieczu też tak was doili? 

#49 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 11:45

Suma moich zasilkow jest rowna pensji, ktora mialem, wiec po co mam isc do pracy ??? Niech robią inni na mnie :)

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 14:12

za komuny to 2 dzieci wychowywało sie w bloku mieszkając z rodzicami, na samochód trzeba było zbierac 10 lat, a pozniej czekac rok na odbiór. W blokach parkingi swieciły pustkami bo co 10ty miał auto albo i nie. Wszyscy tez pracowali , WSZYSCY bez wyjątku a nie beczeli na forach. Przeprowadz się do rodziców, zrezygnuj z auta, pizzy, telefonu, internetu, coca coli, kebabów i innych uciech a zobaczysz ile kasy ci zostanie, a na wakacje namiot, ponton i nad jezioro pociagniem, aha i wędlinka 2 razy w tygodniu, a do pracy kanapeczki z serem i pomidorek. Uwierz ze portfel będzie pełny

To , że dzieci wychowywały się mieszkając z rodzicami to chyba normalne a co za ujma że mieszkały w bloku 2 dzieci to był standard 3, 4  wcale nie było rzadkoscia np. na moim osiedlu .

Wszyscy pracowali nie powiem wielu siedziało na wyłudzonych rentach ,były też niebeskie ptaki co spędzali czas przy butelcew parku,  że samochodów tyle nie było ,ale zarabiali tyle że mogli wykarmić wykształvcić 4 dzieci czy 2 , pracowali na umowy o prace ,płatne urlopy dofinansownaie do urlopu ,na obozy np. harcerskie dla dzieci, wyprcowana emerytura często dość wysoka jak na polskie realia.

A teraz co umowa o prace to rarytas , co było przez 8 lat za po smieciówy ,na czarno za 4-5 zł na godzinę ,mogą zapomnieć o urlopach ,emeryturze , własnym mieszkaniu z czego z pracy za 1500 zł na smieciówie ,nawet gdyby była to umowa o prace .

Co do jedzenia jak to mówisz w Bielsku akurat wielu pochodzi z okolicznych wsi lub ma tam jakas rodzinę akurat tam miesa, kaczek,kur,jajek ,miod ,sera i innego dobra nie brakowało nie pamiertam aby za komuny nie było co jesc i żebym widział wedina od swięta.

Prosty przykład z życia za prace sprzedawcy w sklepie w jednym z krajów UE  osoba jest w stanie wynająć  samodzielne mieszkanie ,ubrać się ,wyżwić , odłożc na czarną godzinę i wyjść gdzies na miasto 2x w tyg ,stać na to tu pracujących za 1500 na miesiąc ?

Ludzi nie stać nawet na to żeby do kina pójść taka to jest reczywistosc .

Polska była suwerennym i niepodległym państem od 11.11.1918r - 1.09.1939 roku później już nie ąż do dzisiaj ,dlatego tutaj jest tak jak jest obecnie,

#51 ~12 groszy~

~12 groszy~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 14:55

chyba wynając pokój a nie całe mieszkanie, kto ci takich bzdur naopowiadał

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 15:14

i najlepsze jest to ze nikt, NIKT z moich znajomych nie zarabia 1500zł, a mam ich dużo i to w różnym wieku i każdy ma praktycznie 2 razy taka pensje. Może te 1500zł jest dla jełopów co potrafią tylko płakać i narzekać ze musza do pracy chodzić i wykonywać polecenia przełożonego. A najlepiej to by siedzieli w domu ew na face a na konto wpływa co miesiąc 5tys.  

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 15:33

chyba wynając pokój a nie całe mieszkanie, kto ci takich bzdur naopowiadał

mieszkanie 2 pokoje we wschodnich Niemczech 350-400 e taniej niż w wawie , poznaniu, Wrocławiu czy trójmieście wiem ze może trudno w to uwierzyć ale tak jest , ludzie pracują przez agencje które ich łupią z kasy 200-300 e za miejsce w pokoju a tam jeden na drugim ale tak jest jak nie zna się jezyka i jedzie do najgorszej pracy

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 15:42

i najlepsze jest to ze nikt, NIKT z moich znajomych nie zarabia 1500zł, a mam ich dużo i to w różnym wieku i każdy ma praktycznie 2 razy taka pensje. Może te 1500zł jest dla jełopów co potrafią tylko płakać i narzekać ze musza do pracy chodzić i wykonywać polecenia przełożonego. A najlepiej to by siedzieli w domu ew na face a na konto wpływa co miesiąc 5tys.  

Może nie każdemu się w życiu udało , bardzo wielu ludzi w PL pracuje za takie pieniądze i to nie powód żeby nimi pogardzać jak ty to robisz i wyzywać od jełopów.

Często sa to ludzie wykształceni ,nie każdy rozpocznie działalność gospodarcza bo po prostu go na to nie stać ,nie każdy dzieciczy  po mamusi i tatusiu

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 16:01

nie chciałem nikogo obrazić, chodziło mi tylko o to ze jak ktos mało płaci, nie użalać sie nad tym a poszukac nowej roboty, naprawde w bielsku jest tego pełno, nawet w białymstoku jest duuuuzo gorzej, porobić uprawnienia, kurst itp i sie da, tylko ze trzeba cos w tym kierunku robic a nie wylewać żale na forum

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 18:09

niestety z kursami jest tak że jak go zrobisz i masz a nie masz doświadczenia w danej dziedzinie po kursie to na wiele się on nie zda ,bo pracodawcy chcą osoby od razu z doświadczeniem żeby nie przyuczać bo to kosztuje,a żeby taki pracownik od razu przyszedł i pracował.

Spotkałem się z takim podejściem nie raz i nie mówie tylko o Bielsku lecz ogólnie PL

#57 ~wyzyskiwacz~

~wyzyskiwacz~
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 10:35

to chyba normalne ze szuka sie z doswiadczenie? a jak chcesz wyrobic sobie doswiadczenia powiedz ze bedziesz np robil 3 miesiace za 50% wtedy napewo zdobedziesz doswiadczenie a pracodawca na 100% ciebie przyjmie. Zaraz ktos powie ze "O , nie po to robił kurs aby robic za 50%" . Lekarz tez na praktyke chodzi i to jest normalne. Za szkole tez sie płaci aby sie czegos nauczyc. A zdobyc dobry fach i doswiadczenie to bdb rzecz, opłacalna do tego. Jak ktos chce pracowac w US czy starostwie tez normalna rzeczą jest zaczesie od starzysty/praktykanta- robisz to co kazdy za duzo mniejszą stawke ale zdobywasz doswiadczenie co owocuje w przyszłosci

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 13:29

to żeby jeszcze chcieli brać ,trzeba spróbować takiego manewru

#59 ~Jogu~

~Jogu~
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 15:32

Za czasów komuny i teraz robiłem zawsze w akordzie.Byla brygada przeważnie 8 osób. Brygadzista miał 25zl/godzine w akordzie za wszystko odpowiadal, za przygotowane wykonanie, wykonczenie, zakończenie pracy, zdanie inwestorowi. Pracownicy mielipo15zl/g inni po 12_10zl/g i to wyliczai z sumy głównej w akordzie z kosztorysu. Więcej pracowałeś miałeś dobre pobory, ale mierzył szef w/g kosztorysu ile ci wychodzi dniowa To że miałeś np, 15zl/g to ci ta stawka zmniejszają się albo zwiększał od ilości wykonanej przez ciebie roboty. I tu nie zależy od stawki lecz od ilości położonych np. Cegieł.To przeważnie każdemu dniowa wynosiła od100-300zl.po godzinach też tak liczy się, a nie 50%,100%.

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 11:06

Co te nieroby narzekają, nawet 2000 czy 1600zl to jest kasa.MOPS da 400zl kartki na obiady to i tak 3 razy mniej. Ale im chodzi, pozbyć się żony nie płacić alimentów, Bo MOPS oto nie pyta. Chodzą durnia kleja, dyksu napoja się na plantach, kogoś okrada pod sklepem albo na dom czyjś wlaza narzra się i, napojia, mieszkanie okrada, a w lombardzie koło ratusza sprzeda za wino nawet ładowarkę do telefonu. A polcja co zrobi takim, nic a jak leży taki pijak pod ławka to zaraz nim zaopiekuje się i puszcza.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych