Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Naparzanie w kościelne dzwony o 6:30

130 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 10:06

Kodeks wykroczeń
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Księciunio to spadł z wysokeigo drzewa? Nie można walnąć raz w dzwon tylko trzeba naparzać w niego dobre siedem minut?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 10:33

No co? Już nie ma nocnej!!

#3 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 10:47

Nie ma w kodeksie wykroczeń czegoś takiego jak cisza nocna.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 12:10

6:30 juz po ciszy ona do 5:59

#5 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 12:16

6:30 juz po ciszy ona do 5:59

Czytać Pan umie? Nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Czytaj wyżej kodeks. Nie ma różnicy pora.

#6 ~pł~

~pł~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 12:53

Powyższy przepis nie wskazuje, w których godzinach występuje spoczynek nocny, czyli nie precyzuje, w jakiej porze obowiązuje zakaz „hałasujących” praktyk. Czas tzw. ciszy nocnej jest regulowany wewnętrznie lub zwyczajowo. Jej zwyczajowe godziny to między 22.00 a 6.00, natomiast wewnętrzne regulaminy mogą ustalić jej inny czas i odstąpić od nich.

Przyjeło się, że cisza trwa do 6 00,  przeszkadza pojedyńczym jednostkom hałas po 6 00,mówi się trudno, takie życie, nie jesteś pępkiem świata, większość społeczeństwa jest o tej godzinie na nogach i nie zwraca na to uwagi. Inna sprawa,gdyby to było o 21:30, może byś znalazł/a zrozumienie,

#7 ~A.~

~A.~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 12:57

Wybaczcie drodzy mieszkańcy, ale trzeba być totalną CEBULĄ by komuś dzwon kościelny przeszkadzał, jak coś to zapraszamy chętnie do innej gminy. Żal totalny. Aż przykro komentować ten post na tym forum.

#8 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 13:45

To chyba pisze jakiś niedowiarek albo świadek Jehowy bo ja bardzo lubię rano ten odgłos bijącego dzwona .

#9 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 14:48

Powyższy przepis nie wskazuje, w których godzinach występuje spoczynek nocny, czyli nie precyzuje, w jakiej porze obowiązuje zakaz „hałasujących” praktyk. Czas tzw. ciszy nocnej jest regulowany wewnętrznie lub zwyczajowo. Jej zwyczajowe godziny to między 22.00 a 6.00, natomiast wewnętrzne regulaminy mogą ustalić jej inny czas i odstąpić od nich.
Przyjeło się, że cisza trwa do 6 00, przeszkadza pojedyńczym jednostkom hałas po 6 00,mówi się trudno, takie życie, nie jesteś pępkiem świata, większość społeczeństwa jest o tej godzinie na nogach i nie zwraca na to uwagi. Inna sprawa,gdyby to było o 21:30, może byś znalazł/a zrozumienie,

To że ty Chodzisz spać z kurami nie znaczy że każdy

#10 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 14:50

Wybaczcie drodzy mieszkańcy, ale trzeba być totalną CEBULĄ by komuś dzwon kościelny przeszkadzał, jak coś to zapraszamy chętnie do innej gminy. Żal totalny. Aż przykro komentować ten post na tym forum.

A jak bym ją pod twoim domem naparzal dzwonem i cie budził to też byś tak mowil?

#11 ~Rzecznik Bodnar~

~Rzecznik Bodnar~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 19:39

Kodeks wykroczeń
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Księciunio to spadł z wysokeigo drzewa? Nie można walnąć raz w dzwon tylko trzeba naparzać w niego dobre siedem minut?

Na jakiej Pan/Pani mieszka ulicy? Sprawdzimy poziom hałasu. Prosze podać nr domu. 

#12 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 20:00

To ty sam naparzasz, ale bzdury!

#13 ~A.~

~A.~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 20:16

Totalny żal mieszkańca...lecz wyjaśnić trzeba.
Otóż powołując się na przepis art 51 kw trzeba wiedzieć, że dzwony o 6 30 są związane z mszą świętą o godzinie 7, które odprawiane są codziennie. W zwiazku z czym jako forma zwyczaju kultu religijnego nie wyczerpuje znamion tego wykroczenia. Więc nim zaczniesz przywoływać Ustawę to najpierw proponuję przeczytać objaśnienia lub całość Kodeksu.
Po drugie. Również mieszkam w pobliżu kościoła i te dzwony są odkąd żyję i pamietam, nie tylko za czasów obecnego księdza proboszcza ale również za poprzedniego. A tak poza tym trochę szacunku drogi mieszkańcu - nie "księciunio" a ksiądz, lub Dziekan dla Twojej wiadomości. Jesli kościół Ci nie odpowiada to proponuję inną gminę lub inna religię np. Zbór Świadków Jehowy lub Islam (tam z meczetu pięciokrotnie w ciągu dnia by Cię nawoływali do modlitwy z głośników).
Po trzecie gdybyś "naparzał" mi pod domem dzwonami to ode mnie byś otrzymał ale innego "dzwona".
I Taka Jest Prawda - Cebula.

#14 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 20:58

Bardzo dobra odpowiedz

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 21:02

Panie A. nie strasz bo się zesrasz, na takich cwaniaczków też jest bat.

#16 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 21:03

Totalny żal mieszkańca...lecz wyjaśnić trzeba.
Otóż powołując się na przepis art 51 kw trzeba wiedzieć, że dzwony o 6 30 są związane z mszą świętą o godzinie 7, które odprawiane są codziennie. W zwiazku z czym jako forma zwyczaju kultu religijnego nie wyczerpuje znamion tego wykroczenia. Więc nim zaczniesz przywoływać Ustawę to najpierw proponuję przeczytać objaśnienia lub całość Kodeksu.
Po drugie. Również mieszkam w pobliżu kościoła i te dzwony są odkąd żyję i pamietam, nie tylko za czasów obecnego księdza proboszcza ale również za poprzedniego. A tak poza tym trochę szacunku drogi mieszkańcu - nie "księciunio" a ksiądz, lub Dziekan dla Twojej wiadomości. Jesli kościół Ci nie odpowiada to proponuję inną gminę lub inna religię np. Zbór Świadków Jehowy lub Islam (tam z meczetu pięciokrotnie w ciągu dnia by Cię nawoływali do modlitwy z głośników).
Po trzecie gdybyś "naparzał" mi pod domem dzwonami to ode mnie byś otrzymał ale innego "dzwona".
I Taka Jest Prawda - Cebula.

Wpisz kolego w internecie takie coś. Na Google albo innej wyszukiwarce.
"bicie dzwony proboszcz mandat kara"
Zobaczysz że nie jestem sam i powiem więcej zarządzający parafia płacą niemałe mandaty.
W dzwon można uderzyć raz. Odkąd pamiętam msza odbywa się od 7. Chyba nie trzeba naparzać w dzwony. Ludzie mają budziki i wiedzą o której się odprawia.
Jest to innymi słowy uciążliwe.

#17 ~Janina~

~Janina~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 21:21

Myślę że zamiast Internetu to powinien Pan poczytać Biblię. Mi też jest przykro że mamy takich mieszkańców.

#18 ~Jerry~

~Jerry~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 21:25

Wpisz lepiej "cebulactwo" w internet.

#19 ~Taka jest prawda~

~Taka jest prawda~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 21:43

Myślę że zamiast Internetu to powinien Pan poczytać Biblię. Mi też jest przykro że mamy takich mieszkańców.

Akurat Biblia nie mówi nic o dzwonach. Za to mówi o miłości do bliźniego a takie dzwonienie to nękanie bliźniego.

#20 ~ANTY~

~ANTY~
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 22:09

Akurat Biblia nie mówi nic o dzwonach. Za to mówi o miłości do bliźniego a takie dzwonienie to nękanie bliźniego.

To idź do proboszcza   a nie     płaczesz na forum że dzwony przeszkadzają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych