Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nieroby W Bielsku - Podlaski Poszukuje

273 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 19:53

w pl sa zbyt wysokie koszty pracy dlatego tak jest obnizyc zus dla pracodawców o połowe i będzie więcej miejsc pracy.

Niestety sa tez tacy pracodawcy co maja dobry dochód a i tak nie dadza podwyżki pracownikowi po co jak za miskę ryzu i tak robić będzie ,a sam samochody zmienia zyje ponad stan ,także ten medal ma 2 strony

Pleciesz farmazony gostek ,że aż głowa boli żadne wysokie  koszty pracy, u nas jest po prostu dużo żydów z garbatymi nosami którzy rządzą tym krajem i tak samo jest wśród :wielkich podlaskich pracodawców" .Wyjmij słomę z butów, ogarnij się trochę i odwiedź takiego helmuta albo angola, zobacz jakie tam się dostaje pieniądze za tą samą pracę co u nas i zobacz w jakim tempie pracuje Niemiec a w jakim Polak, polaczki zapierd.ją jak robociki 3 razy szybciej a dostaję 4 -5 razy mniej hajsu za tą samą wykonywana pracę  ,to jak to jest???? coś tu śmierdzi w tej polszy.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 20:37

Byłem w Niemczech i tam Nasuwają 10godz. Mają godzinę przerwy ale zata godzinę nie płacą. 6euro/h na czarno wszędzie czy budowa czy bar.Liczac 4zlza 1euro to24zl/h. Ale 200gszynki czy innej wędliny kosztuje,3,5euro Papierosy 6 euro, chleb3-5euro kurczak ludka1kg5,5euro, mita czyli czynsz za mieszkanie za pokoj i kuchnie z meblami800euro. Plicz czy tak słodko tam. Firmy, które legalnie werbuja Polaków placa14euro/h dają hotel ale podatki odliczenia to na rękę otrzymasz1200-1500euro.A teraz czarnuchy robią za 3euro.na czarno. Polacy zjeżdżają do Polski.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 20:44

13-14 lutego do Warszawy zjeżdża się żydostwo z USA i Izraela.Na te okazję PISrael "kupuje" teraz natychmiast parę rakietek za ponad 440 000 000 usd.

Kupuje czyli kasę Polaków transferuje do Izraela.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 21:37

Byłem w Niemczech i tam Nasuwają 10godz. Mają godzinę przerwy ale zata godzinę nie płacą. 6euro/h na czarno wszędzie czy budowa czy bar.Liczac 4zlza 1euro to24zl/h. Ale 200gszynki czy innej wędliny kosztuje,3,5euro Papierosy 6 euro, chleb3-5euro kurczak ludka1kg5,5euro, mita czyli czynsz za mieszkanie za pokoj i kuchnie z meblami800euro. Plicz czy tak słodko tam. Firmy, które legalnie werbuja Polaków placa14euro/h dają hotel ale podatki odliczenia to na rękę otrzymasz1200-1500euro.A teraz czarnuchy robią za 3euro.na czarno. Polacy zjeżdżają do Polski.

800 euro za pokój to ciekawe chyba przez agencje bo 350-400 e można w byłym ddr wynajc  całe mieszkanie

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 21:46

13-14 lutego do Warszawy zjeżdża się żydostwo z USA i Izraela.Na te okazję PISrael "kupuje" teraz natychmiast parę rakietek za ponad 440 000 000 usd.

Kupuje czyli kasę Polaków transferuje do Izraela.

komu ty to tłumaczysz już i tak za późno

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 13:00

To kup dykte i rozmyślaj o wojnie, wykop sobie ziemianke i siedź tam.Bedziesz bezdomny to policja Cię będzie sprawdzać, czy żyjesz.

#27 ~12groszy~

~12groszy~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 14:08

w pl sa zbyt wysokie koszty pracy dlatego tak jest obnizyc zus dla pracodawców o połowe i będzie więcej miejsc pracy.

Niestety sa tez tacy pracodawcy co maja dobry dochód a i tak nie dadza podwyżki pracownikowi po co jak za miskę ryzu i tak robić będzie ,a sam samochody zmienia zyje ponad stan ,także ten medal ma 2 strony

po to się zakłada własna działalność aby właśnie żyć ponad stan i nic ci do tego, nie chcesz nie pracuj. Pracodawca tak jak i tym wybiera najtańszą opcje. Jak w jednym sklepie masz masło po 3.5 a w drugim po 2.5 to wiadomo ze kupisz w tańszym. Tak jak i pracodawca jak za taka sama prace jeden pracownik chce 2tys a drugi 2.5 to wiadomo ze wybiera się tańszego.  Pracownik to taki podwykonawca którego wybiera się ze względu na cene czy jakość. Jak zamówisz majstra do remontu łazienki to wiadomo ze wybierzesz takiego co zrobi za 2 tys a nie za 3tys. I nie dokładasz im tego tysiaka  aby się podzielić bo masz dobrą pensje i żyjesz ponad stan. Life is brutal  

#28 ~zydostfo się mnoży~

~zydostfo się mnoży~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 14:35

po to się zakłada własna działalność aby właśnie żyć ponad stan i nic ci do tego, nie chcesz nie pracuj. Pracodawca tak jak i tym wybiera najtańszą opcje. Jak w jednym sklepie masz masło po 3.5 a w drugim po 2.5 to wiadomo ze kupisz w tańszym. Tak jak i pracodawca jak za taka sama prace jeden pracownik chce 2tys a drugi 2.5 to wiadomo ze wybiera się tańszego.  Pracownik to taki podwykonawca którego wybiera się ze względu na cene czy jakość. Jak zamówisz majstra do remontu łazienki to wiadomo ze wybierzesz takiego co zrobi za 2 tys a nie za 3tys. I nie dokładasz im tego tysiaka  aby się podzielić bo masz dobrą pensje i żyjesz ponad stan. Life is brutal  

Cha cha filozofia z kibucu czyli jak postawić klocek za "12 groszy" tylko nie płacz proszę

majster do łazienki przychodzi raz,pracownik/niewolnik  w "gownofirmie" jest na stałe.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 15:58

Wystarczy zmienić mentalność i przestać być pazernym na pieniądze dasz więcej pracownikowi jeżeli sam dobrze stoisz to on będzie bardziej się staral i pracował solidniej żebys ty miał większy zysk a pośrednio i on

#30 ~12 groszy~

~12 groszy~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 09:07

Cha cha filozofia z kibucu czyli jak postawić klocek za "12 groszy" tylko nie płacz proszę

majster do łazienki przychodzi raz,pracownik/niewolnik  w "gownofirmie" jest na stałe.

jak będziesz się starał, jak będziesz wykształcony i pracowity to będziesz zarabiał, a jak będziesz tylko przychodził do pracy aby odbębnić godziny to zarobisz 12 groszy. Albo zmień gównofirme i idz do takiej co ci zapłacą więcej , jak jesteś dobrym fachowcem i dobrym pracownikiem to dobrze zarobisz. Jak dla firmy przynosisz duże dochody to każdy zapłaci więcej aby cie utrzymać bo jesteś opłacalny. Jak takie sobie to i płaca taka sobie. Life is brutal :-)

#31 ~aris~

~aris~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 11:19

Wystarczy zmienić mentalność i przestać być pazernym na pieniądze dasz więcej pracownikowi jeżeli sam dobrze stoisz to on będzie bardziej się staral i pracował solidniej żebys ty miał większy zysk a pośrednio i on

szkoda ze to wszyscy piszą co nigdy nie mieli swojej działalności, nie wiedzą jak to jest walczyć z urzędami, opłacać co miesiąc podatki, zus, płacic na paliwo, naprawy, sprzet itp. Jedyne co potrafią to beczeć ze mało.

Zapraszam pod biedronke czy kaufland lub lidl, koszyki pełne po brzegi.  A podobno nie ma kasy.... 

#32 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 11:33

szkoda ze to wszyscy piszą co nigdy nie mieli swojej działalności, nie wiedzą jak to jest walczyć z urzędami, opłacać co miesiąc podatki, zus, płacic na paliwo, naprawy, sprzet itp. Jedyne co potrafią to beczeć ze mało.

Zapraszam pod biedronke czy kaufland lub lidl, koszyki pełne po brzegi.  A podobno nie ma kasy.... 

Następny.. A kto każe zakładać działalność, która wymaga zatrudniania ludzi?

Są ludzie prowadzący firmy zatrudniający za niewielie pieniądze, ale zakres obowiązków lub ryzyko wypadku w pracy rownież jest niewielki. Kto normlany pójdzie na budowę za stawkę kasjera w markecie?

Narzekanie na roszczeniowość pracowników pokazuje tylko co o rynku pracy wiedzą lokalni biznesmeni. Nie chcecie płacić? Nie musicie, rękawki w górę i do roboty. Zatrudnijcie członków własnej rodziny, czemu szukacie wśród obcych?

I wprawdzie nie popieram unikania pracy, ale czy sytuację w której człowiek nie chce zasuwac na czarno lub na zleceniu bez gwarancji wypłaty mozna nazwac unikaniem pracy?

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 11:48

Przykład wioska podlaska Mińce.

Biznesmen za walenie gnoju kobyłom i siano z pola płaci "na rękę" 1500 zł.

Będziesz u takiegooo robił ? 

#34 ~mmm~

~mmm~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 12:10

Najsmutniejsze w Bielsku jest to ,że jak idziesz gdzieś do pracy to Ci obiecują daną stawkę i mówią mniej lub więcej ile zarobisz u nich. Kiedy przychodzi dzień wypłaty patrzy się na odcinek i oczom nie wierzy!!! Bo zawsze jest mniej niż było to obiecywane. I tak z miesiąca na miesiąc pracuje się i nigdy nie ma tego co było obiecane tylko są wykręty ,że to miesiąc słaby a to się pomylili i w następnym miesiącu wyrównają ,a to że UFO zaatakowało itp.Komedia!!!! Szkoda tylko ,że ten komputer nie pomylił  się na zysk dla pracownika.Dziw bierze. I tak np. w P****R spawacz ma stawkę ile za dany element wyspawany dostanie pieniędzy no i sobie liczy ile sztuk wyspawał .Miał zarobić np.4500zł a zarobił 3500 zł. Zniknął 1000 zł.Cud?No i spawacz chodzi cały miesiąc wkurzony bo czuje ,że ktoś go kantuje! Tak samo jest w Bielskich firmach budowlanych ,że nigdy nie zarobi się tego co jest obiecane.Zawsze są jakieś tam potrącenia i obcięcia płacy.Ludzie są sfrustrowani tym kantowaniem ich i wyjeżdżają za granice bo pracują jak konie i ni jak nie mogą zarobić i odłożyć!! Piszecie ,że takie Bielszczanie zakupy wielkie robią? A co kupują? Żywność głównie.Kiedy mają czas to robią duże zakupy bo są zrobieni , a w weekendy sklepy są nie czynne.Ubieramy się w szmateksach a jak się kupuje markowy ciuch to dzieciom a sami w tanich sklepach.Tak się bogato żyje w Bielsku!!! Można zobaczyć ile sklepów w Bielsku upadło i ile lokali jest do wynajęcia tak dobrze handel idzie!!!

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 14:36

Przykład wioska podlaska Mińce.
Biznesmen za walenie gnoju kobyłom i siano z pola płaci "na rękę" 1500 zł.
Będziesz u takiegooo robił ?

Lepiej.. Znam stadnine koni gdzie facet opiekuje się a raczej opiekował był bialirusonem i miał pod sobą 20 koni kozy swinke osiolka króliki lamy.. Wszystko musiał nakarmić itd. Uprztnac z klatek obornik i iść w pole na sianokosy bo pasze kupuje stadnina. Wiosna wyganiac wszystko ba pole i spowrotem. Dostawała 2500.smiech?oczywiscie wyzysk śmieszna kasa za roboty w h... Cały dzień i cała noc spał nad stajnią bo tam miał pokój...do tej pory szukają pracownika bo tamten nie wytrzymał a Polak ma dać radę??

#36 ~wyzyskiwacz~

~wyzyskiwacz~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 15:35

Najsmutniejsze w Bielsku jest to ,że jak idziesz gdzieś do pracy to Ci obiecują daną stawkę i mówią mniej lub więcej ile zarobisz u nich. Kiedy przychodzi dzień wypłaty patrzy się na odcinek i oczom nie wierzy!!! Bo zawsze jest mniej niż było to obiecywane. I tak z miesiąca na miesiąc pracuje się i nigdy nie ma tego co było obiecane tylko są wykręty ,że to miesiąc słaby a to się pomylili i w następnym miesiącu wyrównają ,a to że UFO zaatakowało itp.Komedia!!!! Szkoda tylko ,że ten komputer nie pomylił  się na zysk dla pracownika.Dziw bierze. I tak np. w P****R spawacz ma stawkę ile za dany element wyspawany dostanie pieniędzy no i sobie liczy ile sztuk wyspawał .Miał zarobić np.4500zł a zarobił 3500 zł. Zniknął 1000 zł.Cud?No i spawacz chodzi cały miesiąc wkurzony bo czuje ,że ktoś go kantuje! Tak samo jest w Bielskich firmach budowlanych ,że nigdy nie zarobi się tego co jest obiecane.Zawsze są jakieś tam potrącenia i obcięcia płacy.Ludzie są sfrustrowani tym kantowaniem ich i wyjeżdżają za granice bo pracują jak konie i ni jak nie mogą zarobić i odłożyć!! Piszecie ,że takie Bielszczanie zakupy wielkie robią? A co kupują? Żywność głównie.Kiedy mają czas to robią duże zakupy bo są zrobieni , a w weekendy sklepy są nie czynne.Ubieramy się w szmateksach a jak się kupuje markowy ciuch to dzieciom a sami w tanich sklepach.Tak się bogato żyje w Bielsku!!! Można zobaczyć ile sklepów w Bielsku upadło i ile lokali jest do wynajęcia tak dobrze handel idzie!!!

to ja ci powiem dlaczego tyle lokali jest do wynajęcia, i uwierz mi znam się na tym.

koszt lokalu około 45m2 to 1200-1500zł netto miesięcznie

prad, ogrzewanie, media itp. 500-600

pracownik z minimum na umowie z ZUS'm 3000zł

ZUS pracodawcy 1000zł

podatek, nawet najniższy około 300-400zł miesięcznie

no i teraz najważniejsze, otwieram działalność aby cos zarabiać, przyjmujemy ze "tylko" 2500zł miesiecznie, aby zaraz ktoś nie pisał ze zyje ponad stan. reasumując 9000zł

teraz proszę podpowiedz mi biznes na którym wyjde, który będzie mi się opłacał, 

już wiesz dlaczego stoja puste? bo się nie oplaca. zżerają koszta.

Jak ktoś ma dobry pomysł na biznes to słucham

#37 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 15:57

to ja ci powiem dlaczego tyle lokali jest do wynajęcia, i uwierz mi znam się na tym.

koszt lokalu około 45m2 to 1200-1500zł netto miesięcznie

prad, ogrzewanie, media itp. 500-600

pracownik z minimum na umowie z ZUS'm 3000zł

ZUS pracodawcy 1000zł

podatek, nawet najniższy około 300-400zł miesięcznie

no i teraz najważniejsze, otwieram działalność aby cos zarabiać, przyjmujemy ze "tylko" 2500zł miesiecznie, aby zaraz ktoś nie pisał ze zyje ponad stan. reasumując 9000zł

teraz proszę podpowiedz mi biznes na którym wyjde, który będzie mi się opłacał, 

już wiesz dlaczego stoja puste? bo się nie oplaca. zżerają koszta.

Jak ktoś ma dobry pomysł na biznes to słucham

Wyjasnij po co na starcie pracownik? Dlaczego bierzesz się za biznes o którym nie masz pojęcia lub taki, który z innych powodów zmusza Cię do szukania pracownika.

Kto każe na starcie wynajmowac lokal, po co Ci on? Żeby sąsiedzi widzieli? 

Bez urazy, Twoje wyliczenia pokazuja, że do prowadzenia biznesu naprawdę nie nadajesz się.

Podobno trzeba liczyć się ze stratami przez pierwsze 2 lata, a na swoim przykładzie wiem, że i po 5 można miec gorszy czas. I wszystko musisz wziąć pod uwagę: wzrost kosztów materiałów, większą konkurencję, a czasem po prostu to, że na pewne usługi potrzeba przychodzi ale i znika.

#38 ~wyzyskiwacz~

~wyzyskiwacz~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 16:19

Wyjasnij po co na starcie pracownik? Dlaczego bierzesz się za biznes o którym nie masz pojęcia lub taki, który z innych powodów zmusza Cię do szukania pracownika.

Kto każe na starcie wynajmowac lokal, po co Ci on? Żeby sąsiedzi widzieli? 

Bez urazy, Twoje wyliczenia pokazuja, że do prowadzenia biznesu naprawdę nie nadajesz się.

Podobno trzeba liczyć się ze stratami przez pierwsze 2 lata, a na swoim przykładzie wiem, że i po 5 można miec gorszy czas. I wszystko musisz wziąć pod uwagę: wzrost kosztów materiałów, większą konkurencję, a czasem po prostu to, że na pewne usługi potrzeba przychodzi ale i znika.

no widzisz, mam swóją działalność od 10 lat, wynajmuje tez kilka lokali to raczej cos wiem.

a po co wynajmuje lokal? była wcześniej rozmowa ze dużo stoi pustych. A po co mi lokal? jak no mam otworzyć sklep z butami to gdzie mam go otworzyć? w domu? bloku? piwnicy czy garażu? bo nie rozumiem. 

Mowa była o pustych lokalach wiec wytłumaczyłem dlaczego tyle jest pustych, proste. 

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 17:18

ale tu chodzi o pracodawe który dobrze prosperuje i ma dochód i nie wiem jaki by on nie był to pracownikowi i tak minimalnej nie podniesie o taka pazerność mi chodzi ,zadowolony pracownik to tez wazna rzecz po pracuje z większym zapałem i się przykłada do pracy ,z niewolnika nigdy nie będzie dobrego pracownika

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 17:51

Nie ma komuny,zasowalbys za 5zl/h.MOps by do pracy skierował, z głodu byś się za robotę wziol, a nie narzekał na, pracodawcę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych