Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

NBP zaczął dodrukowanie pieniędzy!


77 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 marzec 2020 - 18:48

"zaczął kolejny dodruk"...

To nie jest tak ,że stanęli sobie na taśmie i "drukują"

To wirtualna księgowość,zadłużają Polskę wystawiając szmelc -obligacje skarbowe- a szulernia PIS i Glapi z NBP "kupuje".

Najdziwniejsze toto,że złotówka sie nie osłabia,ba nawet się wzmocniła od 2 dni do walut. To ci dopiero machloja.

Wracając do głównego wątku dodruk złotówki-Takich uprawnień nie na tzw.narodowy bank Polski -podległy jak większość banków pod żyda Rodszilda - czerwony szyld.

Minie kilka dni i będzie zjazd jakiego nie widziano.#22 ~robią makulaturę ?~

~robią makulaturę ?~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 07:47

Możliwe, że powstaną nowe miejsca pracy, bo ktoś będzie musiał zataszczyć te pakiety banknotów z drukarni do magazynów.

 

obetną cztery zera i nie będzie potrzebny do "taszczenia" - przecież to już przerobiliśmy - może młodzież nie pamięta, gdyż ma słabą pamięć, chyba z powodu smogu samochodowego.#23 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

  zasłużony

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 277 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 10:43

obetną cztery zera i nie będzie potrzebny do "taszczenia" - przecież to już przerobiliśmy - może młodzież nie pamięta, gdyż ma słabą pamięć, chyba z powodu smogu samochodowego.

 

Pamiętam, że zanim obcięli cztery zera to minęło około 10 lat, licząc od pierwszych kryzysów gospodarczych, z pierwszej połowy lat 80-tych (już wtedy zaczęła wyraźnie rosnąć inflacja), z kulminacją w latach 1989-1990. Czyli ludzie doświadczyli "taszczenia" gotówki.#24 ~pierestroika :~

~pierestroika :~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 13:02

Pamiętam, że zanim obcięli cztery zera to minęło około 10 lat, licząc od pierwszych kryzysów gospodarczych, z pierwszej połowy lat 80-tych (już wtedy zaczęła wyraźnie rosnąć inflacja), z kulminacją w latach 1989-1990. Czyli ludzie doświadczyli "taszczenia" gotówki.

też wtedy pracowałem, obcięli zera, ludzie zostali bez pieniędzy i bez pracy, gdyż bez końca trwała tzw. restrukturyzacja, napływ wszelkiego taniego badziewia z zagranicy, kolorowej wody i spirytusu ROYAL z zagranicy, zwalniani grupowo pracownicy dostawali na przeżycie jakieś zasiłki przedemerytalne, kuroniówki itp , a dobre maszyny z bankrutujących  fabryk wywożono na złom bo nic się nie opłacało. To było straszne - trwała prywatyzacja - tak wyglądała likwidacja "komunizmu" - tak rozpoczęto budowę demokracji.#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 13:09

"zaczął kolejny dodruk"...
To nie jest tak ,że stanęli sobie na taśmie i "drukują"
To wirtualna księgowość,zadłużają Polskę wystawiając szmelc -obligacje skarbowe- a szulernia PIS i Glapi z NBP "kupuje".
Najdziwniejsze toto,że złotówka sie nie osłabia,ba nawet się wzmocniła od 2 dni do walut. To ci dopiero machloja.
Wracając do głównego wątku dodruk złotówki-Takich uprawnień nie na tzw.narodowy bank Polski -podległy jak większość banków pod żyda Rodszilda - czerwony szyld.
Minie kilka dni i będzie zjazd jakiego nie widziano.

To że zł się lekko wzmocniła wynika z tego że na rynek wpompowuje się miliardy USD również o zapachu farby drukarskiej

#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 13:26

SZANOWNY GOŚCIU,  moim zdaniem, dobrze byłoby aby wszyscy zrozumieli na czym polega współczesne NIEWOLNICTWO ,  właśnie taką okazję do przemyśleń stworzyła obecna pandemia. 

 Wg. mojego myślenia, główną zasadą  współczesnego niewolnictwa jest "ZYCIE NA KREDYT", bo oszczędzanie się nie opłaca, bo np.  Rada Polityki Pieniężnej ustala stopy procentowe na zbyt niskim poziomie, więc oszczędności znikają z dnia na dzień - dlatego ludzie biorą kredyty, a jak wiadomo zadłużony człowiek, bez oszczędności  , aby utrzymać się przy życiu , np. nie stracić mieszkania z powodu nie zapłaconych rat kredytu hipotecznego musi rozpaczliwie szukać zarobku, więc często godzi się na każde warunki oferowane przez neoliberalnych zyskobiorców, pracuje za marne grosze od świtu do nocy i często w poniżeniu.

 

. . . . . . . . . .

z informacji które do mnie dotarły wynikałoby, że  w czasach tradycyjnego niewolnictwa, to "Pan" zapewniał swoim niewolnikom mieszkanie, wychowanie dzieci i dożywocie dla wszystkich - a jak jest obecnie ? 

wydaje się , że obecni "Panowie" lansują zasadę : "robol zrobił swoje, robol może odejść" , czyli np. tzw. "dobrowolny ZUS" i groszowe podatki dla zyskobiorców ,  "zero procent" i wolnoamerykanka prywatnej deweloperki czy pozamiejskiego prywatnego busiarstwa itd.#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 14:59

z informacji które do mnie dotarły wynikałoby, że  w czasach tradycyjnego niewolnictwa, to "Pan" zapewniał swoim niewolnikom mieszkanie, wychowanie dzieci i dożywocie dla wszystkich - a jak jest obecnie ? 

wydaje się , że obecni "Panowie" lansują zasadę : "robol zrobił swoje, robol może odejść" , czyli np. tzw. "dobrowolny ZUS" i groszowe podatki dla zyskobiorców ,  "zero procent" i wolnoamerykanka prywatnej deweloperki czy pozamiejskiego prywatnego busiarstwa itd.

Obecnie to nie są żadni "panowie" to tylko chazarscy syjoniści czyli najgorszy plebs który wypełzł z pod ziemi.#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 15:02

To że zł się lekko wzmocniła wynika z tego że na rynek wpompowuje się miliardy USD również o zapachu farby drukarskiej

Napiszę "dokładniej"- prezes NBP niejaki Glapiński 2-krotnie dokonał "dodruku" miliardów złotych i złotówka się wzmocniła do walut. To zbudziło we mnie zdumienie niczym żydowski cud purymowy.Po prostu na rynek PL rzucono euro i dolary aby "zbić kurs"lub jak kto woli-realizacja zysków.#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 19:51

Składamy dziś jako Konfederacja interpelację do Rady NBP jakie są powody tego i pytamy, czy przypadkiem nie jest tak, że wobec tego co się dzieje ostatnio wokół ustawy 447, że to złoto za granicą jest zabezpieczeniem, zastawem na poczet realizacji roszczeń "przemysłu Holokaust"?

– mówił poseł Wilk.

Mija kilka miesięcy i media-matoły informuja o rzekomym "powrocie" złota kupionego przez Glapińskiego zwanego prezes NBP.

Pod koniec września na poznańskich ulicach pojawił się charakterystyczny konwój, którym transportowano ładunek z lotniska Ławica. Służby nie udzielały żadnych informacji na ten temat, już wtedy pisaliśmy jednak, że w charakterystycznych, niebieskich ciężarówkach znajduje się prawdopodobnie złoto, które do tej pory zdeponowane było w Londynie.

Podobne sceny rozgrywały się na ulicach stolicy Wielkopolski jeszcze kilkukrotnie. Za każdym razem ciężarówki eskortowane były przez duże siły policyjne i inne służby.

e-poznań pl

 

NBP nie sprowadził żadnego złota do Polski! Fikcyjny transport złota to zwykła ustawka!

Nowy minister finansów Tadeusz Kościński, gościu ”nie wiadomo skąd”, bez życiorysu, bez historii, bez Résumé… przybłęda z Londynu, o nie-polskim pochodzeniu, związany z syjonistycznymi bankami w City of London – został ”przywieziony w teczce” z Izraela.

Ciekawe jak nazywał się Kościński przed zmianą nazwiska z żydowskiego?

Pamiętacie? Kiedyś towarzyszy ministrów i towarzyszy I sekretarzy PZPR ”przywożono w teczkach” z Moskwy (byłego ZSRR).

Jak widać nic się nie zmieniło! Dalej do Polski ”przywozi się w teczkach” ministrów i premierów - z tą różnicą, że obecnie przywozi się ich z Izraela.

 #30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 19:54

Szczegóły ”Afery447” są znane tylko niewielkiej liczbie osób z najściślejszego grona PiS oraz zarządu syjonistycznego banku J.P. Morgan Poland.

Polskie służby wywiadu i kontrwywiadu oraz inne komórki powołane rzekomo do ochrony interesów Polski i Polaków – są przecież zarządzane z Izraela (pośrednio właśnie przez Mossad) już trzy dekady, czyli od roku 1989. Nic się nie zmieniło od czasów ustaleń przy Okrągłym Stole.

 

100 ton złota kosztowało NBP, a raczej podatników polskich 18,3 miliardów PLN. W wyniku tzw. inżynierii finansowej Glapiński i Kościński wyprowadzili te 18,3 miliarda PLN z budżetu państwa Polskiego i przekazali do syjonistycznego banku J.P. Morgan.

Bank J.P. Morgan posiada swoją główną centralę w City of London, czyli dokładnie tam, gdzie składuje się sztaby złota.

 • W zapisach giełdowych w ogóle nie istnieje żadna wzmianka o transakcji tzw. ‘polskiego złota’…. Jedyna wzmianka w protokole giełdowym mówi enigmatycznie o ETF-ach.
 • Natomiast na otwarte rachunki bankowe kilku banków izraelskich pomiędzy wrześniem a listopadem bieżącego roku wpłynęła kwota 5,5 miliarda dolarów – czyli dokładnie odpowiadająca kwocie 18 miliardów PLN przelanych z Narodowego Banku Polskiego!

 #31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 19:56

A co stało się ze złotem?

Złota w ogóle nie było!

Chodziło tylko o wyprowadzenie pieniędzy! To mistyfikacja, zakrywająca ‘dojenie’ polskiego budżetu na rzecz syjonistycznych środowisk żydowskich aby zaspokoić Act447.

I to wszystko.

Ale tylko do tej pory….

 

Otóż z nieoficjalnych przecieków dowiadujemy się, że w następnych latach Polska planuje zakup następnych dużych ilości złota… też w City of London… korzystając z pośrednictwa syjonistycznego banku J.P. Morgan – bo po to właśnie bank został sprowadzony do Polski przez PiS.

Oznacza to kolejne wydatki NBP na zakup fikcyjnego złota!

Bo nie o złoto tu wcale chodzi! A tylko o okradanie Polski! I to przez długie lata.

 

mr-navigator.mystrikingly.com/blog/glapinski-koscinski-i-j-p-morgan-montuja-najwiekszy-przekret?fbclid=IwAR0PJzVE0MwZK8BYeahC1tC93gKRTKfOQAufUQTySFBf1MiMgLXKHTvxp7s

 #32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 19:58

Dlatego leci bujda PIS -Glapi drukuje a złotówka się "umacnia" czyli purym wiosną.#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 21:21


 

 Wszystko co gość w trzech częściach  wypisuje z "Nieoficjalnych przeciekow" to oficjalna BUJDA  !


 #34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 18:09

 

 

 Wszystko co gość w trzech częściach  wypisuje z "Nieoficjalnych przeciekow" to oficjalna BUJDA  !


 

 

fejk jude#35 ~nitras huj~

~nitras huj~
 • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 19:22

 

 

 

To prawda za rządu PO PSL przez 8 lat nie było pieniędzy bo np mafie vatowskie wyciągały ile się da. Wszystko sprzedawano i żyli na kredyt, Teraz mamy rząd PIS zamiast trzymać na czarną godzinę rozdał ludziom w ramach 500+ i 13 dla emerytów. Jeśli konfederacje dojdzie do władzy będzie inaczej. U nas nie będzie żadnej pomocy od Państwa ale za to podatki będą bardzo niskie. Zus będzie dobrowolny.


Cala ta konfederacja to szybko sie rozpiepszy Korwin, Bosak i Braun

Dziecina Lacina i Pierzyna

 #36 ~ZŁODZIEJE ?~

~ZŁODZIEJE ?~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 06:48

wczoraj listonosz przyniósł informacje z mojego banku , że w związku z obniżeniem stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego z dniem 18 marca 2020 roku, obniżeniu uległo oprocentowanie lokat oszczędnościowych w moim banku :

 np. 6-miesięczna lokata ( minimalna kwota lokaty 5 000 zł) o stałym oprocentowaniu - od 23.03. 2020 roku jest oprocentowana w wysokości zaledwie 1 % w stosunku rocznym , a od tego bank odprowadzi jeszcze 19 %-owy podatek Belki - 

 

zważywszy na aktualną wysokość inflacji - takie działanie władzy, moim zdaniem należałoby uznać za okradanie zwykłych ludzi , którzy zaoszczędzili parę groszy swoją ciężką pracą.#37 ~znowu będę milionerem?~

~znowu będę milionerem?~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 06:58

Dlatego leci bujda PIS -Glapi drukuje a złotówka się "umacnia" czyli purym wiosną.

wczoraj słyszałem , że od początków marca złotówka osłabła , ok. 10 % ,  jak dobrze pamiętam .#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 07:58

wczoraj listonosz przyniósł informacje z mojego banku , że w związku z obniżeniem stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego z dniem 18 marca 2020 roku, obniżeniu uległo oprocentowanie lokat oszczędnościowych w moim banku :

 np. 6-miesięczna lokata ( minimalna kwota lokaty 5 000 zł) o stałym oprocentowaniu - od 23.03. 2020 roku jest oprocentowana w wysokości zaledwie 1 % w stosunku rocznym , a od tego bank odprowadzi jeszcze 19 %-owy podatek Belki - 

 

zważywszy na aktualną wysokość inflacji - takie działanie władzy, moim zdaniem należałoby uznać za okradanie zwykłych ludzi , którzy zaoszczędzili parę groszy swoją ciężką pracą.

Te "działąnia" trwają od 1989r do dzisiaj.Wcześnie "trenowali w latach 50-tych.#39 ~SPRAWIEDLIWOŚĆ ?~

~SPRAWIEDLIWOŚĆ ?~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 12:52

inflacja, czyli wzrost cen luty 2020 do luty 2019 , wyniósł 4,7 % -  a skoro oprocentowanie lokat terminowych wynosi ok. 1 % to :

 

ktoś kogoś robi w konia, jak się wydaje.#40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 13:00

Nie trzeba konia by zrozumieć,że to robota Świnioryjnych.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych