Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

44 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Diana~

~Diana~
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 14:53

do "rekin 1913":Prawosławie/katolicyzm to jest wyznanie, religia wspólna chrześcijańska,osoby wyznania prawosławnego nie są narodem, choć niektóre czują się w mniejszym lub większym stopniu obywatelami np. Białorusi, Ukrainy, etc. Także nie uogólniaj "rekim 1913" i nie szufladkuj ludzi. Osoby wyznania prawosławnego to też Polacy (choć nie wszyscy) i nie obrażaj ludzi. Podlasie jest "mieszanką" wyznaniową, jak i etniczną - żyjmy we wznajemnym szacunku i kulturze Podlasianie!
ps.Polecam Restaurację Carską każdemu, kaczucha jest przepszyna!

#42 ~rekin1913~

~rekin1913~
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 18:47

Co ty masz do prawosławnych mieszkańców Podlasia. Przecież to twoi sąsiedzi, rodzina niekiedy. To,ze jakiemuś prawosławnemu papież jest solą w oku to nie znaczy, ze dla wszystkich. Z waszych słów wynika, ze wysmiewaćie kulture prawosławną. Co takiego jest w niej smiesznego, moze to, ze ksiądz prawosławny ma rodzinę? Przynajmniej na boku nie chadza do kochanki, a oficjalnie gra rolę żyjacego w celibacie troskliwego katolickiego kapłana. Jesli jakich prawosławny wszedł wam na odcisk to nie generalizujcie. Mnie tez sie nie podoba, jak katolicy nazywaja prawosławnych .ami. A podobno w Pismie Świętym pisze, zeby miłowac bliźniego, nieważne jakij rasy i wiary.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 16:01

Pokaż tego przykłady!
Mi osobiście Martusia może zawierać 10 związek w np świątyni staroobrzędowców i to jej sprawa. A to że robi to w Carskiej to jak mi sie wydaje jest jej lub osób z nią związanych biznesowo restauracja.
Ja do tej Pani i do jej życia prywatnego nic nie mam i mnie to zupełnie nie interesuje.
To obecnie zwraca sie wielka wage do tego gdzie ślub , gdzie chrzciny. Jeszcze na początku XX wieku panowało tu prawosławie budowano cerkwie, a kościołów nie /fara ja wiadomo do dobudowa do białego kościółka/.
Ludzie byli chrzczeni w cerkwiach , brali sluby w kościołach , bez problemów i żyli może biednie , ale razem.
Czy to szczęście w życiu mieć żonę po 2 mężach i 5 kochankach ?
Ale pani Marto zdrowia i miłości życzę Pani.

"panowało prawosławie"? stuknij się w głowę - Białystok był w ruskim zaborze i car tylko na prawosławie zezwalał. ale katolików zawsze było tu więcej niż prawosławnych i zawsze będzie ich więcej.

#44 ~Truskawkaa~

~Truskawkaa~
  • Goście

Napisano 29 maj 2011 - 21:13

Jestem Prawosławna. Jestem pochodzenia polskiego. Nie z Białorusi, czy Ukrainy, choć moi rodzice czasami w domu mówią po białorusku, ponieważ są z wsi i tam prawosławni posługują się językiem swojskim. Język swojski to mieszanka białoruskiego, ukarińskiego i polskiego. Jest mi przykro, że uważacie nas za innych. Mnie uczono na religii, że Katolicyzm i Prawosławie to dwie takie same religie, tylko inny jest język, inny krzyż, kapłani w cerkwi mogą brać ślub. Mamy takie same święta.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 maj 2011 - 21:41

O nie! Tylko nie to!

Nie to ?
A co to jest to to ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych