Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

MASTERPRESS, HM SYSTEM

432 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:15

Oj czepiasz się i to właśnie typowy malutki polaczek.

Powiedz mi gdzie tu mowa o śmieciach skoro umowy śmieciowe?

Nie popieram żadnego wyzysku. Tylko przychodzą do ciebie dwie osoby o takich samych kwalifikacjach a raczej o braku kwalifikacji jedna chce 2000 a druga 1500 kogo byś zatrudniła??????

w tym temacie rozmawiamy o Masterpessie. Nie używaj słowa zatrudnić do innych umów niż umowa o pracę. Temat dotyczy porażającego wyzysku,sytuacji gdy zarobki w sposób wręcz drastyczny odstają od wypracowanego przez zleceniobiorcę zysku. I tyle. A Ty byś mógł przyjmować do pracy ludzi o których wiesz, ze mają np. dzieci, i dawać im 7 zł na rękę za godzinę bez odprowadzania składek ZUSowskich? Mogąc bez problemu zapłacić znacząco więcej?

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 21:37

w tym temacie rozmawiamy o Masterpessie. Nie używaj słowa zatrudnić do innych umów niż umowa o pracę. Temat dotyczy porażającego wyzysku,sytuacji gdy zarobki w sposób wręcz drastyczny odstają od wypracowanego przez zleceniobiorcę zysku. I tyle. A Ty byś mógł przyjmować do pracy ludzi o których wiesz, ze mają np. dzieci, i dawać im 7 zł na rękę za godzinę bez odprowadzania składek ZUSowskich? Mogąc bez problemu zapłacić znacząco więcej?

Wszystkie umowy to umowy o zatrudnienie. Firma fakt wygląda na bogatą. Ale czasy równego dzielenia już minęły. Każdy pracuje na siebie. Cały czas mówimy o 7 zł. Ale dlaczego nikt nie powie za co te 7 zł. Nie sądzę żeby ktoś z wysokimi kwalifikacjami zarabiał 7 zł.

Jaka praca tak płaca.

Nie pasuje to nie pracuj.

Składki od umowy zlecenie są też odprowadzane - tylko mi powiedz dlaczego to się nie liczy do emerytury skoro składki są płacone ???? O to zapyta w ZUS-ie.

A zanim zrobisz dzieci to zastanów się czy stać cię. Bo ja dziękuje płacić na kogoś kto narobił dzieci a nie ma z czego żyć. Ty byś oddał część swojej wypłaty dla kogoś.???? 

#43 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2014 - 09:55

Wszystkie umowy to umowy o zatrudnienie. Firma fakt wygląda na bogatą. Ale czasy równego dzielenia już minęły. Każdy pracuje na siebie. Cały czas mówimy o 7 zł. Ale dlaczego nikt nie powie za co te 7 zł. Nie sądzę żeby ktoś z wysokimi kwalifikacjami zarabiał 7 zł.

Jaka praca tak płaca.

Nie pasuje to nie pracuj.

Składki od umowy zlecenie są też odprowadzane - tylko mi powiedz dlaczego to się nie liczy do emerytury skoro składki są płacone ???? O to zapyta w ZUS-ie.

A zanim zrobisz dzieci to zastanów się czy stać cię. Bo ja dziękuje płacić na kogoś kto narobił dzieci a nie ma z czego żyć. Ty byś oddał część swojej wypłaty dla kogoś.???? 

nie wszystkie umowy to umowy o zatrudnienie tylko UMOWY O PRACĘ! A poza tym nie należy patrzeć na kwalifikacje ale na wydajność pracy! Na to ile dana osoba wytwarza!!! Jaki zysk wypracowuje dla firmy! Polski problem polega na tym, że wydajność pracy kompletnie nie pokrywa się z zarobkami! U nas w o wiele większym stopniu niż na Zachodzie zysk firm trafia do jej właściciela niż pracowników.  Co do odprowadzania ZUSu. Widać, że kompletnie nie wiesz o czym mowa w przypadku Masterpressu i HM. By podjąc tam pracę podpisuje się DWIE (!!!) umowy zlecenia!By podjąć jedną pracę zawiera się DWIE UMOWY! NIEŹLE CO?! ZATKAŁO KAKAO?! Czy wciąż będziesz plótł jak psychol?! Od jednej ze znikomą stawką odprowadza się składki ZUS, a od drugiej nie!! TAKI NUMER!! Poza tym piszesz głupoty, że praca na um. zlecenia nie liczy się do emerytury. Jeśli płaci się składki ZUSowskie to trafiają one na kapitał emerytalny z którego następnie wypłacana jest emerytura! Im większe odprowadzi się składki tym wyższa będzie emerytura!!! A w jaki sposób Ty niby płacisz na czyjeś dzieci?! KOMPLETNIE CI ODWALIŁO? 

tak mnie to wkurza, że szok! Jest konkretny temat, wszystko precyzyjnie opisane.  I zawsze zacznie wypowiadać się ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o tym temacie.  NIE WIESZ NIC O MASTERPESSIE i HM? TO NIC NIE PISZ. 

#44 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 11:06

w Polsce ma miejsce porażający WYZYSK! 

#45 ~marcin~

~marcin~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2014 - 11:18

z tego co pamiętam i o uszy mi się obiło , za przerwy np. na układaniu towaru maja potrącane pieniądze w HM SYSTEMIE. ZAPRASZAJA LUDZI NA ROZMOWE A TAM JUZ KOLEJKA JEST NA TO STANOWISKO PRACY .

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2014 - 12:04

Straszne jest to wszystko. Ja pracuję w Biazecie, myślałam, ze tam jest źle, ale przynajmniej jest umowa o pracę, prawo do urlopu, socjal, wczasowe, bony na święta, a stawka to 1400 na rękę. Już nie będę narzekać. Przykro mi tylko, że przyszło nam życ w takich czasach, gdzie człowiek jest tak wyzyskiwany, a wręcz traktowany jak rzecz czy śmieć. Biazet to moja 4 praca. Pracowałam na umowę o dzieło 2 lata, bez składek. Ludzie trzeba coś zmienić w życiu, poszukać gdzie indziej, nie dajcie się wykorzystywać. 

#47 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 14:10

Straszne jest to wszystko. Ja pracuję w Biazecie, myślałam, ze tam jest źle, ale przynajmniej jest umowa o pracę, prawo do urlopu, socjal, wczasowe, bony na święta, a stawka to 1400 na rękę. Już nie będę narzekać. Przykro mi tylko, że przyszło nam życ w takich czasach, gdzie człowiek jest tak wyzyskiwany, a wręcz traktowany jak rzecz czy śmieć. Biazet to moja 4 praca. Pracowałam na umowę o dzieło 2 lata, bez składek. Ludzie trzeba coś zmienić w życiu, poszukać gdzie indziej, nie dajcie się wykorzystywać. 

najgorzej, że z  powodu masowego bezrobocia pod rządami PO, Białystok jest miastem o najwyższym bezrobociu ze wszystkich miast wojewódzkich :-( Za Truskolaskiego i lokalnych działaczy Platformy powstały tutaj niemal wyłącznie drogi za kasę UE i sklepy...

#48 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2014 - 16:05

mój kumpel ostro krytykował kiedyś Rosti. Trafił do Masterpressu, zaczął Rosti chwalić. Podobno coś takiego jak Masterpess i HM System istnieją tylko po to by można było doceniać inne, cywilizowane firmy. Zlecioniorcy Masterpessu  wręcz marzą by pracować w Rosti, Bianorze, Biazecie! MARZĄ! 

#49 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2014 - 16:50

Polska to DZIKI KRAJ!!! Łamanie prawa jest tutaj powszechne!!! 

#50 ~rencistka~

~rencistka~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2014 - 18:25

Rencistka po 35 latach pracy. no ładnie po zawodówce to miałaś 18 lat no chyba że powtarzałaś któreś klasy. Ale przyjmijmy optymistyczną wersje. 18 +35 to daje 53 lata i już na emeryturze. No to wiem dlaczego ci zależy na ZUSie bo dzisiejsze nasze składki idą na emerytury takim jak ty. A ja muszę do 67 lat na ciebie zapierdzielać. A tak nawisem ile masz tej emeryturki? 

Nie chcesz to nie pracuj. O tyle lepiej jest dzisiaj a kiedyś wszyscy musieli niby pracować. Tak pewnie też u ciebie było. "Czy się stoi czy się leży wypłata się należy". Na szczęście te czasy się skończyły tylko takim starej daty, leniom i nieudacznikom jak ty trudno to pojąć.

Dlaczego tak uważam otóż przykład. Mam kolegę ma 43 lata który też ledwo skończył zawodówkę, g...wno umie. narobił dzieciaków 4 i żyje z mopsu. "I ja muszę na niego pracować" piszę w cudzysłów - jak wiesz co to znaczy. Jak u mnie kasa szła na studia dojazdy stancje to on tańczył na dyskotekach i balował. I teraz jak ja mam firmę i daję prace to powinnaś to u szanować a nie obrażać kogoś dzięki komu ktoś ma co do garnka włożyć, a i stać na spłatę kredytu za mieszkanie. 

Po 1 nie na emeryturze , tylko na rencie.Po 2 wychowałam 2  dzieci pracując a moje sąsiadki siedziały w domu , latały po kościołach , MOPS-ach i kiedyś narzekały że mało dostają i dziś narzekają .Nie miałam zamiaru Ciebie obrażać, tylko uważam że jeśli jesteś  dobrym pracodawcą  to chociażby z najniższej krajowej powinien płacić składki  .Bo przemyśl ,  z czego będzie żyć pracownik , który u Ciebie przepracuje lat 20 na  umowie o dzieło i zachoruje..Ja pracowałam na umowę o pracę i mam rentę Twoi pracownicy niestety jej nie dostaną i o to mi chodziło

#51 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 20:41

praca bez składek ZUSowskich to jakaś PATOLOGIA!!! 

#52 ~gosć~

~gosć~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 21:01

mój kumpel ostro krytykował kiedyś Rosti. Trafił do Masterpressu, zaczął Rosti chwalić. Podobno coś takiego jak Masterpess i HM System istnieją tylko po to by można było doceniać inne, cywilizowane firmy. Zlecioniorcy Masterpessu  wręcz marzą by pracować w Rosti, Bianorze, Biazecie! MARZĄ! 

To czemu tam nie idą ? Zbędna gadka. Ja pracuję w Masterpressie (na zleceniu) i jestem zadowolony. Kto narzeka, to tak naprawdę nie chce mu się pracować i tyle !

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 23:28

To czemu tam nie idą ? Zbędna gadka. Ja pracuję w Masterpressie (na zleceniu) i jestem zadowolony. Kto narzeka, to tak naprawdę nie chce mu się pracować i tyle !

albo bredzisz albo pracujesz w biurze HM

#54 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2014 - 08:31

za jaką stawkę i czy płacisz ZUS, masz płatne urlopy, okres wypowiedzenia itp? Masz żonę, dziecko, czy żyjesz na garnuszku rodziców? 

#55 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 11:00

bo tam trudno się dostać. Porządne umowy, płatne urlopy, fundusz socjalny, okresy wypowiedzenia. Dlatego jest taka konkurencja. A w Masterpessie przez HM sami wiecie......

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 15:06

nie wszystkie umowy to umowy o zatrudnienie tylko UMOWY O PRACĘ! A poza tym nie należy patrzeć na kwalifikacje ale na wydajność pracy! Na to ile dana osoba wytwarza!!! Jaki zysk wypracowuje dla firmy! Polski problem polega na tym, że wydajność pracy kompletnie nie pokrywa się z zarobkami! U nas w o wiele większym stopniu niż na Zachodzie zysk firm trafia do jej właściciela niż pracowników.  Co do odprowadzania ZUSu. Widać, że kompletnie nie wiesz o czym mowa w przypadku Masterpressu i HM. By podjąc tam pracę podpisuje się DWIE (!!!) umowy zlecenia!By podjąć jedną pracę zawiera się DWIE UMOWY! NIEŹLE CO?! ZATKAŁO KAKAO?! Czy wciąż będziesz plótł jak psychol?! Od jednej ze znikomą stawką odprowadza się składki ZUS, a od drugiej nie!! TAKI NUMER!! Poza tym piszesz głupoty, że praca na um. zlecenia nie liczy się do emerytury. Jeśli płaci się składki ZUSowskie to trafiają one na kapitał emerytalny z którego następnie wypłacana jest emerytura! Im większe odprowadzi się składki tym wyższa będzie emerytura!!! A w jaki sposób Ty niby płacisz na czyjeś dzieci?! KOMPLETNIE CI ODWALIŁO? 

tak mnie to wkurza, że szok! Jest konkretny temat, wszystko precyzyjnie opisane.  I zawsze zacznie wypowiadać się ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o tym temacie.  NIE WIESZ NIC O MASTERPESSIE i HM? TO NIC NIE PISZ. 

Odwala to Tobie.

Ktoś narzekał, że ma dzieci, a tak mało zarabia co ma wspólnego utrzymanie dzieci z tym jak ktoś pracuje. ( to ma mieć większa wypłatę bo ma dzieci a nie to ze dobrze pracuje?)

Widzę że bardzo ciebie boli to że pracodawca dużo zarabia. A jak policzysz w Masterpressie to ile dany pracownik zarabia dla firmy? JAK?

Myślę że jest to trudne o ile nie możliwe w ogóle. To że ktoś przy maszynie wydrukuje ileś papierków to o niczym nie świadczy. A cały czas rozmowa jest o sytuacji w w.w. firmie.

#57 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2014 - 16:51

pleciesz jak jakiś psychol. Poza tym używasz określenia ,,pracodawca" do umowy śmieciowej, a nie o pracę. A to nadużycie. Polski problem polega na tym, że wysokości pensji nie odzwierciedlają wydajnosci pracy, którą dokladnie można policzyć. I tyle. Tak haniebnie niskie pensje zapewniają jedynie wegetację. ZA TO NIE DA SIĘ NORMALNIE ŻYĆ!!!Nie da się założyć rodziny!!! TO JAKIŚ KOSZMAR!!!  Boli mnie, że nieliczni dorabiają się kosztem większości. Że ludzie harują za grosze na wielkie majki wyzyskiwaczy. TO JEST STRASZNE!!! 

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 15:44

pleciesz jak jakiś psychol. Poza tym używasz określenia ,,pracodawca" do umowy śmieciowej, a nie o pracę. A to nadużycie. Polski problem polega na tym, że wysokości pensji nie odzwierciedlają wydajnosci pracy, którą dokladnie można policzyć. I tyle. Tak haniebnie niskie pensje zapewniają jedynie wegetację. ZA TO NIE DA SIĘ NORMALNIE ŻYĆ!!!Nie da się założyć rodziny!!! TO JAKIŚ KOSZMAR!!!  Boli mnie, że nieliczni dorabiają się kosztem większości. Że ludzie harują za grosze na wielkie majki wyzyskiwaczy. TO JEST STRASZNE!!! 

Beatka bo ci żyłka pęknie.

Problem taki że ty używasz "umowy śmieciowe" czegoś takiego nie ma w Polskim prawie zgodzisz się chyba ze mną. A nie ważne jaka to umowa to w każdym razie dotyczy wykonania jkiejś pracy. dlatego używa się pracodawca i pracownik. A nie śmieciodawca i śmieciobiorca- tak według ciebie  ale z czymś takim się nie spotkałem. Wydajność ładnie powiedziane jak jesteś taka wydajna to otwórz własną działalność. I nie będzie problemu. Bo rozumiem że ktoś jest mało wydajny to idzie do pracy do kogoś innego, ale jak wydajny jeszcze tak bardzo. A pomyślałaś albo policzyłaś jaki jest koszt nowoczesnych maszyn żebyś była wydajna????

Zgodzę się, że pensje czasami są za niskie ale. i to bardzo. Ale taki mamy klimat. A widzisz boli cię ze ktoś się dorabia właśnie ta małostkowa Polska zawiść. Że ktoś coś ma a ja nie. Tak to przeszkadza że sąsiad ma nowy samochód.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 21:41

zgadzam sie z pania Beata. Praca jest wtedy kiedy jest zawarta umowa o prace ( jak sama nazwa wskazuje) i zgodnie z kodeksem pracy. A ty wyzyskiwaczu, ktory to zapewnie oferujesz swoim pracownikom umowy zlecenia zamilcz. Ps. przypominam, jednoczesnie, ze jest to temat o Hm System (system zatrudniania na umowe o kupe).

#60 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 09:17

umowy śmieciowe to potoczne określenie umów zlecenia i o dzieło. W ich przypadku nie ma oczywiście żadnych pracowników i pracodawców, lecz ZLECENIOBIORCY I ZLECENIODAWCY, bądź PRZYJMUJĄCY DZIEŁO i ZAMAWIAJĄCY DZIEŁO! Umowy te nie są uregulowane w Kodeksie Pracy, lecz w Kodeksie Cywilnym. Życzę wyzyskiwaczom by sami pracowali za 7 na rękę nie odprowadzając składeK ZUSowskich, a pewnego dnia zobaczyli pałac należący do właściciela firmy. PRECZ Z HM! PRECZ Z  MASTERPESSEM!!! DOŚĆ UPADLANIA LUDZI!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych