Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

MASTERPRESS, HM SYSTEM

431 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~IMIĘ~

~IMIĘ~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2014 - 09:57

w celu pracy w Masterpressie podpisuje się z agencją HM System 2 umowy zlecenia. Jedną ze stawką godzinową, od której nie są odprowadzane składki ZUS (!!!), składki na NFZ i tak dalej, tylko podatek, a drugą opiewającą na znikomą kwotę (np. 50 zł) od której składki są odprowadzane! A i tak -pomimo nie odkładania na emeryturę-na rękę zarabia się śmieszne pieniądze, tak naprawdę pensję minimalną!!! Skoro jest to śmieciowa umowa to nie muszę Państwu  mówić, że nie ma się prawa do płatnego urlopu, nie istnieje fundusz  socjalny, ewentualne  okresy wypowiedzenia!!!  

Pozdrawiam. 

#2 ~1234~

~1234~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2014 - 18:00

Wiele firm praktykuje taką metodę. Bojkotowanie firm nic nie zmieni. Potrzeba gruntowana zmiana prawa pracy. Wtedy można mówić o dbaniu o pracownika

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2014 - 19:52

slyszalem, ze organizacja o nazwie Lewiatan lobbowala za tym , zeby pozostawic umowy smieciowe zwane dalej umowami o kupę. Komus bardzo mocno zalezy, zeby te umowy nie zniknely a taki firemki jak HM i inne zeruja legalnie na ludziach.

#4 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 21:23

zależy wyzyskiwaczom. 

#5 ~12345~

~12345~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2014 - 07:58

A wam lewakom nie zależało. Okradaliście 40 lat i potem jeszcze kolejne 10. Ja mówię pas.

#6 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 11:18

12345. W Socjaliźmie ludzie zarabiali mało, ale przynajmniej mieli umowy o pracę, płatne urlopy, odprowadzane składki ZUSowskie, fundusze socjalne, tanie wczasy itp. Co mają ci ludzie pracujący poprzez HM System w Masterpessie? Też zarabiają mało..... i z tej wyliczanki nic więcej. 

Ale temat nie dotyczy przecież porównania III RP z PRLem, bo nie wszędzie (naszczęście! ) jest tak jak poprzez agencję HM System w Masterpressie! 

#7 ~12345~

~12345~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2014 - 13:13

Proszę cie popierasz mordę która masz na avatarze. Cholernego komunistę i  zdrajce. Widać nie pamiętasz jak darł się gdy mu zadawano niewygodne pytania "Pan jest zerem Panie pośle". Dlatego lepiej zniknij z tego forum i przestań wpychać ludziom ten żydowsko-komunistyczny kit. A żyjemy w kapitalizmie i każdy ma na siebie zapracować a nie tylko łapki i daj daj. Nie ma nic za darmo. A ja płacić na nierobów nie będę.

#8 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 14:51

jak to Ty masz płacić?! Ci ludzie sami PRACUJĄ,ale na umowach  śmieciowych od których nie są odprowadzane składki ZUS!!!!  Ale pracują nie dlatego, że sami tego chcą, ale dlatego, że z powodu gigantycznego bezrobocia, nie mogą wybrzydzać! Dlatego chcą nie chcąc, godzą się na coś takiego... 

a co do LESZKA MILLERA TO wprowadził Polskę do UE. Poza tym przypomnij sobie jak się kończyła sprawa p. Mazura. Uchyleniem zarzutów! Premier odpowiedział ,,pan jest zerem" na POMÓWIENIE. 

#9 ~Bogusia~

~Bogusia~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2014 - 09:13

Wiele firm praktykuje taką metodę. Bojkotowanie firm nic nie zmieni. Potrzeba gruntowana zmiana prawa pracy. Wtedy można mówić o dbaniu o pracownika

cwaniaczki i kombinatorzy praktykują takie metody

#10 ~1234~

~1234~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2014 - 12:30

Cwaniaczki to siedzą w rządzie min przez te lewackie mendy z SLD jest jak jest. 

#11 ~Spartacus~

~Spartacus~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 11:16

bo w kapitalistycznej Polsce ma zarabiać TYLKO właściciel firemki! Pracownik (w sensie potocznym,umowy śmieciowe nie zapewniają przecież tego statusu) jest tylko i wyłącznie po to by zapewniać powstawanie ogromnych fortun tymże właścicielom!  

Pytanie retoryczne: myślicie, że właściciele rozmaitych Masterpessów i HMów ZA SIEBIE też nie płacą składek ZUSowskich?

ps. a swoją drogą: jak można wciskać kit, że Białystok się rozwija skoro powstają tutaj niemal wyłącznie sklepy i drogi za kasę UE?!

#12 Paulo

Paulo

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 428 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 15:34

W Polsce nie ma kapitalizmu knypie

#13 ~Dziewczyna~

~Dziewczyna~
  • Goście

Napisano 01 maj 2014 - 10:08

W Polsce nie ma kapitalizmu knypie

jest, krwiożerczy kapitalizm! Umowy śmieciowe zamiast o pracę. Brak odkładania na emeryturę, znikome uzwiązkowienie, brak urlopów, okresów wypowiedzenia. Taki kapitalizm istniał na Zachodzie w XIX wieku! U nas istnieje jeszcze teraz! GORZKO MI, GORZKO! 

#14 ~rencistka~

~rencistka~
  • Goście

Napisano 01 maj 2014 - 12:59

Proszę cie popierasz mordę która masz na avatarze. Cholernego komunistę i  zdrajce. Widać nie pamiętasz jak darł się gdy mu zadawano niewygodne pytania "Pan jest zerem Panie pośle". Dlatego lepiej zniknij z tego forum i przestań wpychać ludziom ten żydowsko-komunistyczny kit. A żyjemy w kapitalizmie i każdy ma na siebie zapracować a nie tylko łapki i daj daj. Nie ma nic za darmo. A ja płacić na nierobów nie będę.

Nikt Ci nie każe płacić na nierobów , zapłać ZUS za tych co pracują., bo o tym jest to forum .A jeśli nie płacisz to przynajmniej nie ubliżaj innym .Forum jest dla wszystkich i każdy ma prawo do własnego zdania ,Myślę że nie o taki kapitalizm ludziom chodziło .To nie jest kapitalizm to jest niewolnictwo .Pracuje się  bez prawa do urlopu , choroby a często i do wypłaty .Mam to szczęście że jestem na rencie  po 35 latach pracy (i byłam  zwykłym pracownikiem po zawodówce)Wypracowałam sobie tą rentę, w komunizmie. Ci co pracują na umowy śmieciowe ,na pewno jej nie dostaną I tym się różni kapitalizm od komunizmu , że kiedyś jak ktoś pracował to dziś ma za co żyć a Ci co teraz pracują to pomimo tego że pracują w razie choroby zostaną bez środków do życia

#15 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 01 maj 2014 - 13:15

Nikt Ci nie każe płacić na nierobów , zapłać ZUS za tych co pracują., bo o tym jest to forum .A jeśli nie płacisz to przynajmniej nie ubliżaj innym .Forum jest dla wszystkich i każdy ma prawo do własnego zdania ,Myślę że nie o taki kapitalizm ludziom chodziło .To nie jest kapitalizm to jest niewolnictwo .Pracuje się  bez prawa do urlopu , choroby a często i do wypłaty .Mam to szczęście że jestem na rencie  po 35 latach pracy (i byłam  zwykłym pracownikiem po zawodówce)Wypracowałam sobie tą rentę, w komunizmie. Ci co pracują na umowy śmieciowe ,na pewno jej nie dostaną I tym się różni kapitalizm od komunizmu , że kiedyś jak ktoś pracował to dziś ma za co żyć a Ci co teraz pracują to pomimo tego że pracują w razie choroby zostaną bez środków do życia

ma Pani rację. Tylko jedno uwaga: w Polsce nie było komunizmu, lecz realny socjalizm. 

#16 ~rencistka~

~rencistka~
  • Goście

Napisano 01 maj 2014 - 13:25

ma Pani rację. Tylko jedno uwaga: w Polsce nie było komunizmu, lecz .

Też tak uważam , ale jeśli 12345 ma inne zdanie , wiec mu odpowiedziałam .I nie ważne jak ktoś tamte czasy nazywa , na pewno pracownik był szanowany  miał swoje obowiązki ale miał też prawa 

#17 POPIERAMSLD

POPIERAMSLD

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 243 postów

Napisano 02 maj 2014 - 14:52

Też tak uważam , ale jeśli 12345 ma inne zdanie , wiec mu odpowiedziałam .I nie ważne jak ktoś tamte czasy nazywa , na pewno pracownik był szanowany  miał swoje obowiązki ale miał też prawa 

racja, rozumiem. Tylko pamiętajmy, że wówczas był Socjalizm.

Pozdrawiam

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 07:53

12345. W Socjaliźmie ludzie zarabiali mało, ale przynajmniej mieli umowy o pracę, płatne urlopy, odprowadzane składki ZUSowskie, fundusze socjalne, tanie wczasy itp. Co mają ci ludzie pracujący poprzez HM System w Masterpessie? Też zarabiają mało..... i z tej wyliczanki nic więcej. 

Ale temat nie dotyczy przecież porównania III RP z PRLem, bo nie wszędzie (naszczęście! ) jest tak jak poprzez agencję HM System w Masterpressie! 

A co się uwziąłeś na ten ZUS. czyżby kolesie w nim siedzieli i z powodu mniejszych wpływów nie mają kaski na przekręty.

Co ci da ZUS po 47 latach pracy?
Jaką dostaniesz emeryturkę?

Może trzeba ZUS zlikwidować i każdy dostanie pensje brutto i sam będzie odkładał na emeryturę. albo wpłaci do ZUS-u tylko niech to będzie dobrowolne.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 09:10

I może dlatego to wszystko Padło. 

Dlaczego nikt  nie szanuje pracodawców. To oni dają pracę.

Jeżeli firma będzie dobrze stała to jest jakaś minimalna szansa że pracownicy coś dostaną albo mogą się ubiegać o jakieś podwyżki czy premie. Jeżeli firma odda cały zysk pracownikom to nie ma na rozwój i w przypadku jakiegoś załamania lub nie przewidzianych kosztów wszyscy pójdą na bruk. 

#20 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 09:33

przecież przez ten HM ludzie zarabiają tyle ile normalnie płacąc składki ZUSowskie na w oparciu na umowę o pracę na pensji minimalnej!!! O czym wy wogóle piepszycie?! A poza tym w ostatnich latach wydajność pracy w Polsce wzrastała o wiele szybciej niż pensje! Ludzie wytwarzają coraz więcej, firemki zarabiają coraz więcej, a jak było 1200 zł na rękę, tak nadal jest! 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych