Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

MASTERPRESS, HM SYSTEM

432 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 09:37

I może dlatego to wszystko Padło. 

Dlaczego nikt  nie szanuje pracodawców. To oni dają pracę.

Jeżeli firma będzie dobrze stała to jest jakaś minimalna szansa że pracownicy coś dostaną albo mogą się ubiegać o jakieś podwyżki czy premie. Jeżeli firma odda cały zysk pracownikom to nie ma na rozwój i w przypadku jakiegoś załamania lub nie przewidzianych kosztów wszyscy pójdą na bruk. 

dawać to można na tacę. Jeżeli wytwarza się 10000 miesięcznie a zarabia się 1200 zł to jak takiego kolesia szanować? Poza tym ABY BYĆ PRACODAWCĄ  TRZEBA PRZYJMOWAĆ DO PRACY NA UMOWACH O PRACĘ!!! A nie śmieciówkach, bez ZUSu, urlopów, okresów wypowiedzenia, badań lekarskich itp. Którą to śmiecówkę można stracić z dnia na dzień. Jak żyć na ŚMIECIÓWCE?! 

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 15:38

dawać to można na tacę. Jeżeli wytwarza się 10000 miesięcznie a zarabia się 1200 zł to jak takiego kolesia szanować? Poza tym ABY BYĆ PRACODAWCĄ  TRZEBA PRZYJMOWAĆ DO PRACY NA UMOWACH O PRACĘ!!! A nie śmieciówkach, bez ZUSu, urlopów, okresów wypowiedzenia, badań lekarskich itp. Którą to śmiecówkę można stracić z dnia na dzień. Jak żyć na ŚMIECIÓWCE?! 

EWA
Twoja kalkulacja świadczy tylko o twojej niewiedzy i niedouczeniu.

Powiem więcej o głupocie patrząc na poprzedni wpis. 

W Polskim słownictwie jest tak przyjęte że daje się prace-jak ty to nazwiesz wysil swoje komórki albo może poszukaj w google. BO PRZYJMOWAĆ TO MOŻNA DOUSTNIE. 

Według mnie obie wersje chyba są poprawne. Najważniejsze że to pracodawca wypłaca jakieś pieniądze pracownikowi. Tu jest meritum sprawy. I dzięki pracodawcy możesz iść do sklepu i coś sobie kupić - np. parówki

No ja myślę że taki koleś który tyle płaci to świętym powinien zostać.

1200 na rękę to dla pracodawcy jest koszt 1627 zł to jest 16% z zysku. A jeszcze trzeba doliczyć zwolnienia dni wolne Święto wypadło w sobotę i za to trzeba dać dzień wolny) no i urlop cały miesiąc. A utrzymanie firmy ogrzewanie, podatki, czy naprawy.

Nie podoba ci się śmieciówka to jej nie podpisuj. Nikt cię nie zmuszał do tego. Niech pracodawca sam sobie pracuje i tyle.

Weź sie sama do roboty otwórz firmę i wtedy pogadamy. O przepraszam trzeba coś umieć np. liczyć żeby otworzyć firmę.

Powodzenia

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 16:22

Nikt Ci nie każe płacić na nierobów , zapłać ZUS za tych co pracują., bo o tym jest to forum .A jeśli nie płacisz to przynajmniej nie ubliżaj innym .Forum jest dla wszystkich i każdy ma prawo do własnego zdania ,Myślę że nie o taki kapitalizm ludziom chodziło .To nie jest kapitalizm to jest niewolnictwo .Pracuje się  bez prawa do urlopu , choroby a często i do wypłaty .Mam to szczęście że jestem na rencie  po 35 latach pracy (i byłam  zwykłym pracownikiem po zawodówce)Wypracowałam sobie tą rentę, w komunizmie. Ci co pracują na umowy śmieciowe ,na pewno jej nie dostaną I tym się różni kapitalizm od komunizmu , że kiedyś jak ktoś pracował to dziś ma za co żyć a Ci co teraz pracują to pomimo tego że pracują w razie choroby zostaną bez środków do życia

Rencistka po 35 latach pracy. no ładnie po zawodówce to miałaś 18 lat no chyba że powtarzałaś któreś klasy. Ale przyjmijmy optymistyczną wersje. 18 +35 to daje 53 lata i już na emeryturze. No to wiem dlaczego ci zależy na ZUSie bo dzisiejsze nasze składki idą na emerytury takim jak ty. A ja muszę do 67 lat na ciebie zapierdzielać. A tak nawisem ile masz tej emeryturki? 

Nie chcesz to nie pracuj. O tyle lepiej jest dzisiaj a kiedyś wszyscy musieli niby pracować. Tak pewnie też u ciebie było. "Czy się stoi czy się leży wypłata się należy". Na szczęście te czasy się skończyły tylko takim starej daty, leniom i nieudacznikom jak ty trudno to pojąć.

Dlaczego tak uważam otóż przykład. Mam kolegę ma 43 lata który też ledwo skończył zawodówkę, g...wno umie. narobił dzieciaków 4 i żyje z mopsu. "I ja muszę na niego pracować" piszę w cudzysłów - jak wiesz co to znaczy. Jak u mnie kasa szła na studia dojazdy stancje to on tańczył na dyskotekach i balował. I teraz jak ja mam firmę i daję prace to powinnaś to u szanować a nie obrażać kogoś dzięki komu ktoś ma co do garnka włożyć, a i stać na spłatę kredytu za mieszkanie. 

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 18:09

Rencistka po 35 latach pracy. no ładnie po zawodówce to miałaś 18 lat no chyba że powtarzałaś któreś klasy. Ale przyjmijmy optymistyczną wersje. 18 +35 to daje 53 lata i już na emeryturze. No to wiem dlaczego ci zależy na ZUSie bo dzisiejsze nasze składki idą na emerytury takim jak ty. A ja muszę do 67 lat na ciebie zapierdzielać. A tak nawisem ile masz tej emeryturki? 

Nie chcesz to nie pracuj. O tyle lepiej jest dzisiaj a kiedyś wszyscy musieli niby pracować. Tak pewnie też u ciebie było. "Czy się stoi czy się leży wypłata się należy". Na szczęście te czasy się skończyły tylko takim starej daty, leniom i nieudacznikom jak ty trudno to pojąć.

Dlaczego tak uważam otóż przykład. Mam kolegę ma 43 lata który też ledwo skończył zawodówkę, g...wno umie. narobił dzieciaków 4 i żyje z mopsu. "I ja muszę na niego pracować" piszę w cudzysłów - jak wiesz co to znaczy. Jak u mnie kasa szła na studia dojazdy stancje to on tańczył na dyskotekach i balował. I teraz jak ja mam firmę i daję prace to powinnaś to u szanować a nie obrażać kogoś dzięki komu ktoś ma co do garnka włożyć, a i stać na spłatę kredytu za mieszkanie. 

panie W. jak tam pana firma? zatrudnil pan kogos czy sam nagina w swoim magazynie?

#25 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 08 maj 2014 - 10:29

a od kiedy umowy śmieciowe powodują, że ktoś staje się pracodawcą? W opisywanym przypadku nie ma żadnych urlopów, składek ZUSowskich, okresów wypowiedzenia itp. Może najpierw przeczytaj o czym jest ta opinia! Poza tym wyjaśnij mi dlaczego wydajność pracy w Polsce drastycznie odbiega od wysokosci pensji? Mamy jeden z najniższych udział płac w PKB w UE. W Niemczech za taką samą pracę płaci się tyle ile u nas w złotówkach. W Polsce są znikome koszty pracy w stosunku do państw Europy Zachodniej. Jesteśmy Bangladeszem Europy!  W Polsce ma miejsce porażający wręcz wyzysk! Pomimo, że gospodarka rośnie, zwiększa się wydajność pracy, to pensje ludzi albo rosną nieznacznie, albo stoją w miejscu! Oczywiście pensje ,,pracowników" bo majątki właścicieli firm rosną skokowo. Poza tym mamy największą ilość umów na czas określony w calej UE!!! W normalnych krajach niesamowitą rzadkości jest gdy ktoś pracuje na umowie czasowej. U nas to standard!! A później zdzwienie, ze mlodzi nie chcą rodzić dzieci. 

#26 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 08 maj 2014 - 10:39

gdyby w Polsce nie było tak masowego bezrobocia pensje od razu by skoczyły:-) Okazałoby się, ze cwaniaczki płacący 7 zł na godzinę, by utrzymać ludzi bez żadnych problemów byliby w stanie zapłacić np. 15 zł. Oczywiście ich majątki zwiększałyby się o wiele wolniej. Ale spokojnie. Z powodu masowej emigracji zarobkowej i starzenia się społeczeństwa już za 2 lata bezrobocie spadnie poniżej 10 procent.  Wtedy skończy się wyzysk. :D A jak jakiś koleś założył kiepską działanosć gospodarczą (np. kolejny w danym miejscu bar z kebabem) i nie będzie  w stanie by utrzymać zatrudnienie, zapłacić znacząco więcej to po prostu zniknie. Firmy istniejące jedynie dzięki taniutkiej sile robocze, o tak zwanej niewielkiej wartości dodanej, poznikają.  :D

#27 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 09 maj 2014 - 09:47

zgadzam się z Ewą i Łukaszem  :)

#28 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 10 maj 2014 - 12:33

piszesz o przyjmowaniu ludzi do pracy i wypłatach jak o jakiejś działalności charytatywnej. Koleś! Ci ludzie PRACUJĄ, dlatego dostają wypłatę! Problem polega na tym, że  w Polsce zarobki pracowników (w języku potocznym) są o wiele niższe w stosunku do zysków firm niż na zachodzie!! Za taką samą pracę, tak samo wydajną zarabia się 4 razy mniej niż np. w Niemczech. O ile za Zachodzie firmy gonią za ZYSKIEM, to u nas za WYZYSKIEM!!! 

#29 ~goścć~

~goścć~
  • Goście

Napisano 11 maj 2014 - 11:11

wszystko pięknie ładnie- jak tacy mądrzy to zalóżcie własną działalność i dajcie przykład innym fantastycznymi zarabkami pracowników i na start umowa na czas nieokreślony- a potem przyjdzie pip i wam zamknie wsio w pi...du.

Zapomnieliśccie że czesto daje sie umowe zlecenie aby uniknąć kodeksy pracy- a nasze prawo nie pomaga ani pracodawcy ani pracownikom. Moi pracownicy wolą mieć +40% większe pensje na zleceniu niż płacić za nich składki na bande darmozjadów. A urlopy? NIEROBY! Spytajcie czy szef ma urop? ile lat temu 5? 10? Kto chce pracować ten zarabia i to dobrze. 

I pretensje że właściciele firm się bogaca hahaha

po to zakładają firmy i to ONI ryzykują 

Tak własnie bo w naszym kraju działalnośc to ryzyko nieznasz dnia ani godziny kiedy będziesz musiał wyłożyć grube tysiące (pip 1raowy mandat do 50 tys) aby ratować swoją firme (i miejsca pracy).

Choć przyznam ze jak widze ogłoszenia po 6-7 zł na reke na zleceniu albo i bez to mnie też krew zalewa- mi było by wstyd tyle wypłacać 10zł to minimum!

#30 ~Zbigniew~

~Zbigniew~
  • Goście

Napisano 11 maj 2014 - 11:27

wszystko pięknie ładnie- jak tacy mądrzy to zalóżcie własną działalność i dajcie przykład innym fantastycznymi zarabkami pracowników i na start umowa na czas nieokreślony- a potem przyjdzie pip i wam zamknie wsio w pi...du.

Zapomnieliśccie że czesto daje sie umowe zlecenie aby uniknąć kodeksy pracy- a nasze prawo nie pomaga ani pracodawcy ani pracownikom. Moi pracownicy wolą mieć +40% większe pensje na zleceniu niż płacić za nich składki na bande darmozjadów. A urlopy? NIEROBY! Spytajcie czy szef ma urop? ile lat temu 5? 10? Kto chce pracować ten zarabia i to dobrze. 

I pretensje że właściciele firm się bogaca hahaha

po to zakładają firmy i to ONI ryzykują 

Tak własnie bo w naszym kraju działalnośc to ryzyko nieznasz dnia ani godziny kiedy będziesz musiał wyłożyć grube tysiące (pip 1raowy mandat do 50 tys) aby ratować swoją firme (i miejsca pracy).

Choć przyznam ze jak widze ogłoszenia po 6-7 zł na reke na zleceniu albo i bez to mnie też krew zalewa- mi było by wstyd tyle wypłacać 10zł to minimum!

a tutaj jest mniej niż 7 na godzinę bez składek, urlopów, okresu wypowiedzenia. w firmie która ma fabrykę w STREFIE EKONOMICZNEJ i która płaci bardzo niskie podatki!!! NIEŹLE CO?! Nie ma płatnych urlopów, a pensje są haniebnie niskie!!!  W normalnych firmach na Zachodzie to nie do pomyślenia!!! Jak można cały rok zasuwać za grosze bez płatnych urlopów?! Bo tak jest w opisywanym przypadku! Mówisz, że właściele firemek nie mają urlopów! No pewnie jak prowadzą działalność gospodarczą umożliwiającą np. w ciągu miesiąca zarobenie dla siebie na czysto 5000 zł to ja się nie dziwię! Ale nie wymagajcie strasznej harówy bez przerwy od ludzi dostających minimum, na dodatek nie pracujących na swoją emeryturę!!! Co do PIPu. Jeśli chodzi o mandaty, rozumiem, ze uważasz, że za łamanie prawa pracy nie powinno być żadnych konsekwencji?!  Poza tym jak się zasuwa na umowie zlecenia (w tym przypadku dwóch!!!) jest się zleceniobiorcą, nie pracownikiem!! Koleś który przyjmuje do pracy na taką umowę (nie można użyć słowa zatrudniać) jest zleceniodawcą

#31 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 11 maj 2014 - 19:31

7 zł na godzinę to jakiś Trzeci Świat....A przez nieuiszczanie składek ZUSowskich ci ludzi będą mieli STRASZLIWĄ starość. A ich nie płacą, nie dlatego, że sami tego nie chcą, lecz dlatego, że z powodu monstrualnego bezrobocia by zarabiać cokolwiek godzą się na każdą pracę!

PIEKŁO! 

#32 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 17 maj 2014 - 20:06

Popieram: PIEKŁO. 

#33 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 01:42

w celu pracy w Masterpressie podpisuje się z agencją HM System 2 umowy zlecenia. Jedną ze stawką godzinową, od której nie są odprowadzane składki ZUS (!!!), składki na NFZ i tak dalej, tylko podatek, a drugą opiewającą na znikomą kwotę (np. 50 zł) od której składki są odprowadzane! A i tak -pomimo nie odkładania na emeryturę-na rękę zarabia się śmieszne pieniądze, tak naprawdę pensję minimalną!!! Skoro jest to śmieciowa umowa to nie muszę Państwu  mówić, że nie ma się prawa do płatnego urlopu, nie istnieje fundusz  socjalny, ewentualne  okresy wypowiedzenia!!!  

Pozdrawiam. 

to nie jest jedyna firma, która tak zatrudnia, Białystok jest pełen takich śmieci i wyzyskiwaczy, ciekawe czy ich dzieci też tak pracują, a może tylko zatrudniają?

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2014 - 15:13

panie W. jak tam pana firma? zatrudnil pan kogos czy sam nagina w swoim magazynie?

O znawca tematu jak miło. Tylko szkoda że się nie przedstawisz bliżej. Przynajmniej coś mam a nie dwie lewe ręce. Gdybyś naginał to tez byś się czegoś dorobił a tak jesteś wyrobkiem tylko i to kiepskim skoro cię zwolniłem.

#35 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 31 maj 2014 - 08:55

ludzie w Polsce są okradaniu  przez właścicieli rozmaitych firemek na gigantyczną skalę! Ale to co wyprawia Masterpress i HM bije rekordy! 

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2014 - 21:52

O znawca tematu jak miło. Tylko szkoda że się nie przedstawisz bliżej. Przynajmniej coś mam a nie dwie lewe ręce. Gdybyś naginał to tez byś się czegoś dorobił a tak jesteś wyrobkiem tylko i to kiepskim skoro cię zwolniłem.

wiedzialem, ze z tym wpisem trafiam w 10tke ;)

#37 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 09:57

wiedzialem, ze z tym wpisem trafiam w 10tke ;)

co Twój wywód ma wspólnego z opisywanym gigantycznym wyzyskiem i traktowaniem ludzi jako narzędzia do zarabiania ogromnych pieniędzy?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 10:55

co Twój wywód ma wspólnego z opisywanym gigantycznym wyzyskiem i traktowaniem ludzi jako narzędzia do zarabiania ogromnych pieniędzy?

Wiesz co Dziewczyno. 

Pracownik idzie do pracy żeby zarobić - zgadza się 

A pracodawca zatrudnia też żeby zarobić - zgadza się

Tak jak ty idziesz do sklepu coś sobie kupić to też patrzysz na cenę.

I ta sam rzecz np. czekolada jedna kosztuje 10 zł a druga 1.5.

Tak pracodawca kupuje ciebie to znaczy twoją wiedzę, umiejętności. I jeden się sprzedaje taniej a drugi drożej. Zależy co kto umie i na ile się ceni. A pracodawca wybiera to co mu lepiej pasuje do firmy. A ty nie musisz się tanio sprzedawać. A skoro się sprzedajesz to nie miej pretensji do kogoś że taniej kupuje. Nie każdy lubi przepłacać!!!!!!

#39 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 11:31

Wiesz co Dziewczyno. 

Pracownik idzie do pracy żeby zarobić - zgadza się 

A pracodawca zatrudnia też żeby zarobić - zgadza się

Tak jak ty idziesz do sklepu coś sobie kupić to też patrzysz na cenę.

I ta sam rzecz np. czekolada jedna kosztuje 10 zł a druga 1.5.

Tak pracodawca kupuje ciebie to znaczy twoją wiedzę, umiejętności. I jeden się sprzedaje taniej a drugi drożej. Zależy co kto umie i na ile się ceni. A pracodawca wybiera to co mu lepiej pasuje do firmy. A ty nie musisz się tanio sprzedawać. A skoro się sprzedajesz to nie miej pretensji do kogoś że taniej kupuje. Nie każdy lubi przepłacać!!!!!!

czyli popierasz PORAŻAJĄCY WYZYSK?! A poza tym: gdzie w tym tekście widzisz pracodawcę? Przecież ci ludzie mają UMOWY ŚMIECIOWE, a nie o PRACĘ! 

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 12:36

czyli popierasz PORAŻAJĄCY WYZYSK?! A poza tym: gdzie w tym tekście widzisz pracodawcę? Przecież ci ludzie mają UMOWY ŚMIECIOWE, a nie o PRACĘ! 

Oj czepiasz się i to właśnie typowy malutki polaczek.

Powiedz mi gdzie tu mowa o śmieciach skoro umowy śmieciowe?

Nie popieram żadnego wyzysku. Tylko przychodzą do ciebie dwie osoby o takich samych kwalifikacjach a raczej o braku kwalifikacji jedna chce 2000 a druga 1500 kogo byś zatrudniła??????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych