Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Łupaszka

182 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 14:36

Lupaszka i po lupaszce :) taki sam "bohater" jak bury

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 14:43

bucu jak by takich wówczas nie było to by tu dziś była białoruś

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 15:03

mordowanie 2-tyg dzieci to zadne bohaterstwo. Niech siedza tacy w piekle, gdzie ich miejsce i odejda w zapomnienie

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 16:51

To wersja księdza proboszcza. Historycy wiedzą, że o losach Polski, zawsze decydowały mocarstwa.

Tak było na Kongresie Wiedeńskim, tak było na Konferencji Pokojowej w Paryżu, tak było na konferencjach teherańskiej, jałtańskiej i poczdamskiej.

Ludzi nie pogodzonych z rzeczywistością, takich jak łupaszka, nigdy nie brakowało, nie brakuje i teraz.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 17:50

To wersja księdza proboszcza. Historycy wiedzą, że o losach Polski, zawsze decydowały mocarstwa.

Tak było na Kongresie Wiedeńskim, tak było na Konferencji Pokojowej w Paryżu, tak było na konferencjach teherańskiej, jałtańskiej i poczdamskiej.

Ludzi nie pogodzonych z rzeczywistością, takich jak łupaszka, nigdy nie brakowało, nie brakuje i teraz.

A dlaczego ks. proboszcza? Co on ma do tego? To POlacy wybrali go za swego bohatera a nie ksiadz proboszcz, glupku. Dla Polakow to bohater, a dla bilorusow bandyta. Tak jak na ukrainie, bandera to tam bohater (i jakos swiat sie z tym pogodzil) a dla Polakow bandyta (i z tym sie nie pogodzimy). Czyli ma byc walka z uktaincami i bialorusami o swoich bohaterow? A jakich bohaterow ma bialorus? Wymien choc jednego?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 17:53

A dlaczego po Lupaszce? Dalej jest naszym polskim bohaterem a wam, bialorusy czy jak wy tam teraz sie zwiecie(20 lat temu byliscie bialorusami a teraz podobno wy ukraincy, okreslcie sie w koncu), nic do tego.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 19:34

Mi np tacy ludzie ukradli wino z piwnicy. Oj nie brakuje takich ludzi.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 19:40

Skąd się biorą takie tępaki jak ten który napisał to w ramce powyżej? Aż niewiarygodne że takie kalekie mózgi pałętają się gdzieś po świecie.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 20:32

podaj gdzie łupaszka dopuścił się zbrodni , Bury owszem dokonał czystki etnicznej na ludności białoruskiej bedacych obywatelami państwa polskiego

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 21:15

Mam wrażenie że dla sporej części podlaskiego społeczeństwa bohaterem jest nadal Pawlik Morozow.

Bo to i nazwisko bardziej po naszemu brzmi, a  zawsze swój to swój.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 22:54

Jestem wyborcą PiS i popieram żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wartości II Rzeczpospolitej. Jadłem wtedy raz dziennie, skońyłem 4 klasy, mieszkałem w domu o 60 m2 z 10 osobami, bez światła (lampa naftowa), wody, kanalizacji, krytym słomą. Chodziłem pieszo kilka kilomrtrów po zakupy cukru i soli. Mąkę, kasze, chleb, bułki produkoeałrm w domu. Chodziłem boso, bo nie mogłem kupić butów w supermarkecie. Nie miałem radia i telewizji, a drogi, którymi jeździłem i chodziłem były piaszczyste lub szutrowe.
Ci "niedobrzy komuniści" po 1945 wybudowali fabryki, domy, szkoły, szpitale, drogi, sklepy, elektrownie, kanalizaję, uruchomili radio i telewizję.
Jako wyborca w/w partii nie mogę wybaczyć, że w ciągu 45 lat PRL dogoniliśmy Europę ii bogaty Świat, to jest nie do pomyślenia. Wolę Polskę sielską i anielską

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 04:23

Mam wrażenie że dla sporej części podlaskiego społeczeństwa bohaterem jest nadal Pawlik Morozow.
Bo to i nazwisko bardziej po naszemu brzmi, a zawsze swój to swój.

Kim był ten Pawlik Morozow? Nigdy o nim nie słyszałem. O złodziejach, gwałcicielach i mordercach nazywanych wyklęto-niezłomnymi żołnierzami słyszałem, ale o tym Pawlik nie. Opisz mi więc tego swojego bohatera.

#13 ~aha~

~aha~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 06:26

Kim był ten Pawlik Morozow? Nigdy o nim nie słyszałem. O złodziejach, gwałcicielach i mordercach nazywanych wyklęto-niezłomnymi żołnierzami słyszałem, ale o tym Pawlik nie. Opisz mi więc tego swojego bohatera.

Wikipedia.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 06:31

Wikipedia.

W Wikipedii kłamią. To żydowski wynalazek do ogłupiania prostego polskiego narodu. Pójdę do księdza proboszcza i jego zapytam.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 08:52

Bo to i nazwisko bardziej po naszemu brzmi, a  zawsze swój to swój.

Mylisz się! Dla sporej części podlaskiego społeczeństwa bohaterem była i jest reforma rolna przeprowadzona w latach 1944-1946!(wyobraź sobie co powiedzieliby białostoccy chłopi, gdyby trzeba było zwracać ziemię potomkom dziedziców). Zapytaj dziadka, sprawdź ilu chłopów było w AKO, NSZ!

Tylko prawda jest ciekawa i tylko prawda wyzwoli takich jak ty!

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 11:05

W Wikipedii kłamią. To żydowski wynalazek do ogłupiania prostego polskiego narodu. Pójdę do księdza proboszcza i jego zapytam.

Polska Wikipedia jest opanowana przez prawaków po KUL-u.

Cenzurują lepiej niż w Watykanie.

dlatego łupaszko jest w Wikipedii przedstawiony tak jakby został skazany za ukrywanie się.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 15:10

Mylisz się! Dla sporej części podlaskiego społeczeństwa bohaterem była i jest reforma rolna przeprowadzona w latach 1944-1946!(wyobraź sobie co powiedzieliby białostoccy chłopi, gdyby trzeba było zwracać ziemię potomkom dziedziców). Zapytaj dziadka, sprawdź ilu chłopów było w AKO, NSZ!

Tylko prawda jest ciekawa i tylko prawda wyzwoli takich jak ty!

Jestem rolnikiem moi rodzice i dziadkowie też byli rolnikami. 

Tak się składa że teściowie też, znam dobrze sporą część tej społeczności, nie znam za to nikogo kto otrzymałby chociaż kawałek ziemi w ramach wychwalanej przez ciebie reformy. 

Jeżeli już to państwo zabrało część ziemi, a to na potrzeby budowy linii energetycznej drogi czy jakiś wspólnot.

Niech więc anulują, niektóre prawa wspaniałego PRL a moje gospodarstwo zyska na wielkości. 

Tak znam przedwojennych chłopów którzy byli w AK, i uprzedzając pytanie nikt z moich przodków nie zaliczał się do dziedziców czy obszarników.  

Prawda jest taka że czerwona propaganda nadal działa.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 16:36

Jestem rolnikiem moi rodzice i dziadkowie też byli rolnikami. 

Tak się składa że teściowie też, znam dobrze sporą część tej społeczności, nie znam za to nikogo kto otrzymałby chociaż kawałek ziemi w ramach wychwalanej przez ciebie reformy. 

Jeżeli już to państwo zabrało część ziemi, a to na potrzeby budowy linii energetycznej drogi czy jakiś wspólnot.

Niech więc anulują, niektóre prawa wspaniałego PRL a moje gospodarstwo zyska na wielkości. 

Tak znam przedwojennych chłopów którzy byli w AK, i uprzedzając pytanie nikt z moich przodków nie zaliczał się do dziedziców czy obszarników.  

Prawda jest taka że czerwona propaganda nadal działa.

Prawda jest taka, że tacy jak ty nie znają zupełnie historii najnowszej Polski i Polaków i czarują rzeczywistość hasłami typu "czerwona propaganda" etc popełniając mnóstwo błędów merytorycznych.

1. Reforma rolna z lat 1944-1946 na białostocczyźnie dotyczyła tych, którzy nie mieli ziemi i mieszkali blisko majątków podlegajacych parcelacji. Bogaci i zamożni chłopi nie otrzymali z  niej nic. A jednak "czerwona" -jak piszesz - Polska, tym bogatym chłopom nie zabrała ani metra ziemi uprawnej (w przeciwieństwie do ówczesnej Czechosłowacji, Węgier, Rumunii). To też było napisane w reformie rolnej.

2. Państwo i dzisiaj zabiera nawet nowowybudowane domy pod budowę autostrad dając trzy miesiące na ich opuszczenie (tzw. specustawa drogowa-wywłaszczenie)

3. Ja napisałe nie o AK (rozwiązanej w styczniu 1945 roku) a o AKO  i ZWZ, działających po styczniu 1945. Czy znasz jakiegoś chłopa, który zamiast siać i orać na wiosnę 1945 roku poszedł do lasu walczyć z Polakami?

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 16:59

Prawda jest taka, że tacy jak ty nie znają zupełnie historii najnowszej Polski i Polaków i czarują rzeczywistość hasłami typu "czerwona propaganda" etc popełniając mnóstwo błędów merytorycznych.

1. Reforma rolna z lat 1944-1946 na białostocczyźnie dotyczyła tych, którzy nie mieli ziemi i mieszkali blisko majątków podlegajacych parcelacji. Bogaci i zamożni chłopi nie otrzymali z  niej nic. A jednak "czerwona" -jak piszesz - Polska, tym bogatym chłopom nie zabrała ani metra ziemi uprawnej (w przeciwieństwie do ówczesnej Czechosłowacji, Węgier, Rumunii). To też było napisane w reformie rolnej.

2. Państwo i dzisiaj zabiera nawet nowowybudowane domy pod budowę autostrad dając trzy miesiące na ich opuszczenie (tzw. specustawa drogowa-wywłaszczenie)

3. Ja napisałe nie o AK (rozwiązanej w styczniu 1945 roku) a o AKO  i ZWZ, działających po styczniu 1945. Czy znasz jakiegoś chłopa, który zamiast siać i orać na wiosnę 1945 roku poszedł do lasu walczyć z Polakami?

Oświeć mnie proszę i podaj które to majątki w okolicach Białegostoku zostały podzielone między chłopów. 

Twierdzisz że PRL nic nie odebrał bogatszym chłopom - a jak nazwać obłożenie ich bandyckimi podatkami i obowiązkowymi dostawani płodów rolnych za które dostawali kilka procent ich rzeczywistej wartości. Kontyngent nałożony przez PRL był większym obciążeniem dla ówczesnego rolnika indywidualnego niż ten ściągany przez Niemców. 

Tak znałem chłopów (niestety już nie żyją), którzy co prawda zaczęli siać i orać w w komunistycznej rzeczywistości ale trzymali ukrytą broń  jeszcze długo po wojnie, i byli gotowi jej użyć do obrony prawdziwych wartości. 

Co do jednego  zgadzam się ,  proceder rozpoczęty przez czerwonych trwa do dzisiaj i np PGE korzysta bez umownie z mojej ziemi w imię "wyższej konieczności" a tak naprawdę w celach zarobkowych. 

#20 ~wnuk rolnika~

~wnuk rolnika~
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 19:03

Oświeć mnie proszę i podaj które to majątki w okolicach Białegostoku zostały podzielone między chłopów. 

Twierdzisz że PRL nic nie odebrał bogatszym chłopom - a jak nazwać obłożenie ich bandyckimi podatkami i obowiązkowymi dostawani płodów rolnych za które dostawali kilka procent ich rzeczywistej wartości. Kontyngent nałożony przez PRL był większym obciążeniem dla ówczesnego rolnika indywidualnego niż ten ściągany przez Niemców. 

Tak znałem chłopów (niestety już nie żyją), którzy co prawda zaczęli siać i orać w w komunistycznej rzeczywistości ale trzymali ukrytą broń  jeszcze długo po wojnie, i byli gotowi jej użyć do obrony prawdziwych wartości. 

Co do jednego  zgadzam się ,  proceder rozpoczęty przez czerwonych trwa do dzisiaj i np PGE korzysta bez umownie z mojej ziemi w imię "wyższej konieczności" a tak naprawdę w celach zarobkowych. 

oswiec mnie - co to znaczy ,,gotowi jej uzyc do obrony prawdziwych wartosci,,  JAKICH lub CZYJICH bo moi dziadkowi , byli rolnikami i ich wartoscia  bylo pilnowanie ziemi by dawala plony a nie bawieni bronia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych