Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

nIE UCZ SIĘ DZIECKO NIE UCZ

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 19:33

nIE UCZ się dziecko nie ucz mama pójdzie i wymusi dobry stopień dla ciebie oto motto choroskiej szkoły   jako świadomy rodzic nie godzę się na takie traktowanie kilku rozbrykanych małolatów za których odpowiedzialność ponosi reszta , dla przykładu dlaczego moje dziecko nie może wyjść na lekcji do toalety za potrzebą i co z tym problemem zrobić dalej tylko dlatego że według jakiejś bzdurnej teorii zrobi sobie krzywdę . jesli ten stan rzeczy utrzyma się zmuszony będę powiadomić odpowiednie instytucje łącznie z właściwym ministerstwem

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 19:54

nIE UCZ się dziecko nie ucz mama pójdzie i wymusi dobry stopień dla ciebie oto motto choroskiej szkoły   jako świadomy rodzic nie godzę się na takie traktowanie kilku rozbrykanych małolatów za których odpowiedzialność ponosi reszta , dla przykładu dlaczego moje dziecko nie może wyjść na lekcji do toalety za potrzebą i co z tym problemem zrobić dalej tylko dlatego że według jakiejś bzdurnej teorii zrobi sobie krzywdę . jesli ten stan rzeczy utrzyma się zmuszony będę powiadomić odpowiednie instytucje łącznie z właściwym ministerstwem

Ale jak dziecko pójdzie do toalety i zrobi sobie krzywdę, bo się np. poślizgnie przewróci, rozbije głowę, to kogo pociągniesz do odpowiedzialności, pewnie nauczycielkę która pozwoliła pójść dziecku bez opieki.  

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 20:08

Ale jak dziecko pójdzie do toalety i zrobi sobie krzywdę, bo się np. poślizgnie przewróci, rozbije głowę, to kogo pociągniesz do odpowiedzialności, pewnie nauczycielkę która pozwoliła pójść dziecku bez opieki.  

człowieku co ty wypisujesz czy te dzieciaki to same nieudaczniki czy chcemy swoje dzieciaki przez cale życie kontrolować czy my kiedyś w szkołach byliśmy traktowani jak dzieci specjalnej troski. nadopiekuńczość jest szkodą dla dziecka a nie zaletą co do twego wywodu to myślisz że nauczycielka powinna iść do toalety z uczniem ...... i zostawić całą klasę   czy co te dziecko ma zrobić

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 08:33

Dobrze nawet niech nauczycielka idzie do toalety z tym uczniem to co z resztą klasy ??? , zostanie 20 rozbrykanych bachorów która zacznie zaraz coś psocić i niech jakiemuś coś się stanie  w tym momencie ,kto będzie odpowiadał? nauczycielka bo zostawiła całą klasę bez opieki.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 10:12

Dobrze nawet niech nauczycielka idzie do toalety z tym uczniem to co z resztą klasy ??? , zostanie 20 rozbrykanych bachorów która zacznie zaraz coś psocić i niech jakiemuś coś się stanie  w tym momencie ,kto będzie odpowiadał? nauczycielka bo zostawiła całą klasę bez opieki.

kto kiedyś chodził za uczniem do toalety , to jest niemoc i brak kompetencji dyrekcji . uczeń powinien mieć jasno określone prawa i obowiązki  oczywiście wypadki zdarzają się i będą się zdarzać . Skończmy z nadopiekuńczością bo wychowujemy niewydolną i nie odpowiedzialną młodzież , ja nie będę uczył dyrekcji z Choroszczy jak ma rozwiązać ten problem który sama widać sobie stworzyła ja nie widzę tych problemów w swojej szkole ani innych mi znanych

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 19:39

człowieku co ty wypisujesz czy te dzieciaki to same nieudaczniki czy chcemy swoje dzieciaki przez cale życie kontrolować czy my kiedyś w szkołach byliśmy traktowani jak dzieci specjalnej troski. nadopiekuńczość jest szkodą dla dziecka a nie zaletą co do twego wywodu to myślisz że nauczycielka powinna iść do toalety z uczniem ...... i zostawić całą klasę   czy co te dziecko ma zrobić

Kiedyś to były inne czasy, nauczyciel mógł przywalić po łapach i za ucho zaprowadzić do kąta, w dzisiejszych czasach nawet dotknąć nie może, bo go posadzą za molestowanie. Poczytaj sobie o nauczycielce z Łap jaką krzywdę dziecku wyrządziła. 

W większości nie jest to nadgorliwość nauczycieli a raczej rodziców, którzy wszędzie szukają winnych a nie u siebie w domu.

#7 ~Mlodyczlowiek~

~Mlodyczlowiek~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 16:51

Kiedyś za przeklinanie i hamstwo na lekcji matematyki nauczyciel lał nas linijka po tyłkach. Bolało jak holera przez dresy. Na zebraniu rodziców został poruszony ten temat. Rodzice a było ich 30 stwierdzili, że trzeba walić mocniej! Wszyscy żyją a ja wyrosłem na porządnego człowieka. Po takim laniu na matematyce na innych lekcjach nauczyciele mieli spokój.

#8 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 20:06

Nie rozumiem, co wyjście do toalety ma wspólnego z wymuszeniem stopnia przez mamę.

#9 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 20:12

Nie rozumiem, co wyjście do toalety ma wspólnego z wymuszeniem stopnia przez mamę.

to dwa oddzielne tematy i jest ich więcej      tyle tu do rozumienia

#10 Griin

Griin

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:26

pampersy są rozwiązaniem ewentualnie pieluchomajtki ,

wielka szkoda, że pani dyrektor jeszcze nie wpadła na taki pomysł, lub wytłumaczyła   nam rodzicom  jak nasze dzieci maja załatwiać potrzeby  fizjologiczne w nagłych przypadkach , a są to małe dzieci,……..prosiłbym o zajęcie  stanowiska przez panią  dyrektor, jednocześnie  zaleciłbym pani dyrektor o stosowanie się  na równi z zaleceniami wobec podopiecznych tj. w czasie trwania lekcji pani dyrektor nie idzie do toalety, czeka aż rozpocznie się przerwa...…...

pozdrawiam Griin

#11 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:31

to dwa oddzielne tematy i jest ich więcej      tyle tu do rozumienia

Teraz jasne, różne tematy napisane w jednym zdaniu.

W jakim wieku jest dziecko, o którym piszesz?

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:35

Dziecko jest zapewne w wieku 12-13 lat. Mamusia podciera tyłek i otrzepuje siusiaka. Taka troskliwa i nadopiekuńcza.

#13 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:40

dziecko ma 14 lat    ale odpisz dlaczego o to pytasz      pozdrawiam

#14 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 21:00

dziecko ma 14 lat    ale odpisz dlaczego o to pytasz      pozdrawiam

Dlatego, że kiedy rozpatruje się jakąś sprawę, to wiek dziecka/ucznia może mieć znaczenie.

Tutaj rozpatrywana jest sprawa wyjścia ucznia do toalety w czasie lekcji.

14-latek, to nie jest małe dziecko, które może nie rozumieć wielu spraw i może nie kontrolować swoich zachowań.

Powstaje więc pytanie, dlaczego nastolatek nie załatwia potrzeb fizjologicznych w czasie przerw, tylko chce to robić w czasie lekcji.

Tak gwoli ścisłości, w której klasie jest obecnie 14-latek?

#15 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 17:02

Dlatego, że kiedy rozpatruje się jakąś sprawę, to wiek dziecka/ucznia może mieć znaczenie.

Tutaj rozpatrywana jest sprawa wyjścia ucznia do toalety w czasie lekcji.

14-latek, to nie jest małe dziecko, które może nie rozumieć wielu spraw i może nie kontrolować swoich zachowań.

Powstaje więc pytanie, dlaczego nastolatek nie załatwia potrzeb fizjologicznych w czasie przerw, tylko chce to robić w czasie lekcji.

Tak gwoli ścisłości, w której klasie jest obecnie 14-latek?

W siódmej   pozdrawiam   

#16 ~mama~

~mama~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:58

Ostatnio byłam u siostry w Dobrzyniewie i w rozmowie o problemach szkolno wychowawczych dowiedziałam się że pani dyrektor wraz ze swoją zastępczynią przed przyjściem do nas kompletnie rozłożyły poziom, dyscyplinę i zachwiały równowagę poziomu relacji kontaktów międzyludzkich w tamtejszej szkole . Pierwsze symptomy są    mamy bardzo niski by nie powiedzieć tragiczny poziom w wynikach nauczania w rankingach krajowych

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 19:50

Dlaczego nikt ich nie sprawdził przed wyborem czy te szkody da się naprawić   jak i kiedy

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:53

Ostatnio byłam u siostry w Dobrzyniewie i w rozmowie o problemach szkolno wychowawczych dowiedziałam się że pani dyrektor wraz ze swoją zastępczynią przed przyjściem do nas kompletnie rozłożyły poziom, dyscyplinę i zachwiały równowagę poziomu relacji kontaktów międzyludzkich w tamtejszej szkole . Pierwsze symptomy są    mamy bardzo niski by nie powiedzieć tragiczny poziom w wynikach nauczania w rankingach krajowych

Dyrektorka ma zarządzać szkołą, a od nauczania są nauczyciele, więc nie wiem jaki to może mieć wpływ na poziom nauczania. Dzieci jak nie chcą się uczyć to i łopatą do głowy się nie nawrzuca. Wychodzenie w czasie lekcji do toalety jest najlepszym tego przykładem. Bo dla przykładu nauczyciele nie pozwalają korzystać z telefonów w czasie lekcji to trzeba jakoś się wyrwać. 14 lat to już niezłe gagatki.

#19 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 13:16

W siódmej   pozdrawiam   

Dziękuję za odpowiedź.

Zakaz wychodzenia do toalety w czasie lekcji w szkole Pana dziecka nie jest żadnym ewenementem i nie jest też wymysłem obecnych lat.

Taki zakaz został wprowadzony też w szkole, w której ja uczyłam się.

Wprowadzono go, gdy Pani woźna i dyrekcja zauważyli, że są uczniowie, z reguły ci sami, którzy snują się po korytarzach, a nawet opuszczają budynek szkoły.

Okazało się, że po prostu nudzili się na lekcjach i wymyślili sobie taką rozrywkę.

My uczniowie dawno o tym wiedzieliśmy, wiedzieliśmy nawet, kto wychodzi.

Po wprowadzeniu zakazu, nie było specjalnego buntu, ponieważ większość uczniów i tak nie wychodziła, poza tym na lekcji tzw. wychowawczej wyjaśniono nam dlaczego to zrobiono.

Taki powód był kiedyś.

Obecnie sytuacja zmieniła się, oprócz nudy mogą być inne powody, np. jak wspomniana wcześniej chęć zadzwonienia, ale może też być problem poważniejszy - znęcanie się jednych uczniów nad innymi w toalecie w czasie przerw.

Dlatego ja najpierw bym porozmawiała z dzieckiem, dlaczego chce wychodzić do toalety w czasie lekcji a nie na przerwach.

#20 ~Grarzyna~

~Grarzyna~
  • Goście

Napisano 19 maj 2019 - 12:45

W ostatnim czasie poprosiłam nauczyciela przedmiotu ............. aby udzielił korepetycji  dla wyrównania poziomu wiedzy mego dziecka gdyż sama zauważyłam że są zbyt skąpe  Odp nauczyciela powalająca  ,, mam 30 kwitów do wypełnienia z polecenia pani dyr i nie mam czasu  bo jak tego nie wykonam to będę na dywaniku .Moje pytanie Panie Burmistrzu nauczyciele mają uczyć czy wypełniać jakieś bzdurne papiery za dyr  a i jeszcze słyszałam o jakiś drukach samooceny  a cóż to za dyr że musi kazać opisywać    nauczycielowi swoją pracę by móc mu postawić ocenę czy ten dyr ma tak słabą wiedzę inie zna swoich nauczycieli by móc samemu podejmować takie decyzje  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych