Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

NBP zaczął dodrukowanie pieniędzy!

77 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Eryk~

~Eryk~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 15:55

"Tarczę antykryzysową rząd oszacował na 212 mld zł. Ale realnie budżet w tym roku będzie musiał pożyczyć nie więcej niż 130 mld zł - liczą ekonomiści. To i tak za dużo, jak na możliwości polskich banków. Państwu na pomoc ruszył Narodowy Bank Polski (NBP). Za dodrukowane pieniądze będzie skupować obligacje skarbowe."
3,2,1.....start!
Państwo z paździerza!

#2 ~aaa~

~aaa~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 11:01

Państwo z dykty!

#3 ~Gravenberg~

~Gravenberg~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 20:40

Wiecie dlaczego dziś pierwszy raz od 20 lat NBP dodrukował kasę w kwocie 8 mld zł? Ano dlatego, że w przeciwieństwie do normalnych zachodnich krajów wszystkie nasze rezerwy poszły na to, aby Karyna miała na bombelka i poszła postawić krzyżyk. Ciekawe kiedy pobudka elektoratu.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 17:09

Wiecie dlaczego dziś pierwszy raz od 20 lat NBP dodrukował kasę w kwocie 8 mld zł? Ano dlatego, że w przeciwieństwie do normalnych zachodnich krajów wszystkie nasze rezerwy poszły na to, aby Karyna miała na bombelka i poszła postawić krzyżyk. Ciekawe kiedy pobudka elektoratu.

Dolar będzie zaraz po 5,5zł. Chleb po 10zł
Będzie Wenezuela. Krzywomordy pierd... dzisiaj 20min i nic nie powiedział.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 18:28

jakie Państwo mają inne rozwiązanie?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 02:43

Nie rozdawać pieniędzy kiedy są, ale zachować na takie sytuacje jak obecnie. Chu.. na kaczych łapach z pis niestety trwoniły pieniądze kiedy były, a ta raz kiedy nie ma robią dokładnie to samo co Maduro w Wenezueli.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 02:45

Nie rozdawać pieniędzy kiedy są, ale zachować na takie sytuacje jak obecnie. Chu.. na kaczych łapach z pis niestety trwoniły pieniądze kiedy były, a ta raz kiedy nie ma robią dokładnie to samo co Maduro w Wenezueli.

No i jeszcze to chamskie przemówienie Żyda prime ministra do Gojów

#8 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 701 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 06:45

JarosławPolskezbaw

#9 ~ZYSKODAWCY PL~

~ZYSKODAWCY PL~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 07:10

SZANOWNY GOŚCIU,  moim zdaniem, dobrze byłoby aby wszyscy zrozumieli na czym polega współczesne NIEWOLNICTWO ,  właśnie taką okazję do przemyśleń stworzyła obecna pandemia. 

Wg. mojego myślenia, główną zasadą  współczesnego niewolnictwa jest "ZYCIE NA KREDYT", bo oszczędzanie się nie opłaca, bo np.  Rada Polityki Pieniężnej ustala stopy procentowe na zbyt niskim poziomie, więc oszczędności znikają z dnia na dzień - dlatego ludzie biorą kredyty, a jak wiadomo zadłużony człowiek, bez oszczędności  , aby utrzymać się przy życiu , np. nie stracić mieszkania z powodu nie zapłaconych rat kredytu hipotecznego musi rozpaczliwie szukać zarobku, więc często godzi się na każde warunki oferowane przez neoliberalnych zyskobiorców, pracuje za marne grosze od świtu do nocy i często w poniżeniu.

Myślę , że właśnie dlatego rząd jest zmuszony m. in. do umorzenia składek do ZUS i składek do KRUS , banki stwarzają możliwości przesunięcia rat kredytów, wprowadza się ułatwienia w opłatach czynszów za mieszkania komunalne, dopłaty do wynagrodzeń pracowniczych, zasiłki dla osób zajmujących się dziećmi itp. - bo wystarczyła chwila pandemii, a Rodacy już potrzebują ratunku finansowego, tak wynikałoby z działań rządu.

Za to wszystko ktoś musi zapłacić, myślę że zapłacą ludzie oszczędzający, np. emeryci, którzy zaoszczędzili jakieś pieniądze na "czarną godzinę" i ulokowali w polskich bankach na lokatach terminowych , a niestety ich oprocentowanie jest znacząco niższe od inflacji.

ZWYKŁY LUD PRACOWAŁ , PRACUJE I BĘDZIE PRACOWAŁ NA BOGACZY - TAK BYŁO , TAK JEST I TAK BĘDZIE ? -  tak mi się wydaje, chciałbym poznać zdanie odmienne.

#10 ~konfederacja~

~konfederacja~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 07:43

To prawda za rządu PO PSL przez 8 lat nie było pieniędzy bo np mafie vatowskie wyciągały ile się da. Wszystko sprzedawano i żyli na kredyt, Teraz mamy rząd PIS zamiast trzymać na czarną godzinę rozdał ludziom w ramach 500+ i 13 dla emerytów. Jeśli konfederacje dojdzie do władzy będzie inaczej. U nas nie będzie żadnej pomocy od Państwa ale za to podatki będą bardzo niskie. Zus będzie dobrowolny.

#11 ~Tobi.~

~Tobi.~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 14:45

im mniej pieniędzy mają ludzie, tym większe pole do działania ma np.  lichwa i wszelkiego rodzaju oszuści , człowiek zadłużony nie jest człowiekiem wolnym gdyż musi godzić się na niekorzystne dla siebie warunki , czyli jest niewolnikiem, tak to rozumiem.

Myślę , że właśnie dlatego decydenci tak urządzili świat , np. aby zwykłym ludziom nie opłacało się oszczędzać, aby żyli na kredyt ( tzw. "zero procent" ), czyli aby byli uzależnieni od możnych tego świata decydujących o losach finansowych, a co za tym idzie i o losach bytowych ludu na kuli ziemskiej - być może dlatego Bóg zesłał pandemię, aby ludzie uświadomili sobie jak funkcjonuje  współczesny świat.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 14:59

SZANOWNY GOŚCIU,  moim zdaniem, dobrze byłoby aby wszyscy zrozumieli na czym polega współczesne NIEWOLNICTWO ,  właśnie taką okazję do przemyśleń stworzyła obecna pandemia. 

Wg. mojego myślenia, główną zasadą  współczesnego niewolnictwa jest "ZYCIE NA KREDYT", bo oszczędzanie się nie opłaca, bo np.  Rada Polityki Pieniężnej ustala stopy procentowe na zbyt niskim poziomie, więc oszczędności znikają z dnia na dzień - dlatego ludzie biorą kredyty, a jak wiadomo zadłużony człowiek, bez oszczędności  , aby utrzymać się przy życiu , np. nie stracić mieszkania z powodu nie zapłaconych rat kredytu hipotecznego musi rozpaczliwie szukać zarobku, więc często godzi się na każde warunki oferowane przez neoliberalnych zyskobiorców, pracuje za marne grosze od świtu do nocy i często w poniżeniu.

Myślę , że właśnie dlatego rząd jest zmuszony m. in. do umorzenia składek do ZUS i składek do KRUS , banki stwarzają możliwości przesunięcia rat kredytów, wprowadza się ułatwienia w opłatach czynszów za mieszkania komunalne, dopłaty do wynagrodzeń pracowniczych, zasiłki dla osób zajmujących się dziećmi itp. - bo wystarczyła chwila pandemii, a Rodacy już potrzebują ratunku finansowego, tak wynikałoby z działań rządu.

Za to wszystko ktoś musi zapłacić, myślę że zapłacą ludzie oszczędzający, np. emeryci, którzy zaoszczędzili jakieś pieniądze na "czarną godzinę" i ulokowali w polskich bankach na lokatach terminowych , a niestety ich oprocentowanie jest znacząco niższe od inflacji.

ZWYKŁY LUD PRACOWAŁ , PRACUJE I BĘDZIE PRACOWAŁ NA BOGACZY - TAK BYŁO , TAK JEST I TAK BĘDZIE ? -  tak mi się wydaje, chciałbym poznać zdanie odmienne.

ZWYKŁY LUD PRACOWAŁ , PRACUJE I BĘDZIE PRACOWAŁ NA BOGACZY - TAK BYŁO , TAK JEST ALE TAK BYĆ NIE MUSI, CHYBA ŻE LUD TAK BĘDZIE CHCIAŁ.

#13 ~taki jest ten świat ?~

~taki jest ten świat ?~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 16:29

Państwo z dykty!

czyli  CZŁOWIEK Z DYKTY ? - Tak ,  wydaje się, ze można tak powiedzieć , Bo - można też chyba powiedzieć , że to neoliberalny kapitalizm doprowadził do tego  że, już po zaledwie kilku miesiącach epidemii zachodzi konieczność dopłacania do pensji pracowników , odraczania i umarzania rożnych obciążeń  (czynszów , kredytów, podatków itd.) 

KTO i DLACZEGO STWORZYŁ CZŁOWIEKA z DYKTY ?

CZY WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK NIE POTRAFI NORMALNIE PRZEŻYĆ KILKU MIESIĘCY BEZ PRACY ? - niestety wychodzi na to że TAK.

#14 ~wiesniak~

~wiesniak~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 16:35

a ja sobie mieszkam na wsi, mam kury, gęsi, kaczki i staw, rybki sobie łowie, kiszonki, drzemy mam własne i powiem wam, ze dopiero teraz to doceniłem :-(

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 19:19

a ja sobie mieszkam na wsi, mam kury, gęsi, kaczki i staw, rybki sobie łowie, kiszonki, drzemy mam własne i powiem wam, ze dopiero teraz to doceniłem :-(

to jedna prośba , już do białgostoku nie przyjeżdzaj więcej.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 19:45

Super! Zazdroszczę.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 19:51

to jedna prośba , już do białgostoku nie przyjeżdzaj więcej.

a dlaczego ma nie przyjeżdżać? jeszcze przyjedziesz do niego kupić jajka :-)

#18 ~bóg Pieniądz ?~

~bóg Pieniądz ?~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 06:33

ZWYKŁY LUD PRACOWAŁ , PRACUJE I BĘDZIE PRACOWAŁ NA BOGACZY - TAK BYŁO , TAK JEST ALE TAK BYĆ NIE MUSI, CHYBA ŻE LUD TAK BĘDZIE CHCIAŁ.

ale praktycznie , Lud będzie tańczył tak, jak mu zagra propaganda, decyduje kasa wydana na tv , prasę , hejterów , plakaty , fundacje, organizacje, może nawet i uczelnie, itp. - gdyż wydaje się, że dzisiejszy człowiek nie za bardzo myśli swoim rozumem , a niestety chciwość , pycha , bezwzględna wiara w pieniądz , szydzenie z ludzi szanujących wartości moralne i godność każdej osoby ludzkiej, jak się wydaje, przez niektórych decydujących o losach naszego świata nie zna granic.

wydaje się, że  LUD ZAGONIONY PRACĄ , BEZ GROSZA PRZY DUSZY i ZADŁUŻONY NIE JEST W STANIE MYŚLEĆ w pełni WŁASNYM ROZUMEM - dlatego "ONI" zbudowali "ŚWIAT z DYKTY" - takie współczesne niewolnictwo.

#19 ~demokracja?- cha, cha..~

~demokracja?- cha, cha..~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2020 - 15:00

ale praktycznie , Lud będzie tańczył tak, jak mu zagra propaganda, . . . . . . . . . . . . 

wydaje się, że  LUD ZAGONIONY PRACĄ , BEZ GROSZA PRZY DUSZY i ZADŁUŻONY NIE JEST W STANIE MYŚLEĆ w pełni WŁASNYM ROZUMEM - dlatego "ONI" zbudowali "ŚWIAT z DYKTY" - takie współczesne niewolnictwo.

no, i robią chyba co chcą z takim "Człowiekiem z Dykty"  ? - na to wychodziłoby.

#20 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

zasłużony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 18:27

Możliwe, że powstaną nowe miejsca pracy, bo ktoś będzie musiał zataszczyć te pakiety banknotów z drukarni do magazynów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych