Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Łupaszka

195 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~z Bialego~

~z Bialego~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 19:15

bucu jak by takich wówczas nie było to by tu dziś była białoruś

ale masz pustke, 2 miasta mialy zostac przy sojuzie  zostalo 1 .Pytanie , ktore zostalo w Polsce kto o to walczyl i dlaczego  podpowiedz na pewno nie sprawili tego ludzie biegajacy z bronia po lasach , zamiast wziac za nauke i odbudowe kraju

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 19:55

Lupaszka i po lupaszce :) taki sam "bohater" jak bury

Uchwała Rady , to następna KOMPROMITACJA Bialegostoku na calą Polske i Świat.

#23 ~my~

~my~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 20:09

Oświeć mnie proszę i podaj które to majątki w okolicach Białegostoku zostały podzielone między chłopów. 

Twierdzisz że PRL nic nie odebrał bogatszym chłopom - a jak nazwać obłożenie ich bandyckimi podatkami i obowiązkowymi dostawani płodów rolnych za które dostawali kilka procent ich rzeczywistej wartości. Kontyngent nałożony przez PRL był większym obciążeniem dla ówczesnego rolnika indywidualnego niż ten ściągany przez Niemców. 

Tak znałem chłopów (niestety już nie żyją), którzy co prawda zaczęli siać i orać w w komunistycznej rzeczywistości ale trzymali ukrytą broń  jeszcze długo po wojnie, i byli gotowi jej użyć do obrony prawdziwych wartości. 

Co do jednego  zgadzam się ,  proceder rozpoczęty przez czerwonych trwa do dzisiaj i np PGE korzysta bez umownie z mojej ziemi w imię "wyższej konieczności" a tak naprawdę w celach zarobkowych. 

Napisałeś najprawdziwsza prawdę. Dziekujemy.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 20:32

Oświeć mnie proszę i podaj które to majątki w okolicach Białegostoku zostały podzielone między chłopów. 

Twierdzisz że PRL nic nie odebrał bogatszym chłopom - a jak nazwać obłożenie ich bandyckimi podatkami i obowiązkowymi dostawani płodów rolnych za które dostawali kilka procent ich rzeczywistej wartości. Kontyngent nałożony przez PRL był większym obciążeniem dla ówczesnego rolnika indywidualnego niż ten ściągany przez Niemców. 

Tak znałem chłopów (niestety już nie żyją), którzy co prawda zaczęli siać i orać w w komunistycznej rzeczywistości ale trzymali ukrytą broń  jeszcze długo po wojnie, i byli gotowi jej użyć do obrony prawdziwych wartości. 

(...)

Inauguracja reformy w woj białostockim:22.101944r. - majątek Dobrzyniówka k. Zabłudowa, własność Zofii Manteuffel...A więcej to IPN ci poda na tacy (skoro się lenisz). Ogółem w latach 1944-45 rozparcelowano w białostockiem ponad 40 tys. hektarów z czego skorzystało prawie 12 tysięcy gospodarstw chłopskich. Powiadasz, że karmienie głodujących polskich miast po wojnie metodą obowiązkowych dostaw płodów rolnych to był proceder bandycki? To ty pewnie nie wiesz, że rolnicy jednak dostawali pieniądze, dostawali bezpłatną opiekę zdrowotną i posyłali swoje dzieci do szkół, które były prawie w każdej wsi w ramach walki z analfabetyzmem. A słyszałeś o rentach rolniczych za przekazanie gospodarstwa? To własnie było w czasach przymusowych dostaw. Rozumiem, że wg twojej (nie)wiedzy Niemcy dawali jeszcze więcej :D a nawet kulkę za ubój bez pozwolenia...Wstydź się niewiedzy. Ale co tam rolnicy. W tamtych czasach (1945-1960) istniała Służba Polsce, przymusowy hufiec pracy, gdzie na 6 miesięcy brano młodzież do brygad budowlanych, które odbudowywały Polskę po wojnie. To też ci się nie podoba bo "czerwone" było? To jedź do Warszawy i skuj napis "Cały naród buduje swoją stolicę" :D . Powiadasz,że chłopi siali ale mieli broń by "użyć jej przeciwko komunistom jeszcze długo po wojnie"...To dlaczego jej nie użyli w roku 1956, 1968, 1976 no i oczywiście w roku 1981? Może odpowiesz? A ty sam lub twój ojciec dlaczego nie walczyliście zbrojnie( tzn. z bronią w ręku)  przeciwko komunie. Okazji było aż nadto a i broń mieliście na wsi na podorędziu (jak sam napisałeś). 

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 21:13

oswiec mnie - co to znaczy ,,gotowi jej uzyc do obrony prawdziwych wartosci,,  JAKICH lub CZYJICH bo moi dziadkowi , byli rolnikami i ich wartoscia  bylo pilnowanie ziemi by dawala plony a nie bawieni bronia

Sprawdź najpierw swoje błędy, a potem wytykaj cudze. 

Ale ty najwidoczniej nie wychowywałeś się w rodzinie chłopskiej, jesteś zwykłym chamem z tych którzy zapewne skorzystali z reformy rolnej. 

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 22:03

Inauguracja reformy w woj białostockim:22.101944r. - majątek Dobrzyniówka k. Zabłudowa, własność Zofii Manteuffel...A więcej to IPN ci poda na tacy (skoro się lenisz). Ogółem w latach 1944-45 rozparcelowano w bezpłatną opiekę zdrowotną i posyłali swoje dzieci do szkół, które były prawie w każdej wsi w ramach walki z analfabetyzmem. A słyszałeś o rentach rolniczych za przekazanie gospodarstwa? To własnie było w czasach przymusowych dostaw. Rozumiem, że wg twojej (nie)wiedzy Niemcy dawali jeszcze więcej :D a nawet kulk(...)ę za ubój bez pozwolenia...Wstydź się niewiedzy. Ale co tam rolnicy. W tamtych czasach (1945-1960) istniała Służba Polsce, przymusowy hufiec pracy, gdzie na 6 miesięcy brano młodzież do brygad budowlanych, które odbudowywały Polskę po wojnie. To też ci się nie podoba bo "czerwone" było? To jedź do Warszawy i skuj napis "Cały naród buduje swoją stolicę" :D . Powiadasz,że chłopi siali ale mieli broń by "użyć jej .....

Drogi kolego nie zarzucaj komuś niewiedzy skoro sam masz braki, lub celowo pomijasz pewne fakty. 

Dobrzyniówka k. Zabłódowa a nie powstał tam czasem PGR, do którego jeszcze pod koniec lat 80 wszyscyśmy dopłacali. No ale skoro twierdzisz że ziemię dostali okoliczni chłopi to pewnie masz ku temu podstawę - pytanie tylko ile procent przekazano rolnikom ile zostawiło sobie sprawiedliwe państwo. Ogółem to nie podajesz żadnych konkretów.  

Fakty są takie że za  dostawy obowiązkowe rolnicy dostawali grosze, kilka procent wartości

Piszesz o karmieniu głodnych miast, brzmi to trochę jak cytat z "dzieł" Lenina - wytłumacz mi proszę w czym jest lepsze głodne miasto od głodnej wioski - chyba w tym że jedynie słuszna władza tak postanowiła.

Nie wprowadzaj też ludzi w błąd, rolnicy indywidualni w PRL zostali objęci ubezpieczeniem dopiero w latach 70.

W czasach kiedy przywołana przez ciebie Służba Polsce zabierała im zboże na zasiewy. płacili za każdą wizytę u lekarza. Renty rolnicze to także dopiero lata 70.

Rozumiem że w miastach szkół nie otwierano. lub były płatne.

Piszesz że chłopi nie użyli broni że nie walczyli z komunizmem - to jak ci przeklęci przez komunistów Wyklęci przetrwali, wyżywili się i walczyli przez tyle lat, pewnie ta "służba polsce" zostawiała im małe co nieco na drogach i polanach. 

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 22:19

Drogi kolego nie zarzucaj komuś niewiedzy skoro sam masz braki, lub celowo pomijasz pewne fakty. 

Dobrzyniówka k. Zabłódowa a nie powstał tam czasem PGR, do którego jeszcze pod koniec lat 80 wszyscyśmy dopłacali. No ale skoro twierdzisz że ziemię dostali okoliczni chłopi to pewnie masz ku temu podstawę - pytanie tylko ile procent przekazano rolnikom ile zostawiło sobie sprawiedliwe państwo. Ogółem to nie podajesz żadnych konkretów.  

Fakty są takie że za  dostawy obowiązkowe rolnicy dostawali grosze, kilka procent wartości

Piszesz o karmieniu głodnych miast, brzmi to trochę jak cytat z "dzieł" Lenina - wytłumacz mi proszę w czym jest lepsze głodne miasto od głodnej wioski - chyba w tym że jedynie słuszna władza tak postanowiła.

Nie wprowadzaj też ludzi w błąd, rolnicy indywidualni w PRL zostali objęci ubezpieczeniem dopiero w latach 70.

W czasach kiedy przywołana przez ciebie Służba Polsce zabierała im zboże na zasiewy. płacili za każdą wizytę u lekarza. Renty rolnicze to także dopiero lata 70.

Rozumiem że w miastach szkół nie otwierano. lub były płatne.

Piszesz że chłopi nie użyli broni że nie walczyli z komunizmem - to jak ci przeklęci przez komunistów Wyklęci przetrwali, wyżywili się i walczyli przez tyle lat, pewnie ta "służba polsce" zostawiała im małe co nieco na drogach i polanach. 

Czy ty masz małą maturę czy jeszcze chodzisz do gimnazjum? :D  Podałem adres: IPN-tam dowiesz się wszystkiego o reformie rolnej w białostockiem. Służba Polsce to były brygady budowlane a nie ubeckie tzn. one budowały a nie zabierały komukolwiek cokolwiek. I tą informacją kończę dyskusję, gdyż nie posiadasz zdolności dyskusyjnej czyli elementarnej wiedzy o PRL-u  w tym latach 1944-1946 co zwalnia mnie od komentowanie tych steków bzdur, które wysmażyłeś powyżej.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 04:29

Np. majątek rodzinny Wojciecha Jaruzelskiego. Okolice Sokół.

To przeciwieństwo Banasia, który grabił do siebie.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 04:41

Czy ty masz małą maturę czy jeszcze chodzisz do gimnazjum? :D  Podałem adres: IPN-tam dowiesz się wszystkiego o reformie rolnej w białostockiem. Służba Polsce to były brygady budowlane a nie ubeckie tzn. one budowały a nie zabierały komukolwiek cokolwiek. I tą informacją kończę dyskusję, gdyż nie posiadasz zdolności dyskusyjnej czyli elementarnej wiedzy o PRL-u  w tym latach 1944-1946 co zwalnia mnie od komentowanie tych steków bzdur, które wysmażyłeś powyżej.

Napisz co jest bzdurą.

W Dobrzyniówce był PGR

Rolnicy indywidualni zostali objęci ubezpieczeniem i dostali renty dopiero w latach 70.

słóżba polsce - odbierała rolnikom plony

Po prostu zabrakło argumentów, żeby kontynuować PRL owską propagandę.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 09:57

Napisz co jest bzdurą.

W Dobrzyniówce był PGR

Rolnicy indywidualni zostali objęci ubezpieczeniem i dostali renty dopiero w latach 70.

słóżba polsce - odbierała rolnikom plony

Po prostu zabrakło argumentów, żeby kontynuować PRL owską propagandę.

Ach ty baranku boży :D  :D  :D !!!

- Marcin Markiewicz, „Powojenne losy ziemiaństwa na białostocczyźnie” wyd. IPN

„Oficjalna „inauguracja” reformy rolnej na Białostocczyźnie odbyła się 22 października 1944 r. w należącym do Zofii Manteuffel majątku Dobrzyniówka k. Zabłudowa. Okazję tę wykorzystano propagandowo. W „uroczystości” wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, partii politycznych i organizacji społecznych. Akty nadania ziemi wręczał zastępca wojewódzkiego pełnomocnika do spraw reformy rolnej, Stefan Wengierow. Rozparcelowano wówczas 291 ha ziemi, którą obdzielono tylko fornali i właścicieli gospodarstw karłowatych.”

- rok 1962, ustawa "renta za ziemię"

- Służba Polsce, poprzedniczka Ochotniczych Hufców Pracy (przemianowana na OHP w roku 1958), nie ma w Polsce większego miasta, gdzie junacy z SP nie pracowali przy odbudowie lub budowie fabryk, szpitali, szkół.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 13:09

Ach ty baranku boży :D  :D  :D !!!

- Marcin Markiewicz, „Powojenne losy ziemiaństwa na białostocczyźnie” wyd. IPN

„Oficjalna „inauguracja” reformy rolnej na Białostocczyźnie odbyła się 22 października 1944 r. w należącym do Zofii Manteuffel majątku Dobrzyniówka k. Zabłudowa. Okazję tę wykorzystano propagandowo. W „uroczystości” wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, partii politycznych i organizacji społecznych. Akty nadania ziemi wręczał zastępca wojewódzkiego pełnomocnika do spraw reformy rolnej, Stefan Wengierow. Rozparcelowano wówczas 291 ha ziemi, którą obdzielono tylko fornali i właścicieli gospodarstw karłowatych.”

- rok 1962, ustawa "renta za ziemię"

- Służba Polsce, poprzedniczka Ochotniczych Hufców Pracy (przemianowana na OHP w roku 1958), nie ma w Polsce większego miasta, gdzie junacy z SP nie pracowali przy odbudowie lub budowie fabryk, szpitali, szkół.

Nie negowałem że propagandowa reforma rolna miała miejsce. sprawdzi proszę jeszcze ilu z obdarowanych fornali bądź ich następcy uprawiają tą ziemię do dzisiaj. 

Ci ludzie nie mieli narzędzi ani wiedzy aby tą ziemię uprawiać, ochoczo zakładali więc promowane przez ówczesne władze Kółka i Spółdzielnie Rolnicze, czyli PRL- owskie odmiany sowchzów. Stan faktyczny był taki że reforma się odbyła ale kontrolę nad ziemią nadal sprawowało państwo. 

Nie pisałem o rentach ale o ubezpieczaniu. 

Renta za ziemię - czyli kolejny sposób na "legalne" podporządkowanie państwu kolejnych hektarów. Bardzo dobry sposób, zubożyć nakładając obowiązkowe kontraktacje i łaskawie dać parę groszy za ziemię.  

Ubezpieczeniem społecznym rolnicy zostali objęci dopiero w latach 70 a KRUS powstał w 90. 

Członkowie Służby Polsce brali czynny udział odbieraniu rolnikom plonów w imię hasła " Dla głodujących miast" czy jakoś tak.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 13:31

czy jakoś tak.

Nic nie zaczyna się w środę ani w czwartek.

Reforma rolna byłby przeprowadzona niezależnie od tego jak wyglądała Polska po wojnie.

To podobna sytuacja do feudalnej mentalności, która nie dopuszczała do myśli, że można znieść pańszczyznę. Zniósł car i teraz różni naciągacze historyczni, kombinują jak koń pod górę, jak to przerobić na sukces polityki społecznej kościoła katolickiego.

Nie ma feudalizmu bez jego fundamentu, czyli kościoła.

Reforma rolna to było wykruszanie tego fundamentu.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 13:43

(...)

Członkowie Służby Polsce brali czynny udział odbieraniu rolnikom plonów w imię hasła " Dla głodujących miast" czy jakoś tak.

W takim razie zgłoś to do obecnego urzędu bezpieczeństwa publicznego, do IPN i na Nowogrodzką ulicę w Warszawie. Albowiem wszyscy, podkreślam wszyscy żyjący junacy mają doliczony do emerytury okres pracy w Służbie Polsce a jak odbierali siłą plony to powinni stracić prawo do pobierania emerytury za ten czas. :D

#34 ~Biskup~

~Biskup~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 13:48

Niech chłopi zwrócą ziemię właścicielam a jak ich nie ma to kościołowi i wpłacą na Caritas po 1O000zł od hektara za bezprawne użytkowanie przez tyle dziesięcioleci!

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 15:00

i na Nowogrodzką ulicę w Warszawie.

Na Nowogrodzką to nie bardzo. Tam urzęduje prezes naczelnik, którego tatuś dostał od komuny całkiem przyjemną willę.

Na Nowogrodzką zdecydowanie nie.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 17:37

Na Nowogrodzką to nie bardzo. Tam urzęduje prezes naczelnik, którego tatuś dostał od komuny całkiem przyjemną willę.

Na Nowogrodzką zdecydowanie nie.

Tu cie boli domorosły historyku , Nowogrodzka !

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 19:24

A wam, bialorusom, to wiecznie wiatr w oczy? A niech, jeden z drugim wskaze jakiegos (bialoruskiego?) bohatera. Nie macie zadnych ani pozytywnych ani negatywnych. Wy to tylko o sobie mowicie "my tutejsi". Wy nie macie zadnej tozsamosci narodowej. Dlas narodowosc i historia tego narodu to jakas fantasmagoria jest.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 19:31

Biarorusinom (czy jak ich tam zwac bo co kilkanascie zmieniaja narodowosc z bialoruskiej na ukrainska i na odwrot z powodu dofinansowania przez panstwo polskie ich zespolow i zespolikow, z babami co to "pieja" dzikimi glosami, jak bialorusy wiecej dostana to ja bilorus jak ukraincy to ukrainiec. Wiecznie nie chwala bogu. A ile wasz backa łukaszenka daje na polska kulture? My, Polacy na polska kulture na bialorusi lozymy a backa ZERO. Nie chcecie mieszkac w Polsce, droga wolna.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 19:49

W takim razie zgłoś to do obecnego urzędu bezpieczeństwa publicznego, do IPN i na Nowogrodzką ulicę w Warszawie. Albowiem wszyscy, podkreślam wszyscy żyjący junacy mają doliczony do emerytury okres pracy w Służbie Polsce a jak odbierali siłą plony to powinni stracić prawo do pobierania emerytury za ten czas. :D

Widzę że jednak Pawlik siedzi pod skórą

Mój drogi nie zawsze w dochodzeniu prawdy chodzi o wyciąganie konsekwencji.

Junacy byli takimi samymi ofiarami systemu jak ci których okradali, a ich emerytury nie są tak wysokie jak aparatczyków którzy tym kierowali.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 20:13

Widzę że jednak Pawlik siedzi pod skórą

Mój drogi nie zawsze w dochodzeniu prawdy chodzi o wyciąganie konsekwencji.

Junacy byli takimi samymi ofiarami systemu jak ci których okradali, a ich emerytury nie są tak wysokie jak aparatczyków którzy tym kierowali.

Pawlik siedzi nawet w twojej lodówce... :D . Nie zaglądaj tam. :D Masz bardzo dobry sposób wyjaśniania historii ludzkości: złodzieje jako ofiary systemu okradali poszkodowanych, którzy też byli ofiarami systemu. To, że można błyskawicznie zamienić ich rolami to pewnie wiesz bo tego ciebie i takich jak ty nauczono na kursach. A może o to chodzi? Co? Jak myslisz, chytry lisie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych