Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Matury 2010 dla technikum?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~domidomiśdomisia~

~domidomiśdomisia~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2009 - 20:51

Zwracam się ze szczególna prosbą do dziennikarzy Kuriera Porannego o poruszenie tematu obowiązkowej matury z matematyki dla uczniów technikmu piszących maturę w 2010 roku. Problem jest nastepujący. Białostockie technika nie wiedzą czy matura z matematyki będzie obowiązywać technika które piszą mature w 2010 roku, a rozpoczęli naukę w technikum w roku skzolnym 2006/2007.NIkt, nawet ministerstwo, nie wspomina o nas, a my przecież bezpośrednio z tym problemem sie stykamy. Program lekcyjny i tematy poruszane na lekcjach matematyki są często mieszane przez nauczycieli i brane ze starego programu nauczania, który nie był brany pod uwagę przy obowiązkowych maturach z tego przedmiotu i z kolei znowu brane z programu przygotowanego pod matury 2010 roku, byśmy w razie tej matury chociaż jedno zdanie rozwiązali poprawnie. W Wielu technikach jeszcze się o tym milczy, ale trzeba się nad tym zastanowić i przemyslec sprawę. przecież, my uczymy się 4 lata, a licea ida programem 3letnim. Jakim więc prawem mamy pisać matury z matemtyki w 2010(wypowiadam się w imieniu technik) gdy nawet nie jesteśmy programowo zgodni z tym, czego uczy się obecne kklasy drugie LO. Pierwszy mój rok nauki w technikum był wtedy gdy jeszcze zastanawiano się nad tą maturą. W drugim roku już wiedziano, że będzie ona zrealizowana, ale my nadal bylismy uczeni poprzednim programem i dopiero w tym roku nauczyciele usuwaja połowe tematów z programu byśmy chociaż w połowie byli przygtowani do tej matury. Tak naprawdę, to żadne technikum nie jest tak przygotowane do tej matury jak licea, gdyż nadal obowiązuje nas stary program. Nadal uczą nas tych pojęć, których na maturze nie będzie i których juz się nie uczy tych, co poszli w roku 2007/2008 do szkoły. Dlaczego wszyscy zapomnieli o technikach? Co z nami będzie?Mamy zasiąść w skzolnych ławkach i pisać tę maturę, gdy nie jestesmy do niej przygotowani? Dlaczego Ministesrtwo milczy na nasz temat? Hej, przecież my nawet nie jesteśmy w stanie jej napisać!Błagam, zainteresujcie się tym tematem, gdyż tysiące uczniów w 2010 roku nie będzie w stanie jej zdać. Proszę, pomóżcie nam!
Ps:Przepraszam za błedy. POzdrawiam!

#2 ~aaaaaaaaaaa~

~aaaaaaaaaaa~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2009 - 21:35

Tak ja właśnie jestem z takiego technikum i o tym "inteligętnym '' pomyśle dowiedziałam się dopiero w 2 klasie. I to prawda myśli się wyłącznie o liceum a technikum no to już podrzędna sprawa jak widac ! Jestem jak najbardziej za aby w końcu ktoś poruszył temat jak to ma wyglądac w technikum mając ograniczoną liczbę godzin jak dla mnie matematyka na maturze w 2010r. to poroniony pomysł.

#3 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 14:52

Ja również chodzę do technikum a naukę w nim rozpoczęłam w roku szkolnym 2006/2007. Uważam, że matura z matematyki nie powinna mieć w ogóle miejsca! Po pierwsze, nie wszyscy urodzili się geniuszami matematycznymi, nawet jeśli ta matura będzie na poziomie podstawowym! Po drugie, dlaczego ucznowie techników mają pisać tą mature skoro idziemy starym programem i nie będziemy do niej przygotowani tak jak uczniowie z młodszych roczników! Nie rozumie dlaczego nikt sie tym nie interesuje?! Wszyscy mają na myśli tylko liceum a uczniowie z techników nikogo nie obchodzą!!!;( Mam nadzieję jednak że do czasu matury ktoś się nami zainteresuje i nie będziemy musieli jej pisać!!!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 16:19

a nie sądzicie że wtedy to będzie niesprawiedliwe wobec liceum gdybyście wy nie musieli pisać matury z matmy?(jestem uczennicą 3 liceum) no bo wtedy Wy mielibyście większe szanse na dostanie się na studia bo przecież jestem pewna że dużo licealistów przez matme po prostu ją obleje;/ u mnie w klasie zdały około 5 osób na 33. I tak jest podobnie również w innych liceach bo rozmawiałam o tym.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:51

Jeśli chodzi o liceum...Przecież to właśnie licealiści z właśnie tego rocznika mieli przywilej nie zdawania matury z matmy... więc to nie jest fair w stosunku do aktualnych, "technikowych" maturzystów.

#6 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 04 październik 2009 - 18:58

Mam do sprzedania prezentacje maturalna. Temat: Samotność- świadomy wybór klęska złośliwość losu czy.....Przedstaw to zagadnienie na przykładach literackich. Prezentacja jest z 3 lektur: Lalka, Ludzie bezdomni i Cierpienia młodego Wertera. Cena 150 zł.
Mam również 50 opracowanych zestawów maturalnych do angielskiego ustnego. Żeby potwierdzić swoja wiarygodność wysyłam 5 zestawów za darmo. Reszta za 30 zł.
Kontaktować sie prosze na meila moninia64@wp.pl

#7 ~Edyta93~

~Edyta93~
  • Goście

Napisano 17 październik 2010 - 23:50

Moim zdaniem jesli powaznie sie mysli o zdaniu dobrze matury a pozniej podjeciu studiow powinno sie wybrac dobre liceum a nie isc do byle technikum a potem narzekac ze nic w nim nie ucza i ze sie nie bedzie przygotowanym do matury ... ;/ to jest wasz wybór ...waszA sprawa czy chcecie tą mature zdac czy nie ...

#8 adrian

adrian

VIP

• Użytkownicy
  • 1974 postów

Napisano 20 maj 2012 - 18:45

...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych