Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nie mogę obracać głową bo mnie strasznie boli. Co robić?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lenonka

Lenonka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 12:31

Boli mnie strasznie szyja i żadne leki przeciwbólowe nie pomagają :( Co robić?

#2 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 13:44

przewało cię ,idż do lekarza

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 13:48

Przede wszystkim iść do lekarza.

On ustali, czy to tzw. skręt szyi czy co innego.

Dostaniesz odpowiednie leki lub zastrzyki ( ja sugeruję zastrzyki) i po 3 dniach będzie w porządku.

Zanim dojdziesz do lekarza można zastosować jakąś maść na ból mięśni i zrobić sobie masaż w tym miejscu.

Jeżeli zrobi sie to odpowiednio szybko i fachowo, to czasami i lekarz nie jest potrzebny, ale najszybciej ból ustąpi po lekach specjalistycznych. Idź do lekarza.

#4 Emalka

Emalka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 14:03

Może to być przewianie, ale może to wynikac też z bólów kręgosłupa. Znalazłam poradę lekarza przy podobnym problemie https://www.medpytan...e-szyji-i-barku Masz tam opisane co nalezy robić przy takich dolegliwościach

#5 gzela

gzela

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 09:09

też stawiam że cię przewiało. Wystarczy się spocić a potem wyjść na zewnątrz i problem gotowy. Ja bym rozgrzewał bolące / spięte miejsce do czasu ustąpienia bólu. Można też zastosować do tego celu krem rozgrzewający. Jest sporo produktów, godny polecenia np. Dip Hot.

Jeśli natomiast ból promieniuje ci aż do łydki, masz problem z wyprostowaniem się itd. to może być to coś z dyskiem lub rwą kulszową.

#6 dagmara21

dagmara21

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 08 luty 2016 - 11:11

Spróbuj posmarować mięśnie jakąś dobrą maścią rozgrzewającą

#7 teapot

teapot

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 07:47

Zależy jak długo się to utrzymuje - mogłaś po prostu źle spać, albo Cię przewiało i wtedy po dwóch dniach powinno przejść samo, niezależnie od używania maści. 

Jeśli ból utrzymuje się dłużej albo często nawraca to koniecznie musisz się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi skierowanie do specjalisty.

#8 ~Malina~

~Malina~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2016 - 14:52

Proponuję zastosować klasyczne ćwiczenia rozluźniające. Polecam Ci bloga care solutions i zakładkę express massage, w której jest opisany temat bólu szyi...świeży temat, chyba sprzed miesiąca... do tego masaże, które można zrobić nawet samemu ugniatając i naciskając bolące i napięte mięśnie szyi, a po masażu polecam kąpiel z olejkami eterycznymi dla odprężenia ;)

#9 Migiusz

Migiusz

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 15 październik 2016 - 19:31

Mogło Cię najzwyczajniej "zawiać", polecam posmarować szyję i kark nalewką bursztynową.

#10 ~marmolada01~

~marmolada01~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:53

Jak boli to idz do fizjoterapeuty - rozmasuje :) Jak masz wiecej czasu to zastanow sie nad wczasami polaczonymi z zabiegami fizjo :) Ja jak sie o tym dowiedzialam to skorzystalam od razu :) W hotelu Kopieniec w Murzasichle maja taka oferte i swietne zaplecze i znanych i cenionych fizjoterapeutow :) Zajrzyj sobie na ich strone kopieniec.pl i sie sama przekonaj :)

#11 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 12:04

To znaczy ze cie przewialo przyloz lod nad lopatkami i powinno przejsc

#12 ~UNNA~

~UNNA~
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 06:16

MAM TO SAMO I NIE WIEM CO TO W NOCY MISIE TO STAŁO

#13 ~Weronika~

~Weronika~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 12:14

Mam to samo od wczoraj rano,coś mi przeskoczyło i boli.Ile dni to potrwa ,nie chce iść do lekarza..Smaruję maścia alta zjaja..(altacetem)
Ile jeszcze ten ból potrwa?

#14 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 13:16

Dla mnie żadne maści nie pomagają ,ból trwa 4-5 dni i cały czas jadę na tabletkach przeciwbólowych panadol extra bo inaczej żyć się nie da.

#15 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 08:56

Mam to samo od wczoraj rano,coś mi przeskoczyło i boli.Ile dni to potrwa ,nie chce iść do lekarza..Smaruję maścia alta zjaja..(altacetem)
Ile jeszcze ten ból potrwa?

#16 ~Marcin89~

~Marcin89~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 13:41

A próbowałeś leku Gardan? Mi pomaga, jest bardzo silny i bez recepty. Biorę tylko w na prawdę kryzysowych sytuacjach i zawsze daje ulgę. 

#17 ~Dawid~

~Dawid~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 12:39

Tak jak kolega wyżej polecam tabletki Gardan, działają na mnie znacznie lepiej niż Apap i co najważniejsze można je dostać bez recepty. Oczywiście, jeśli ból się utrzymuje, albo co gorsza nasila, to nie ma co zwlekać z pójściem do lekarza ;)

#18 ~Alek~

~Alek~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 16:41

Gardan daje radę, ale tak jak ktoś już wyżej pisał - tylko w kryzysowych sytuacjach, bo to naprawdę silne tabletki. Osobiście polecam też nosić szalik, bo przy silniejszym wietrze, bardzo łatwo o przewianie :)

#19 ~Alek~

~Alek~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 16:41

Gardan daje radę, ale tak jak ktoś już wyżej pisał - tylko w kryzysowych sytuacjach, bo to naprawdę silne tabletki. Osobiście polecam też nosić szalik, bo przy silniejszym wietrze, bardzo łatwo o przewianie :)

#20 Nathaniel

Nathaniel

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 10:45

Niestety, ale przy takiej pogodzie, jaka jest obecnie trzbe aubierać się bardzo szczelnie i ciepło, żeby nie dać się przewiać. Chyba każdy, kogo kiedyś przewiało, doskonale wie, jaki to okropny ból i dyskomfort. Lepiej do tego nie dopuszczać.

No, ale jak już się stanie to wygrzewać to miejsce jak się da.i smarować, smarować i jeszcze raz smarować. Najlepiej czymś rozgrzewająco-lecznicym. Polecam tutaj jest małe podsumowanie najczęściej używanych leków na takie bóle https://bola-miesnie...ni-garsc-porad/ - od siebie mogę powiedzieć, że stawiam na Opokan Gel i Harpagon Forte Max. Ale, pewnie na kogoś innego może to inaczej działac. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych