Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nieetyczna reklama mBanku

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Weronika Burda~

~Weronika Burda~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2011 - 02:31

Komisja Etyki Reklamy wydała oświadczenie potępiające reklamę usług ubezpieczeniowych mBanku, należacego do BRE Bank SA. Chodzi o telewizyjny spot zachwalający ubezpieczenie OC i AC, w którym aktor wcielający się w świętego Krzysztofa - patrona kierowców - mówi w pewnym momencie „bo ja taki święty to znowu nie jestem” i zdejmuje aureolę znad głowy. Tak opisuje to nowy poratal informacyjny stefczyk.info
więcej na ten temat jest pod adresem:

http://www.stefczyk....-reklama-mbanku

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

#2 linoskoczek

linoskoczek

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 12:10

Jak dla mnie nie ma w tej reklamie nic złego, skojarzenia trafne, fajne, z jajem, mi się podoba :P.

#3 marinka26

marinka26

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 14:34

Jak dla mnie nie ma w tej reklamie nic złego, skojarzenia trafne, fajne, z jajem, mi się podoba Dołączona grafika.

Również i dla mnie jest o.k. Lecz nie zapominajmy, że duża grupa społeczna to ludzie p. Rydzyka i z pewnością to właśnie ta grupa miała w tym temacie najwięcej do powiedzenia. Zatem zrobiła się afera.

#4 daisyline

daisyline

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 03 październik 2012 - 09:11

Robienie z igły widły, ale dzięki temu znów było o mbanku głośno.
Mi się reklama podobała, zdecydowanie wole coś takiego niż Bogusia Lindę w reklamie Geriavit...

#5 ~Mike~

~Mike~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:17

mBank robi sobie reklamy jakie chce, wciskając tam elementy światopoglądowe. Święty Krzysztof (karykatura), różne elementy religii wschodu. To jest wysoce nieetyczne. Patrząc na wpisy na różnych forach widać niestety religijność (lub jej brak) dzisiejszego społeczeństwa. Dla większości oglądaczy reklam ważne, żeby była "z jajem". Poziom obojętności i konsumpcjonizmu rośnie. Liczy się kasa, zabawa i lans.

Tylko czy to jest w porządku?

#6 riadsk

riadsk

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:55

Wcale bym nie powiedział, że jest to jakoś nieetyczna reklama... gdyby była nieetyczna, zajęły by się nią inne służby do tego uprawnione :)

#7 pikaczu

pikaczu

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:32

Reklama jak reklama, jedne są bardziej, inne mniej trafione, ale bez przesady. Mi się nie podoba w ogóle taka forma, a to że jakiś gimnazjalista wymyślił treść, to już inna kwestia. Szczerze to nawet nie wiem o czym piszę bo w domu nie mam telewizora, jednak Twój opis wskazuje że to bylo coś niedoprecyzowanego już na poziomie projektu, ale to tylko moja subiektywna ocena, bez znajomości tematu. Osobiście polecam lekturę np. tej strony fabrykareklamy.pro Tam jest sporo treści o reklamie w ogóle wiec jak kogoś temat interesuje to można zajrzeć.

#8 smarcin81

smarcin81

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 03:15

Jak zwykle odwracalnie kota ogonem - byleby znaleźć że ktoś próbuje religie obrażać. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych