Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~podlasianin~

~podlasianin~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 07:50

Nie wybronicie się sledziki ze zmiany trasy przebiegu Via Baltiki.Najbardziej racjonalny wariant to Suwałki,Ełk Lomża .....i td.Nie macie już głównego drogowca jakim był Topczewski i
" drogi na podlasiu inaczej zaczynają myśleć" Tacy jak Topczewski i wielu innych przyłączyliby najchętniej Wielkie Jeziora Mazurskie do Białegostoku....Na tym polega ubóstwo w waszym myśleniu.Szkoda tylko ,że kurier......do tego wszystkiego się przyłączył.
Przestajemy Was szanować za brak obiektywizmu i stronniczość......

#2 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:10

Dlaczego wladze milcza w tej sparwie? Tu chodzi o przetrwanie Bialegosotku? i Nic? Dlaczego/

#3 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:14

Czy szykuje się nam największy absurd, jaki tylko można sobie wyobrazić?
Jak wynika z traści artykułu podanego przez "poranny." - 24 kwietnia 2008 - "Rozmowy o Via Baltice",konsultacje społeczne okrągłego stołu w sprawie obwodnicy Augustowa mogą się odbyć bez udziału Augustowian. Jesli tak, uważamy takie rozwiązanie za niewyobrażane i w najwyższym stopniu niedopuszczalne.

Jak dowiadujemy się tu, konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa (Via Baltica) będą prowadzone w Łomży, Ełku, Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej,Ostrołęce oraz Mońkach (to ostatnia lokalizacja zdaje sie być oczywsitą próbą wyeliminowania także i Biełegostoku z konsultacji społecznych i odcięcia najwiekszego polskiego miasta od Gdańska po Lublin od jedynej TEN w regionie). NIE WYMIENIONO TU AUGUSTOWA.

Tekst podaje wyrażnie: "/.../ o Via Baltice mogą wypowiedzieć się łomżyniacy. Oni oraz mieszkańcy powiatu kolneńskiego spotkają się w Łomży. Rozmowy odbędą się też w Suwałkach, Ełku, Ostrowi Mazowieckiej czy Ostrołęce."

Takie rozwiazanie jest nie do przyjęcia. Prawo mieszkańów Augustowa do wypowiedzenia się o budowie obwpdnicy swego miasta jest prawem oczywistym. NIE MOŻNA GO UCHYLAĆ CZY ŁAMAĆ. Podobna kwestia dotyczy prawa mieskzancow Bialegodstoku , najwięlskzego miasta w regionie (400 tys. z suburbiami) do wypowiedznia się w kwesti mozliwego zabrania jedynego połączenia TEN ze światem].

Tymczasem zadziwia zaiste cisza w zagrożonych degradajcą cywilizacyjną miastach. W sytacji gdy - w naszej ocenie - odsłania sie klarownie najgłębszy cel całego zamieszania wokoł Rospudy, (prowadzącego w konsekwencji poprzez nieprawnioną próbę zmiany przniegu Via Baltica do odcięcia Podlasia od rozwoju cywilizacyjnego), jak dotąd, władze lokalne POWINNNY ZLOŻYĆ oficjalny protest do Generalnej Dyrekcji Dróg, Ministerstwa Środowiska, czy Ministrestwa Infrastruktuy. Szczególnie, że nie wyrażają też -jak dotąd - zdaje się głebszego zainteresowania sprawą inne wladze lokalne (wojewódzkie, marszałkowskie).

Tymaczesen jest to kwestia zasadniczego priorytetu. Czy formalne milczenie (liczą się oficalne pisma w końcu) stanie sie przyczynkiem do skazania Augustowa, BIALEGOSTOKU - miasta wojewódzkiego i Podlasia na śmierć ekonomiczną, poprzez odcięcie od jedynej TEN w regionie, a mieszkańcy Augustowa i obywatele tego kraju jeżdzący S8 nadal bedą licznie ginąc na drogach nie nadajach sie do jazdy?
Rasumując: postawmy pytanie o kwintesencję paradoksu i absurdu.

Czy "w tresce" o mieszkanców Augustowa póbuje się pozbawić ich prawa głosu w konsultacjiach spolecnzych dotyczacych okraglego stołu zwołanego celem analizy przebiegu obwodnicy ich miasta?

podobnie: czy "w trosce" o spokój społeczny mieszkanców Bialegostoku, póbuje się ich pozobawić możliwości wypowiedzenia się w sprawie najżywotniejszej dla rozowju ekonomicznego - dostępu do jedynego nowoczesnego połączenia ze światem?

W sytacji gdy socjotechnika zdaje sie być jawna, a cel oczywisty, pora postawić zatem pytanie o skutek tej rozgrywki, której - jak coraz wyrażniej widać - ostateczną stawką może byc przecież pełny i trwający życie kilku pokoleń upadek cywilizacyjny regionu Podlasia i odcięcie tym samym Polski od Białorusi.

Z jednej strony jawny absurd - z drugiej dotychczasowe milczenie "elit politycznych", a przy tym brak jakiegokolwiek popracia ze strony środowisk kulturotórczych dla regionu kraju skazywanego w praktyce na skansenizację.

Cała mizeria państwa, jego władz, jego elit kulturotwórczych objawia się tu w klarownej, modelowej niejako sytuacji. Gdzie zatem jest granica absurdu na skalę państwową, czy już ja przekroczyliśmy ?

#4 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:18

Dosc juz majacego naszym zdaniem miejsce jawnego niestosowania sie do przepisó prawa ze strony lobby pewnego miasteczna na L......ustalenia na krecie ministrow transportu z roku 2002, Dzienniki Urzedowe WE i RP z 2004 r,. jaksnoi wskazuja na przbieg Via Baltica przez Bialystok. Dosc juz tego łamania unijnego i polskiego prawa.

Wladze wojewodzkie, marszałkowwskie, władz miejskie.....kiedy zaczniecie w końcu dba o to zeby nie odcięto Białegotoku od świata?

#5 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:21

Jawny absurd....Konsultacje społeczne okrągłego stołu bez Augustowian?

Czy tomozlwe (Jak podaje "poranny." 24 kwietnia 2008 - "Rozmowy o Via Baltice") zeby konsultacje społeczne okrągłego stołu w sprawie obwodnicy Augustowa bez Augustowian? Jesli tak, to jest to niewyobrażane.
Czytamy przecież w tym artykule, że konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa (Via Baltica) będą prowadzone w Łomży, Ełku, Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej,oraz Mońkach (to ostatnia lokalizacja zdaje sie być oczywsitą próbą wyeliminowania Bielegosotku z konsultacji spolecznych). NIE WYMIENIONO AUGUSTOWA.
Jak podaje wyraźnie tekst: "/.../ o Via Baltice mogą wypowiedzieć się łomżyniacy. Oni oraz mieszkańcy powiatu kolneńskiego spotkają się w Łomży. Rozmowy odbędą się też w Suwałkach, Ełku, Ostrowi Mazowieckiej czy Ostrołęce."
Takie rozwiazanie jest nie do przyjęcia.
Prawo mieszkaów Augustowa do wypowiedzenia się o budowie obwpdnicy swego miasta jest oczywsitym.
NIE MOŻNA GO ŁAMAĆ.
jawnym absurdom nalezy zaczac glosno mowic: nie

#6 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:29

Bardzo aktualne pytanie: : Czy wobec jawnego lamania ustalen na krecie, zapisopw w dziennikach urzedowyxch Rzeczyp[ospolietj Polskiej i Unii Europejskiej WŁADZE MIASTA złożą wkoncu OFICJALNY PROTEST do GDDKiA, Ministerstwa Srodowiska, Ministrestwa Infrastruktuy? Trzeba to robic szczegolnie,kiedy probuje sie wqylaczyc nasze miastoi z konsultacji spolecznych. To jest kwestia odpowiedzialnosci za miasto którym sie rządzi. Dość już manipulacji, mogących w konsekwencji odciąć Białystok od cywilizacji .

#7 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:33

ŁUDZENIE mieszkanców Białegosotku ze będą tu dwie drogi równolegle i jednakowego znaczenia jest oczywiście niezgodne z rzeczywsitością. Polska pólnocno- wschodnia ma miec tylko jeden TEN, a jest nim właśnie Via Baltica.
Pamiętajmy, że pewne grupy interesu chcą po porstu uśpic Białostoczan.
Tymvczasem odcięcie Bielgostoku oid TEN oznaczac bedzie szybką i bolesną śmierć ekonomczną i spolęczną naszego miasta.
Spijcie dalej......obudzicie sie w jak w snie z wozjia jednego z kandydatów na stolec prezydencki w Bialysmtoku. Pewnego sławnego kandydata.

#8 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 09:00

Dlaczego władze miasta nie protestują przeciwko oczywsitemy łamaniu prawa poprzez proibe zmiany przebiegu Via Baltica (co jest zapidsane w parwei unijnym i polskim)? Dlaczego formalnie nie protesytuja przeciwko np. pominieciu mieszkańców Białegosotku w "konsultacjach społecznych", co jest jawnym absurdem?
DLACZEGO?

#9 ~mussolini~

~mussolini~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 09:13

wariant Via Baltica przez Ełk będzie gotowy mniej więcej w 2025 roku, natomiast białostocki można budować od zaraz. Taka mała dygresja na ten temat.

#10 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 10:10

Pytanie wymagające odpowiedzi: Dlaczego władze miasta nie protestują przeciwko oczywsitemu łamaniu prawa poprzez proibe zmiany przebiegu Via Baltica (co jest zapidsane w parwei unijnym i polskim)? Dlaczego formalnie nie protesytuja przeciwko np. pominieciu mieszkańców Białegosotku w "konsultacjach społecznych", co jest jawnym absurdem?
DLACZEGO?

#11 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 10:11

ŁUDZENIE mieszkanców Białegosotku ze będą tu dwie drogi równolegle i jednakowego znaczenia jest oczywiście niezgodne z rzeczywsitością. Polska pólnocno- wschodnia ma miec tylko jeden TEN, a jest nim właśnie Via Baltica.
Pamiętajmy, że pewne grupy interesu chcą po porstu uśpic Białostoczan.
Tymvczasem odcięcie Bielgostoku oid TEN oznaczac bedzie szybką i bolesną śmierć ekonomczną i społeczną naszego miasta.

#12 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 10:13

Naprawdę już dość majacego naszym zdaniem miejsce jawnego niestosowania sie do przepisów prawa ze strony lobby pewnego miasteczna na L......ustalenia na krecie ministrow transportu z roku 2002, Dzienniki Urzedowe WE i RP z 2004 r,. jaksnoi wskazuja na przbieg Via Baltica przez Bialystok. Dosc juz tego łamania unijnego i polskiego prawa.

Wladze wojewodzkie, marszałkowwskie, władz miejskie.....kiedy zaczniecie w końcu dba o to zeby nie odcięto Białegotoku od świata?

#13 ~miś koala~

~miś koala~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 10:16

To mieszkancy Ł...... beda placic za ogromnie koszta poniesione juz przy budowie Via Balctica przez Bialystrok. A moze odbira te pieniedze z rent i emerytur?

Czy to mzoliwe zeby tak było - nIe liczy sie interes ekonomiczny panstwa....nie liczy się interes spoleczny....liczy sie tylko interes lobby L...... i wielkiego prywatnego kapitału? Czy to mozliwe zeby tak było?

#14 ~gośc~

~gośc~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 10:26

Pamiętajmy o histroii wydażen w sprawie obwodniicy Augustowa. Wiele nam wyjaśni.

TVN 24.pl 10 X 2007 "Kandydat na ministra środowiska chce obwodnicy przez Rospudę"TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA DLA PRZYSZŁEGO RZĄDU

Nowy rząd nie zrezygnuje z obwodnicy przez Rospudę?
TVN24 Wiele wskazuje na to, że mimo porażki PiS, obwodnica Augustowa jednak przetnie Dolinę Rospudy. Na taką możliwość wskazuje w rozmowie z "Dziennikiem" Stanisław Żelichowski, kandydat PSL na ministra środowiska.Spore wyzwanie ...Nowy minister ochrony środowiska będzie miał twardy orzech do zgryzieniaŻelichowski uważa, że największym problemem jest przekonanie do wariantu "drogi przez Rospudę" Komisji Europejskiej. Dlatego zgodnie z postulatem Komisji, zostaną przygotowane analizy dwóch alternatywnych tras. Jednak polityk PSL nie ma wątpliwości, że zwycięży dotychczas planowany przebieg przez Rospudę.
- Realizacja innej koncepcji będzie niezwykle kosztowna i może zająć nawet 10 lat - tłumaczy. Taka zapowiedź może wywołać mową burzę wśród międzynarodowych organizacji ekologicznych, które w kwietniu i pod koniec lipca zmobilizowały tysiące osób, aby powstrzymać spychacze przed rozpoczęciem prac.

Co na to Komisja Europejska?

Bruksela reaguje z mieszanymi uczuciami na wypowiedź polityka PSL. - Pozwaliśmy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości poprzedni polski rząd, bo nie chciał przedstawić alternatywnych tras. Dobrze, że to się zmieni - mówi Barbara Helfferich, rzeczniczka Komisji Europejskiej ds. Ochrony Środowiska. Ale nie chce powiedzieć, czy Unia zgodziłaby się na kontynuację budowy przez Rospudę.

Zamieszanie w Platformie

Pomysł Żelichowskiego wywołuje zamieszanie w Platformie.

Stanisław Gawłowski, poseł PO zangażowany w sprawy ochrony środowiska, uważa, że najlepiej by było, gdyby nowa autostrada przebiegała koło Łomży. Jednak biorąc pod uwagę skalę zaangażowania kapitału, utrzymanie obecnego przebiegu obwodnicy prawdopodobnie jest nieuniknione."

Pamietajmy o historii wydarzen....wiele naj wyjasni

Bierzmy z niej argumenty do obrony naszego miasta ....

#15 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 10:38

Kiedy ktos poza ta zageztą zacznie interesować się problem?

#16 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 17:02

To wszystko jedna manipulacja..,,,,.Via Baltica juz dawno zostala usatlona...na Krecie w roku 2002....nie dajcie sie zmanipulowac

#17 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 17:05

Pamiętajmy o histroii wydażen w sprawie obwodniicy Augustowa. Wiele nam wyjaśni. TVN 24.pl 10 X 2007 "Kandydat na ministra środowiska chce obwodnicy przez Rospudę"TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA DLA PRZYSZŁEGO RZĄDUNowy rząd nie zrezygnuje z obwodnicy przez Rospudę?TVN24 Wiele wskazuje na to, że mimo porażki PiS, obwodnica Augustowa jednak przetnie Dolinę Rospudy. Na taką możliwość wskazuje w rozmowie z "Dziennikiem" Stanisław Żelichowski, kandydat PSL na ministra środowiska.Spore wyzwanie ...Nowy minister ochrony środowiska będzie miał twardy orzech do zgryzieniaŻelichowski uważa, że największym problemem jest przekonanie do wariantu "drogi przez Rospudę" Komisji Europejskiej. Dlatego zgodnie z postulatem Komisji, zostaną przygotowane analizy dwóch alternatywnych tras. Jednak polityk PSL nie ma wątpliwości, że zwycięży dotychczas planowany przebieg przez Rospudę.- Realizacja innej koncepcji będzie niezwykle kosztowna i może zająć nawet 10 lat - tłumaczy. Taka zapowiedź może wywołać mową burzę wśród międzynarodowych organizacji ekologicznych, które w kwietniu i pod koniec lipca zmobilizowały tysiące osób, aby powstrzymać spychacze przed rozpoczęciem prac.Co na to Komisja Europejska?Bruksela reaguje z mieszanymi uczuciami na wypowiedź polityka PSL. - Pozwaliśmy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości poprzedni polski rząd, bo nie chciał przedstawić alternatywnych tras. Dobrze, że to się zmieni - mówi Barbara Helfferich, rzeczniczka Komisji Europejskiej ds. Ochrony Środowiska. Ale nie chce powiedzieć, czy Unia zgodziłaby się na kontynuację budowy przez Rospudę.

Zamieszanie w Platformie Pomysł Żelichowskiego wywołuje zamieszanie w Platformie. Stanisław Gawłowski, poseł PO zangażowany w sprawy ochrony środowiska, uważa, że najlepiej by było, gdyby nowa autostrada przebiegała koło Łomży. Jednak biorąc pod uwagę skalę zaangażowania kapitału, utrzymanie obecnego przebiegu obwodnicy prawdopodobnie jest nieuniknione."Pamietajmy o historii wydarzen....wiele naj wyjasni Bierzmy z niej argumenty do obrony naszego miasta ....

#18 euforia

euforia

  początkujący

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 20 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 18:07

Szkoda, że decyduje się o przebiegu najważniejszej drogi województwa bez mieszkańców największego miasta na podlasiu.
Na pewno znalazło by się wielu chętnych, którzy zechcieli by przedstawić swoją wizję przebiegu Via Baltiki. Ale odległość 40 km jest, wbrew pozorom, znaczna. Oczywiście, lepiej konsultacje społeczne prowadzić jak najdalej od Białegostoku a później mówić o znikomym zainteresowaniu tematem. Chociaż, patrząc na forum, temat chyba stał się już przereklamowany. Może ludzie mają już dosyć? Znudziło ich dowiadywanie się, co raz, o jej nowych wariantach. Zaczeli ufać naszym władzom, ze wydadzą, najlepsze dla regionu i ich mieszkańców, decyzję?
Via Baltika to nie tylko droga, to ogromne pieniądze, nowe miejsca pracy, obwodnice. Niesie ona za sobą rozwój infrastruktury, spadek bezrobocia i .... szanse dla miast, przez które będzie przebiegać. Przyczyni się do zwiększonego zainteresowania, naszym regionem, inwestorów.
Dlatego nie możemy być obojętni.
Tylko, jak mamy wyrazić swoją dezaprobate, skoro nie dano nam tej szansy????

#19 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 21:52

Czy urzędy: miejski, wojewodzki i marszalkowski interweniowac w GDDKiA, ministerstwie sdorowiska i ministerstwie transoportu celem ukrócenia takich praktyk, jak opisna próba uniemozliwienia Bialostoczanom obrony swoich najbardziej zywoitnych interesów?
Czy będą bronić zywotnych interesów miasta?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych